Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

M.Kadafio režimo žlugimas

2011-02-22 14:06 | Užsienis | Komentarų (13)

Libija


Giedrius Grabauskas-Karoblis

Šiaurės Afrikos valstybėje Libijoje nuo vasario 18 dienos prasidėjo kruvini susirėmimai tarp šios šalies kariuomenės bei saugumo pajėgų ir jau 42 metus šalį valdančio prezidento Muamaro Kadafio režimą siekiančių nuversti šalies piliečių. Per šiuos susirėmimus, kaip teigiama, jau žuvo virš 270 žmonių, tačiau neabejojama, kad tikrasis aukų skaičius daug didesnis.

Vasario 19 dieną ir vasario 20 dienos ryte nuožmūs susirėmimai vyko Bengazio mieste – čia kariuomenė pradėjo šaudyti į demonstrantus iš automatų ir sunkiųjų kulkosvaidžių. Pasipiktinę žmonės pradėjo ginkluotis ir puolė kariškius bei vietos policijos nuovadas.

Vasario 20 dieną pranešta, kad Bengazio mieste žuvo virš 200 žmonių. Vasario 20 dienos vakare didžiuliai susirėmimai prasidėjo ir Libijos sostinėje Tripolyje, čia kariškiai pradėjo šaudyti į Kadafio atsistatydinimo reikalaujančius piliečius. Tada lazdomis ir šaunamaisiais ginklais ginkluoti žmonės pradėjo pulti vyriausybinius pastatus – užėmė kelias ministerijas, centrinės televizijos pastatą, padegė prokuratūros pastatus. Vėliau protestuotojų minios veržėsi link M.Kadafio rezidencijos. Jų nesustabdė ir rezidenciją saugančios apsaugos šūviai, rezidencijos vartai buvo pralaužti buldozeriu, žmonės įsiveržė į rezidenciją ir ją padegė.

Vasario 21 dienos vakare kariniai lėktuvai pradėjo bombarduoti demoonstrantus Tripolyje, pranešama apie daugybę žuvusių ir sužeistų. Tai sukėlė didžiulį žmonių pasipiktinimą ir dar labiau paskatino jų ryžtą nuversti nusikalstamą Kadafio režimą. Pasirodė kol kas nepatvirtinti pranešimai, kad M.Kadafis pabėgo iš šalies. Teigiama, kad jis vyksta į Lotynų Ameriką.

Neramumai Libijoje prasidėjo nuo vasario 15 dienos. Iš pradžių vyko demonstracijos Bengazio mieste, vėliau protestai persimetė ir į kitus šalies miestus. Vasario 17 dieną policija prieš demonstrantus pradėjo naudoti ašarines dujas, šaudė guminėmis kulkomis.

Jau daugelį metų Libiją valdantis M.Kadafio režimas nuskurdino šalį, čia klesti korupcija ir didžiulė nelygybė – valdantieji važinėja prabangiausiais automobiliais, gyvena ištaiginguose pastatuose, vyksta atostogauti į Europą, tuo tarpu daug Libijos piliečių vos suduria galą su galu.

Prasidėjus revoliucijoms Tunise ir Egipte, daug Libijos piliečių ryžosi pakilti į kovą prieš korumpuotą režimą. Įvykiai tolimuose kraštuose gal privers atsitokėti ir lietuviškus ,,kadafius” – mūsų šalyje įsigalėjusius korumpuotus politikus ir oligarchus, kurie nuskurdino, pažemino Lietuvą, leido įsigalėti pedofilų klanams. Nes jei mūsų krašte artimiausiu metu neįvyks teigiamų permainų, ateis toks laikas, kad tūkstančiai žmonių išeis į gatves ir nuvers korumpuotą režimą.

Komentarai

 

 

 
 1. Su Livijos įvykiais surištas politinis skandalas – Prancūzija pribloškė pasaulio bendruomenę. Pripažindamas “al Qaeda”atstovus kaip teisėtą Libijos vyriausybę Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy už šią paslaugą gaus 35% naftos iš Libijos verslovių. Tai tapo žinoma iš jų susirašinėjimo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Libijos sostinėje reziduojantis apaštalinis vikaras Innocenzo Martinelli 2010-03-31 pranešė, kad per Vakarų šalių pajėgų aviacijos smūgius Tripolyje žuvo mažiausiai 40 civilių gyventojų.
  “Vadinamieji humanitariniai reidai pražudė dešimtis civilių gyventojų kai kuriuose Tripolio rajonuose, – sakė jis. – Surinkau kelis patikimų žmonių liudijimus. Konkrečiai Buslimo rajone dėl bombardavimo sugriuvus vienam civiliniam pastatui žuvo 40 žmonių.”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Koks čia vaikas rašo nesamones apiė kovas biednu pasaulinės aviacijos ir ne tik remiamus vargšus ,ar taip ira naivus žmogeliai kad gali tikėti tokiais vėjais?, ir dar straipsnius kurti?,juk kas domisi tas žyno,kad joks Kadafio režimas neegzistuoja ir kad tiė bomžai sukilėliai ten mažute dalį sudaro remiami JAV,anglu,prancuzu,ir izraelio,ir iš kur pinigu per pasaulyne kryze kariaut pasaulis turi?,tegu rašeiva panagrinėja tuos klausimus……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Žiūrėkit ne Vilnių, ne Maskvą, o CNN.
  Ten pamatysit kokie tie sukilėliai buvo “neginkluoti”
  Be to RTVi, žurnalistas Aleksandr Kac pasakojo, kaip pirmomis sukilimo dienomis traktoriais buvo sutraiškyta ginkluotės sandėlių apsauga, kuri, suprantama, gynėsi, ir pralaužtos sandėlių sienos.
  Tuomet per vieną dieną ligoninėse atsidūrė arti šimto nukentėjusių, iš kurių pusė buvo tuos sandėlius saugojusių kariškių.
  Galiausiai – iš kur gi tie sunkieji kulkosvaidžiai sunkvežimukuose pas sukilėlius buvo iš pat pradžios?
  Žiūrėkit CNN!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • na ir naivus tu tautieti;jei ta tavo cnn parodytų lietuvos kaimo gyvenimą dabar-tai būt stebūklas;bet to nebus;o ką jie nori-tą rodo-praplauna ir taip jau išplautas smegenėles;pavyzdys-pagal kubilių mes gyvename gerai-tik jo alga-už kenkimą-kelios dešimtys tūkstančių;o kad čia jau kaip ir badas-tas neįdomu-nei jam nei kam kitam valdžios vyrui;galvok su galva o ne tikėk pasakom šiais laikais;

