Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 21 Antradienis
 

M. Kundrotas. Ar atpažinsime nūdienos Markulį?

2019-05-15 13:47 | Nuomonių ringas | Komentarų (5)

Politologas Marius Kundrotas. KK nuotr.

Tautosakoje žinomas atvejis, kai vagis, bėgdamas minios priekyje, garsiau už visus šaukia: laikyk vagį! Lietuvių rezistencija kupina karčių patirčių, kaip garsūs laisvės kovotojai suklastotose nuotraukose vaizduoti šalia žinomų priešo agentų. Taip siekta tautai įteigti, jog šie laisvės kovotojai patys yra agentai ar bent – agentų įtakoje.

Prieš daugelį metų teko pažinoti ponią L., kuri, vos susitikus, prapliupdavo paskalomis apie vieną ar kitą tautinį lyderį. Ar tau žinoma, kad Stanislovas turi psichikos problemų? Kad Ričardas – saugumo agentas ir infiltratas? Kad Romualdas – intrigantas ir aferistas? Kiek anksčiau tautininkų judėjime buvo toks ponas V., kuris man nuolatos juodindavo tuometinį judėjimo lyderį Gintarą ir šviesaus atminimo Kazimierą, o kitiems juodindavo mane.

Šiandien regime kitą poną V. – koks sutapimas – juodinantį kitus tautinio judėjimo veikėjus. Daugelį metų šis ponas ir jo komanda darė viską, kad kuo daugiau patriotų atitrauktų nuo realios – rinkiminės – politikos ir nudrenuotų į fiktyvią pasyvios rezistencijos, viešosios kritikos erdvę. Bet štai patriotai ėmė vienytis rinkimams ir tada šis ponas su savo pakalikais taip pat suskubo į rinkimus. Bet, užuot vieniję, jie išsyk žengė kaip skaldytojai.

Jų principas – „Mes arba niekas“. Kai į politiką grįžęs ir daugelio patriotų pripažintas lyderiu Arvydas pasiūlė telkti jėgas, V. ir Co tai pasidygėdami atmetė, o kiti tautiniai lyderiai – Naglis, Stanislovas – išvis ignoruoti. Ir štai, kai viešai nuskambėjo siūlymas kurti bendrą politinę jėgą, kuriai vadovautų Arvydas, Naglis, Gintaras ir Stanislovas, V. stovykla staiga ėmė „ginti“ juos vieną nuo kito. Arvydas jau tarsi pripažįstamas, o Naglio parama Arvydui pateikta kaip Judo bučinys, sistemos projektas atiduoti Arvydo rinkėjų balsus valstiečių Sauliui.

Išties, sistemai baisu, kad susikurs politinė organizacija, realiai galinti pretenduoti į frakciją po artimiausių Seimo rinkimų. Variantą, kad parama vienam kandidatui iš tiesų reiškia paramą kitam, galėjo sugalvoti tik ligonio vaizduotė arba labai profesionalaus intriganto protas. Gerbiant V. intelektą lieka tik pastarasis variantas.

Tiek senosios kartos tautininkus, tiek centristus, tiek tautinius konservatorius dergianti V. komanda svaigsta apie tai, kad iš jų komiteto, žmonių skaičiumi nusileidžiančio bet kokiai partijai, staiga gims… Nauja partija? Ne, kur kas daugiau: ištisa nauja partinė sistema. Jei tai būtų vieno žmogaus sapalionės, tikrai būtų galima įtarti ligą, bet šiuos kliedesius platina visa komanda, kurioje pakanka užtektinai racionalių žmonių. Vadinasi, tai – sąmoningas naivių piliečių klaidinimas, kartu atitraukiant nuo realių politinių alternatyvų.

