- Reklama -
Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.  KK nuotr.
Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodama Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sprendimą nebeieškoti kito aplinkos ministro, teigė, jog taip dirbtinai keliamas konfliktas ir skatinama sektoriaus stagnacija.
„Man atrodo, kad pats Premjeras Saulius Skvernelis nori dirbtinai sukurti konfliktą, matyt, tikėdamasis taip gauti daugiau dėmesio, kas mano galva – neišmintingas ėjimas. Vertinti galiu tik tiek, kad tikrai apgailėtina, jog valdantieji nusprendė neskirti naujo aplinkos ministro – pusę metų tikrai neturėsime naujo prezidento ar prezidentės, o palikti tokį didelį, kompleksinį sektorių be priežiūros – mažų mažiausiai neatsakinga. Kartu norėčiau išryškinti, kad pati šios istorijos pradžia yra labai keista. Jei visi tikėjosi, jog švietimo ministerijoje turi vykti pokyčiai, tai sprendimas dėl aplinkos ministro atleidimo – nustebino, nes ministras tikrai neblogai tvarkėsi – ėmėsi urėdijų reformos, dėl kurios ir koalicijos partneriai nebuvo džiugiai nusiteikę. Savo sprendimą tuomet Premjeras aiškino, jog nepakankamai vyksta reformos, tai dabar jis pats sau prieštarauja nieko nepaskirdamas, kadangi šiuo metu reformos tikrai nevyksta. Kartu gaila ir teisingumo viceministrės Irmos Gudžiūnaitės, kuri, kiek teko matyti, tikrai galėtų būti talentinga politikė, bet faktas, kad šitam postui nebuvo pasiruošusi ir nereikia kažkaip įsižeidinėti, kad Prezidentė tuos trūkumus matė“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Kartu parlamentarė teigė, jog „Premjeras paaukojo ponią I. Gudžiūnaitę ir toliau neatsakingai žiūri į visą sektorių bei elgiasi antikonstituciškai. Įsižeisti ir pasakyti, kad aš nebeskirsiu ministro, kai tavo pareiga yra ieškoti kompromiso, be to jis pats prisipažino, kad kažkada yra siūlęs ministrą, nors žinojo, kad jis nebus patvirtintas – toks blefavimas ir manipuliacija tikrai neprideda garbės vienam iš valstybės lyderių“.
Komentuodama valdančiųjų Agnės Širinskienės ir Stasio Jakeliūno komisijų darbą, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog jaučia dvigubų standartų taikymą opozicijai.
„Komisijų organizatoriams nekyla klausimų, ar buvo etiška ir politiškai teisinga, jog S. Jakeliūnas susitikinėjo su Konstitucinio Teismo pirmininku, kas galbūt yra įtakos darymas, taip pat, ar šiokia tokia krizė su Klaipėdos uostu, kur tikėtina, ne visiškai skaidrūs verslininkai ir tie, kuriems nebuvo leista dalyvauti uosto plėtroje dėl nacionalinio saugumo interesų, finansuoja kandidato į Klaipėdos merus, uosto vadovo Arvydo Vaitkaus rinkiminę kampaniją, o nei Premjeras, nei susisiekimo ministras nemato dėl to problemos. Susidaro labai keistas požiūris, jog savęs vertinti valdantieji nėra linkę. Vadinasi, tikrai gyvename su dvigubais standartais, o tai tikrai neprideda pasitikėjimo. Tikrai reikia tirti visus korupcinius, nesąžiningus veikimus, be abejonės – turime taikyti aukščiausius standartus visiems, tik norėtųsi, kad būtų principingas požiūris į visas iškylančias problemas, o ne selektyvias“.
Kartu komentuodama menininkų iš Rusijos, kurie palaiko Krymo aneksiją, koncertus, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narė teigė, jog jei palaikome Ukrainą, vertėtų pilietiškai boikotuoti tokius renginius.
„Dažnai girdim sakant „nemaišykim verslo/meno/sporto ir politikos“, bet politika – viešas mūsų visų gyvenimas, ir viskas yra persipynę. „Maskvos virtuozų“ ir jų dirigento Vladimiro Spivakovo atvykimas Vasario 16-osios išvakarėse kelia klausimų. Tai yra vienas iš asmenų pasirašęs laišką V. Putinui dėl Krymo aneksijos. Jei nemaišom politikos ir kultūros, pirma, kultūros žmonės turėtų būti atsisieję nuo tokių pareiškimų, o jei ne – vadinasi tu dalyvauji politikoje ir atvyksti čia skleisti žinią. Kol vieni žavėsis, kokia dvasinga Rusijos kultūra, kuri iš esmės remia agresiją kitų šalių atžvilgiu – daugybė žmonių kentės karinius veiksmus, kas mano galva yra veidmainiška. Viešumas yra pagrindinis dalykas ir aišku, sąmoningumas. Dažnai žmonės nepagalvoja ką remia, pirkdami bilietą į vieną ar kitą koncertą ir tikrai, milijonams tai kainuoja didelį skausmą. Jei solidarizuojamės su tais, kurie patiria neteisybę ir agresiją, lygiai taip pat principingai ir pilietiškai turėtume boikotuoti kai kuriuos renginius“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!