Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 24 Sekmadienis
 

Lietuva po Kubilizmo režimo

2012-08-28 18:04 | Naujienos | Komentarų (95)

A.Kubiliui Lietuvoje gyventi gera. O likusiems? KK nuotr.


Vilis Normanas

Neseniai darbiniais reikalais lankiausi viename vidutinio dydžio Lietuvos miestelyje. Paprastai neturiu progos visą dieną praleisti vaikščiodamas po kokią nors vietą ir bendrauti su žmonėmis. Labai džiaugiausi tokia proga. Atsikėlęs net pagalvojau, kad laukia labai įdomi ir smagi diena: bendravimas su žmonėmis, daugybė keistų istorijų, be abejo, ne mažiau keistų nutikimų ir nuotykių.

Miestelyje lankiausi pirmą kartą, nors jis tikrai nėra kur nors Lietuvos užkampyje. Geografiškai žvelgiant – jis labai patogioje vietoje, tarp kelių didmiesčių.

Buvo puikus oras. Gaivų rytą skaidrino ryški saulė. Anksti išsiruošiau pakeliauti ir pabendrauti su žmonėmis.

Pirmi sutikti žmonės skubėjo į darbą. Kadangi bendravimo tema – neslėpsiu – buvo politika, mūsų pokalbis dažniausiai ties šiuo žodžiu ir nutrūkdavo.

„Ai, čia nieko nepakeisi, vagys visi, neturiu laiko“, – išgirdę žodį politika, žmonės bėgo nuo manęs, tarsi būčiau pasakęs patį baisiausią keiksmažodį (įtariu, kad visi rusiški keiksmažodžiai žmonėms nėra tokie šlykštūs).

Apėjau ne tokį jau ir mažą miestelį vieną kartą. Nieko įdomaus nesužinojau, išskyrus tai, kad žmonės nekenčia politikos, o politikus laiko atmatomis.

Dar kartą apėjęs miestelį susierzinau, nes sutikau kelis žmones, kurie net nenorėjo sužinoti, ką noriu pasakyti. Tarsi būtų laukiniai. Nepadėjo nei mano šypsena, nei taikus tonas, nei geranoriškas rūpestis, kaip jiems padėti.

Kadangi artėjo pietūs, nusprendžiau nueiti į vietinę kavinę, įsikūrusią prie didelio prekybos centro. Specialiai nusprendžiau valgyti lauke ir stebėti, kas vyksta „miestelio širdy“.

Pirmas mane nustebinęs, o gal net šokiravęs dalykas – atviras, kaip pūliuojanti žaizda, skurdas. Kažkada stiprią pramoninę infrastruktūrą sukūręs miestelis dabar priminė likimo valiai paliktą benamį. Kad jo žmonės vargšai – matėsi iš tolo. Tačiau čia vaikštinėjo vargšai, benamiai ir alkoholikai, kurie jau nuo ryto vos pastovėjo ant kojų. Žmonės pardavinėjo uogas, grybus, pieno produktus. Moterų veidai išdavė pomėgį alkoholiui. Per valandą suskaičiavau kelis padoriau atrodančius žmones (į didžiausią prekybos centrą miestelyje rinkosi tikrai ne tik socialiai remtini asmenys).

Juokingiausia, kad žmones, kurie bando minimaliai užsidirbti pardavinėdami uogas ar grybus, nuolat vaikė policija. Akivaizdu, kad šita „teisingumo“ tarnyba, nuolat besiskundžianti dėl finansavimo trūkumo, neturi ką veikti.

Praleidęs pusę dienos, vaikščiodamas šio mietelio gatvėmis, pastebėjau dar vieną keistą dalyką – čia nėra jaunų žmonių. Didžioji dalis – visai senyvo amžiaus žmonės, arba moksleiviai. Tarpinė grandis, kuri iš esmės yra svarbiausia, nes sukuria didžiąją dalį gerovės, neegzistuoja. Po Kubilizmo režimo visi darbingi žmonės vergauja užsienyje. Šlovė kubiloidams!

