Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 12 Ketvirtadienis
 

Lietuva pirmoji pasaulyje pradeda kurti unikalų vėžio gydymą

2015-12-07 11:45 | Politika | Komentarų (175)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje atidarė „Thermo Fisher Scientific“ laboratoriją, kurioje gaminamos magnetinės dalelės turėtų tapti rimtu priešnuodžiu kovoje su onkologinėmis ligomis ir ŽIV. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje atidarė „Thermo Fisher Scientific“ laboratoriją, kurioje gaminamos magnetinės dalelės turėtų tapti rimtu priešnuodžiu kovoje su onkologinėmis ligomis ir ŽIV. Lietuva – pirmoji ir kol kas vienintelė pasaulyje valstybė, pradedanti gaminanti tokio lygio technologinius produktus.

„Lietuvos mokslininkų kuriami produktai atveria naujas galimybes kovoti su pasaulį žudančiomis ligomis. Tai geriausias įrodymas, kad mūsų šalies žmonės savo kompetencijas ir žinias panaudoja ne tik pasaulinėms problemoms spręsti, bet ir gelbsti žmoniją bei prisideda prie milžiniškos technologinės revoliucijos“, – sakė šalies vadovė.

Unikalioje laboratorijoje įrengta moderniausia technika pasaulyje leis Lietuvos mokslininkams atverti kelią inovatyviai gydymo krypčiai – individualiai medicinai. Mūsų šalyje gaminami produktai bus naudojami gydymo būduose, pritaikytuose kiekvienam pacientui asmeniškai. Pasitelkiant šiuos gydymo būdus, kova su vėžiu, ŽIV ir autoimuninėmis ligomis bus gerokai efektyvesnė ir paprastesnė.

Antikūnais padengtos magnetinės dalelės sužadina paciento limfocitus ir jie pradeda intensyviai dalytis. Šios ląstelės bus papildomai perprogramuojamos ir sugrąžinamos į to paties paciento organizmą, kuris jas atpažinęs sunaikins vėžines ląsteles. Tikimasi, kad ateityje šis metodas pakeis tradicinius vėžio gydymo būdus, pavyzdžiui, chemoterapiją.

Prezidentės teigimu, tai, kad į Lietuvą ateina pačių inovatyviausių produktų gamyba, yra visos Lietuvos įvertinimas. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva vis labiau įsitvirtina kaip pažangi, žiniomis grįsta ekonomika, kurianti pasaulinio lygio mokslą ir inovacijas.

Prieš 5 metus mūsų šalyje veiklą pradėjusi „Thermo Fisher Scientific“ – biotechnologijų rinkos lyderė ir viena iš didžiausių pasaulio kompanijų, kurianti produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Lietuvoje gaminami produktai yra naudojami visame pasaulyje tiriant genų sandarą ir kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.

„Thermo Fisher Scientific“ padalinyje Vilniuje dirba 570 darbuotojų. Čia veikia vienas didžiausių privačių mokslinių tyrimų centrų Baltijos šalyse.

Komentarai

 

 

 
 1. ….vis smeizia Tautos isrinkta Prezidente????Gal nori save paaukstinti sededamas ant meslo kruvos ????Man tai ne Prezidente apsmeizta per jo komentarus,bet jis pats slykstus,iskrypes,suprakaitaves ir perkreiptu veidu.Jo komentarai nupiesia jo isvaizda.O Prezidente mes visi matome,girdime ir gerbiama,kaip ismintinga salies vadove!!?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Na sapaliones rašyti šis portalas moka!
  Vienas iš kiečiausių…
  Bet pasaulyje ya da vienas kietas portalas tai-ll !

