Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 10 Trečiadienis
 

Lietuva stiprina oro gynybą

2015-11-27 12:17 | Krašto apsauga | Komentarų (66)

Prezidentė dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje. Naujoji sistema pagreitins reagavimą ir perspėjimą apie oro grėsmes, palengvins NATO oro policijos valdymą bei leis Lietuvai didinti savo indėlį į vieningą Aljanso oro erdvės sistemą.

Pasak Prezidentės, aukščiausios technologijos ir naujausios kartos radarai sustiprins priešlėktuvinės gynybos sistemą ir užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą, kurį Lietuva privalo garantuoti priimdama NATO oro policiją.

„Lietuva tampa dar saugesnė. Jau netrukus čia atsirasiantis radiolokacinis postas ne tik sustiprins mūsų nacionalinės oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą, bet ir padės užtikrinti viso Aljanso rytinių sienų apsaugą. Tai svarbus strateginis projektas, tarnausiantis visų Lietuvos žmonių saugumui ir gerovei“, – sakė šalies vadovė.

Oro erdvės stebėjimo postuose bus visiškai atnaujinta infrastruktūra, įrengti nauji NATO standartus atitinkantys aukščiausios klasės tolimojo siekio radarai.

Prienų rajonas – ne vienintelė vieta, kurioje modernizuojamas oro erdvės stebėjimo postas. Radiolokaciniai postai taip pat atnaujinami Ignalinos ir Šilutės rajonuose.

Ceremonijos metu į būsimojo pastato pamatus buvo įmūryta kapsulė su deklaracija, kurioje rašoma, jog Lietuva žengia vieną svarbiausių žingsnių, plėtodama pajėgumus, reikalingus nacionaliniam ir visų NATO sąjungininkų saugumui užtikrinti.

Komentarai

 

 

 
 1. ginybai nuo Lietuvos pilieciu.O Prezidente yra. tik PASINAIDOJAMA!

  Thumb up 72 Thumb down 4

 2. Sypsosi i sauja,kad jiems pavyko itikinti Prezidente,jog Rusai puola ir….jog reikia ginkluotis,ruostis.Uzjauciu Prezidente ,kuri neturi pasirinkimo ir yra priversta tiketi KGB informacija.O kad Lietuva uzgrobe valdo buve sovietu KGB gerai isitvirtine Lietuvoje ,manau jau ir arkliui aisku!

  Thumb up 72 Thumb down 5

 3. kam mums ta gynyba?
  taigi žalieji karbauskiai su uspaskiais išgelbės Lietuvą!.. nuo Lietuvių:).
  Faktas kaip blynas!
  cha,
  vakar per info tv turėjo būti Tapinienės laida su Landsbergiu, bet vietoj to buvo rodytas USPASKICHAS! Tapinienės drąsa užsirišti tautinę juostelę, Landsbergio laisvės premijos palaikymui, gali jai kainuoti darbo TV praradimą. Info tv priklauso Mockaus LNK. O LNK, rods 20 procentų akcijų nusipirko tas pats AMBER TRAST, kurio viena ranka valdo ir Lietuvos dujų vamzdžius ir kuris už GASPROM dujų tranzitą į Kaliningradą, maloningai suteikė nemažą nuolaidą Gaspromui, o nuostolius priskyrė padengti Lietuvos gyventojams. Už tai dujos pas mus brangggs, brangggss…
  . Visada įtariau, kad ofšoruose pinigus slėpt nuo mokesčių patogiausia mafijinėms struktūroms, nors šį patogumą įkūrė didysis “atvirų visuomenių” propagandistas Sorošas. Bet Uspaskio pasirodymas vietoj Landsbergio ir dar su verkiančia, kone rankas Uspaskiui bučiuojančia, gėles įteikinėjančia, tarsi vieninteliam Lietuvos gelbėtojui, senute, yra tikrai simbolinis. Tapinienės kitas partneris ir taip jau rusiška pavarde.
  Ar tik tos juostelės neprisidės prie Lietuvos “apvalymo” nuo tautiškumo? Juk ne šiaip sau šiam falangui reikia savo gen.prokuroro ir savo gen.policininko?

