Darbo susitikime su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi aptarėme situaciją Vyriausybėje, kuri dėl įtarimų korupcija tampa įtempta ir sudėtinga.
Taip pat kalbėjomės, kaip tokiomis sąlygomis užtikrinti skaidrų Vyriausybės darbą ir stabilumą šalyje.
Ant sveikatos apsaugos ir aplinkos apsaugos ministrų kritęs korupcijos šešėlis ir neskaidri Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų veikla meta šešėlį visos Vyriausybės reputacijai.
Tai gėdingi atvejai, dėl kurių Vyriausybė darosi pažeidžiama, neatspari spaudimui ir net galimai korupcinei įtakai.
Neadekvatus situacijos vertinimas, problemų neigimas, akivaizdžių korupcijos apraiškų interpretavimas pagal seną nomenklatūrinį supratimą, o ne pagal europietiškus skaidrumo standartus ir politinės atsakomybės kratymasis tik gilina Vyriausybės krizę ir destabilizuoja padėtį šalyje.
Šioje situacijoje būtina atskirti teisinę ir politinę atsakomybę.
Pagal Konstituciją Vyriausybės veiklai vadovauja Ministras Pirmininkas.
Taigi, Konstitucinė, o kartu ir politinė atsakomybė už ministrų kabineto veiklą tenka pirmiausia Ministrui Pirmininkui, koordinuojančiam ir kontroliuojančiam visų ministerijų darbą.
Vyriausybės galimybės tęsti darbą iki kadencijos pabaigos taip pat tiesiogiai priklauso nuo galimai neskaidriuose procesuose dalyvavusių asmenų gebėjimo prisiimti politinę atsakomybę.
Pirmas žingsnis žengtas – įvertinant sveikatos apsaugos ministrės veiksmus.
Tačiau būtini ir kiti neatidėliotini veiksmai užtikrinti:
Vyriausybės priimamų nutarimų skaidrumą.
Žemės ūkio ministerijai ir kitoms ministerijoms pavaldžių įstaigų veiklos kontrolę.
Skaidrų ES paramos lėšų skirstymą
Valstybės ir savivaldybių įmonių veiklos skaidrinimą
Asmeninis pavyzdys ir atsakomybė bei europietiški skaidrumo standartai, o ne deklaratyvūs pareiškimai turi būti Vyriausybės besąlygiškos kovos su korupcija pagrindas.
Prezidentės spaudos tarnybos inf.