Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

LLRA-KŠS parlamentarai:  „Dėl konservatorių vykdomos užsienio politikos kenčia paprasti žmonės“

2021-07-15 12:25 | Naujienos | Komentarų (8)

Nuotr. iš pasienis.lt

Per šiandien Seime surengtą spaudos konferenciją Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) parlamentarai Rita Tamašunienė, Beata Petkevič ir Česlav Olševski paragino vyriausybę prisiimti atsakomybę už sukeltą migrantų krizę, o šalies savivaldybes – vienodai paskirstyti atsakomybę ir pačius iš Baltarusijos atvykstančius migrantus. LLRA-KŠS Seimo narių manymu, migrantų krizę sukėlė konservatorių vykdoma kišimosi į Baltarusijos vidaus reikalus politika, nuo kurios pasekmių kenčia visų pirma mūsų šalies gyventojai, ypatingai Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybės.

LLRA-KŠS parlamentarai prieš migrantų apgyvendinimą Dieveniškėse ir Medininkuose

„Esame išrinkti vienmandatėse apygardose ir atstovaujame visų pirma mus rinkusiems gyventojams. Valdančiųjų politika, sukėlusi migrantų krizę, kokios iki šiol mūsų valstybėje nebuvo, pasirenka kelią nuleisti viską ant Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių, priimdama sprendimus įsteigti didelio masto migracijos centrus Medininkuose ir Dieveniškėse, apie tai neinformuodama gyventojų. Kai skelbiama valstybės lygio ekstremali situacija, viena iš pagrindinių užduočių yra gyventojų informavimas. VRM prieštarauja pačios ministerijos vadovės viešai paskelbtai strategijai, kurioje pabrėžiama, kad migrantai nebus apgyvendinami gyvenvietėse arba arti gyvenamųjų vietovių. Dieveniškių miestelyje gyvena 500 gyventojų, o jo pačiame centre planuojama įkurdinti iki 1 tūkst. migrantų“, – piktinosi R. Tamašunienė.

Beata Petkevič pabrėžė, kad nei Šalčininkų rajono savivaldybė, nei gyventojai nepritaria ir nepritars neapgalvotam pasiūlymui įkurdinti Dieveniškėse dvigubai daugiau migrantų nei yra vietos gyventojų: „Jau ne paslaptis, kad tarp A, B ir C planų, turinčių padėti susidoroti su neteisėtų migrantų krize, yra planas sutalpinti juos Dieveniškių žemės ūkio mokyklos bendrabutyje, kuris priklauso valstybei. Apie šiuos planus Šalčininkų rajono savivaldybė sužinojo tik iš žiniasklaidos. Pirmas susitikimas šiuo klausimu įvyko Šalčininkų rajono savivaldybėje tik liepos 14 d. Dieveniškėse planuojama įkurti centrą 500-1000 migrantų. Su tuo negalima sutikti, nes bendrabutis yra miesto centre, 50 m spinduliu nuo jo yra dvi gimnazijos, gyvenamieji namai, o pats pastatas nėra aptvertas. Dieveniškių gyventojai, kurių yra vos 500, yra pasipiktinę, nes bijo, kad nebus tinkamai užtikrintas jų saugumas. Būdami politikai, atstovaujantys savo apygardų rinkėjams, labai norime, kad vyriausybė priimtų visą atsakomybę už savo vidaus ir užsienio politiką. Negalima numesti migrantų krizės vien pasienio savivaldybėms. Nesutinkame, kad krizė būtų valdoma vienų pažeidžiamiausių rajonų sąskaita. Tiek vyriausybė, tiek VRM turi surasti kitas išeitis“, – pareiškė parlamentarė.

B. Petkevič pridūrė, kad Šalčininkų r. savivaldybė yra pasiruošusi suteikti laikiną pagalbą ir šiuo metu ji yra suteikiama, tačiau nei Dieveniškėse, nei kitose vietose nėra galimybės apgyvendinti tiek žmonių.