Kuriama ateitis, kurioje nėra žmonių

Mano nuotaika kuo toliau, tuo labiau gedo. Ne dėl to, kad dauguma žmonių siuntė kuo toliau – aš pripratęs, kad žurnalistų visi nekenčia, nors tik žurnalistai (tie, kurie neparsidavinėja, o aprašo tai, ką mato) dar šiaip taip palaiko minimalią demokratiją. Jie rizikuoja ir gyvena varganai, kad tauta žinotų, kas vyksta.

Mano nuotaiką labiausiai gadino tai, kad mačiau, kokie nelaimingi šio miestelio žmonės, kokie jie pavargę, kaip ekonomiškai sunkiai jie verčiasi. Ir blogiausia – jie nematė vilties. Nenorėjo kalbėti apie problemas. Net neturėjo iliuzijų, kad galima ką nors pakeisti. Manė, kaip ir mano visi lietuviai, kad nėra pinigų. Kad valdžia viską išvogė ir dabar jau neįmanoma pagerinti gyvenimo sąlygų. Žinoma, taip manantys vadovaujasi jausmais, ne logika.

Jie nepastebi akivaizdžių dalykų – už Europos Sąjungos pinigus yra tiesiami (aplink visą miestelį) modernūs šaligatviai, rekonstruojamas milžiniškas pramogų kompleksas. Didžiulės iškabos skelbia: „Kuriame Lietuvos ateitį“. Geriau jau kas nors spjautų tiems žmonėms į veidą.

Užuot kūrus naujas darbo vietas, užuot investavus į gerovę, visi ES pinigai plaunami pačiu patogiausiu būdu: kelių ir pastatų tvarkyme. Net nesistengiau tikrinti, kokios firmos atlieka tuos darbus. Dar neteko matyti tokios, kuri nebūtų susijusi su kokiu nors oligarchu. Korupcijos schema tokia banali, kad net ją aprašinėti atrodo daugiau nei banalu: kažkas savivaldybėje parašo projektą, kad būtų taisomi šaligatviai, be konkurso atiduoda tai daryti „draugo“ firmai, gauna „atkatą“. Kuriant darbo vietas, tokio „atkato“ nepavyktų gauti.

Žmonės to nesupranta. Jie nesupranta, kad pinigų yra tiek daug, kad jų nėra kur dėti. ES biudžetas toks kupinas, kad Lietuvoje būtų rojus, jei kas nors rašytų projektus žmonių, o ne savo labui.

Neseniai kavinėje nugirdau tokių projektų rašytojų pokalbį. Kalbasi vaikinas su mergina. Mergina sako:

– Mes neturime kur dėti pinigų, mums reikia juos išleisti.

Vaikinas:

– O negalima organizatoriams dar po kelis tūkstančius pridėti?

Mergina:

– Nežinau, gal ir galima, reiks pažiūrėt.

Vaikinas:

– Tai pridėk.

Man gaila ES, kuri šeria Lietuvos oligarchus, arba visišku kvailius. Gaila žmonių, kurie prarado viltį dar šiame pasaulyje būti laimingi.

Taigi, vaikštau po miestelį ir jau net neinu užkalbinti žmonių. Daugiau ar mažiau žinau, ką jie atsakys: „politika manęs nedomina“, „neturiu laiko“, „niekas nieko nepakeis“ ir t.t.

Išduoti, paniekinti, sutrypti

Vienas iš pačių pražūtingiausių Kubilizmo režimo bruožų yra tas, kad po jo žmonės neatsigauna. Pakelti mokesčiai, pakeltos kainos ir akivaizdi neteisybė taip visus sugniuždė, kad nebeliko jokios šviesios ateities vizijos. Jaunimas gali emigruoti, o ką daryti pensininkams?

Kai Ingrida Šimonytė imasi aiškinti, kad nebuvo kitokių priemonių krizei suvaldyti, norėtųsi jai priminti, kaip su krize kovojo kitos ES šalys – Lenkija, Vokietija, Prancūzija. Bet ar ji klausys? Ar jai rūpi tie tūkstančiai palaužtų žmonių?

