Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugsėjis 24 Ketvirtadienis
 

Lietuvos „teisingumas“ neįtikino JTO: R. Paksas skinasi kelią į prezidento rinkimus

2012-06-11 20:07 | Naujienos | Komentarų (130)

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Žmogaus teisių komitetas paskelbė R. Pakso komunikatą apie žmogaus teisių pažeidimus apkaltos proceso metu preliminariai priimtinu. KK nuotr.


Vilis Normanas

Kad Lietuvos teismai akivaizdžiai virsta teisės parodija, liudija ne tik vis didesnis visuomenės pasipiktinimas šia institucija, bet ir objektyvūs faktai. Šį kartą „lietuviškas“ teismo sprendimas neįtikino JTO jurisdikcijos. Rolandas Paksas žengė pirmą tvirtą žingsnį į būsimus prezidento rinkimus. Dabar neaišku, kas nutiktų, jeigu visi, turintys pinigų, nuspręstų apskųsti Lietuvos teismų sprendimus. Tikriausiai tokiu atveju šalis bankrutuotų greičiau, nei Andriui Kubiliui antrą kartą tapus premjeru. Trumpas rašinys apie R. Pakso teisinę pergalę ir interviu su jo teisiniu atstovu – teisės mokslų daktaru Stanislovu Tomu, specialiai „Karštam komentarui“.

2012 m. birželio 6 d. Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Žmogaus teisių komitetas paskelbė R. Pakso komunikatą apie žmogaus teisių pažeidimus apkaltos proceso metu preliminariai priimtinu. Tą pačią dieną JTO Žmogaus teisių aukštojo komisaro sekretoriatas persiuntė R. Pakso komunikatą Lietuvos Vyriausybei ir davė jai keletą mėnesių pasiaiškinti.

Šios bylos tikslas yra įrodyti, kad apkalta buvo neteisėta (pažeistas principas „nėra bausmės be įstatymo“), kad draudimas eiti Prezidento, Ministro Pirmininko, ministro, Seimo nario, teisėjo, Konstitucinio Teismo teisėjo ir valstybės kontrolieriaus pareigas nuo pat jo įvedimo dienos buvo neteisėtas (rinkimų teisė, teisė į valstybės tarnybą), kad Konstitucinis Teismas buvo šališkas ir priklausomas nuo politikų.

Buvusiam Prezidentui atstovaujantis Paryžiaus teisininkas dr. Stanislovas Tomas kvestionuoja kiekvieną žmogaus teisių pažeidimo epizodą: Prezidentas Valdas Adamkus taip pat išimties tvarka teikė Lietuvos pilietybę verslininkams, kurie vėliau, tai yra 2002 m. gruodžio 6 d., rėmė jo rinkimų kampaniją. Tokių epizodų labai daug. Bylose prieš Baltarusiją. Komitetas jau buvo pripažinęs, kad vieno politiko baudimas už tai, kas normalu kitiems politikams, yra šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas. Europos žmogaus teisių teismas nepatikėjo Konstitucinio Teismo „dvasia“ ir pripažino, kad iki 2004 m. gegužės 25 d. neegzistavo jokio draudimo dalyvauti rinkimuose. Negali būti jokio įstatymo, kuris priimamas vienam konkrečiam žmogui. Lietuvos Vyriausybė, siekdama išvengti atsakomybės, nesėkmingai bandė sakyti, kad šis draudimas buvo įvestas 1992 m. Priešingai nei Europos žmogaus teisių konvencija, Paktas apima ne tik teisę būti renkamam į Seimą, bet ir teisę būti renkamam Prezidentu, eiti Ministro Pirmininko pareigas. Vienoje byloje prieš Šri Lanką Komitetas jau išaiškino, kad rinkimų teisės atėmimas 7 metams yra „neproporcingas ir neprotingas“.

Ši išvada taip pat taikoma Prezidento rinkimams ir Ministro Pirmininko pareigoms. JTO Komitetas prižiūri Tarptautinio politinių ir pilietinių teisių pakto vykdymą, konstatuoja Pakto pažeidimus, o taip pat gali inicijuoti sankcijų įvedimo procedūrą prieš valstybę, kuri piktybiškai nesilaiko savo tarptautinių įsipareigojimų gerbti žmogaus teises.

Kaip išaiškino Komitetas savo jurisprudencijoje, tuo atveju, jeigu valstybės konstitucija prieštarauja Paktui, turi būti laikomasi būtent Pakto, o ne Konstitucijos, reikalavimų. Tai yra oficiali JTO pozicija.