Migrantus būtina tarp savivaldybių paskirstyti tolygiai

R. Tamašunienė nurodė, kad Vilniaus ir Šalčininkų rajonai nėra vienintelės pasienio teritorijos. „Tikimės, kad vyriausybės pasvarstymai nėra galutiniai sprendimai ir bus atsižvelgta į bendruomenių lūkesčius“, – pabrėžė, pridurdama, kad migrantus būtina tarp savivaldybių paskirstyti tolygiai, nes tai visos valstybės krizė. „Labai tikimės, kad ir konservatorių, ir liberalų merai ir jų politinės tėvonijos taip pat prisiims atsakomybę už vedamą politiką ir visi vienodai pasidalys krizės pasekmėmis“, – sakė.

R. Tamašunienė taip pat piktinosi, kad centrinė valdžia neturi ilgalaikės strategijos krizei suvaldyti. Jos nuomone, valdantieji į migrantų keliamą iššūkį sureagavo per vėlai. Pranešė, kad į Lietuvą, pavyzdžiui, pateko jau apie 800 irakiečių, kurių Irakas atgal jau nebeįsileis.

Šalčininkų ir Vilniaus rajonai negali tapti krizės įkaitais 

Česlav Olševski pabrėžė, kad LLRA-KŠS Seimo nariai, atstovaujantys Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių gyventojams, solidarizuojasi su šių rajonų merų pozicija ir prieštarauja, kad pasienio savivaldybės taptų krizės įkaitais dėl nesprendžiamų valstybės sienų apsaugos ir užsienio politikos problemų.

„Nematome galimybių migracijos krizę spręsti lokaliai, mūsų rajonuose. Negalima ignoruoti mūsų savivaldos ir piliečių nuogąstavimų. Esame kategoriškai įsitikinę, kad tam nėra tinkamų vietų, techninių galimybių ir žmogiškųjų išteklių“, – nuomone pasidalijo LLRA-KŠS parlamentaras.

Seimo nario nuomone, migrantų krizė yra kaina, kurią „mes su Jumis mokame už nesugebėjimą sugyventi su kaimynais ir apgailėtiną bei jau farsu virstančią buvusio URM vadovo, dabar Gabrieliaus Landsbergio vedamą užsienio politiką. Šiandien, kai kurių politikų ir „veikėjų“ dėka, yra keliama grėsmė Lietuvos saugumui. Tokią padėtį iš dalies išprovokavo tiesmukiškas ir žalingas Lietuvos kišimasis į Baltarusijos vidaus reikalus. To pasekmė yra tokia, kad ypatingai kenčia paprasti žmonės, mūsų vietos įmonės, ekonomika, pvz., tik Klaipėdos uostas neteko apie 10 mln. tonų krovinių“.

Parlamentaras priminė istorijos grimasas, kai vos praėjus 30 metų po po Berlyno sienos griūties dabar statoma nauja siena: „Puikiai atsimenu, kaip 1989 m. lapkričio 9 d., džiūgaujant euforijos apimtiems žmonėms, buvo nugriauta Berlyno siena, o dabar po nosimi statoma nauja. Lietuva turi ne tik moralinę ir politinę teisę, bet ir privalo remti baltarusių tautos laisvės siekius ir skatinti demokratiniu pokyčius, bet ši parama neturėjo tapti SSRS praktiką primenančiu revoliucijos eksportu į kaimyninę šalį, kurios politinį režimą gali pakeisti tik esminėms permainoms subrendusi ir pasiruošusi jas įgyvendinti tos šalies visuomenė“.