Ponas V. savo varžovus kovoje dėl tautos protų ir širdžių lygina su Judu – Jėzų Kristų išdavusiu apaštalu. O pats primena Juozą Markulį-Erelį, sovietinių okupantų infiltruotą į Lietuvos partizanų judėjimą su tikslu šį judėjimą sunaikinti. Erelis taip pat siekė suvienyti patriotus, bet tik po savo asmeniu, su tikslu juos sunaikinti. Šalia jau veikusio Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto įkurtas Vyriausiasis Lietuvos atstatymo komitetas. Prieš sunaikinant reikėjo perimti ir užvaldyti…

Šioje byloje įdomiausias asmuo – Jonas Deksnys-Hektoras. Pagrindinis Erelio parankinis. Partizanai, identifikavę Erelį, kaip priešo agentą, Hektorui buvo daug atlaidesni. Panašu, jog pastarasis iš tiesų buvo nuoširdus patriotas, per vėlai supratęs, į kokias pinkles pateko. Jokios abejonės, kad pono V. komandoje yra aukščiausios moralės ir dvasinės kultūros žmonių. Jiems telieka palinkėti įžvalgos. Kas labiausiai taškosi priešų ir agentų etiketėmis, dažnai pats būna priešas ir agentas.

Šis principas turi išlygų. Nekalbėsime apie tokius veikėjus, kaip Zigmas, Rolandas ar ką tik praėjusiuose rinkimuose dalyvavęs Mindaugas, taip pat apeliuojantys į tautiškąją nišą. Šių žmonių pozicijas atskleidžia jų pačių pasisakymai: šie lyderiai orientuoti į Maskvą. Taigi, atsiribojimas nuo tokių yra doras, protingas ir gyvybiškai būtinas.

Tautinis judėjimas – tai lietuviška pozicija tarp Rytų imperialistų ir Vakarų kosmopolitų, tarp liberalizmo ir totalitarinio socializmo. Tai – prigimtinė šeima, klasikinė dora, tautinė kultūra, nacionalinė valstybė, socialinis solidarumas ir tikra pilietinė demokratija. Tai – vidurys tarp įvairių kraštutinumų. Šie principai atveria labai realią politinę perspektyvą. Tam bus visaip trukdoma – ir iš išorės, ir iš vidaus, infiltruojant savus agentus-smogikus. Išmokime juos atpažinti.

Marius Kundrotas

Komentarai

 

 

 
 1. Jeigu turi irodymus tai reikia ir rasyti pilnas pavardes, dabar neaisku kas tie markuliai. O kad Lietuvoje is dvieju zmoniu iseina trys partijos tai jau tiesa. Visi gudrus tai ir gaunasi bardakas.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Logiškas straipsnis, infiltruoja seniau dabar ir visada, reikia turėt gerą imunitetą kad atskirtum tikrą nuo netikro.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 3. Markulis buvo tobulas KGB projektas. Jis taip ir mirė niekieno nedemaskuotas. Teisės studentės myžčiojo į kelnaites, stebėdamos jo išpuoselėtą feisą, nepriekaištingus kostiumus ir kasdien vis kitą kaklaraištį. Buvo labai populiarus dėstytojas. Teko jam “priduoti” įskaitą iš teismo medicinos. Ne jam studentas, o jis studentui labai patraukliai ir išsamiai papasakodavo įskaitos klausimą, ir pasirašydavo įskaitą…Jei politologas mano žinąs, kas yra tas dabartinis “Erelis”, tai jis labai apsirinka. Žvalgybos taip nedirba, kad kas nors be laiko sužinotų tokius dalykus.

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Pritariu! Visada labai apgailestaudama galvoju: jei savo išmonę Rusija, pradedant Kremliumi bei KGB, būtų naudojusi savo tautos gerovei, o ne kaimynių žemių grobimui, žmonių žudynėms, pasaulio šiurpinimui, viso pasaulio žmonija jau seniausiai veržtųsi link jos – kas tapti jos piliečiu, o kas mokytis iš jos, Ji seniausiai būtų paversta Rojumi savo tautai. Bet jos vedliai savo išskirtinai galingą protą naudojo ir naudoja PIKTAM, GRIOVIMUI, NAIKINIMUI.

   Thumb up 11 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Kaip pasirinkti plautuvę virtuvei?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...