Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 25 Antradienis
 

Linas Balsys: „Tikrasis „Chevron“ veidas skiriasi nuo to, kuris parodomas žiniasklaidoje“

2013-07-11 16:54 | Komentarai | Komentarų (62)

Seimo narys Linas Balsys. KK nuotr.

Vakar vykusio JAV kompanijos „Chevron“ atstovų ir premjero Algirdo Butkevičiaus susitikimo pagrindinis tikslas turėjo būti – informuoti, kaip „Chevron“ sekasi bendrauti su vietine bendruomene, tačiau, žaliųjų teigimu, už šio vizito slypi siekis susitarti, kad Lietuva JAV kompanijos neapkrautų didesniais mokesčiais, o jos atstovų kalbos plačiojoje visuomenėje kardinaliai skiriasi nuo jų veiksmų ir bendravimo su Žemaitijos gyventojais.

Pasak Seimo nario Lino Balsio, nors „Chevron“ atstovai susitikime teigė, kad dialogas su bendruomenė ne tik vyksta, bet ir toliau ruošiamasi bendradarbiauti su Žygaičių ir kitų gyvenviečių atstovais, tačiau realybė gerokai prasilenkia su gražiais žodžiais.

Linas Balsys priminė kompanijos propagandinius veiksmus per netoli Šilutės, Stemplių kaimo vykusį parodomąjį „Chevron“ kontroliuojamos įmonės „LL investicijos“ gręžinio atidarymą. Jo metu prisidengta vaikais, kurie buvo vaizduojami labai besidžiaugiantys kirpdami atidarymo juostelę ir simbolizavo bendruomenės paramą.

Taip pat Seimo narys atkreipė dėmesį į tai, kad bendruomenėms surengus legalų piketą prie „Chevron“ į Lietuvą atvesdinusio bendrovės „Minijos nafta“ generalinio direktoriaus Thomo Haseltono namų, niekas nei karto neišėjo pakalbėti su žmonėmis, tačiau nepasivargino atsiųsti policininką, kuris demonstratyviai iš susirinkusių taikių piketuotojų reikalavo dokumentų, užsirašinėjo jų duomenis net nepaaiškindamas, kodėl tai daro.

Bendruomenės nuoskaudą jaučia ir dėl birželį įvykusio incidento. Pasak renginyje dalyvavusių žmonių, viešoje Seimo Aplinkos apsaugos komiteto ir naftos atstovų diskusijoje norėjusių dalyvauti piliečių Thomas Haseltonas ir „Minijos nafta“ gavybos vadovas Ignas Vaičeliūnas ne tik neįsileido pasiklausyti pokalbio, bet ir šiurkščiai apstumdė.

„Ne viena Žemaitijos bendruomenė patvirtintų, kad jokio dialogo tarp žmonių ir naftos bei skalūninių dujų gavybos įmonių nevyksta. „Chevron“ atstovai vengia susitikimų su bendruomenės, neatsako į jų klausimus. „Chevron“ taip pat atšaukė leidimą liepos 17 d. Kvėdarnoje organizuojamos konferencijos dalyviams apžiūrėti gręžinį, esantį šalia Stemplių kaimo. Akivaizdu, kad tikrasis „Chevron“ veidas skiriasi nuo to, kuris parodomas žiniasklaidoje“, – sakė Linas Balsys.

„Chevron“ atstovai susitikimo su premjeru metu prasitarė ir apie nerimą keliančius numatomus įstatymus mokesčių srityje, kurie būtų nepalankūs kompanijai. Lietuvos žaliųjų partijos lyderis teigė, kad Lietuva nuolaidžiaudama JAV kompanijai ir palikdama skalūninių dujų gavybos atveju dabartinius mokesčius, padarytų didelę klaidą. „Naujuose įstatymų projektuose siūloma kelis kartus padidinti mokesčius. Jei mokesčiai dėl skalūninių liks „draugiški“ „Chevron“, o išgaunama nafta ar dujos bus išvežtos iš Lietuvos ir parduotos rinkoje, iš valstybės laukiamų investicijų liks tik pažeistos ir užnuodytos žemės gelmės. Ar mums tokių „investicijų“ reikia?“, –klausė L. Balsys.

Pasak Lino Balsio, bendruomenės, nepaisant valdžios ir naftos bei skalūninių dujų gavybos įmonių atstovų spaudimo, turėtų ir toliau išlikti vieningomis. „Skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos kompanijų veikla yra viešas interesas. Kviečiu bendruomenes ir nepriklausomą bei etišką žiniasklaidą budriai stebėti, kaip „Chevron“ įgalioti atstovai dirba su vietos ir Seimo politikais, kurie staiga ima ir pakeičia nuomonę apie skalūnines dujas iš kritikų tapdami „Chevron“ rėmėjais.

