- Reklama -
Seimo narys Petras Gražulis (viduryje). KK nuotr.
Seimo narys Petras Gražulis (viduryje). KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė frakcijos vardu kreipėsi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką ir Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę Ritą Tamašunienę dėl Seimo nario Petro Gražulio automobilio nuomos ir įsigijimo bei ryšių su juridiniais asmenimis.
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, jog frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys P. Gražulis iš Seimo parlamentinei veiklai skirtų lėšų 2015 m. ir 2016 m. nuomojosi automobilį „Lexus GS450H“, o 2017 m. gegužės 26 d. tą patį automobilį įsigijo iš UAB „Nordic Via“, parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Generalinį prokurorą prašydama ištirti, ar Seimo narys nepažeidė Lietuvos Respublikos teisės aktų, nuomodamas ir įsigydamas automobilį bei kokie ryšiai jį sieja su bendrovėmis „Judex“ bei „Nordic Via“, kompanijos „Rosneft“ atstove Lietuvoje?
Parlamentarė kreipimesi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką prašo papildyti komiteto vykdomą tyrimą „Dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams“, ištiriant ir nustatant, kas sieja Seimo narį P. Gražulį su UAB „Judex“, UAB „Nordic Via“ ir Rusijos koncernu „Rosneft“? Domimasi, ar šie ryšiai nėra keliantys grėsmę valstybės interesams ir ar šių ryšių pagrindu nedaromas neteisėtas poveikis Seimo nariui arba per jį kurioms nors valstybės institucijoms? Galų gale klausiama, ar minėtos įmonės neteikia finansinės paramos ar kokių nors neteisėtų paslaugų P. Gražuliui?
„Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie P. Gražulio ryšius su juridiniais asmenimis ir automobilio nuomos bei pirkimo sutartis, kyla įtarimų, jog jis tokiu būdu galėjo gauti turtinės naudos – įgijo automobilį – valstybės sąskaita, nes didžioji dalis jo įsigyto automobilio vertės galimai buvo padengta valstybės biudžeto lėšomis, kas mėnesį mokant nuomos įmokas. Tačiau Seimo nariams draudžiama įsigyti automobilius, kuriuos jie anksčiau nuomojo už kanceliarines lėšas. Be to, P. Gražulis iki šiol nėra deklaravęs sandorio, nors prievolė numatoma įstatymu. Kyla klausimų ir dėl galimos įtakos Seimo nariui, ir į šiuos klausimus turi būti atsakyta“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja.
Taip pat R. Morkūnaitė-Mikulėnienė prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos ištirti ir pateikti išvadą, dėl frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nario P. Gražulio elgesio, kai jis galimai pažeidė įstatymus, nedeklaruodamas sandorio dėl prabangaus automobilio įsigijimo.
Seimo TS-LKD frakcija primena, jog Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 6 punktas nurodo, kad Seimo narys turi deklaruoti: „6) informaciją apie per paskutinius 12 kalendorinių mėnesių sudarytus ir kitus galiojančius sandorius, jeigu sandorio vertė didesnė negu 3 000 eurų;“. P. Gražulis 2017 m. gegužės 26 d. iš UAB „Nordic Via“ įsigijo automobilį „Lexus GS450H“ ir šio sandorio iki šiol nėra deklaravęs.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!