Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 28 Ketvirtadienis
 

Lietuva stiprina oro gynybą

2015-11-27 12:17 | Krašto apsauga | Komentarų (66)

Prezidentė dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje. Naujoji sistema pagreitins reagavimą ir perspėjimą apie oro grėsmes, palengvins NATO oro policijos valdymą bei leis Lietuvai didinti savo indėlį į vieningą Aljanso oro erdvės sistemą.

Pasak Prezidentės, aukščiausios technologijos ir naujausios kartos radarai sustiprins priešlėktuvinės gynybos sistemą ir užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą, kurį Lietuva privalo garantuoti priimdama NATO oro policiją.

„Lietuva tampa dar saugesnė. Jau netrukus čia atsirasiantis radiolokacinis postas ne tik sustiprins mūsų nacionalinės oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą, bet ir padės užtikrinti viso Aljanso rytinių sienų apsaugą. Tai svarbus strateginis projektas, tarnausiantis visų Lietuvos žmonių saugumui ir gerovei“, – sakė šalies vadovė.

Oro erdvės stebėjimo postuose bus visiškai atnaujinta infrastruktūra, įrengti nauji NATO standartus atitinkantys aukščiausios klasės tolimojo siekio radarai.

Prienų rajonas – ne vienintelė vieta, kurioje modernizuojamas oro erdvės stebėjimo postas. Radiolokaciniai postai taip pat atnaujinami Ignalinos ir Šilutės rajonuose.

Ceremonijos metu į būsimojo pastato pamatus buvo įmūryta kapsulė su deklaracija, kurioje rašoma, jog Lietuva žengia vieną svarbiausių žingsnių, plėtodama pajėgumus, reikalingus nacionaliniam ir visų NATO sąjungininkų saugumui užtikrinti.

Komentarai

 

 

 
 1. ginybai nuo Lietuvos pilieciu.O Prezidente yra. tik PASINAIDOJAMA!

  Thumb up 0 Thumb down 4

 2. Sypsosi i sauja,kad jiems pavyko itikinti Prezidente,jog Rusai puola ir….jog reikia ginkluotis,ruostis.Uzjauciu Prezidente ,kuri neturi pasirinkimo ir yra priversta tiketi KGB informacija.O kad Lietuva uzgrobe valdo buve sovietu KGB gerai isitvirtine Lietuvoje ,manau jau ir arkliui aisku!

  Thumb up 0 Thumb down 5

 3. kam mums ta gynyba?
  taigi žalieji karbauskiai su uspaskiais išgelbės Lietuvą!.. nuo Lietuvių:).
  Faktas kaip blynas!
  cha,
  vakar per info tv turėjo būti Tapinienės laida su Landsbergiu, bet vietoj to buvo rodytas USPASKICHAS! Tapinienės drąsa užsirišti tautinę juostelę, Landsbergio laisvės premijos palaikymui, gali jai kainuoti darbo TV praradimą. Info tv priklauso Mockaus LNK. O LNK, rods 20 procentų akcijų nusipirko tas pats AMBER TRAST, kurio viena ranka valdo ir Lietuvos dujų vamzdžius ir kuris už GASPROM dujų tranzitą į Kaliningradą, maloningai suteikė nemažą nuolaidą Gaspromui, o nuostolius priskyrė padengti Lietuvos gyventojams. Už tai dujos pas mus brangggs, brangggss…
  . Visada įtariau, kad ofšoruose pinigus slėpt nuo mokesčių patogiausia mafijinėms struktūroms, nors šį patogumą įkūrė didysis “atvirų visuomenių” propagandistas Sorošas. Bet Uspaskio pasirodymas vietoj Landsbergio ir dar su verkiančia, kone rankas Uspaskiui bučiuojančia, gėles įteikinėjančia, tarsi vieninteliam Lietuvos gelbėtojui, senute, yra tikrai simbolinis. Tapinienės kitas partneris ir taip jau rusiška pavarde.
  Ar tik tos juostelės neprisidės prie Lietuvos “apvalymo” nuo tautiškumo? Juk ne šiaip sau šiam falangui reikia savo gen.prokuroro ir savo gen.policininko?

