Contacts      Write us       KK TV       Foto       Subscription Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 August 7 Sunday
 

LRT premjeroje – autentiškas Vanago brolio pasakojimas

2018-02-26 14:28 | Important. | Comments: (5)

Vanagas su dukra Auksute. Nuotr. iš FB

„Geriau jau būsiu geras žmogus, negu blogas galiu būti kunigas. Ir nėjo jis į tuos kunigus. Pasirinko ne seminariją, o pedagoginį institutą“, apie Adolfo Ramanausko-Vanago profesijos pasirinkimą pasakoja brolis Albinas Ramanauskas.

Pasitinkant Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo šimtmetį Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pristato išskirtinę premjerą – režisierės Agnės Zalanskaitės dokumentinę juostą „Nenugalimas“, pasakojančią išskirtinę Adolfo Ramanausko-Vanago gyvenimo dramą.

Pasirinkęs mokytojo profesiją Adolfas Ramanauskas antrosios sovietinės okupacijos metais neliko nuošalėje. Keturiasdešimt penktųjų metų pradžioje, kartu su Antanu Kulikausku jis įsitraukė į pasipriešinimo kovų sūkurį. Kovoje išlikęs daugiau nei dešimtmetį, šiandien Adolfas Ramanauskas-Vanagas – paskutinis iš partizanų vadų, kurio nepalaužė nei baisūs kankinimai, nei žvėriškas teroras. Už laisvę, už Lietuvą, už kiekvieno iš mūsų ateitį jis kovojo iki galo.

„Sutalpinti šio ypatingo žmogaus istoriją į valandos trukmės filmą nėra paprastas uždavinys. Agnės Zlaanskaitės dokumentinė juosta simboliškai sujungia dvi kartas: amžininkus, dar pažinojusius Vanagą, jo artimuosius ir kovos draugus, bei jaunų istorikų profesionalų kartą, tyrinėjančią sudėtingą Vanago bylą ir mūsų pasipriešinimo kovų istoriją. Tokių filmų labai reikia“, teigia LRT prodiuserė Lolita Bytautaitė

Filme prisiminimais dalinasi brolis Albinas Ramanauskas, dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, partizanas Juozas Jakavonis-Tigras, kurio kieme buvo Vanago vadavietė, partizanė Antanina Lukšytė-Garšvienė (Milda), su Vanagu įamžinta garsiojoje 1948 metų nuotraukoje iš partizanų susitikimo, taip pat partizanų ryšininkas Stasys Plutulevičius-Varpelis, iš Vanago dovanų gavęs diržą. Istorinę liniją brėžia jauni istorijos profesionalai – Gencido centro vyriausiasis istorikas dr. Darius Juodis, istorikė Enrika Žilytė ir dr. Aistė Petrauskienė, tyrinėjusi 1949 m. partizanų vadų susitikimo Minaičių kaime detales.

„Man norisi jį vadinti nenugalimu. Nors sovietinė naikinimo mašina savo kelyje traiškė kiekvieną sutiktą, Vanagas sugebėjo kovoje išlikti daugiau nei dešimtmetį. Suimtas, žiauriai kankintas ir niekintas jis man įkūnija tikrą kovotoją. Kai nebegali atsakyti fiziškai, kovoji širdimi. Vanago byla šiandien atskleidžia visą sovietinės sistemos niekingumą, jų metodus, neišpasakytą žiaurumą, kurį patyrė daugelis laisvės kovotojų“, teigia filmo scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė.

Dokumentinis filmas „Nenugalimas“ – jau kovo 5 d. pirmadienį, 22.20 val. per LRT.

Comments

 

 

 
 1. Miela,Lione,susiraskite Delfije (WWW slfrontas lt) 2018.02.14.straipsnelį ”Holokausto takais…” ir Jums daug kas paaiškės.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Anais laikais, kaip pasakojo mano mama, žmones varu suvarydavo į kolūkius. Bandytai, atėję naktį, ušmušdavo ar sušaudydavo visą kolūkiečių šeimą, negailėdami net vaikų. Namus, paprastai, padegdavo. Tada, taip vadinami skrebai, lėkdavo į tą mišką ieškot banditų. O tie jau būdavo kitame rajone. Norėčiau sužinoti, ką nuveikė taip liaupsinamas Ramanauskas miške, pateikite faktus. Nes vėl pjūdote lietuvius su savo tokiomis liaupsėmis. Dar gyvi žmonės, kurių tėvus ar senelius nužudė tie banditai

  Thumb up 72 Thumb down 4

  • taip mano tris nusove banditai visiskai nekaltus seneli, dede ir teta ukmerges apskritis,paskui prisipazino,kad girti buvo ir ne TUOS nusove,vo ble “tvarka”buvo,beje tai buvo “stiklo”gauja vadas berods bronius janukonis,taigi dabar gali vaikai “kurti” bet ka ir bet kokius filmus,juk lithuanijoje viskas melas ,pabreziu viskas ka kalba musu isrinktieji,tie kurie kalba tiesa kazkodel neilgai uzsibuna sitoje asaru pakalneje…
   beje mama,amzina atilsi, pasakojo,kaip laidojo tai nakti ir paslapcia,nes bijojo,kad kitu neissaudytu.veliau garnizono buvo apsupti ir tas vadas pats nusisove,vat ir visas gyvenimas idijotu lietuviu kurie tikejo,kad amerika ateis ir “pades”,tiesa pasakius dabar atejo ir kaip matom labai “padeda”

   Thumb up 72 Thumb down 3

 3. vaikai kuria taip vadinamus filmus,paklauskit tu kurie dar gyvi liko ir jusu filmo kartu namelis subires,ka daryti vaikas jis ir afrikoj vaikas

  Thumb up 72 Thumb down 5

 4. Idomu:sovietinis, o kodel ne menulinis?Jug “sovietus” tarybas skyre Slovingoji Komunistu Partija!Ji Vadovavo TSRS!Taigi buvo politbiuras =sovietas ,o jame 98% zydai!Ar ne tiksliau butu:zydu valdymo metais….

  Thumb up 72 Thumb down 3 
Video reportage


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Actual. Comments
LRT premjeroje – autentiškas Vanago brolio pasakojimas 5
Toadying Lithuania and dignified Latvia: who gets more profit from USA? 6
Photo reports Important Joke


New Progressive Web App by Stakers comes on the scene 
Stakers.com – the iGaming operator presents its progressive web app for the smartphones....

Speech at the plenary session of the Parliamentary assembly of the OSCE (21)
Vilnius, July 3, 2009 C. Alissandrakis, Communist Party of Greece There have been...Advertisment
Justice   Culture
Who is who in the Post-Soviet Lithuania? (29)
Land-reform or land-robbery? Behind the scenes of Post-Soviet Lithuania by...
Operation Y, or J. Jasaitis’ further adventures (3)
J. Jasaitis rehabilitated himself in the eyes of V.Grigaravicius ”...
Who Will Mushroom Out the Fungus? (5)
As soon as HC journalists left Rakauskiene Or ” A...
 
Liang Zhu-ge’s First Letter Written Before He Set Out on a Campaign (227 CE) (13)
Zhu-ge, Liang 1 (181-234 CE) Honorable King, The late king...
The Duke of Zheng Conquered Duan at Yan City (2)
(A historical event in 722 BCE) Qiu-Ming Zuo 1 (556?-451?...
Congratulations to Yuan Li on His Return to the Winding Valley 1 (8)
Han, Yu 2 (768 -824 CE) There is a winding...
 

Karštas Komentaras