Andriui Kubiliui apskritai nerūpi niekas. Jis net negirdi, ką sako žmonės. Ačiū, Dievui, artėja Seimo rinkimai, gal pagaliau bus galima nematyti jo šlykštaus veido spaudoje.

Grįžtu vakarieniauti į tą pačią kavinę. Atrodo, kad benamių ir akivaizdžiai degradavusių žmonių dar padaugėjo. Tamsa juos gaubia tarsi nematomas rūbas, jiems drąsiau vaikščioti tamsoje, jie gėdijasi to, kaip atrodo, jie viską supranta – kelio atgal, į normalią visuomenę, nėra. Iki gyvenimo pabaigos jie liks atstumtieji, pralaimėję šiame gyvenime. Niekas neišties rankos. O juo labiau – valstybė, kurią valdo psichopatai ir žvėrys.

Mąstau, kiek per dieną uždirba uogų pardavėja, jei litras mėlynių – 8 litai? 24 litus? Ar ji gauna pašalpą? Ji tikrai ne pensininkė. Veidas raukšlėtas, rankos – nuo darbų – sugrubusios. Bet ji pakalbina kiekvieną pažįstamą žmogų, bando šypsotis, dairosi, ar neatvažiuoja policijos(?) pareigūnai suimti už TOKĮ baisų nusikaltimą.

Pradeda lyti, prekeiviai keikiasi, nes tikriausiai namuose laukia vaikai, kurie tikėjosi sulaukti vakarienės. Tačiau jos gali ir nebūti. Moterys ir vyrai bėga į prekybos centrą. Apsauginiai piktai rėkia, kad nemėgintų čia prekiauti. Na, taip, žinoma, juk Lietuva priklauso ne tiems, kas patys prisirenka uogų ir grybų, o tiems, kas savo aktyvus perkėlė į užsienį, o čia pastatė milžiniškus prekybos centrus ir nusipirko haremą politinių prostitučių.

Tai pamačius, net jei esi didžiausias cinikas ir nihilistas, norisi griebtis kraštutinumų. Pažeisti įstatymus, bet atkeršyti už tokią kraupią neteisybę.

Tik beširdžiai gali žiūrėti į tai ir nejausti širdgėlos. Aišku, kubiloidai apskritai nemato, kaip gyvena šios šalies žmonės. Akmeniniais snukiais jie skelbia apie gerovę ir įveiktą krizę. Tai klausių jų: kur jūs matote tą įveiką? Kurioje vietoje gyvenimas bent jau nenukrito iki dar vargingesnio?

Sutikti žmonės, kurie sutiko kalbėti, dar labiau nuliūdino nei tie, kurie pasiuntė. Jie prisipažino, kad kovojo už Lietuvos laisvę ir daug paaukojo, kad šalis būtų laisva. O dabar jaučiasi išduoti, parduoti, išniekinti. Nė vienas iš tokių didvyrių nekartotų kovos už laisvę. Ir kodėl turėtų? Drebančiom rankom pagyvenę žmonės bando parodyti, ką jiems davė laisvė: nelygybę.

Ir nelygybė – tai irgi reikia įsidėmėti – ne tik nemažėja, bet kasdien didėja.

Suprantu, kad nieko nesuprantu

Vienas nususęs ministras neseniai aiškino, kad reikia liberalizuoti Darbo kodeksą. Kaip tarė, taip padarė. Neseniai skaitome straipsnį: „Algos didėjo daugiausia uždirbantiems“. Ir kaip galima ramiai skaityti tokį straipsnį?

Ką apskritai visas Kubilizmo režimas padarė dėl skurstančiųjų, kurių Lietuvoje yra didžioji dalis? Nieko.

Bet Seimo narių turtas auga. Verslininkų pelnai auga. Kur progresiniai mokesčiai? Nėra.