  Thumb up 72 Thumb down 4

  • gi pamirštas Paksas, Skardžius an co? O, kaip kai kas sukilo prieš tas tautines juosteles. Jos kaip lakmuso popierėlis…

   Thumb up 72 Thumb down 2

 4. styprinkit maitinima biednu zmoniu,nes dabar uzknysot ble per ntv kanala vis reklamuoja kad duotume nors lekste sriubos kas penktam gyventojui,o cia jie ble styprina, tai zuliku tautele kur idjotu ir moraliniu ubagu salis,tpfu

  Thumb up 72 Thumb down 1

 5. O dabar vaikuciai, mes jums papasakosim pasaka – Motušė Merkel ir keturiasdesimt teroristu. Bus baisuuu…

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • ne ruskeliams o rusams,jei tau dar maumenelis nesuauges ir neskiri zmoniu tai niehui cia lankytis eik pagulek apsimyzes serioza

   Thumb up 72 Thumb down 3

   • O kaip teisingai, kad neįžeist, reikėtų tarti-Xuylo ar xuyliukas?Iš anksto dėkingas.

    Thumb up 72 Thumb down 7

    • Tik tu sio tarimo specialistas.
     Si zodi kasdien tu pavartojio bent 100 kartu. Kaip pasakysi – taip ir bus. Grybauskaite su Oleka tau pritars, o mes paklusime.

     Thumb up 72 Thumb down 2

 6. LIEtuva tampa siaures Koreja zmones alkani, skurdas, visos lesos metamos ginkluotei beraikalingai BEPROCIAI

  Thumb up 72 Thumb down 2

   • – jei ir toliau taip penktadieniais alkstanti tauta savo naujais automobiliais ‘užkišinės’ sostinės gatves ,..teks skustis Prezidentei ,..kad pakeltų kuro akcizus . ..Mano trisdešimties metu vokiškas “trabantas” neišgali su tu apiplyšusių ‘vergetų’ visureigiais stumdytis ..
    – jonus ..pirk mersa ‘limuzin’ klasės ..bus su kuo baba pavėžėti ..!

    Thumb up 72 Thumb down 7

   • kas tave durniu is palatos vis isleidzia gydikis beproti ruiberoido vafliu valgytojau

    Thumb up 72 Thumb down 2

 7. – kaip čia matuoti ta atsigavo ? o va DK karjeros laiptais panašu kad kyla ..o tai irgi pliusas ..kuo aukščiau lipi tuo geriau esi matomas atitinkamai tavo “pirst” geriau girdimas ir pastebimas. Matyt Einšteinas su savo reliatyvumo teorija to fenomeno nenumatė.

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • – rusiški rubliai į rusiškus dolerius kursų 1:1 , šlovė didžiajam Spaliui Putinui !!

   Thumb up 72 Thumb down 8

 8. “todėl ir bandoma bet kokia kaina parsigabenti N.Venckienę į Lietuvą ir čia ją nužudyti”
  ————————————
  Per tuos metus nuo 2008 iki 2013 mergaite venckiene vazinejo tik tanku, ginama bataljono kulkosvaidininku, triju lektuvnesiu ir kuopos kavaleristu, todel buvo saugi…
  Slove Drziui ir visai venckinei sektai.

  Thumb up 72 Thumb down 8

 9. “N.Venckienės bandymas atnaujinti Garliavos pedofilijos tyrimą JAV teisme rodo..”
  ———————————————
  Ne tik JAV teisme.
  Bet ir Austrijos sostines Kanberos teisme gautas mergaites venckienes reikalavimas nubausti visus jai netinkancius Lietuvoje, Europoje ir Visatoje.
  Mergaites reikalavimas isdestytas puikia literaturine kanadieciu kalba su vertimu i australu kalba. Pridetas vis dar nebaigtas versti i anglu kalba pedofilu sarasas, sveriantis 7529,63 kg.
  Taipogi Romos popieziui mergaite venckiene iteike nota vatikanieciu kalba, kurioje reikalaujama sventuoju paskelbti kedi. Remiamasi jau minetu pedofilu sarasu.
  P.S. Trumpai snekant: Drizius – genijus.

  Thumb up 72 Thumb down 7

 10. Čia rusai turėtų stiprinti savo oro erdvę nuo NATO agresijos. Blondinė ir konservai pastoviai žviegia, kad rusai puola. Po turkų-rusų incidento pamatėme kas ką puola.

