Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 19 Trečiadienis
 

Lietuva – tarp pažangiausių mokslo valstybių

2017-06-27 12:02 | Politika | Komentarų (22)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) sutarties pasirašymo ceremonijoje. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) sutarties pasirašymo ceremonijoje.

Nuo šiandien Lietuva – asocijuotoji didžiausios pasaulyje mokslo institucijos narė, priklausanti pažangiausių mokslo valstybių bendruomenei ir prisidedanti prie svarbiausio CERN tikslo vienyti pasaulio mokslininkus bendram darbui.  Tarp Baltijos šalių Lietuva pirmoji pasiekė narystę šioje organizacijoje.

Prezidentė, sveikindama šį ypatingos reikšmės valstybei įvykį, sakė, kad sutarties su CERN pasirašymas – tai Lietuvos mokslininkų talento ir potencialo, mūsų bendrų pastangų, skatinant mokslą ir inovacijas, pripažinimas.  Tai dar vienas įrodymas, kaip toli Lietuva pažengė į priekį per 27-erius Nepriklausomybės metus.

Pasak valstybės vadovės, Lietuva didžiuojasi šia garbinga naryste ir labai gerai supranta visą atsakomybę. Bendradarbiavimas su CERN – tai reikšmingas impulsas šalies augimui ir pasitikėjimui, atveriantis mūsų mokslui, verslui, o svarbiausia – jaunimui – platų horizontą.

Prezidentė padėkojo visiems, kurie daug nuveikė, kad ši svarbi sutartis taptų tikrove, ir palinkėjo, kad ji subrandintų tokius mokslo, technologijų, pažangaus verslo ir inovacijų vaisius, kuriais visi galėsime džiaugtis ir didžiuotis.

Lietuva kelią į šią svarbią dieną pradėjo prieš trylika metų, kai buvo pasirašytas susitarimas dėl šalies institucijų dalyvavimo CERN atliekamuose didelių energijų dalelių fizikos bandymuose, bet Lietuvos fizikai į CERN žengė jau prieš ketvirtį amžiaus, parodydami kryptį ir kitiems šalies mokslininkams bei universitetams, lazerius gaminančioms įmonėms.

Ir šiuo metu Europos branduolinių tyrimų organizacijoje kartu su talentingiausiais planetos mokslininkais darbuojasi mūsų šalies fizikai, inžinieriai, informacinių technologijų specialistai, kasmet stažuojasi dėstytojai, mokytojai ir studentai.

Nuo šiol Lietuvos atstovai dalyvaus CERN Tarybos posėdžiuose, o mūsų šalies įmonės galės dalyvauti šios organizacijos viešųjų pirkimų konkursuose.

Vienas būsimų Lietuvos siekių – per penkerius metus įkurti CERN verslo inkubatorių, kuris pasaulyje būtų septintasis ir pritrauktų verslininkus tiek iš Europos, tiek ir iš viso pasaulio.

Narystė CERN yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD), kuri ypatingą dėmesį skiria inovacijoms.

Lietuva, tapdama asocijuotąja CERN nare, siekia nuosekliai laikytis inovacijų krypties. Praėjusią savaitę Europos Komisijos paskelbtoje 2017 m. Europos inovacijų švieslentėje Lietuva iš 24 vietos 2016 m. pakilo į 16 vietą tarp 28 Europos Sąjungos šalių.

Komentarai

 

 

 
 1. DOMIMESSITA FINANSINE RESPUBLIKOS VSI,.dARBOI BIRZA YRA ISLAIKOMA IS lLIETUVOS mokesciu.Gauna atlyginiimus is musu mokesciu,Vadukas gauna paslepta,,Toliau gauna algas visos grandys,mmmmmmtada viskas paaleptra,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. VAJE,SIMTMECIUS DARBO BIRZAS NIEKS NEREFORMAVO.sedi VADK UI .SEDI IR SEDES,,,,,,,SEDI IR SEDESk,sooos darbo birzos reforma

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. visa sita pazanga ant sunio uodegos,DARBO BIRZOS kiek tonu,planu,o kas,ant suniio uodegos,BIRZAS,NAIKINT DARBO BIRZAS,RASO./JAS rreaoganizuot.Rso popierius,,gadina po[pieriu, ir uzsiima.VISI SEDI ANT PAZANGOS,,,,,,LABAI KLYSTI PREZIDENTE,dARBO BIRZOS………SEDI SIMTMECIAIS KUKULAKIAI,,,,,,KADA BUS REFORMA SITA KAS ISARDYSPREZIDENTE

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Labai dideli pop[ieriaus sunaudojami Darbo birzose.Raso kompiuteryje ir raso popieriuje,R iu r rasio,.,,,,,,sio,,LABAI REIKSLINGA DOME

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Va tada ir mes pamatysime kas taip daug po[ieriaUS Sunaudoja savo nemoksliskiems ivertininams sunaudot,.As labai esu isitikinusi,kad nereikalinga po[ieriaus kieki sunudoha DARBO BIRZOS Raso nebereikalingus po[ierius,atsei planus…….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. neti mokejo mokescius,,,,,kkiu nors kokia pazanga..Vaik\as dirbodabar nori ko nori,,,,tada vaikas parodys spygamm