Dar daugiau, Pakto viršenybė prieš Lietuvos Konstituciją seka iš Europos Sąjungos Sutarties 2 straipsnio. Jeigu savo laiku Lietuva nebūtų sutikusi su šiomis sąlygomis, jos nebūtų priėmę į ES. Lietuvos Respublika lieka nepriklausoma valstybe ta prasme, kad ji gali bet kada išstoti iš ES ir iš JTO. Niekas tankais Lietuvos nelaiko. Nuo išstojimo dienos, ES ir JTO teisė praras viršenybę prieš Lietuvos Konstituciją.

Dr. S.Tomas: “Viską dar galima atsukti atgal”

Dr. Stanislovas Tomas atsakė į „Karšto komentaro“ klausimus.

– Ką šis laimėjimas JTO jurisdikcijoje reiškia Lietuvai? Ar dabar R. Paksas galės kandidatuoti į LR prezidento postą? Kokios nuobaudos laukia Lietuvos?

-Ši pergalė yra tik pirmas, bet būtinas etapas. Džiaugiuosi dėl šio rezultato, kadangi jis vėl pakelia į orą visus apkaltos faktus. Viską dar galima atsukti atgal. Jungtinių Tautų teisės lygmenyje R. Paksas gali būti visiškai išteisintas.

Pergalė Strasbūre ir ateinanti pergalė JTO rodo, kad, deja, Lietuvos aukščiausieji teisėjai ne visada seka vakarietiškomis žmogaus teisių normomis. Manau, kad laimėti bylą visai įmanoma iki 2015 m. Tokiu atveju R. Paksas galės pristatyti rinkėjams savo naują prezidento programą.

Kalbant apie nuobaudas, niekada nesi tikras dėl to, kokio masto bus tavo pergalė. Teisinis neapibrėžtumas yra globali realybė. R. Paksas greičiausiai turės teisę į prarastus atlyginimus, bet jam rūpi pats principas, pats žmogaus teisių viešpatavimo faktas, o ne pinigai.

-Dabar Lietuvoje labai daug kalbama apie teisines problemas, kaip, Jūsų nuomone iš tiesų yra? Ir kas blogai mūsų valstybėje su pačia teise? Kodėl lietuviai labiausiai nepatenkinti teisingumu? Atrodo, kad teisingumo gynimui belieka viena vieta – tarptautiniai teismai. Kaip tai pakomentuotumėte?

-Bendras vakarietiškos teisinės kultūros bruožas yra tai, kad teisėjas privalo vadovautis teise. Deja, Lietuvoje teisėjui dažnai yra tiesiog nusispjauti į tai, ką tu pasakoji apie žmogaus teises. Jis žiūri į tavo popierius kaip į švarų lapą, jis tavęs tiesiog nemato – lyg būtum tuščia vieta.

Žema kompetencija ir arogancija yra Lietuvos kasdienybė. Todėl taip ir išeina, kad Strasbūras ir JTO lieka paskutine viltimi.

Mane stebina politikų veidmainystė – jie visi remia žmogaus teises rinkiminės kampanijos metu. Tačiau, kai reikia priimti konkrečius sprendimus, jie mažina Europos žmogaus teisių teismo finansavimą tam, kad bylos būtų nagrinėjamos po 6 metus, jie net drįsta siūlyti Europos žmogaus teisių konvencijos pakeitimus, kuriais mažinamos žmogaus teisės.

Po rinkimų kai kurie Lietuvos politikai, praradę bet kokį gėdos jausmą, pradeda sakyti, kad tarptautinės žmogaus teisės mums neprivalomos – nes mes turime savo Konstituciją.

Mano teritorija yra Strasbūro Teismas, Jungtinės Tautos, Europos teisingumo teismas. Siekiant pergalės tarptautinėse instancijose, labai svarbu pradėti remtis Europos ir JTO teise jau pačiame pirmame Lietuvos teisme. Svarbu žinoti, kad pralaimėjus (arba ne pagal visus punktus laimėjus) Strasbūro Teisme, turime dar atviras duris į JTO.

-O kaip paprastam piliečiui apsiginti Strasbūre ar JTO, jeigu jis neturi daug pinigų advokatams? Ką patartumėte? Ir ko mus visus gali pamokyti Lietuvos teisingumo pralaimėjimai tarptautiniuose arbitražuose?

-Esu susidūręs su daugybe atveju, kai procedūra Strasbūre ar JTO kainuoja pigiau nei eiliniame Lietuvos apygardos teisme. Tam tikrais atvejais Strasbūras gali padengti dalį advokato kainos.

Strasbūre ir JTO nėra jokių žyminių mokesčių.

Kita vertus, procedūros Strasbūre ir JTO yra pakankamai techninės – yra labai daug precedentų, be kurių sunku važiuoti. Todėl svarbu turėti šalia gerą specialistą. Advokatas turi tobulai mokėti angliškų ir prancūzų kalbas – niekam nesiūlyčiau siųsti savo dokumentus lietuvių kalba.

