Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 28 Penktadienis
 

Lietuvi, nežudyk lietuvio! [Ar etiška prisidengiant Sausio 13-osios aukomis sumenkinti visuomenę?]

2022-01-14 20:11 | Naujienos | Komentarų (13)

Minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštė buvo padalinta. Vienoje pusėje - „neklystantys išrinktieji“, kitoje - visokių kitų epitetų praminta minia. Toks aikštės padalinimas - tai pirmas kartas nepriklausomos Lietuvos istorijoje. R. Girinsko nuotr.

Ramojus Girinskas

Ar etiška prisidengiant Sausio 13-osios aukomis sumenkinti visuomenę?

Nesibaigiant kalboms apie vakar prie LR Seimo vykusį Laisvės gynėjų dienos minėjimą ir Laisvės premijos įteikimo ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje, jaučiamas tik vienas naratyvas – kad visi, kas atėjo į šį minėjimą ir buvo „kitoje tvoros“ pusėje, ne riboto patekimo zonoje, yra baisi „neišprusėlių, degradų, runkelių, balvonų ir jedinstvininkų“ banda.

Žvelgiant į renginį pastebime, kad Nepriklausomybės aikštė buvo padalinta. Vienoje pusėje – „neklystantys išrinktieji“, kitoje – visokių kitų epitetų praminta minia. Verta pastebėti, kad toks aikštės padalinimas – tai pirmas kartas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Jei anksčiau Sausio 13-oji buvo pažymėta gedulu dėl žuvusių aukų, tai šiandien ji – jau laisvės, o ne gedėjimo simbolis. Net ir vėliavas tą dieną keliame be juodo kaspino, suvokdami tai kaip laisvės ir demokratijos pergalę ir šventę.

Jokiu būdu nesumenkinam tų 14 užgesusių gyvybių bei visų sužeistųjų, ginant laisvę. Tai didi auka, kurios gedėdami ir gerbdami savo didvyrius, nepamiršime niekada. Susikaupimui ir gedului buvo skirtas Sausio 13-osios aukų pagerbimas Antakalnio kapinėse, o Nepriklausomybės aikštėje buvo laisvės šventė. Matyt, yra palanku marginalizuoti susirinkusios ir šiuos du renginius ir minėjimus sutapatinti.

Visgi, ar tikrai susirinkusieji „už tvoros“ buvo tikrai „užribiniai, runkeliai”, maršistai“? Žinoma, ne. Tai – kaip ir kiekvienais metais į pagerbimo ceremoniją susirinkę Lietuvos piliečiai, tačiau sąmoningai palikti kitoje barikados pusėje. Daugelis tų, kurie patys, kas dalyvavo 1991 m. Sausio 13-osios įvykiuose, ar jų vaikai, ar net vaikaičiai. Visi tie, kuriems ne vis vien, kur dabar yra Lietuva ir kur ji bus po 10 ar 20 metų.

Tai, kas įvyko vakar, nėra nepagarba žuvusiems už Lietuvos laisvę – tai piliečių siekis pagaliau būti išgirstais, nes kitos galimybės, su dabartine valdžia, nebuvo suteikta. Bandoma nutildyti ir marginalizuoti visus tuos, kurie vienu ar kitu klausimu turi kitą nuomonę ar mato kitus, galbūt net geresnius, sprendimus.

Dažnai girdime leitmotyvą: „Ne už tokią Lietuvą kovojome…“ Tai už kokią laisvę kovojome ir kokią turime? Kovojome už idealus, tačiau negalėjome įsivaizduoti, kad bus kelios laisvos Lietuvos – turtingųjų ir vargšų, elito ir runkelių, valdžios ir būrų. Buvome vieninga Lietuva, nes turėjome bendrą siekį – būti laisvais, būti lygiais. Negalėjome ir pagalvoti, kad bus tokia didelė socialinė, ekonominė ir supratimo atskirtis. Negalėjome įsivaizduoti, kad vienas lietuvis žemins kitą lietuvį, kad turtingas išnaudos vargšą, kad tautos balsas nepasieks valdžios ausų, kad varžysime laisves, prisidengdami pandemija ar „moderniąja demokratija“, kad kirsime Lietuvos miškus, teršime marias, pardavinėsime žemes užsieniečiams ir kad socialinės medijos „tuštučiai“ taps įtakingesni už išsilavinusius profesorius.