Neviltis apima ne tik taip skurdžiai gyvenančius žmones, bet ir tuos, kurie bando su tuo kovoti. Nes turėdami pinigų, politikai lengvai nuperka rinkėjų balsus. Rinkėjai nesupranta už ką balsuoja. Dauguma baigę vidurinę.

Toks užburtas ratas naudingas oligarchams – per metus Švietimo sistemos finansavimas sumažėja 81 milijonu litų. Nėra pinigų? ES pati pasisiūlytų duoti tuos pinigus, jei tik būtų norinčių juos priimti. Bet tokių nėra – Švietimo sistemą Lietuvoje valdo sekspertėms neatsispiriantys vakarėlių mėgėjai. Jie apie švietimą turi tiek pat žinių, kiek sekspertės apie dvasines vertybes.

Žinoma, artėja nauji Seimo rinkimai. Tačiau nesu optimistas. Galbūt į Seimą ateis keli nauji žmonės, bet net kai kurie aukštąsias baigę jauni žmonės man sako, kad balsuos už buvusius. Ir tada aš suprantu, jog tikriausiai nieko nesuprantu. Jei taip nutiks ir valdžioje liks tie patys, tada tikrai telieka vienas kelias – emigruoti.

Komentarai

 

 

 
 1. Komentatorius 17:11 matosi, kad is kubiloido aplinkos. Jam del to ir viskas gerai.
  Jam, matomai, nereikia gyvent nuo algos iki algos, arba n uo pensijos iki pensijos, nes jis oligarchas,kuriam palankus istatymai, o i skurda jam nujsispjaut
  kaip ir valdziazmogiams. O straipsnis labai geras ir zurnalistas protingas, jis nieko neagituoja uz ka balsuot. Tai cia jums, tamsta, tik taip pasivaideno. geriau jau nutilkit ir nerasinekit n esamoniu. Sitas laikrastis nepatinka, eikit i lietryti. Ten patiks jusu komentarai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Labai geras straipsnis. Tik gaila, kad valdziazmogiai jo nepaskaitys. Aplamai, jie neskaito jokiu straipsniu nei komentaru. Pasiskaityt, pamatytu, kokius grazius
  epitetus jiems klijuoja. Bet jiems tas pat, my k ant aakiu, sakys, kad siltas lietus lyja. Visada skaitau Jusu straipsnius, nes nebijot viska rezt i akis. Labai gerai, kad nebijot. Tik, zinot, kad pas mus zodzio laisve suvarzyta. Ziuirekit, kad neatsirastu bylu teisme. Pavyzdziu daug. Labai gaila, kad daugelis zmoniu nesupranta, nes juos paperka tai ledais, tai uzsakytais koncertais Jie patenkinti,nes kai kurie gyvenime nebuvo koncerte, o cia dykai. Baisu, iki ko nusirito kubilizmo Lietuva. Visus sodint, kur jiems ir vieta. Zmones, atsibuskit,ar
  nematot, kas cia darosi? Oligarchams tai cia rojus, istatymai jiems pritaikyti, jie
  lobsta, vagia, statosi vilas. O daugelis zmoniu badauja, knaisiojasi po konteinerius. Ar del tokios Lietuvos zmones praliejo krauja?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. V.Landsbergis buvo kaltas,kad sugriuvo kolukiai.A.Kubilius yra kaltas,kad zmones prasigere:)) O ekskomunistu vien nuopelnai: isvogti bankai,EBSW,dovanoti viesbuciai meiluzems,imones parduotos uz grasius.:))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Straipsnis parasytas tokio pat nuskurdusio,tokio pat menko intelekto zurnalisto.Ir jis parasytas su tikslu.O tikslas susiliet su vargingiausiais,zemiausio intelekto zmoneliais,kurie keikia A.Kubiliu,kurie visiskai nesupranta kas vyko 20 metu ir kas vyksta Lietuvoje.Kurie tiki pazadais ir dosnia valdzia.Kurie balsuoja uz 10-20 litu arba ledu porcija.Tikslas nukreipt ju balsus tam tikra kryptimi,kur minimalus atlyginimas bus 1500lt,pensijos “orios” ir visa kita labai gerai.Zodziu ivyks stebuklas:)) Lyg valstybes gyvenimas priklausytu nuo vieno zmogaus,nesvarbu ar jis A.Kubilius ar kas nors kitas.Nebemanipuliuokite tais zmonemis,geriau juos svieskite,aiskinkite ekonomikos abecele jiems,aiskinkite mokesciu sistema jiems,kad jie suprastu esme….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Autorius kalba apie darbo vietų kūrimą. Gal gali kas nors pasakyti kokias darbo vietas tokiame miestelyje galima sukurti? Kokia čia kvalifikuota darbo jėga? Kokia rinka? Gal čia automobilius gaminsime?
  O ES pinigai skiriami tiksliniai, būtent kelių, gatvių renovavimui, bei kanalizacijos įvedimui. Europa nesupranta ir nesupras šikančių lauko tualetuose ES šalies.
  Autoriui reikėtų perskaityti pradžiamokslį ekonomikos vadovėlį, tada atlikti savo “stebėjimus.”
  O jeigu straipsnis užsakytas tai autorius tikras šiknius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Straipsnis apie kasdienybę provincijose. Tik nereikia nuvertint žmonių ir visko suverst ant Kubiliaus valdymo -kuris valdo padedamas save kaip opozicija vadinančių. Ir gauna žmonės tiek -kiek verti. Buvo referendumas į ES – kai padavė alaus bambalius tai lėkė balsuot net nereaguodami -gerai ar blogai stojimo į ES punktai išderėti. Tada pasirašė sau nuosprendžius. Ir teko pav. Alytuj einant į rinkimus pagint jų interesus -kur rizikuoji prieš monopolį dangstomą tradicinių išstodamas -tai tie patys žmonės tyčiojos, atseit šis ubagas o anie blatni ir turtingi, tai už juos balsuokim. Tai ir gauna atgal -per tokią vienadienę visuomenę ir šiems rinkimams drysę išsistatyt tie -kurie rimtose visuomenėse jau nedrystų…Ir ypač bambaliniai kokie aršūs per rinkimus -tieog veržias pasiaukodami … – vėliau nucypinę galvukes pakelt akių vengia…ir jų palaikymo niekad negausi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • gali opozicija, jeigu matematinė dauguma Kubiliaus režimo naudai? Suskaičiuoji matematiškai, ir viskas. Elementaru