  Thumb up 0 Thumb down 1

 3. – panašu kad trizna “stasys” baigiasi ..tik įdomu butu sužinoti ar tas ‘glūšelis’ rado ta prezidentūros tinkl. adresą ..su tomis bežadėmis nuotraukomis .?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 4. Gaila, kad “serga” prezidentūra kitų ligomis, bet nesižvalgo po savo
  kiemą.Jau ta rusų bėdų viešinimo manija taip užvaldė, kad Lietuva
  liko kokioje trečioje vietoje, o žmonių bėdos visai nesvarbios.
  Laukiame kadencijos pabaigos ir visų pletkų skleidimo galo. Reikia
  Lietuvai vyruko, jauno, korektiško. Viską galima pasakyti, tik reikia
  turėti proto ir sveikos nuovokos.Tokio kaip Adamkus.

  Thumb up 0 Thumb down 1

  • O vakar Ukrainos bankroto administratorius jonas bidonas atvažiavo papigiai subankrotinti benderų.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Vadovaujami Šlovingos Komunistų, OLigarchų, Karjeristų ir Materialistų Partijos Lietuvoje net žemės reforma nebaigta…Nuvairuota iki ES dugno pagal visus kriterijus…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. interpeliacija būtų buvus vienintelė priemonė, kuri gal dar galėjo pristabdyti
  Lietuvos smukimą. Dabar jau vėlu. Tą galėjo padaryti Seimo dauguma, kai
  prezidentė atvirai siekė pagal save po rinkimų pakoreguoti
  valdančiąją daugumą. Priežastis tikrai pakankama, ir dauguma buvo, tik
  tam atlikti reikėjo būti ne minkštakūniams. Dabar šalis atsilieka nuo
  visų ES ~ pagal daugumą punktų. Valdymo principai nėra demokratiniai,
  jie greičiau sovietiniai, tačiau tai vyksta ne dėl valdančiųjų
  sentimentų “socializmui”, o greičiau avirkščiai, dėl jų negebėjimo
  turėti savo aiškią poziciją. Pagal Konstituciją, Lietuvos prezidento
  galios yra labai ribotos. To prisilaikė tiek A.Brazauskas, tiek ir
  V.Adamkus. Kodėl šio pagrndinio įstatymo nesilaikoma dabar? Paprasčiau
  pasirodė pritarti paieškai “liaudies priešų” – viešųjų pirkimų
  pažeidėjų, potencialiai(!) nelojaliųjų ir pan.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 7. Prezidentė neatsakinga ir nesuregavo,kad Lietuvoje vaikai mokinami,jau
  nuo pirmos klasės vogti,meluoti,teismus apgaudinėti,žmones
  terorizuoti.Turėdamas tėvų skundą,kur vaikui buvo daužoma galva
  žirklėmis ir už plaukų į mokyklinę lentą,o pabandę tėvai apsaugoti
  vaiką,buvo pasakyta,kad nereikėjo jums gimdyti,nes esate per
  seni.Visuomenė yra pašiurpusi ir nusivylusi esama valdžia.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 8. Egzotinis Debilas desimtimis padavineja i teismus ir is prisiteistu sumu gyvena.Net zurnalista Cyva per teismus uz pasakyta tiesa apie ji apiplese.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 9. Ir lb.nekencia tu kurie nepritaria jo sapalionems:) Pvz.musu mieste visi gerbia Prezidente ir slykstisi Egzotinio Debilo sapalionemis ir daunisku jo veidu.Jis cia istisai ir smeizia gerb.Prezidente,nes sveikam zmogui tokios mintys net i galva neateitu!

  Thumb up 0 Thumb down 2

  • Nerandu zodzio kaip pavadinti rinkejus, kurie balsavo uz Grybauskaite.Per
   rinkiminius debatus ji taip menkai save issreiske, o dauguma ne
   “runkeliai”balsavo uz ja.Tad taip ir gyvename melo ir baimes itampoje, o
   kaimai baigia degraduoti ir isnykti.Zmoniu socialine atskirtis
   dideja,kultura, svietimas mazeja, nes tamsia liaudi geriau valdyti.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • rusai vis giriasi,kad turi du draugus-laivyna ir armija. nu o pas mus nei
    prezidente draugu turi , nei visa lietuva. labai mazai valstybej an viso ko
    negalima but uzdet prieraso-iskamsa ,muliazas , butaforija….

    Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Būtina sukurti naują brangesnį vaistą iš lietuviškų žolelių nuovirų. Po to Kašpirovskis įrodys, kad anas veikia Viagros principu, iužglaisto net užsilikusius nuo tyrėjų randus.

  Thumb up 0 Thumb down 5

 11. Saugokites sovietu KGB dirbudiu Lietuvoje!!!Kuriu yra kelias desimtys tukstanciu.Ir….jie po nepriklausomybes per jiems palankius prezidentus gerai isitvirtino seime,prokuraturoje,teismuose.infiltravosi i partijas.Kurias reikiamu metu sugriauna is vidaus.Ju yra yra tarp komentatoriu.Kurie formuoja neigiama nuomone apie gerb.Landzbergi ir apie JUS!Jie visur tie patys,kurie smeize Pociuna,klastojo byla Kusaitei,apverte aukstyn kojomis pedofilijos byla!Jie jau yra suklastoje Jums apkalta ir pasidejo i stalciu.Jeigu jus nesutiksite su ju statytiniu gen.prokuroru ir teiseju paskirymu jie jums dar yra suklastoje ir Snoro uzgrobima.Lietuvoje jug viskas atvirkscisi o tai KGB metodas.Saugokitrvsave ir tegul Jus saugo pats Dievas.Nes Lietuvoje visa apsauga eina pries Jus!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 1

 12. Ar psihiatrinese tau vietos pritruko???Paprasyk,kad protingesni uz tave paleistu o tave visam ten uzdarytu!!!!Tokie beprociai neturi tureti galimybiu cia rasyneti savo negalios suleltas nesamones!!!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 13. tik neminekit jokiu pavardziu.Nes slapti kuratoriu provokatoriai slankioja kaip alkani sunys po visus portalus ir provokuoja jus.Paskaitykite kaip JIE smeizia gerb.Prezidente,kuri yra ispausta i kampa,kaip ir visa Lietuva,ir….kuri yra rakstis panageje Lietuvos UZGROBEJAMS.Uzgrobejams dirba teisesaugos voratinklis,uzgrobejams dirba slapti portalu provokatoriai.Ir….jeigu nemastysite savo galvomis jie jusu galvas uzters pragalvotomis ir suklastotomis NESAMONEMIS!!!

  Thumb up 0 Thumb down 5

  • Didžiausia grėsmė LT žmonėms,tai juos žeminanti,skurdinanti silpnapročių,o ir gobšių individų šaika- vakdžiagyviai.Kokiu jie nori kompensacijų iš ko juk TSRS nėra,o gal norėtų kad Rusija atiduotų.Jai paskaičiuotų kas kam dar skolingas išstatyti ištisi miestai,pramone,ligonones,mokyklos ir t.t veltui mokami,gydomi,o dar kai kas mokami Rusijos aukštosose mokyklos,o kiek profesorių prikepė.Norėtum tokios okupacijos,oi kaip norėtum.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Lietuvos vezys yra izdavikai vagiai beprociai,o cia biznis vaistai chemija ir visokie kitokie nuodai,kaip veziu susirkti? LT valdzios atradimas dusink nepriteklius nervai,alchagolis,taboka,kaukuoliniai,pas bobutes teroristes visi zino,bet taskai veike biznis,maistas tiksliau atliekos is vakaru visokie cipsai,visciukai atplugdomi GMO ir antibijotiku pripumpuoti,ir nuo uteliu purskemi,o desrose koki papilda kemsa ir viska nerukina,o mirko,tai viskas del biznio,is kur tie veziai,cia visko neisvardysi.Kodel kaimai naikinami?o gi todel,kad sveikai Lietuviai maitinosi,tai karas visais pavidalais!

  Thumb up 5 Thumb down 1 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...