Landsbergis ir Tapinas privalo už revoliucijos kurstymą ir pradėti megzti dialogą su Baltarusija

Č. Olševski mano, kad efektyviam krizės suvaldymui konservatoriai privalo pripažinti savo klaidas ir pradėti megzti dialogą su Baltarusija. „Esama padėtis – tai neginčijamas įrodymas, kad ypatingai URM nesugeba formuoti ir vykdyti savarankiškos, aiškios, nuoseklios, nacionalinius interesus atitinkančios užsienio ir Rytų kaimynystės politikos. Ką galima padaryti? Visų pirma ne ieškoti priešų, o dialogo, sąlyčio taškų. Ar G. Landsbergis bando kalbėti su Baltarusijos užsienio reikalų ministru? Gal reikėtų pabandyti dar kartą perkrauti santykius? Tačiau neokomunistinė, „globalios Lietuvos“ ideologija savo užsienio politiką grindžianti konservatorių partija visiškai nepaiso šių aplinkybių ir pamatinių nuostatų. Atėjo laikas peržiūrėti ypatingai užsienio reikalų politiką Baltarusijos atžvilgiu, kuri veda mus į aklavietę. Konservatorių partijos ir URM vadovas G. Landsbergis gali padaryti pirmą žingsnį pripažindamas padarytas klaidas, o gal ir atsiprašyti Baltarusijos tautą už per daug aktyvų kėsinimąsi į jų vidaus politiką. Jei ir toliau laikysimės tokios politikos, vargu, ar turėsime ateityje laisvą ir nepriklausomą valstybę“.

Šeimos, išskirtos sienomis, neturi kentėti dėl nedraugiškos politikos kaimynų atžvilgiu

R. Tamašunienė, kreipdamasi į cetrinę valdžią, nurodė, kad jei jau valstybės vadovai pasirenka tokią politiką ir retoriką Baltarusijos atžvilgiu, pasekmės neturi nugulti į Vilniaus ir Šalčininkų rajonus, kuriuos su Baltarusija jungia visai kiti santykiai, kurioje jie turi giminių, artimųjų.

Komentarai

 

 

 
 1. Nepatiko kai Baltarusai gaudė nelegalius migrantus ,,, dabar patys gaudykite …
  Pasirodo Lietuva demokratijos oazė …
  Tik čia Lietuvoje galima pasilėpti nuo tirono Lukošenkos režimo , žydai Lanzbergistai visus priglaus Lietuvių mokytojų , gydytojų ir pensinikų saskaita …

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Kokia Juknevičienės tautybė?! Kas žinote jos kilmę? Ji kažkokia ne tokia visais rakursais…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Svetimų žmonių, ginkluotų ir neginkluotų, nepatekimą į Lietuvą turi užtikrinti atatinkamos pasienio tarnybos ir Lietuvos kariuomenė. Visos direktyvos gaunamos iš Minsko, Maskvos, Paryžiaus ar Briuselio turi būti laikomos niekinėmis lyginant jas su Lietuvos nepriklausomybe, vientisumu, nepažeidžiamumu ir saugumu!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Dieveniškėmis ir ne tik jomis turi pasirūpinti Lietuvos valdžia, o ne tik lenkai ar lenkus vaidinantys pietryčių Lietuvos gyventojai!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Su Baltarussija vykdyta politika klaidinga buvo visą trisdešimtmetį. Tokią politiką įtakojo ES kūrėjai, o Lietuvos pastumdėliai ją nuolankiai vykdė. Visos partijos, buvusios Lietuvos valdžioje vykdė Lietuvai žalingą veiklą. Tokią veiklą būtina nutraukti, o santykius su ES vykdyti tik Lietuvai naudingais pagrindais. Kas liečia konservatorius, tai jie pasikeitę vadovus turi sugrįžti į lietuviškos partijos rėmus, prie partijos kūrimosi laikų ideologijos įgyvendinimo praktikoje!

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Kiek tų „praregėjusių“ landsberginių buvo NS mitinge antradienį prie Seimo?
   Jeigu iki šiol toje „skylėje“ niekas neatsinaujino, tai neverta bent ko tikėti. Ten VISI yra tokie patys!!! Tik kvailiai į juos vis dar žiūri meiliai, viltingai.
   Vilkais gimę, vilkais stsugia.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 5. O kur pareiskimai del masinio zmoniu teisiu apribijimo ir globalistu nurodymo vykdymo ir prievartinio vakcinavimo

  Thumb up 5 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...