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. O dar giliau pavažiavus ne i miestelius o i kaimelius tai pamatytumėt kiek tuščių sodybų yra seniau trėmė i sibirą o dabar žmonės patys bėga iš Lietuvos nes neišgyvena o tai yra blogas vaizdelis

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. TAUTIECIAI NESINERVINKITE DEL IVAIRIU STRAIPSNELIU JU BUS DAR LABAI DAUG OJUSU GYVENIMAS DAR PRIES AKIS SVARBIAUSIA RUOSKITES RINKIMAMS

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Pikasai, si karta nuvylei, taip atsiliepdamas apie str.esme.
  O autorius , juk parase tikra tiesa . Na , gal ir tu jau esi taip smarkiai pakiles ir aptekes, kad nesigaudai realybeje… Tuomet , man taves sirdingai gaila ir skaudu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Gyvenimą mažuose miesteliuose pažįstu ne iš nuogirdų ar kokio vienkartinio apsilankymo, kaip iš kokio Mėnulio nukritus. Autorius reziumuoja: “Tačiau čia vaikštinėjo vargšai, benamiai ir alkoholikai, kurie jau nuo ryto vos pastovėjo ant kojų. Žmonės pardavinėjo uogas, grybus, pieno produktus. Moterų veidai išdavė pomėgį alkoholiui.”