  Thumb up 0 Thumb down 4

  • gi pamirštas Paksas, Skardžius an co? O, kaip kai kas sukilo prieš tas tautines juosteles. Jos kaip lakmuso popierėlis…

   Thumb up 0 Thumb down 2

 4. styprinkit maitinima biednu zmoniu,nes dabar uzknysot ble per ntv kanala vis reklamuoja kad duotume nors lekste sriubos kas penktam gyventojui,o cia jie ble styprina, tai zuliku tautele kur idjotu ir moraliniu ubagu salis,tpfu

  Thumb up 7 Thumb down 1

 5. O dabar vaikuciai, mes jums papasakosim pasaka – Motušė Merkel ir keturiasdesimt teroristu. Bus baisuuu…

  Thumb up 4 Thumb down 2

  • ne ruskeliams o rusams,jei tau dar maumenelis nesuauges ir neskiri zmoniu tai niehui cia lankytis eik pagulek apsimyzes serioza

   Thumb up 6 Thumb down 3

   • O kaip teisingai, kad neįžeist, reikėtų tarti-Xuylo ar xuyliukas?Iš anksto dėkingas.

    Thumb up 2 Thumb down 7

    • Tik tu sio tarimo specialistas.
     Si zodi kasdien tu pavartojio bent 100 kartu. Kaip pasakysi – taip ir bus. Grybauskaite su Oleka tau pritars, o mes paklusime.

     Thumb up 5 Thumb down 2

 6. LIEtuva tampa siaures Koreja zmones alkani, skurdas, visos lesos metamos ginkluotei beraikalingai BEPROCIAI

  Thumb up 9 Thumb down 2

   • – jei ir toliau taip penktadieniais alkstanti tauta savo naujais automobiliais ‘užkišinės’ sostinės gatves ,..teks skustis Prezidentei ,..kad pakeltų kuro akcizus . ..Mano trisdešimties metu vokiškas “trabantas” neišgali su tu apiplyšusių ‘vergetų’ visureigiais stumdytis ..
    – jonus ..pirk mersa ‘limuzin’ klasės ..bus su kuo baba pavėžėti ..!

    Thumb up 2 Thumb down 7

 7. – kaip čia matuoti ta atsigavo ? o va DK karjeros laiptais panašu kad kyla ..o tai irgi pliusas ..kuo aukščiau lipi tuo geriau esi matomas atitinkamai tavo “pirst” geriau girdimas ir pastebimas. Matyt Einšteinas su savo reliatyvumo teorija to fenomeno nenumatė.

  Thumb up 0 Thumb down 3

  • – rusiški rubliai į rusiškus dolerius kursų 1:1 , šlovė didžiajam Spaliui Putinui !!

   Thumb up 1 Thumb down 8

 8. “todėl ir bandoma bet kokia kaina parsigabenti N.Venckienę į Lietuvą ir čia ją nužudyti”
  ————————————
  Per tuos metus nuo 2008 iki 2013 mergaite venckiene vazinejo tik tanku, ginama bataljono kulkosvaidininku, triju lektuvnesiu ir kuopos kavaleristu, todel buvo saugi…
  Slove Drziui ir visai venckinei sektai.

  Thumb up 1 Thumb down 8

 9. “N.Venckienės bandymas atnaujinti Garliavos pedofilijos tyrimą JAV teisme rodo..”
  ———————————————
  Ne tik JAV teisme.
  Bet ir Austrijos sostines Kanberos teisme gautas mergaites venckienes reikalavimas nubausti visus jai netinkancius Lietuvoje, Europoje ir Visatoje.
  Mergaites reikalavimas isdestytas puikia literaturine kanadieciu kalba su vertimu i australu kalba. Pridetas vis dar nebaigtas versti i anglu kalba pedofilu sarasas, sveriantis 7529,63 kg.
  Taipogi Romos popieziui mergaite venckiene iteike nota vatikanieciu kalba, kurioje reikalaujama sventuoju paskelbti kedi. Remiamasi jau minetu pedofilu sarasu.
  P.S. Trumpai snekant: Drizius – genijus.

  Thumb up 1 Thumb down 7

 10. Čia rusai turėtų stiprinti savo oro erdvę nuo NATO agresijos. Blondinė ir konservai pastoviai žviegia, kad rusai puola. Po turkų-rusų incidento pamatėme kas ką puola.

  Thumb up 8 Thumb down 3

  • Nekvailiok.
   Po to kai Grybauskaite nuspende pirkti sarvuocius ir radarus, rusai visiskai pasimete ir zlunga tiesiog akyse.
   Is Kremliaus girdisi nepaliaujama rauda. Tai Putinas ruosia kapituliacijos akta, kuri dantyse atnes Ger.Vytautui Profesoriui Landsbergiui ir jo statytinei.
   P.S. Jei netiki, paklausk stasio.