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Pazanga.Visur popieriai tonais keliauja,Raso,spausdina reikia ar nereikia, kas pasidome RASOjo kokius tonu popieri\zus sunaudija .Kokius tonu popieriaus sunaudoja Darbo ,,,,,,Va cia ,vISI RASO,,,,,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kokia pazanga matai,,,,,,sedi savo soste,ir net nepazvelgi i oro uostusmmmnmmm.MATO SAVO KEDE IR ALGA.PRASTA ESI ZMONIU PRREZIDENTE,.geiciau tavo kanencija baigtusi,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Deja,ne,,,,,,bAIGE TAVO FINANSUOJAMA MOKSLA bakalaura……..Turi diploma,,,,,Toliay tesia moksla nmagistrantura,.T.AIP JI DABAR ORO UOSTE.///Gaila,bet lietuva sito ir seimo kreslai nesupranta.Kokio dar nority,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Nutolo mano vaikai ir vaikaiciai i setimas salis.Isleisti su asaru pakalnem,Uzauginau ,ismylavau savo dukryte,tik deja,,,,,ne lietuvai,,,,,,o kitai svetingesnei saliai.Ir esu tarsi su isplesta sirdimi,nes ir mano vaikaiciai jau moja ranka is oro uosto……Visiems ,net graudu sakyt,valdan tiesiems,,,,,,darykit ir toliau tokias profesionalu reformas,Tada beliksit su savo kedemis seime ir gardzia alga,tik deja n ebus is ko pasisavinti musu uzdirbt pinigu.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 11. lietuva prades pagaliau statyti fabrikus ir gamyklas,nes tie ,,bureliai,, ir geju organizacijos pridetines vertes nekuria.

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • Taip. Leis ant parako statinės tupinčiai beždžionei pažaisti su granata.
   Gal perspektyvoje, kad Putiną labiau paerzinti, net savo kokią atominę bombikę susikonstruosime. Juk tokias branduolinio kuro atsargas po žeme laidojame…

   Thumb up 7 Thumb down 0

 12. (2017 kovo skaičiai)
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 1222 eURAi (į rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.35 e/kg (35 eurocentai/kg).
  Lietuviškame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 335 eURAi (į rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.54 e/kg (54 eurocentai/kg).
  ______
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga ir vėl didinama kaip ir kasmet nuo balandžio mėn.
  ______
  Vakariniame ES pakraštyje miltų kaina nekinta l. daug metų.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 13. Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra bemaž tokios
  pat kaip vakariniame ES pakraštyje, o algos ir pensijos yra apie keturis
  kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
  ____________________________________________

  Tokiu būdu Tauta varoma iš Lietuvos. Daug ženklų rodo, kad Ramūno
  Karbauskio vadovaujamai grupuotei tokios Tautos marinimo sąlygos yra
  tinkamos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Okupanto sukurtos cccp imperijos laikmetyje ir iki dabar, Lietuvoje gyvenimo sąlygos – klaikios. Lietuva – netinkama žmonėms gyventi. Kad atsikratyti m_i_r_t_i_n_o pavojaus Lietuvai, reikalingas v_i_s_u_o_t_i_n_i_s darbas, galingos jėgos telkiamas. Ramūno Karbauskio vadovaujama grupuotė įgavo visas Tautos telkimuisi reikalingas priemones, tad padaryti dar vieną sąjūdį Lietuvoje b_ū_t_ų l_a_b_a_i lengva, kai yra net užrašytas šios grupuotės štai šis noras.
  ***
  “T_e_l_k_s_i_m_e darbo santykių dalyvius, valstybės pareigūnus, nevyriausybines organizacijas ir profesines sąjungas bendram tikslui – sukurti mūsų šalyje patrauklias darbo ir gyvenimo sąlygas žmonėms, galimybes derinti darbą ir asmeninį gyvenimą.” (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos 2016 m. LR Seimo rinkimų programa)
  ***
  Dabar galima teigti, kad nieko panašaus nevyksta. Ramūno Karbauskio grupuotės rinkiminis pažadas nevykdomas. L. blogai.

  Thumb up 2 Thumb down 0

   • lvžs – invalidų grupuotė : )))
    Jie žinojo lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos sunkius padarinius Lietuvai.
    Jie viską žinojo.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 15. Seime, prezidentūroje ir kitur įsitvirtinusi gauja, kuri daro išpuolius prieš Lietuvą, varo Tautą iš Lietuvos.
  _______________________________________________
  Mes neturim:
  savo pagalbininkų Seime;
  savo prezidento;
  savo darbuotojų prokuratūroje;
  savo darbuotojų teismuose;
  savo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojų.
  Mes neturim savo pagalbininkų Lietuvos valstybei kurti. Viskas klastingai okupuota. L. blogai

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...