   Tas skaičiaveidis rašeiva turėtų žinoti, kaip moteriškių veidus nualina lauko ir gyvulių priežiūros darbai. Kaimo miesteliuose benamių praktiškai nėra. Gretinti varganumą su alkoholizmu – absurdiška. Jei turima lėšų svaigalams, tai ir šeimos duonai nelieka. Tai skaudi problema, bet ji kyla iš asmenybės būklės. Vilio Normano minimas “Kubiliaus režimas” parodo, kad autorius nesupranta šio termino tikrosios reikšmės. Gal jam labai patrauklūs atrodo tie kairiųjų režimai, kurie tampa didžiule našta Europos Sąjungos narėms? Gal jis siūlo pasimokyti iš kokių graikų, kaip reikia klastoti ES-ai ateikiamas ataskaitas ir privesti šalies ekonomiką iki visos krizės? A.Kubiliaus vadovaujamos vyriausybės kai kurie sprendimai ekonomikoje laikomi kaip pavyzdžiu net ir daugiau pasiekusioms šalims, kurios apie komunistinį režimą yra tik girdėję, bet patys nepatyrę.

   Turime nepamiršti, kad Lietuvoje dabar jau trijų partijų valdančioji koalicija. TS LKD partijos atstovams Vyriausybėje ir Seime tenka priimti sudėtingus kompromisus, kurie kartais nepasiteisino ir teko jų atsisakyti. Kaip elgiasi LiCS atstovo VRM ministro Meliano vadovaujama policija, matėme ir “Šturmų” metu Klonio gatvėje. Eiliniai mokesčių mokėtojai galėjo net pagalvoti, kad pareigūnų, apmokamų iš mokesčių mokėtojų surinktų lėšų yra gerokai per daug, jei tokios didžiulės “šturmo” komandos siunčiamos. Kainavo antra operacija arti 80 tūkstančių litų. Ar bent įsivaizduojate kiek už tokią sumą galima būtų sočios sriubos porcijų pateikti tikrų benamių valgyklose?

   Šis Vilio Normano rašinys yra jau kelintas, nukreiptas totaliai prieš visą valdžią, o ypač prie politinę dešinę. Jo puldinėjimas nuo vienos temos prie kitos, nesuvokiant jų esmės – akivaizdus. Jei taip viešai postringautų koks neišsilavinęs žmogelis, kaip sakoma, iš kaimo pakraščio, tai dar būtų galima jį suprasti. Kai toks žinomas keliautojas parodo savo nesusivokimo gilumas – darosi nejauku. Tenka padaryti išvadą, kad tai tik įžūlaus eilinio užsakymo išpildymas. Nors literatūrine forma jis pakenčiamas, bet dalykine yra visiškai niekinis, klaidinantis patiklius skaitytojus.Kai autorius siūlo tuo atveju, jei bus išrinkti ne tie kokių jis nori, “tikrai telieka vienas kelias – emigruoti” tai jau visai nejuokinga. Pridėtinę vertę turime kurti pats, savo rankomis ir sugebėti išsireikalauti iš valdžios, kad ji padėtų tai daryti ar bent netrukdytų. Išsibėgiojimas kas kur – ne išeitis. Tai tik laikinas periodas, kuris būna dažnas postkomunistinėse šalyse sienoms atsivėrus. Daug emigravusių jau grįžta ir toks procesas vis ryškėja. Jei vėl valdžią gaus neokomunistų valdomos grupuotės, tai bus labai puiku? A ne, “gudruti” autoriau? Ką tada sugrįžusiems pasiūlysite? Socializmo statybas ar dar ką? Jau prisistatėme “ne visai brandžiu ir brandžiu” sovietmečiu… dabar tenka tai griauti arba renovuoti…