   Thumb up 6 Thumb down 0

 11. “JAV Valstybės departamentas lapkričio pradžioje pritarė 84 pėstininkų gabenimo mašinų „Stryker“ su 30 mm pabūklu pardavimui už 599 mln. dolerių ”
  ———————————
  Va tep.
  Dar neivyko konkursas, dar nezinoma ka is ko pirks, o JAV valstybes departamentas pirma karta JAV istorijoje pritare nezinia kam. Mazdaug kaip Drizius

  Thumb up 2 Thumb down 3

 12. “JAV pradėtų ginti savo pilietę kaip nukentėjusiąją ir visi ją neteisėtai persekioję „pareigūnai“ bus traukiami atsakomybėn.”
  ——————————-
  Va todel Lietuva ir perka visokius sarvuocius, radarus ir nekalasnikovus, Kad atsigintu nuo JAV, kurios del gindama savo pilietes mergaites venckienes, puls Marijos zeme.
  Siaubas, kas laukia Lietuveles. Tik mergaite venckiene pajegi sustabdyti amerikieciu lektuvnesius ir balistines raketas….

  Thumb up 2 Thumb down 4

 13. “N.Venckienė greitu laiku jau turėtų gauti JAV pilietybę”
  ————————————-
  Normalu, kad Drizius jai suteiks pilietybe, kaip kad ka tik suteike politini prieglobsti.
  Drizius turi tokia teise – juk Skuciene ji paskyre savo partijos Vilniaus skyriaus pirmininku (dabar jame jau net trys clienai) ir tokio rango veikejo nutarimas, galingesnis nei JAV konstitucija, istatymai, Obama ir Obamos palme kartu paimti.

  Thumb up 2 Thumb down 4

 14. “….neabejotina, kad N.Venckienė jau gavo JAV prieglobstį nuo mafijinės Lietuvos teisėsaugos. Tokiu atveju JAV atsisako patiekti Lietuvos pusei bet kokią informaciją apie politinio pabėgėlio statusą turintį žmogų..”
  —————————-
  Pirmas ir vienintelis atvejis pasaulio istorijoje, kai politinis prieglobstis suteiktas absoliuciai slaptai, atvirai priesingai sau draugiskai valstybei, vieno bendro karinio bloko narei, vien tik pagal kazkokios nuo atsakomybes uz nusikaltimus besislapstancios bobos zodzius !!!!!!!!!!
  Aisku gincytis neimanoma: juk tai pasaulio rango reiskinys – mergaite venckiene.

  Thumb up 1 Thumb down 4

 15. N.Venckienės išdavimas Lietuvai – sąlyga pirkti iš JAV šarvuočius „Stryker“ už 599 mln. dolerių ?
  —————————-
  Va ka Driziui snabzda jo vaizduote: mergaite venckiene – globalinis tarptautinio lygio objektas, kainuojantis 599 mln. $
  Pikasas (Vilius Slavinskas) apsiverke – net jis tokiu sedevru sukurti nepajegia. Nei kai buvo Pikasas, nei kai pavirto stasiu.

  Thumb up 1 Thumb down 4

 16. JAV Imigracijos tarnyba laišku „Laisvam laikraščiui“ patvirtino, kad šiai tarnybai žinoma N.Venckienės buvimo vieta JAV ir jos statusas, tačiau ši tarnyba negali to atskleisti bet N.Venckienės rašytinio sutikimo..
  ————————————
  Taip Driziaus sugebejo iskaityti is standartinio stampo, kuriame sakoma: mes suprantame jusu nora zinoti kas jums nepriklauso, todel, eikite….. Ir mandagiai pasiuncia Dziuziu ten, kur nesueina.
  Savaime aisku apie joki patvirtinima ar nepatvirtinima nei vienos raideles. Taciau suskaldyta Driziaus kaukole sugeba sukurti sedevrus.