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • Nekvailiok.
   Po to kai Grybauskaite nuspende pirkti sarvuocius ir radarus, rusai visiskai pasimete ir zlunga tiesiog akyse.
   Is Kremliaus girdisi nepaliaujama rauda. Tai Putinas ruosia kapituliacijos akta, kuri dantyse atnes Ger.Vytautui Profesoriui Landsbergiui ir jo statytinei.
   P.S. Jei netiki, paklausk stasio.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 11. “JAV Valstybės departamentas lapkričio pradžioje pritarė 84 pėstininkų gabenimo mašinų „Stryker“ su 30 mm pabūklu pardavimui už 599 mln. dolerių ”
  ———————————
  Va tep.
  Dar neivyko konkursas, dar nezinoma ka is ko pirks, o JAV valstybes departamentas pirma karta JAV istorijoje pritare nezinia kam. Mazdaug kaip Drizius

  Thumb up 72 Thumb down 3

 12. “JAV pradėtų ginti savo pilietę kaip nukentėjusiąją ir visi ją neteisėtai persekioję „pareigūnai“ bus traukiami atsakomybėn.”
  ——————————-
  Va todel Lietuva ir perka visokius sarvuocius, radarus ir nekalasnikovus, Kad atsigintu nuo JAV, kurios del gindama savo pilietes mergaites venckienes, puls Marijos zeme.
  Siaubas, kas laukia Lietuveles. Tik mergaite venckiene pajegi sustabdyti amerikieciu lektuvnesius ir balistines raketas….

  Thumb up 72 Thumb down 4

 13. “N.Venckienė greitu laiku jau turėtų gauti JAV pilietybę”
  ————————————-
  Normalu, kad Drizius jai suteiks pilietybe, kaip kad ka tik suteike politini prieglobsti.
  Drizius turi tokia teise – juk Skuciene ji paskyre savo partijos Vilniaus skyriaus pirmininku (dabar jame jau net trys clienai) ir tokio rango veikejo nutarimas, galingesnis nei JAV konstitucija, istatymai, Obama ir Obamos palme kartu paimti.

  Thumb up 72 Thumb down 4

 14. “….neabejotina, kad N.Venckienė jau gavo JAV prieglobstį nuo mafijinės Lietuvos teisėsaugos. Tokiu atveju JAV atsisako patiekti Lietuvos pusei bet kokią informaciją apie politinio pabėgėlio statusą turintį žmogų..”
  —————————-
  Pirmas ir vienintelis atvejis pasaulio istorijoje, kai politinis prieglobstis suteiktas absoliuciai slaptai, atvirai priesingai sau draugiskai valstybei, vieno bendro karinio bloko narei, vien tik pagal kazkokios nuo atsakomybes uz nusikaltimus besislapstancios bobos zodzius !!!!!!!!!!
  Aisku gincytis neimanoma: juk tai pasaulio rango reiskinys – mergaite venckiene.

  Thumb up 72 Thumb down 4

 15. N.Venckienės išdavimas Lietuvai – sąlyga pirkti iš JAV šarvuočius „Stryker“ už 599 mln. dolerių ?
  —————————-
  Va ka Driziui snabzda jo vaizduote: mergaite venckiene – globalinis tarptautinio lygio objektas, kainuojantis 599 mln. $
  Pikasas (Vilius Slavinskas) apsiverke – net jis tokiu sedevru sukurti nepajegia. Nei kai buvo Pikasas, nei kai pavirto stasiu.

  Thumb up 72 Thumb down 4

 16. JAV Imigracijos tarnyba laišku „Laisvam laikraščiui“ patvirtino, kad šiai tarnybai žinoma N.Venckienės buvimo vieta JAV ir jos statusas, tačiau ši tarnyba negali to atskleisti bet N.Venckienės rašytinio sutikimo..
  ————————————
  Taip Driziaus sugebejo iskaityti is standartinio stampo, kuriame sakoma: mes suprantame jusu nora zinoti kas jums nepriklauso, todel, eikite….. Ir mandagiai pasiuncia Dziuziu ten, kur nesueina.
  Savaime aisku apie joki patvirtinima ar nepatvirtinima nei vienos raideles. Taciau suskaldyta Driziaus kaukole sugeba sukurti sedevrus.