Viliuosi, kad žmonės nepasiduos manipuliacijoms ir neatiduos savo žemių už suremontuotą bažnyčios stogą, kaip pasiūlyta Stemplių kaimo gyventojams, o vieningai saugos savo žemės ūkį nuo pavojingų technologijų“, – teigė L. Balsys.

Komentarai

 

 

 
 1. Bravo, Lietuvos žalieji! Svarbiausia yra trukdyti Lietuvos ryšiams su vakarų pasaulio, ypač JAV verslais ir politinėmis organizacijomis. Rusija turi viską, ko reikia Lietuvai ir palyginti su JAV ir vakarų Europa Rusija yra kilni, dora, tikrai demokratinė, nekapitalistinė, nesavanaudiška valstybė, visur pasaulyje visada skleidžianti tik gėrį, laisvę, gerbūvį.

  Thumb up 0 Thumb down 1

  • Jog lietuvai is tu greziniu nenumatyta nei cento , viskas priklausys greziniu savininkams, o dar praso is lietuvos lengvatu.susimokek uz tai, kad as tave veliau avogsiu.

   Thumb up 1 Thumb down 1

   • Seni, pateik faktus, linktis, nuorodas. Iš kur žinai tų sutarčių projektų detales, kur gavai tą informaciją?

    Thumb up 0 Thumb down 0

 2. LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ STEBĖTOJŲ SĄJUNGA

  Konservatoriai įsitikinę, kad dėl milžiniškos emigracijos Lietuvoje teliko tik vyresnio amžiaus balsuotojas, kurį galima pagąsdinti rusais, kuriam galima papasakoti šitas pasakas. Ir jie bando šitokiu būdu tą likusią elektorato dalį priversti balsuoti už save. O ką kalbėti apie tai, kad tai yra nesąžiningas žaidimas, jis dar ir neduoda jokių išeičių tolesnei Lietuvos užsienio politikai. Iki kiek galima kalbėti apie Rusijos grėsmes, apie tai, koks Rusija yra blogis? Koks turi būti to rezultatas? Pastatyti sienas nuo Rusijos, nutraukti diplomatinius santykius, pradėti karą? Politika – ne tuščias šnekėjimas. Ji turi vesti į konkretų rezultatą.
  O kokio rezultato yra siekiama tokiais konservatorių veiksmais? Nei valdžios pakeisti Rusijoje, nei laimėti karą jį paskelbus konservatoriai negali. Jie gali tik sukelti didelį negatyvą apie Lietuvą, Lietuvos politiką, priversti Rusiją veikti reaktyviai mūsų atžvilgiu. Laikyčiau, kad tai ir yra pagrindinis konservatorių tikslas…”

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. vergas tu…………………………………………………………………………….tu…………………………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Visapusiškai palaikau Liną Balsį.

  Uždrausti „Chevron“ veiklą Lietuvoje.

  Skalūninių dujų gavybą – UŽDRAUSTI !!!

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. nuomonė
  2013-07-11 – 17:48

  gal tu geriau lik ten gulėti, kur guli

  Ilgai sukiojau gaublĮ, kol supratau, kad tai iš širdies. Iš geros širdies.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. kas
  2013-07-11 – 17:45

  tau po tuos 50 ct už komentarą moka? reigano centras ar kembridžo politikas?

  Thumb up 2 Thumb down 0

  Aš iš putino neimu ne tik pinigų – nieko. Klausti ar supratai – beprasmiška.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Kai ėjau į VISI tai buvo saulėtekis. Dar patiko šokiai bažnyčioj, kai Antanėlis būgnus daužė, ar žydukas dainavo, kad dar dainuos. Bet niekada negalvojom apie saulėlydį..

  O kas čia taip sugalvojo : girna ar gorė ?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 8. kaip šitą neskustą nesusitupėjusį galimai ligotą demagogėlį nešioja šventa Lietuvos žermelė, tai yra visuomenės kršintojas, kuriam negeri visi dalykai, kurie stiprina valstybę, negera prezidentė – užsičiaupk ir nejuokink sveikų žmonių nelaimingasis žmogeli

  Thumb up 2 Thumb down 9

 9. Kad vel uz dyka Lietuvos nafta ir dujas norima aferistams atiduoti?Vel D. Grybauskaites, KP SS partskolos isperos ausys kyso, uz kiek sikart Lietu parduodi NKVD serzanto palikuone?