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • ka tu aplamai supranti apie islama,nei tu klausk nei tu lisk ten kur suo pirkos nekisa,eik vaike motinai padek

   Thumb up 5 Thumb down 0

 17. Ateina armijos ir vel isnyksta,
  Atėjo NATO visiems laikams.
  ————————————
  Zengia tiesiai, zengia drasiai,
  Sauniojo NATO kariai –
  Jiems nebaisūs jokie priesai,
  Jokie liaudies sukuriai.
  Daugel nuotykių patyre
  Narsus stiprus kaip tigrai –
  Busime ir mes uzauge
  Ryztingi NATO kariai.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 18. “Lietuvos Respublikos Tauta” Laisves premija skiria NIJOLEI SADUNAITEI!

  Thumb up 9 Thumb down 1

  • – kas ta ‘Lietuvos Respublikos Tauta’ ? ir kodėl Nijolei Sadunaitei ? kiek bendro tarp Jos ir tu nuostatų pagal kurias skiriama ta premija ? kažkaip pasiilgau vyriško dominanto išklausius Aušrinės argumentus kodėl reiktu nebebausti prostitutes.

   Thumb up 0 Thumb down 6

 19. – žiu po metų kitų ir mes galėsime koki rusiška SU į savo pelkynus pasiusti, priešingu atvejų ta Nato oro misija amžiams Lietuvoje liks ..!

  Thumb up 1 Thumb down 8

  • Žiūrėk, kad rusai kokį nors lietuvišką “kukurūzniką” nepasiustų į pelkę.

   Thumb up 10 Thumb down 0

   • Rusai kaip rusai… Bet amerikonai per NATO pratybas vieną mūsų „kukurūzniką“ su dviem pilotais jau pasiuntė į Baltijos jūros dugną. Olekai labai daug pastangų teko padėti, kad tą incidentą patyliukais užglaistyti. Teko net ištrauktą lėktuvėlį vėl paskandinti, kad tik galai neišlįstų.
    Pabandykite tik įsivaizduoti, kaip būtų visi ponai gerkles plyšoję, jei tai padarę būtų rusai. Tas istorinis lėktuvėlis būtų muziejuje patalpintas šalia „Lituanikos“ ir ant viso Pasaulio žiniasklaidos ištiražuotas, kokie tie rusai banditai, o jų vadas Putinas patologinis teroristas, baisesnis net už mūsų Paksą su Uspaskych kartu sudėtus.

    Thumb up 10 Thumb down 3

    • tu esi sąmoningas durnius, ar iš prigimties silpnaprotis nenumaldomai sapnuojantis kaip amerikiečiai mokosi numušt ŽIWCĄ ?

     gal pasakyk ! iš KOKIO ginklo SHOW$ (Ė) >100 km, tu ligota ru skio nuočiulpa a a ?? matosi, kad čia gavai šunio prieglobstį žinomoj irštvoj

     Thumb up 0 Thumb down 5

     • – baba tik šposija ir rimtai vertinti jos spėliones nereiktu .! aišku mano komentaras irgi ne kuo geresnis .. krentantis iš dangaus lėktuvai prie gero nepriveda.

      Thumb up 1 Thumb down 5

     • Taip, staseli, krentantis iš dangaus lėktuvai prie gero nepriveda. Bet tik su išlyga. Pav.: Jei tie lėktuvai (net ir keleiviniai ar privatūs) krenta nuo Ukrainos, NATO, Turkijos raketų ar Egipto teroristinių bombų, (ir dar jei tai rusų lėktuvai), tada viskas tvarkoj ir veda tik prie gero. O jei, neduok Die, kristų koks nuo rusų zenitinės artilerijos – tada jau pasaulinio masto skandalas. Vieniems galima, o kitiems kažkodėl ne. Kodėl tokia nelygybė,a?

      Thumb up 1 Thumb down 0

 20. Cirkas be pinigų(mokejima laikinai nukeliant i velesni laika), su ivairiomis variacijomis.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 21. Vėl ištratys milijonus visokiems radarams,kurie kaip ir dauguma įdiegtų “naujovių”, neveiks.

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • Gerai būtų, kad kariautų už savo pinigus, bet kariauja tai už mūsų.
   Ir ypač dabar kai “durys” nerakinamos, o atidaromos kojos spyriais. Kas nori kada nori ateina, miega, spjaudo ir bezda visuose “kambariuose”. Šiukšles mėto, kur pakliuvo kaip bomžyne ar narkomanų kolonijose apleistuose pastatuose. Turiu mintyje juočkius, kuriems kelias atviras ir dosnus…
   Namuose, kur yra šeimininkas, taip nebūna.

   Thumb up 12 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (6)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...