Visa mūsų patirtis su tarptautinėmis instancijomis rodo, kad nereikia prarasti vilties, jeigu nesiseka įtikinti Lietuvos teisėją. Nereikia nuleisti rankų – viską dar įmanoma atsukti atgal.

-Ir paskutinis klausimas: kaip, jūsų nuomone, būtų pasibaigusi Garliavos istorija, jeigu ji būtų nagrinėjama Strasbūre?

-Sunku pasakyti, ar sprendimas dėl vaiko perdavimo iš viso būtų priimtas, jeigu Lietuvos teisinėje sistemoje būtų buvęs įprotis nuo pat pradžių vadovautis Europos precedentų teise. Nemanau, kad buvo visiškai atsižvelgta į geriausią vaiko interesą.

-Ačiū už pokalbį.

Komentarai

 

 

 
 1. gal tapšnių ir nuskriaudė kgb-vsd šutvė bet tapšniukas priklauso kitai rusijos spec tarnybų grupei – gru. o kaip kitaip paaiškinti tapšniaus santykius su jurijum borisovu, borisovas gi aiškiai priklausė gru. o kaip žinia kgb ir gru užsienyje tarpusavyje konkuruoja. vakarų pasaulyje dažniausiai laimi gru, o buvusiose sovietinėse respublikose, tarpe kurių yra ir Lietuva, bei soc lagerio valstybėse dažniausiai laimi rusijos kgb struktūros, nes čia veikia seni patikrinti kgb kadrai, infiltruoti visuose valstybinės valdžios struktūrose, neišskiriant ir partijų. na o spec tarnybos apsoliučiai užvaldytoss. gru tokių galimybių neturi, todėl tapšnius ir pralaimėjo..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tamsta Prezidente, gerbiu Jus, todėl leidžiu sau pasakyti tai, ką galvoju. Gal būt Jums ir nepatiks, tačiau geriau karti tiesa, nei saldus melas. Išsivalykite Tvarkos ir teisingumo partijos gretas nuo iškrypėlių, karjeristų-demagogų ir tuščiagarbių pilvakalbių. Vien tik pasižiūrėjus į Mazuronį, žmonėse “kalbančia žila barzda” vadinamu, bloga darosi.Natūralu, jog stiprų lyderį, kaip šūdinės musės, aplimpa įvairiausio plauko marginalai. Atsikratykite jų. Nejaugi Jums dar negana medalinskų ir kutraičių ar kitokių mėšlių, pardavusių Jus už tris judo skatikus? Nejaugi nieko nepasimokėte iš tos istorijos. Prezidente, atminkite, jog sekantį kartą, kai Jus purve nuskandins taip vadinami “ištikimieji” bendražygiai, Jūsų nebeišgelbės nei Srasbūras, nei JTO. Patikėkite, geriausius, sąžiningiausius TT partiečius alkūnėmis jau išstumdė prie lovio besibraunantys marginalai. Į Seimo rinkimus Jūs einate tuščiomis rankomis ir nesitikėkite gerų rezultatų. Buvau Jūsų partijos gretose ir sprukau iš jos už galvos susiėmęs, kai tik pamačiau ir supratau, kas ten vyksta. Linkiu Jums sėkmės, kuri priklausys tik nuo Jūsų paties išminties.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Na, Kūreli, tai kaip dabar bus, kai atgal sugrįš konstitucinės dūšelės? Ar užteks finansų susimokėti Paksui už padarytas skriaudas? Turėtų užtekti, juk gerą “kušą” gavai už paslaugas iš “šlepetinio” prezidento šutvelės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Pirmiausiai issivalyk savo partija nuo visokiu iskrypeliu zemaitaiciu.Ar Lolasvili vel burtininkaus partijoje?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Aukso zodziai “zema kompetencija ir arogancija”… Uz kiekvieno sprendimo stovi juk konkrecios pavardes…vargsai teises studentai, kai jiems desto tokie “asai”. Kodel gi nepaemus dabar interviu is ju.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. kad daeitu iki ITO,politikai stengiasi pakliuti i europarlamenta. Ten jau ir pinigai atitinkami,ir rysiai,ir galimybes. Paprastam zmogeliui tai negresia. O kas del paskutinio sakino,tai labai abejotinai skamba. Reiskia galima vaika apgaule pasisavint,nes jeigu vaikui labiau patiks gyvent pas turtinga”teta”,jis gali ten ir pasilikt. O kaipgi motinos teises tada skamba ITO ar Strasbure?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Pirmiausia tai turi buti Motina, o ne sutenere. Antra motina turi tureti kur gyventi ir tureti darba, kad galetu pramaitinti save ir vaika. Vaikas ne rankine,- siandien nesioju, o rytoj ismetu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Tai kam sakoma priesaika Tėvynei?

