Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 4 Šeštadienis
 

Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ Prezidento prašo nepasirašyti Žmonių užkrečiamųjų ligų ir kontrolės įstatymo

2021-10-25 16:06 | Naujienos | Komentarų (3)

Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ vardu, reiškiame ypatingą susirūpinimą dėl š. m. spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seime priimto Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų ir kontrolės įstatymo nr. I-1553 11, 18, 37 ir 40 straipsnių pakeitimų.

LPS „Sandrauga“ nepritaria norimiems pakeitimams dėl darbuotojų sveikatos patikrinimų dėl užkrečiamos ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, kurie nebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Tai neatitinka žmogaus teisės į apsisprendimą normų, prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos garantuojamoms laisvėms, daromas prievartinis spaudimas žmonėms, turintiems baimių ar neįsitikinusių vakcinų saugumu ir nauda, visuomenėje skatinama neapykanta ir įtampa, neatsižvelgiama į pažeidžiamos socialinės grupės finansinę padėtį, rizikuojamas asmens stūmimas į skurdą, kuris ir taip šiais laikas yra aukšto pavojaus lygio.

Atsižvelgiant į šiuo metu pasaulyje užfiksuotus kainų kilimus ir jų prognozes ateičiai, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ nuomone, darbuotojų testavimas iš jų lėšų padarytų stiprią neigiamą įtaką Lietuvos gyventojų finansinei padėčiai. Kylančios maisto, kuro, paslaugų kainos, papildomi ir didėjantys mokesčiai jau dabar priverčia žmones kasdien bijoti dėl jų finansinio saugumo ir ateities. Jeigu bus priimtas įstatymo pakeitimas dėl darbuotojų testavimosi, kuris nebus finansuojamas iš valstybės lėšų, darbdaviai turės visišką laisvę nefinasuoti testavimosi dėl užkrečiamos ligos esant esktremaliai situacijai ir (ar) karantinui, argumentuodami priimtais įstatymų pakeitimais. Tuo tarpu, kai kuriose didžiosiose korporacijose, darbdaviai noriai tenkinta darbuotojų norus ir poreikius (proto ribose) su tikslu, kad darbuotojas turėtų visas tinkamas sąlygas efektyviai atlikti darbo funkcijas. Jei bus priimtas šis įstatymo pakeitimas, ateityje bus galima teikti įstatymo projektą dėl „kavos arba arbatos mokesčio darbovietėse įvedimo“, taip labiau siaurinant darbuotojų finansus.

Priimant šį įstatymo pakeitimą, bus parodoma valdžios nepagarba visuomenei ir taip labiau didinama įtampa. Kiekvieną savaitę girdimi atvejai, kai ministerijos švaisto tūkstančius eurų, surinktų iš mokesčių, darbuotojų fotosesijoms ar baldų įsigijimui už daugiau nei 11 tūkst. mokesčių mokėtojų eurų. Toks valdžios atstovų lengvabūdiškas elgesys su Lietuvos gyventojų pinigais ir finansinės naštos užkrovimas ant darbuotojų tik skatina nepasitikėjimą valstybės institucijomis.

Daug kas supranta, kad skiepai yra viena iš efektyviausių priemonių kovai su virusu. Tačiau privalu nepamiršti, kad yra žmonių, kurie turi kitokią nuomonę ir įsitikinimus ar bijo skiepų, nepasitiki jos sudėtimi ir poveikiu, ar tiesiog nepasitiki valdžia, jos informacija. Negalime taip spausti žmogaus, ypatingai, kai aplinkui galima išgirsti tiek daug teisingos ir kartu dezinformuojančios informacijos, susimaišiusios viena su kita. Jeigu pradėsime nebegerbti žmogaus laisvių – pradėsime nebegerbti ir pačio žmogaus. Reikia atsižvelgti į pasaulyje vyraujančią ir vis augančią infliaciją, kai maisto ir paslaugų kainos kyla kartu su mokesčiais, kurie taip pat vis papildomi.