Nesuvokiama, kodėl visais būdais bandoma supriešinti ir destabilizuoti tautą? Lietuvis lietuviui gali „gerklę perkąsti“ dėl tos pačios, tačiau kitaip suprantamos laisvės. Kiekvienas turi teisę ir gali gyventi pagal savo įsitikinimus, tačiau kartu kiekvienas mano, kad geriausia gyventi pagal jo įsitikinimus. Šio paradokso suvokti neįmanoma.

Laisvei reikalinga laisvų žmonių visuomenė, o dabar turime valdžios diktatą, kuris priešina ir kiršina šią visuomenę.

Dabartinė valdžia neturi laisvės supratimo, tik kitaip mąstančių kritiką. Valdžios nenoras įsiklausyti į žmones ir privedė prie tokių drastiškų priemonių būti išgirstais.

Matyt, Lietuvai reikia rimtesnio sukrėtimo, kad vėl pajaustume tą bendrumo ir pakantumo jausmą, kad bendras tikslas, Lietuvos žmonių gerovė, būtų aukščiau už asmeninius interesus ir ambicijas.

Komentarai

 

 

 
 1. Parsidavusi ta Giedrė. Tarnauja tautos padugnėms už kapeikas. O kažkada tokia gera žurnalistė buvo. Labai gaila.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tai buvo mūsų visuomenės šiūkšlės, propagandos aukos. Prisigalvojo, kad atstovauja visuomenę, kai tuo tarpu, atstovauja mažą nevykėlių šaiką.
  Ne korona didžiausia nelaimė šiomis dienomis, o šitos šiūklės

  Thumb up 3 Thumb down 5

 3. Lietuvos piliečiai, atėjo laikas grėsmei prarasti mūsų laisvę, laisvę rinktis. Jau sausio 18 dieną Seimas svarstys ir tikėtina priims privalomus skiepus medikams ir darbuotojams ir jeigu ši riba bus peržengta tai bus tik nelaisvės, degradacijos ir blogio pradžia. Manau, reikia suprasti, kad konservatoriai neadekvačiai mąsto ir elgiasi, jų jokie protingi argumentai neveikia, tai mano išbandyta per daug visuomeninės veiklos metų, jie nieko negirdi, primityviai daro savo ,,buldozeriu” ir viskas, toks jų primityvus mąstymas ir dar meluoja, šmeižia žmones kad jie atseit prorusiški, tą jie tik sugeba.
  Todėl raginu Jus Lietuvos piliečius iki sausio 18 dienos prirašyti daug el. laiškų ir siųsti juos visiems Seimo nariams, protestuoti prieš privalomus skiepus, mitingo jau niekas nepadarys, reikia kuo daugiau el. laiškų, prie Seimo nušvilpėme valdančiuosius, dabar padarykime mitingą Seimo narių elektroninio pašto dėžutėse. Tik reikia kuo daugiau el. laiškų, keletas laiškų nepadės. Rašome lrs.lt

  Thumb up 7 Thumb down 3

  • Tai,p.GEDIMINAI, maloniai prašome jūsų pateikti pasiūlymą kaip sustabdyti šią bacilą,kad nereiktų aplamai jokių skiepų? Rėkaut visi gudrūs,bet pasiūlyt kažką reikšmingo,tokių neatsiranda. Taigi ,pirmyn,siūlykit,padėkit visuomenei išsikapstyti iš šios pandemijos. Mes tada jus ant rankų nešiosim,profus. O dabar…. pardontes,nėr už ką.

   Thumb up 2 Thumb down 5

 4. Argi gali palikuoninis kgbistas ir provokatorius turėti padorumą ar gėdą? Mums gėda ,kad toks tarp mūsų gyvena ,nors ir už barikadų!

  Thumb up 19 Thumb down 0

 5. 1.Ne lietuvis valdo Lietuvą,kaip bankus,TV…tai už tvoros ir lietuviškos pavardės,kalbos pasislėpęs žydas……toks pat bordelis ES,JAV ,Rusijoj….

  Thumb up 12 Thumb down 0

 6. Labiausiai skaudina, kad žmogus [V.Landsbergis] , kuris iškilus pavojui buvo pasiruošęs palikti Lietuvą [tunelis,lėktuvas] t.y. faktinis Tėvynės išdavikas, vietoj to kad GARSIAI ATSIPRAŠYTŲ Lietuvos žmonių, drabstosi kaltinimais.
  Nesuprantu,ko tyli visuomenės interesus ginantys prokurorai, kodėl jam netaiko nesantaikos,visuomenės kiršinimo… straipsnio.
  Tokiems vieta kalėjime

  Thumb up 26 Thumb down 0

 7. Nebuvau sausio 13- tą Vilniuje. Gaila, o gal ir ne. Žuvusius(visus) už Lietuvos laisvę gerbiu savo mintimis, įsitikinimais, savo būdu. Jeigu būčiau buvęs, kaip ir visi lietuviai būčiau stovėjęs šalia žuvusiųjų bendraminčių – už tvoros. Gėda aptvertiesiems, gėda nušvilptam ,,elitui”. Gerai, kad nedaug jų kalbėjo, o būtų buvę nušvilpti visi. Stovėjo, kaip šunys aptverti, kad už tvoros esantiems lietuviams neįkąstų.
  Gaila, kad profesoriaus pasisakymai ir sulyginimai keisti, na bet, po žemės pardavimo užsieniečiams referendumo, į jo pasisakymus savo dėmesio nekreipiu.

  Thumb up 24 Thumb down 0

 8. (nuoroda į apklausą)
  apklausa lt > Ko mums reikia, kad taptumėme laimingiausia Tauta savo svajonių namuose – Lietuvoje?
  ____________________________
  Tik 11 klausimų su pasirinktinais atsakymais.
  Net 5 vietos nuomonei išreikšti savaip.
  Dalinkimės nuoroda, skleiskime žinią bei dalyvaukime šioje apklausoje visi visi visi, nes tik žinant tai ko mes norime, galime (pa)datyti sekančius veiksmus bei darbus mūsų naudai, Lietuvos naudai.
  ***
  1. Komentarai yra beverčiai ir net pavojingi dabar bei tuomet, kai valdžia provokuoja kovą (karą tarp savų).
  2. Nuomonė apklausoje yra valstybę kuriančios bendruomenės išmintis – Tautos išliekamoji vertybė.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 9. ŠOKIS ant žuvusiūjų už laisvę kaulų , galima pavadinti Šimonytės , Čmiliovos , Grybauskaitės , Lanzbergio pasirodymą mitinge …
  Visi jie atėjo paverkti krokodilo ašaromis ir paminėti žuvusius ,,, o patys jau užmiršo apie 167 000 numarintų pensininkų kurie nesulaukė iki 2017 metų pensijų atstatymo ? …
  O gal užmiršo kiek žmonių numarino per krizę su Šimonte , Vasiliausku , Grybauskaite ir Kubiliumi kai žmonės prarado būstus ir santaupas , dėl brangių paskolų ?
  PASIŽIŪRĖKITE YouTube Jakeliūnas atskleidžia jų nusikaltimus ……………
  Kokią paslaptį saugo G. Nausėda, Šimonytė ir Lietuvos bankas?

  Thumb up 20 Thumb down 0

 10. liaudiesmenas.livejournal.com

  P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

  Thumb up 11 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Neabejingiems automobiliams – daugybė darbo variantų
Viskas, ką reikėtų žinoti apie universalias padangas
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...