Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 21 Penktadienis
 

Lietuvos šeimų sąjūdžio pranešimas visuomenei dėl rugsėjo 10 d. protesto

2021-09-02 11:58 | Naujienos | Komentarų (10)

Raimondas Grinevičius,
Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas. KK nuotr.

Įtampą ir susipriešinimą valstybėje sukėlė ne Lietuvos šeimų sąjūdis, o valdžios bandymai priimti didžiajai daugumai piliečių nepriimtinus, antikonstitucinius, mažumų diktatūrą įteisinančius įstatymus. Už juos inicijavusią vadinamąją Laisvės partiją balsavo tik 9 % dalyvavusių rinkimuose arba 4 % visų rinkėjų.

Projektai buvo nesvarstomi su visuomene, protestai ignoruojami, prieštaraujantys žmonės niekinami ir iš jų tyčiojamasi. Dar daugiau, pandemijos suvaldymo pretekstu įvedama žmonių asmeninio gyvenimo kontrolė ir antikonstitucinė piliečių segregacija. Valdžios siekis palaužti visuomenės pasipriešinimą situaciją šiuo metu privedė iki kritinės, pavojingos ribos.

Lietuvos šeimų sąjūdis ne kartą reikalavo nedelsiant nutraukti antikonstitucinius veiksmus ir pradėti dialogą su visuomene. Mūsų organizuoti protestai buvo taikūs, juose nebuvo neapykantos ir konfliktų. Susitikime su Seimo pirmininke buvo pateiktos garantijos dėl rugsėjo 10 d. mitingo saugumo ir galimi kompromisai, tačiau visos pastangos stabilizuoti nesantaiką ir pradėti dialogą tarp valdžios ir visuomenės buvo sužlugdytos.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija liepos 2 d. suderino rugsėjo 10 d. eitynių ir mitingo vietą, laiką, maršrutus, gatvių uždarymo tvarką ir jokių pretenzijų dėl vietos trūkumo ir kitų aplinkybių nebuvo. Tačiau jau po mėnesio žiniasklaidoje pradėta melo akcija, jog šis suderinimas atšauktas, nors tuo pat metu savivaldybės puslapyje miesto renginių skiltyje rugsėjo 10 d. akcija buvo skelbiama ir iš savivaldybės teisės aktų sistemos neišbraukta. Akivaizdžiai buvo laukiama momento, kad nebeliktų laiko neteisėtus savivaldybės veiksmus atšaukti teismo tvarka.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija suderinimą atšaukė tik rugpjūčio 31 d., nors pagal Susirinkimų įstatymą savivaldybė privalo suderinti piliečių susirinkimų vietą, laiką ir jau priimtų suderinimų atšaukimas nėra numatytas ir todėl yra antiįstatymiškas. Sprendimas priimtas bailiai, už akių, posėdyje dalyvaujant Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovui apie atšaukimą nekalbėta ir buvo diskutuojama tik dėl susirinkimo detalių, o nutarta tik organizatoriui išėjus.

Taikūs susirinkimai yra konstitucinė piliečių teisė, kurios savivaldybės jokiais politiniais motyvais negali atšaukti. Ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo, ir Konstitucinio teismo, ir Europos žmogaus teisių teismo nutarimuose įsakmiai nurodyta, kad piliečiai patys pasirenka susirinkimų vietą ir laiką, o valstybės institucijos privalo tik užtikrinti jų teisę ten susirinkti.

Laisvės partijos vadovaujamos Vilniaus savivaldybės sprendimas ne tik klastingas, bet ir nelogiškas. Nors niekas Vilniuje nepasikeitė, protesto akcijos vieta ir laikas, kurie liepą buvo tinkami, praėjus porai mėnesių staiga tapo nebetinkamais.

Dar motyvuojama VSD pažymos teiginiais apie priešiškų valstybei jėgų galimybę pasinaudoti visuomenės protestais, nors pagal Susirinkimų įstatymą VSD mitingų suderinimuose dalyvauti neturi teisės. Iš tikrųjų priešiškos jėgos gali pasinaudoti ir jau propagandoje naudojasi visuomenės supriešinimu ir įtampa valstybėje, kurią sukėlė ne visuomenė, bet antikonstituciniai valdžios veiksmai, o šis Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimas tokią galimybę dar labiau padidino.

Šie veiksmai, priešingai jų autorių lūkesčiams ne sumažino, bet padidino visuomenės aktyvumą ir žmonių, atvyksiančių į protestą, skaičių ir pasiryžimą. Už tai esame nuoširdžiai dėkingi, nes tokios visuotinės, masinės reklamos per visus provaldiškus žiniasklaidos kanalus, kurie iki šiol mums buvo nepasiekiami, niekada nebūtume nupirkę už milžiniškas lėšas, net jeigu jų turėtume.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įsakymas dėl protesto suderinimo atšaukimo apskųstas teismui ir bus panaikintas. Lietuvos šeimų sąjūdis parengs ir kitus teisinius ir teisėtus būdus mitingui organizuoti, apie kuriuos informuosime visuomenę papildomai.

Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas

Raimondas Grinevičius

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuvos piliečiai, kodėl jūs leidžiate taip save žeminti valdžiai ir atiminėti teises ir laisves? Esame didingos LDK, kurią puoselėjo garbingi kunigaikščiai, jų palikuonys, o kokia dabar ,,suvargusi” Lietuva? Kur jūsų savigarba, savivertė už savo orumą, savo Lietuvą, savo artimuosius žmones ir vaikų, mūsų teises ir laisves? Nekreipkime dėmesio į valdančiųjų konservatorių ir liberalų klapčiukų komentarus internete. Jų tokia užduotis – girti valdžią ir įžeidinėti kitus komentatorius. Konservatorių ir liberalų vyriausybė yra neprotinga, apgailėtina, ji priiminėja neadekvačius sprendimus ir kol ji valdys tol mums bus vargas, jie nenustos priiminėti neprotingus sprendimus, nes toks jų mąstymas. Kadangi neaišku ar bus ar nebus duotas leidimas mitingui rugsėjo 10 dieną, tai mano įdėja ir pasiūlymas būtų pradėti ,,mitinguoti” jau šiandien el. laiškais, prirašyti daug el. laiškų protestų Seimo nariams ir Vyriausybės nariams, ,,užversti” jų el. pašto dėžutes šimtais, tūkstančiais laiškų. Turime: 1.Reikalauti Vyriausybės atstatydinimo. Ten toks jų protas – jie nebaigs savo nenormalių sprendimų, tie neprotingi sprendimai toliau bus dėl jų mąstymo. 2. Reikalauti, kad jeigu Seimas neatstatydins Vyriausybės, pirmalaikių Seimo rinkimų 3. Reikalauti baigti spausti ir šantažuoti žmones per prievartą skiepytis, uždrausti prievartinius skiepus 4. Reikalauti atšaukti visus ribojimus nepasiskiepijusiems žmonėms ir atšaukti diskriminacinį galimybių pasą.

  Thumb up 6 Thumb down 2

 2. Artėja 12 valanda. Laikas testuotis ir vakcinuotis Dieve. Šis pasas galiojo, galioja ir galios- Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančius, 2010 04 27 Jėzaus apreikštas. Šį Pasą nešioti širdyje. Liucifieriaus tarnams Jo nerodyti.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 3. Kviečiu lietuvius nerizikuoti savo sveikata, nepasiduoti valdžios spaudimui – nesiskiepyti nesaugiomis covid-19 vakcinomis. Manau, valdžia tik ir siekia įtikinti, apgauti ir suskiepyti 70 proc. po to 80 proc. ir daugiau lietuvių, o po to imsis prievartos likusių mąstančių nesiskiepijančių atžvilgiu, turbūt bus siekiama priimti priverstinės vakcinacijos teisės aktus ir iš žmonių būtų brutualiai atimta teisė rinktis dėl savo sveikatos ir kūno apsaugos, intervencijos į kūną. Jeigu jums svarbus kitas lietuvis ir jo teisės, tai atsisakykite šio diskriminuojančio jūsų tautietį paso. Nebūkite egoistai lietuviai. Gerbiamieji Lietuvos piliečiai, Mane stebina, kaip jūs taip lengvai pasidavėte skiepų ir galimybių pasų propogandai. Kodėl nemąstėte kritiškai? Užteko žiniasklaidai, valdžiai ir jiems lojaliems žmonėms pavaryti vakcinų propogandą, užtildyti ir tyčia neleisti į viešą eterį kritinės nuomonės apie skiepus (mane net DELFI komentaruose blokavo kai agitavau prieš skiepus ir tą žmonių apgaudinėjimą) ir daug žmonių nubėgo skiepytis, tai daugiau nei apgailėtina ir neprotinga. Kviečiu lietuvius parodyti, kad esame viena tauta, o ne tik biologinės tautos nariai, solidarizuotis su nesiskiepijančiais žmonėmis ir ignoruoti diskriminacinį ,,galimybių” pasą, jo atsisakyti. Skaičiau net maskviečiai, kurių yra atitinkamas mentalitetas ir jie pripratę prie turtingo gyvenimo, net jie solidarizavosi ir pasiskiepiję nėjo ten kur neleido nepasiskiepijusių ir verslas pradėjo kelti triukšmą ir Maskvos savivaldybei teko atšaukti draudimus. Štai ką daro solidarumas. Pastebėjau rusai yra žymiai vieningesni, nei lietuviai kurie dažnai pykstasi ir dergia savo tautiečius. Tie pseudopatriotai kurie nori pasirodyti patriotais ir pranokti rusus, maskviečius dabar turi puikią progą solidarizuotis su lietuviais. Ar mūsų lietuviams tai neįmanoma? Ar lietuviai egoistiškai eis į kavines, parduotuves ir tyčiosis komentaruose iš kitų lietuvių, kad neįleidžia jų į ten? Tai ir parodo ar mes esame tik biologinės tautos nariai, ar esame tikra tauta? Tai parodytų ir atskleistų vienybė ir solidarumas ar jų nebuvimas…

  Thumb up 14 Thumb down 1

 4. Tokie valdžios žmonių žaidimai, kaip ir kartuvės ant tilto, vietoj buvusių skulptūrų, audrina mases. Tiesiog gėda.

  Thumb up 17 Thumb down 2

 5. Jis tėvas perskaitė savo vaiko motinos laišką. Kiekvienas gali eiti į rinkimus, kokie čia dyvai.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 6. Parašiau komentarą, tai tik įkėlus uždarė komentarų peržiūrą. Absurdo teatras.

  Thumb up 2 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...