   P.s. Niekaip nesu pasikėlęs. Daugelyje sričių esu visiškas diletantas ir tuo tikrai nesididžiuoju. Tačiau, kai pamatau gan patrauklia forma išspausdintą tokį ekonomiką ir politiką liečiantį niekalą, neturiu teisės nutylėti.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tas užrašas pasako, kad jūsų komentaras nepriimtas viešam skaitymui ir bus matomas tik jūsų kompiuterio ekrane. Daug Pikasiuko rašinių taip nukeliavo į KK šiukšliadėžę nieko net nenutuokiant.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kad kubiliui seriu i burna ar patiketumet.slykstus snukis.tokiam snukiui tik arklio sperma valgyt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kantriai perskaičiau šią Beno Rupeikos stiliaus rašliavėlę. Netgi iki jos pabaigos. Kad įrodyčiau tai – perspausdinsiu patikusią frazę: “…aš suprantu, jog tikriausiai nieko nesuprantu.” Būtent ji teikia šiokių tokių vilčių, kad Vilius Normanas supras savo beviltišką netgi įžūloką naivumą bei visišką nesiorientavimą politinėje erdvėje. Tik šiame leidinyje jis gali laisvai reikštis šalia kitų panašių “sokolovinių” autorių. Nežiūrint visos beveik pakenčiamos beletristikos išlieka tokia depresinė ir atstumianti rašinio esmė, kad ji dar kartą įrodo kaip gali būti pažeistas mąstymas netgi tokio asmens, kuris tiek daug matęs ir regėjęs , kad gal galėtų būti net kokiu Rytų filosofijos guru. Vietoj to jis savo gimtojoje Lietuvėlėje tarp kelių pušelių pasiklydęs blaškosi ir dargi kitiems primygtinai siūlo taip elgtis. Pavadinčiau jus keistuoliu, jei nenujausčiau užsakyminio prado. Bent jau atlygis turi būti geras už tokių niekalų rašinėjimą. Nepasikuklinkit, autoriau…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Pikasai, si karta nuvylei, taip atsiliepdamas apie str.esme.
   O autorius , juk parase tikra tiesa . Na , gal ir tu jau esi taip smarkiai pakiles ir aptekes, kad nesigaudai realybeje… Tuomet , man taves sirdingai gaila ir skaudu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tu kompiuterine ziurke iseik i gatve nors karta, pamatysi toki pat vaizda beveik visur. Gyveni kubilistano iliuzijose.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • jei pačiam patiko autoriaus mintis (beje labai panaši į Omarto Chajamo …. nors daug metų šiame pasalyje pragyvenau, dabar žinau ,kad nieko nežinau…) ” -“aš suprantu, jog tikriausiai nieko nesuprantu.” , tai man patiko paties mintis “jei nenujausčiau užsakyminio prado. Bent jau atlygis turi būti geras už tokių niekalų rašinėjimą” , pilnai atskleidžianti PATIES rašliavos šaltinį. Taigi, kaip sakoma, kiek siūlo kamuoliuką bevyniotum, vis tiek siūlo galą surasi.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. tikrą teisybę rašo…. Tik įdomu kaip Kubilius keliaudamas dviračiu po Lietuvą viso to nematė? Turbūt akinius buvo užsidėjęs…. Ne nuo saulės, nuo žmonių……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. kokia paslaptis to aprasomo iestelio pavadinimas?Ar cia kad gyventojai neisizeistu , ar dar del ko .JUK tokiu miesteliu pilna Lietuva.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. tada ir bus bendravimas,ne tik pašalpos arba darbas-išgyventi,o šiaip galimybių-daug,laisvė pilna klubams,bendrijoms,draugijoms,rėk ir kalbėk-kiek nori,juk niekas negaudo…,etc mat kad koliotis-nusibodop,o dainuoti ir gražiai kalbėti ar bendrauti-nebemokam,civilizuoti matyt per daug,nusivylę susvetimėję kosmopolitai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. citata is facebook :

  Klonio gatvės dienoraštis A-a-a-a… Nesmerkti… O, tai, kad to narkomano išspardyti suolai, statinės Klonio gatvėjė buvo nufotografuotos su prierašu žiniasklaidoje ,,Štai, kaip LT policija elgiasi” nieko tokio? Taigi ne policija suolus ir statines Klonio gatvėje išspardė… Narkomanas ant ,,lomkių” grįžęs apsvaigęs iš mitingo Vilniuje. Beje, nugirdytas violetinėmis apsimetusių prostitučių…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (2)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...