Prieš antradienio Panevėžio apygardos teismo posėdį, kur turėjo būti svarstomas įtarimų pateikimo L.Stankūnaitei klausimas, pirmadienį buvo išplatintas generalinio prokuroro D.Valio interviu, kad L.Stankūnaitei pareikšti įtarimų nėra pagrindo. Tai galima suprasti kaip netiesioginį nurodymą ir spaudimą teismui, koks turi būti priimtas sprendimas šiuo klausimu.
Rugpjūčio 2 d., pirmadienį, Teisėjų etikos ir drausmės komisija svarstys vienintelio kaltinamojo pedofilijos byloje A.Ūso ir L.Stankūnaitės skundus dėl teisėjos N.Venckienės pasisakymų žiniasklaidoje. Be to, L.Stankūnaitei užkliuvo „neetiški“ dokumentų užvadinimai teisėjos kompiuteryje. Teisėjų etikos ir drausmės komisija spręs, ar kelti drausmės bylą teisėjai N.Venckienei. Jei drausmės bus iškelta, tuomet teisėjų Garbės teismas spręs, kokią nuobaudą skirti D.Kedžio seseriai N.Venckienei.
Tuo tarpu interneto portalas Delfi, informuodamas apie teisėjos N.Venckienės svarstymą Teisėjų etikos ir drausmės komisijoje, jau pranešė, kad, jų žiniomis, Prezidentė Dalia Grybauskaitė „gali priimti Garliavoje gyvenančiai teisininkei nepalankų sprendimą“.
Taigi jau iš anksto formuojama nuomonė, o Teisėjų etikos ir drausmės komisijai daromas netiesioginis spaudimas, kad teisėjos N.Venckienės likimas jau nuspręstas – Teisėjų etikos ir drausmės komisijai tereikia iškelti drausmės bylą N.Venckienei, ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė atims iš N.Venckienės teisėjos mantiją.
Tuo tarpu teisėja N.Venckienė prašo atidėti jos svarstymą Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdyje.
Tik liepos 20 d. teisėjai N.Venckienei Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sekretorė Toma Valytė atsiuntė pranešimą apie rugpjūčio 2 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vyksiančio Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdį. Su šiuo pranešimu atsiųsta ir 114 lapų, kuriuose surašyti Andriaus Ūso, Laimutės Stankūnaitės ir Janinos Gudaitienės skundai bei prašymai iškelti N.Venckienei drausmės bylą bei Lietuvos apeliacinio teismo išvados dėl L.Stankūnaitės ir A.Ūso skundų.
„Pranešu, kad su tokia apimtimi skundų ir kitos medžiagos per keletą dieną aš neturiu jokių galimybių susipažinti ir pasiruošti nagrinėjimui. Tarp man pateiktos medžiagos nėra Generalinės prokuratūros teikimo, kurį T.Valytė žadėjo atsiųsti. Be to, kai kurie L.Stankūnaitės skundai susiję su laikotarpiu, kai aš buvau gydoma, taigi aš turiu susirinkti pažymas iš gydymo įstaigų dėl mano ligos“, – rašo N.Venckienė Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.
Drąsiaus Kedžio sesuo nemano, kad yra pagrindas ją pašalinti iš teisėjų. „Už ką mane šalins? Kad aš broliui skundus rašiau? O kodėl manęs neskundžia dėl to, kad aš ir L.Stankūnaitės seseriai V.Naruševičienei skundus rašiau, kai ji skyrėsi su vyru? Juk tie skundai irgi tame pačiame kompiuteryje, kurį leidau prokurorams apžiūrėti“, – „Karštam komentarui“ sakė N.Venckienė.
Ji sakė turinti, ką pasakyti Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdyje.
„J.Furmanavičius buvo girtas už vairo sulaikytas, tačiau iš jo teisėjo mantijos niekas neatėmė“, – sakė N.Venckienė.
Pirmadienį Teisėjų etikos ir drausmės komisija 13 val. taip pat svarstys ir Kėdainių r. apylinkės teismo teisėją B.Varsackį, kuris per 15 minučių parengiamajame posėdyje išnagrinėjo L.Stankūnaitės ieškinį ir nutarė, kad D.Kedžio dukrelė turi augti su biologine motina L.Stankūnaite, o nutartis turi būti vykdoma nedelsiant. Vėliau šią nutartį Panevėžio apygardos teismas panaikino. Tuo tarpu nutarimo priėmimo dieną į Garliavą susirinkę žmonės neprileido antstolio prie N.Venckienės namų, todėl B.Varsackio nutartis nebuvo įgyvendinta. Dėl B.Varsackio nutarties neįvykdymo L.Stankūnaitė taip pat apskundė N.Venckienę Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.
Tuo tarpu teisėją B.Varsackį Teisėjų etikos ir drausmės komisijai apskundė D.Kedžio mama L.Kedienė, o ją palaikė trys tūkstančiai Lietuvos gyventojų.
KK inf.
2010-07-30