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Globalistai iš JAV užgrobė Libijos 33 milijardų dolerių sąskaitas. Dabar žada jas perduoti maištininkams. O tie tikriausiai už svetimus pinigus samdo Alkaidą, kad kovotų su Kadafiu. Paskui kovos su Alkaida, kaip dabar kovoja su pačių išaugintu Talibanu..
  Kiek pelno visiems JAV ginklų gamintojams…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Ten kovoja JAV ir al Qaeda prieš Kadafi.
  Su tarptautiniu teroristų tinklu “al Qaeda” susijusi Šiaurės Afrikoje veikianti grupuotė pažadėjo visokeriopai remti sukilimą prieš Libijos lyderį Muamarą Kadhafi, 2011-03-23 paskelbė islamistų tinklalapius stebinti žvalgybos organizacija SITE.
  “Padarysime viską, ką galime, kad jums padėtume, jeigu Dievas panorės, nes jūsų kova yra kiekvieno Dievą ir jo pasiuntinį mylinčio musulmono kova”, – SITE citavo Islamiškojo Magribo “al Qaeda” (AQIM) pranešimą. Jungtinėse Valstijose įsikūrusios žvalgybos organizacijos pateiktame angliškame šio pranešimo vertime neužsimenama apie Libijos užsienio reikalų viceministro pareiškimą, kad “al Qaeda” paskelbė islamišku “emyratu” rytinį Darnos miestą.
  AQIM, kuri taip pat gyrė sėkmingus sukilimus Egipte ir Tunise, pranešime pareiškė, jog atėjo laikas nuversti ir “apsišaukėlį nuodėmingą kietaširdį niekšą” M.Kadhafi.
  “Skelbiame savo palaikymą ir paramą Libijos revoliucijai ir jos teisėtiems reikalavimams, taip pat užtikriname savo žmones Libijoje, jog esame su jumis ir jūsų neapleisime”, – sakoma grupuotės pranešime, kuris, kaip nurodo SITE, buvo 2011-03-23 paskelbtas džihadistų interneto forumuose.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Vakarų naikintuvai virš šios Šiaurės Afrikos šalies skraido ne dėl demokratijos, bet dėl naftos. Pasak spaudos atstovo, kuris, tikėtina, perteikė šalies lyderio Muamaro Kadhafio žodžius, Vakarams niekada nepasisekė ginklu atnešti demokratijos, esą ir šiuokart nepavyks, nes labiausiai gviešiamasi naftos. r išties naftos Libijoje daug, daugiau nei kurioje kitoje Afrikos šalyje. Libija – devintoji valstybė pasaulyje pagal išgaunamos naftos kiekį, gamtinės dujos – taip pat šalies turtas. Matyt, todėl M. Kadhafis toks tikras, kad Vakarams nereikia demokratijos, bet reikia ir visada reikėjo naftos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. "Ось Москва — Триполи: бесовской альянс" says:

  У России есть веские причины экономического характера защищать ливийского диктатора Муаммара Каддафи от свержения усилиями международной коалиции, полагают некоторые западные журналисты.
  Российский расчет в Ливии может оправдаться, а вот Европа в случае, если Каддафи останется у власти, однозначно проиграет, пишет немецкая газета Die Welt в статье с характерным заголовком “Ось Москва — Триполи: бесовской альянс”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. niekas ten tu libiu neskurdina. ten net mokesciu praktiskai nera. kadafio chebra tiesiog kontroliuoja naftos siurbima ir pardavima, o dabar sita kontrole nori perimt kitos chebros. labiau “arabiskos” kilmes. eiliniai gyventojai niekam ten nerupi ir verciasi kaip ismano.
  lietuvoj kita padetis. naftos ar aukso cia nera ir vietine valdzia gyvena skurdindama gyventojus per priverstinius mokescius ir visokius akcizus.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 10. Gaila, bet lietuviai nesukils pries “kadafius”. Jei butu sienos uzdarytos – gal ir taip, o dabar susikrove manta ir varyk i bet kuria pasaulio puse, o “kadafiai” ir toliau skurdina ir apgaudineja ir apvagineja pasilikusius, ir dar rankas trina, kad isvaziave dar milijonus Lietuvon parsiuncia, kad galima dar pensijas ir invalidu pasalpas sumazinti, pakelti mokescius, maista pabranginti iki logikos neturinciu kainu, prievartauti vaikus ir t.t.

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • tiesą rašai;tai yra taip-bet matomai bus dar daug šimtmečių;na yra-kaip yra;jei gimė žmgutis riboto proto-jo augant nedasideda;o vadai mūsų-nori gero savo liaudžiai-visi sako taip-bet daro kitaip;gal ir gerai-jau ir taip baisu gyventi;ir karų lyg tai nebuvo-bet viskas pražuvo-ir priešų nėra-viską daro savi-žavu…

   Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...