Gerbiamas Jūsų Ekscelencija Lietuvos Prezidente,

šiandien minime Lietuvos Respublikos Konstituciją, kurioje užtikrinamos piliečių teisės ir laisvės. Kaimyninėje šalyje negerbiamos žmonių teisės, jos nuolat pažeidinėjamos. Todėl savo veiksmais Lietuvos Respublikos Vyriausybė negali skatinti prievartos ir supriešinimo, ir tuo pat metu kritikuoti kitos šalies. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, Prašome:

nepasirašyti Lietuvos Respublikos Seimo priimto Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų ir kontrolės įstatymo nr. I-1553.

Pagarbiai,

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“

Pirmininkas                                                                                                               Kęstutis Juknis

Komentarai

 

 

 
  1. Gerbiami Lietuvos piliečiai, Per ilgametę visuomeninę veiklą supratau, kad mūsų lietuviai nenori ir tingi ginti savo teises (kiek aš juos daug kartų raginau), užtat nuolatos šalyje turime neigiamą rezultatą ir turime tokio lygio Lietuvą.Taip pat supratau, kiek turime teorinių pseudopatriotų, kurie viešai dedasi atseit patriotais, paskelbę nacionalinius simbolius, tačiau patys nieko nedaro – tada kada reikia daryti ir veikti, o ne stebėti ir tai tęsiasi daug metų Kelių aktyvių visuomeninkų pastangos negali pasiekti reikiamų rezultatų, kai reikalingas žmonių masiškumas, o jie žiūri ,,jūs darykite, o mes pažiūrėsime kas bus”, pažiūrėkite kiek Europoje ir net Rusijoje išeina žmonių išeina į mitingus ir gatves, net per koronaviruso pandemiją, o lietuviai iš esmės neišeina arba išeina tik labai maža dalis, tai yra nieko nedaro. Gėda, taip nepastovėti už savo orumą ir teises ir būti kaip ,,baudžiauninkais” su kuriais valdžia daro ką nori. Vien piktų komentarų rašymas niekada nieko neišspręs, turi būti tikslingas VEIKSMAS. Agituoju Jus lietuvius siųsti el. laiškus Lietuvos Prezidentui G.Nausėdai, prašant jo VETUOTI LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽMONIŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKOS IR KONTROLĖS ĮSTATYMO NR. I-1553 18, 37 IR 40 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMĄ. Priimtomis įstatymo pataisomis darbuotojai per prievartą verčiami susimokėti už koronaviruso testus ir nesvarbu, kad jie jie sveiki. Tai pablogins ir taip blogą darbuotojų padėtį, daugiau nuskurdins juos. Elektroninius el. laiškus siųskite Prezidento vyriausiems ir kitiems patarėjams ir kanceliarijos adresu (kontaktus rasite Prezidentūros tinklapyje). Tik reiktų greitai veikti, nes bet kada Prezidentas gali pasirašyti šias įstatymo pataisas. Prezidentas turi būti Konstitucijos garantas ir neturi abejingai stebėti į piliečių konstitucinių teisių pažeidimus. Šios Seime priimtos įstatymo pataisos diskriminuoja atsisakiusius skiepytis darbuotojus ir jiems daro psichologinį spaudimą, tai užslėpta prievarta skiepytis, nors Europos Tarybos parlamentinė asamblėja 2021 m. Sausio 27 d. priėmė svarbią rezoliuciją, kuria buvo uždrausta privaloma vakcinacija, skiepijimo pasai ir diskriminacija dėl vakcinos statuso. Rezoliucija 2361/2021 draudžia valstybėms narėms padaryti privalomą vakcinaciją nuo koronaviruso ir numato, kad skiepijimas negali būti naudojamas diskriminuoti tuos, kurie nėra paskiepyti. Negalima išskirti tiktai atsisakiusių skiepytis darbuotojų, kaip potencialaus covid-19 nešiotojų, juos diskriminuoti, nes pasiskiepiję asmenys taip pat užsikrečia, nešioja, platina ir užkrečia covid-19 šalia esančius žmones, todėl jie irgi privalo testuotis. Be to vienas iš garsiausių pasaulio virusologų Liukas Montenje teigia, kad būtent skiepai sukelia koronaviruso atmainas, nes virusas arba miršta arba mutuoja, šitas virusas gerai prisitaiko ir tada gaunasi kad žmogaus, turinčio atmainas, pasiskiepijusio nuo tradicinio covid-19 – neapsaugo skiepai.

    Thumb up 4 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...