  Thumb up 5 Thumb down 1

 10. pasiskaitykite ekonomikos smogiko ispazinti J.Perkins ir jums pasidarys labai aisku kodel kai kas nuomone pakeicia per 1 nakti ir t.t. ir panasiai.

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • pakalbėjo su kai kuo, kur, kai pas mus būna naktis, ten būna diena…. už atlanto…

   Thumb up 2 Thumb down 1

 11. Taigi, amerikonai pasivogia dujas, po to parduoda jas tiems, kas….brangiau sumokės! O mes, likę be dujų, turėsime per amžius jas pirkti iš Gazpromo…Va tokia kombinacija susidaro…Ir niekas net nesvarsto klausimo- kodėl mes patys negalime? Kodėl būtinai mūsų valdantiesiems “globėjų iš JAV” reikia? JAV niekad nebuvo gerų specialistų. Užtat ten dauybė aferistų….

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • galvoti, pakviečia į ambasadą, pasišypso, ir mūsiškiai politikai susileidžia: ak, JAV ambasada su manimi bendrauja…. ir lenda paskui į …. be muilo….

   Thumb up 9 Thumb down 2

  • Ar gerbiamasis, ilgai galvojote, kol šitą nesąmonę “amerikonai pasivogia dujas, po to parduoda jas tiems, kas….brangiau sumokės! O mes, likę be dujų, turėsime per amžius jas pirkti iš Gazpromo…” surašėte?

   Thumb up 1 Thumb down 8

 12. Nuo tokios vyriausybės politikos tauta gali arba išprotėti arba depresija susirgti

  Thumb up 10 Thumb down 1

 13. lietuva juk praskolinta , pinigus tai veze ciumudanais uz kosminius %, tai va nieko ir nebeliko, kaip atiduoti paskutini – gelmes, senai ta sau sakiau. O dabar rek nerekes. Ar von ar son – niekas jau nepades. Kas praskolino tai zinoma juk, parasai sudeti. Tai vadinasi – Zopa!

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • amžinai toje “žopoje” juk nesėdėsi – daugiau ryžtingumo mūsų vyriausybei, ir išeis iš tos “žopos”

   Thumb up 5 Thumb down 1

 14. “Chevron- skalūnų dujų” planas- tai ekonominio šnipinėjimo forma!

  Save gerbenti valstybė niekad neleis kitai valstybei atlikti jos žemės gelmių žvalgybos. Lietuvos žemės gelmės bei jų turinys yra ne tik valstybės išskirtinumą pabrėžianti vertybė, bet ir Konstitucijos užtikrinama Lietuvos bei jos piliečių (įskaitant ateities kartas) nuosavybė.
  Tuo tarpu mūsų valdantieji toliau nuolaidžiauja amerikonams. Amerikonams jau negana Lietuvos žemės- joje jau šeimininkauja visokie “Thomai Haseltonai”, jie jau užgrobė Lietuvos žemę, ir, kaip matyti iš šio straipsnio, grobikus saugo ne JAV jūrų pėstininkai, o….Lietuvos policija !
  Dabar jiems jau neužtenka Lietuvos žemių. Jiems reikia JŲ GELMIŲ. Jie atliks išsamią Lietuvos žemės gelmių žvalgybą (to niekas ir neslepia), kitaip tariant, atliks ekonominio šnipinėjimo veiksmus. Po to jie vogs iš Lietuvos žemės dujas, ir…pardavinės jas Lietuvai JAV rinkos kaina…
  Kitaip tariant, turime situaciją, kai šeimininkui yra parduodamos iš jo paties pavogtos gėrybės…..

  Thumb up 9 Thumb down 3

   • Tiesiog nepučia “prieš vėją”. Bijo konservatorių. Juk pastarieji bet kokį prieš JAV nukreiptą sprendimą ims interpretuot kaip tarnavimą “kitai sistemai”, t.y. Rusijai….Štai socdemai ir nepučia prieš “vėją”….Taip ir gyvename….Ir gyvensime. Kol amerikonai mūsų apskritai neišvarys….mūsų pačių policijos lazdomis.

    Thumb up 4 Thumb down 1

    • na ir durniai, veiktų ryžingai, drąsiai, tauta palaikytų, o konservatoriai nuo valdžios būtų nupūsti ilgiems laikams

     Thumb up 3 Thumb down 1

 15. Atsakymai i Balsio obalsi tik du.
  Antras: -Skalunu dujas isgaut pasisove paksistai.

  Thumb up 1 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...