  Thumb up 72 Thumb down 4

  • ka tu aplamai supranti apie islama,nei tu klausk nei tu lisk ten kur suo pirkos nekisa,eik vaike motinai padek

   Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Ateina armijos ir vel isnyksta,
  Atėjo NATO visiems laikams.
  ————————————
  Zengia tiesiai, zengia drasiai,
  Sauniojo NATO kariai –
  Jiems nebaisūs jokie priesai,
  Jokie liaudies sukuriai.
  Daugel nuotykių patyre
  Narsus stiprus kaip tigrai –
  Busime ir mes uzauge
  Ryztingi NATO kariai.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 18. “Lietuvos Respublikos Tauta” Laisves premija skiria NIJOLEI SADUNAITEI!

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • – kas ta ‘Lietuvos Respublikos Tauta’ ? ir kodėl Nijolei Sadunaitei ? kiek bendro tarp Jos ir tu nuostatų pagal kurias skiriama ta premija ? kažkaip pasiilgau vyriško dominanto išklausius Aušrinės argumentus kodėl reiktu nebebausti prostitutes.

   Thumb up 72 Thumb down 6

 19. – žiu po metų kitų ir mes galėsime koki rusiška SU į savo pelkynus pasiusti, priešingu atvejų ta Nato oro misija amžiams Lietuvoje liks ..!

  Thumb up 72 Thumb down 8

  • Žiūrėk, kad rusai kokį nors lietuvišką “kukurūzniką” nepasiustų į pelkę.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Rusai kaip rusai… Bet amerikonai per NATO pratybas vieną mūsų „kukurūzniką“ su dviem pilotais jau pasiuntė į Baltijos jūros dugną. Olekai labai daug pastangų teko padėti, kad tą incidentą patyliukais užglaistyti. Teko net ištrauktą lėktuvėlį vėl paskandinti, kad tik galai neišlįstų.
    Pabandykite tik įsivaizduoti, kaip būtų visi ponai gerkles plyšoję, jei tai padarę būtų rusai. Tas istorinis lėktuvėlis būtų muziejuje patalpintas šalia „Lituanikos“ ir ant viso Pasaulio žiniasklaidos ištiražuotas, kokie tie rusai banditai, o jų vadas Putinas patologinis teroristas, baisesnis net už mūsų Paksą su Uspaskych kartu sudėtus.

    Thumb up 72 Thumb down 3

    • tu esi sąmoningas durnius, ar iš prigimties silpnaprotis nenumaldomai sapnuojantis kaip amerikiečiai mokosi numušt ŽIWCĄ ?

     gal pasakyk ! iš KOKIO ginklo SHOW$ (Ė) >100 km, tu ligota ru skio nuočiulpa a a ?? matosi, kad čia gavai šunio prieglobstį žinomoj irštvoj

     Thumb up 72 Thumb down 5

     • – baba tik šposija ir rimtai vertinti jos spėliones nereiktu .! aišku mano komentaras irgi ne kuo geresnis .. krentantis iš dangaus lėktuvai prie gero nepriveda.

      Thumb up 72 Thumb down 5

     • Taip, staseli, krentantis iš dangaus lėktuvai prie gero nepriveda. Bet tik su išlyga. Pav.: Jei tie lėktuvai (net ir keleiviniai ar privatūs) krenta nuo Ukrainos, NATO, Turkijos raketų ar Egipto teroristinių bombų, (ir dar jei tai rusų lėktuvai), tada viskas tvarkoj ir veda tik prie gero. O jei, neduok Die, kristų koks nuo rusų zenitinės artilerijos – tada jau pasaulinio masto skandalas. Vieniems galima, o kitiems kažkodėl ne. Kodėl tokia nelygybė,a?

      Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Cirkas be pinigų(mokejima laikinai nukeliant i velesni laika), su ivairiomis variacijomis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Vėl ištratys milijonus visokiems radarams,kurie kaip ir dauguma įdiegtų “naujovių”, neveiks.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • Gerai būtų, kad kariautų už savo pinigus, bet kariauja tai už mūsų.
   Ir ypač dabar kai “durys” nerakinamos, o atidaromos kojos spyriais. Kas nori kada nori ateina, miega, spjaudo ir bezda visuose “kambariuose”. Šiukšles mėto, kur pakliuvo kaip bomžyne ar narkomanų kolonijose apleistuose pastatuose. Turiu mintyje juočkius, kuriems kelias atviras ir dosnus…
   Namuose, kur yra šeimininkas, taip nebūna.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras