Seimo Audito komiteto narys „tvarkietis“ Andrius Mazuronis kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydamas ištirti ir nustatyti, ar Vilniaus universitetas, vykdydamas milijoninį būsimo modernaus mokslo centro Saulėtekyje statybų konkursą, nepažeidė viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Anot parlamentaro, esama įtarimų, kad ne tik už Europos sąjungos, bet ir už valstybės lėšas vykdomo projekto sąlygos yra sudarytos konkrečiam iš anksto žinomam laimėtojui, kuris beje pasirenkamas vienas ir projektavimui, ir statybai, kas iš esmės yra neįprasta ir neracionalu.
„Praktika rodo, kad toks pirkimo būdas, kai iš vieno rangovo perkamos ir projektavimo, ir statybos paslaugos, nėra geras, neatitinka protingumo, racionalumo, efektyvumo ir teisėtumo kriterijų. Kai viskas atiduodama į vienas rankas, jau kvepia korupcija. Ne kartą pačios Valstybės kontrolės ataskaitoje buvo pažymėta, kad tokiais atvejais yra neginami arba mažai ginami užsakovo, šiuo atveju valstybės, interesai. Pats projektuodamas statytojas tai daro taip, kaip jam patogiau, o ne taip, kaip reikalinga užsakovui. Formaliai viskas atrodo tvarkinga ir leistina, tačiau pradėjus darbus neretai iškyla įvairių klausimų, o sprendimus priima ne užsakovas, kuris moka pinigus, o pats statytojas.,“ – teigė Seimo narys A.Mazuronis.
Anot parlamentaro, dėl šių priežasčių labai svarbu iš anksto pradėti kontroliuoti tokius brangius statybų projektus, kad jie netaptų dar vienais valdovų rūmais, saugumo pastatu ar premjero rezidencija, kur klausimų būtų daugiau nei atsakymų.
Kreipdamasis į Viešųjų pirkimų tarnybą Audito komiteto narys A. Mazuronis taip pat prašo pasidomėti, ar yra suderinami konkurso sąlygose numatyti darbų kiekiai ir terminai, skirti jiems atlikti. Įtarimų sukėlė konkurso sąlygose nurodytas tik vienas mėnuo pastato projektui, maketui bei planams parengti, ko, specialistų nuomone, neįmanoma padaryti. Architektų teigimu, tokiems darbams prireiktų mažiausiai 4 mėnesių.
KK inf.