  Sulaužai – pailsi vieną kadenciją ir vėl iš naujo gali prisiekinėti :DDDDD
  Tai, kam su ta priesaika iš viso terliotis?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Lietuviai nepasimokina – būtinai dar kartą užlips ant to paties grėblio. prieš nuimant jis nebesuvokė savo veiksmų ir elgesio. Norime dar kartą pabandyti ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Ar galima atsukti atgal paviesintus tapsnuotojo pokalbius ir jo komandos , kurie sieke asmeniskos naudos ir kenkia Lietuvai ?
  Kas turejo nors truputi proto , tas jau suprato , kad sis politinis lavonas su savo pasmirdusia partija , seniai turi buti istorijos siukslyne .
  Kai paskaiteme ka jie prisidirbo , tai , manau reikia uz tokius darbus – sodinti , bet cia Lietuva , svogeriu krastas , visi paristi reikaliukais , pinigiukais …

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • 100 proc.tikslumu!
   Geresnio apibudinimo nerastum!
   Zmogus prarades Realybes jausma nori dar karta bandyt ?Kai sitiek chaoso Lietuvoje?O ka pats dare,padare ,kad tauta leistu antra kart uzlipt ant zaizdotos sielos?
   NE!
   NE!
   NE!
   Varyk is cia,nepasotinamasis…….

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Cia tai bent. Neringa, nenuleiskit ranku, kaip sako p. Tomas. Dar gali viskas
  pasikeist. As manau, kad stanke sedetu uz grotu. Nes ten jai vieta. Matot, kas
  musu teismuose vyksta. Kaip cia suprast, kad teisejas Cininas staiga susirgo?
  Tipo, po pirmo posedzio nuejo i sporto sale. Tai pas juos darbo metu galima
  spportuoti? Kazkokia komedija, tikrai. Jis taip raso savo tinklapy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Stanislovas Tomas tai šaunuolis, bet su juo Paksas neteisingai pasielgė., kai išrinko į EP net padėjėju nepaėmė, o vaikinas gabus .

  Klausimas, kada R. Paksas pradės keisti savo artimiausią aplinką , kuri jam teikia neteisingą informaciją . Taip buvo su Stanislovu Tomu ir kitais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Va, ir lenda Kūrio dvasios, kurias jis anksčiau matė tik vienas. Kūry, molči apie Garliavos mergaitę, nes nieko apie teisę nerauki, ir lauk iš teisės profesorių į nemokšų profesorius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Šaunuolis Stanislovas, ir Prezidentas, kad nenuleidžia rankų ir parodo Lietuvos teismų realybę. Sunkiai sutelpa į galvą, kad Konstitucinis teismas galėjo būti įtakojamas politikų. Tai apie kokią teisinę valstybę kalbam..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Rolandai, ko tau ten reikia.Buvai kuom norejai, bet netau tas seimas ir valstybes vairas, ten reikia stipriu dvasiškai ir fiziškai zmoniu, nebrisk antra karta i ta pacia upe, kurk ka nors savo ir irodysi kad gali. o gal esi tinginys ir nori lengvai uzdirbamos duonos su sviestu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • zole.nes sita visai tau “nepadeda”tiesiog kenkia tavo ir taip isklerusiai smegeninei

   Thumb up 0 Thumb down 0

 15. kai zmones po mirties yra padaromi neveiksniais ir atiminejami palikimai :) N.Venckiene teisinike ji zino kaip apsiginti nuo melo.O ka daro paprastas zmogelis?? Nueina galva nuleides ir uzsidaro savo namuose. Zmones tikisi teisingumoo per teismus …vsio po zakonam…. yra apvagiami:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • ka darysi,mat vaikas ismoko ikelti smailika tai ir kaiso i visas skyles,na vaikas ir lieka vaiku,ko is jo noret,gal suaugs kada…

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • Ale,matyt,patiko,tai dar karta nori!
   na ir apetitas pas zmogu,niekad negana….
   deja,nuveiktus darbus matem—-sansu jokiu,nulis!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Nieko sukciai atgal neatsuks……
  laiko nesugrazinsi….
  Buvo laikas—vaikeli,turejai sansa irodyt,kas tu esi!
  Praradai—-kaput!
  reikia nauju,dar negairintu veju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  O tu jau gairinai,garinai! Kaput!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • tai jau ne tavo tuscios puodines reikalas,eik anuku ziureti nepolitikuodama zinove mat

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • O Mociute nedurna,ka tu pyksti ant jos,kad ji turi savo tvirta nuomone?
    Zmogus praejes Gyvenimo Mokykla,turi nuomone,zino ,ka sako….
    Ko tu pyksti ant jos?

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Vilniaus universitetas baltarusių studentams siūlys nemokamas studijas ir stipendijas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (5)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Naujų potyrių miegamajame suteiks vibratoriai poroms (1)
Kas yra vibratorius, greičiausiai, sakyti nereikia. Šis malonumų šaltinis paprastai...
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (2)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...