Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 22 Antradienis
 

Lietuva ir Baltarusija: kuri – kurią?

2009-09-16 18:50 | Politika | Komentarų (54)

Baltarusijos prezidentą A.Lukašenką prie Litexpo parodų rūmų pasitiko Lietuvos premjeras A.Kubilius (V.Gorio nuotr.)

Giedrė Gorienė

Niekaip negaliu pamiršti vienos US Aid organizuotos pasaulio žurnalistų ir leidėjų konferencijos, kurioje teko garbė atstovauti Baltijos šalims. Garbingiausioje vietoje sėdėjo Baltarusijos žurnalistai. Taip, iš Baltarusijos opozicinės spaudos. Mes galėjome susipažinti su keletu baltarusių opozicijos laikraščių, kurių antraštės tiesiog rėkte rėkė, kad „Baltarusiją valdo diktatorius A.Lukašenka“, ir kad „Baltarusijoje nėra demokratijos“. Mano pranešimas – apie korupciją Lietuvoje – buvo numatytas antroje dalyje. Taigi, sėdėjau ištempusi ausis ir klausiausi, ką kalba aukšti JAV pareigūnai (nes US Aid yra finansuojama atskira eilute iš JAV biudžeto ir turi specifinius – demokratijos plėtros visame pasaulyje – tikslus) bei kolegos žurnalistai iš Afrikos, Europos ir tų šalių, kuriose demokratiją dar tik buvo bandoma diegti.

Klausiausi, klausiausi konferencijos dalyvių ir supratau: mąstantys nebuvo reikalingi nei anais laikais, nei dabar. Tada reikėjo vykdyti komunistų partijos nutarimus, dabar – Vašingtono nurodymus. O kas tuose nurodymuose yra juodu ant balto parašyta, ne mūsų reikalas. Tiesiog reikia vykdyti ir tiek.

Ir todėl savaime turi būti suprantama, kad amerikiečiai baltarusių opozicinei žiniasklaidai skiria didžiausius pinigus, o žurnalistams – stambias pinigines premijas vien dėl to, kad jie patys nieko negalvoja, o yra vien tik geri nurodymų vykdytojai: kaip papūgos kartoja tik du dalykus – kad „Lukašenka – diktatorius“ ir kad „Baltarusijoje nėra demokratijos“. Nes už tokį papūgišką kartojimą labai gerai moka. O ir rizikos – jokios. Tuo tarpu į mano prašymą – padėti kovoti su korupcija Lietuvoje – US Aid konferencijoje buvo atkirsta: sorry, bet mes į jūsų vidaus reikalus negalim kištis – pas jus demokratija. Taigi…

Tada aš ir supratau: korupcija – tai tik mūsų vidinė problema, ir Amerika, kuri pasaulio žiniasklaidai išleidžia milijonus, kad „pasaulyje demokratijos būtų kuo daugiau“, neremia žurnalistų ir leidinių, kovojančių su korupcija. Amerika tik remia demokratijos plėtrą ir kovą su tokiais diktatoriais, kaip mūsų kaimynas Aleksandras, nes kova su diktatoriumi ir kova su korupcija – du visiškai skirtingi dalykai. Pirmasis –pasaulinės svarbos reikalas, antrasis – kiekvienos šalies vidaus problema. Nors iš tiesų Lietuvos pavyzdys – kai „demokratijos plėtrai“ skirti milijonai korumpuotų lietuvių buvo „išplauti“, labai gerai parodė, kad ant korupcijos pamato jokios demokratijos nepastatysi. Atvirkščiai – kartais tai „demokratijai“ labai naudinga pasimokyti iš tokio „diktatoriaus“, koks yra Lukašenka, nes net Vladimiras Putinas, kuris po D.Medvedevo kadencijos vėl sieks sugrįžti į Rusijos prezidentus, mokosi iš Lukašenkos šalies valdymo meno – ką daryti, kad rinkimų falsifikuoti nereikėtų – kad žmonės patys išrinktų prezidentu tave.

„Lukašenka tiesiog rūpinasi žmonėmis. Šalis sutvarkyta, o socialinių garantijų mums reikėtų tik pavydėti“, – nors ir labai nenorėdama, tačiau būtent tokią išvadą buvo priversta padaryti konservatorių grupė, savaitę pavažinėjusi po Baltarusiją ir bendravusi su vietos žmonėmis.

Taigi, pasirodo, kol mūsų politikai rėkė iki užkimimo, kad „Lukašenka – tai paskutinis Europos diktatorius“ ir Baltarusiją reikia kuo greičiau nuo jo „išvaduoti“, tas „diktatorius“ statė jaunoms šeimoms ir jauniems specialistams namus, kuriuos jie gauna, baigę aukštuosius mokslus ir atvykę dirbti bei gyventi į provinciją, tiesė kelius, sodino į kalėjimą korumpuotus muitininkus, ministrus ir kitus valstybę apvogusius valdininkus ar pareigūnus, ko demokratinėje Lietuvoje per 20 nepriklausomybės metų dar nėra buvę, ir įgijo tokį populiarumą savo valstybėje tarp žmonių, kad jokios spalvotosios revoliucijos jam jau nėra baisu. Kodėl? Elementaru. Baltarusiai nenori tokios korupcijos ir tokio „bezpredelo“, koks dabar yra pas mus.

Baltarusijoje įmonę turintis Lietuvos verslininkas „Karštam komentarui“ papasakojo apie labai įdomius pusryčius pas „batką“. „Vos tik pradėjome savo veiklą Baltarusijoje, gavome pakvietimą – atvykti pusryčių į prezidentūrą. Lukašenka pasveikino mus, pradedančius verslą Baltarusijoje, tačiau įspėjo, kad turime informuoti Baltarusijos tarnybas, jei susidursime su korupcijos atveju: jei kas nors iš valdininkų prašys kyšio ar panašiai“, – apie Baltarusijoje egzistuojančią sistemą pasakojo vienas verslininkas.

Tuo tarpu Lietuvoje kyšiai valdininkams, o ypač teisėsaugos bei teisėtvarkos pareigūnams tapo nuo Lietuvos taip pat neatsiejama, kaip ir Vatikanas nuo Katalikų bažnyčios, – korupcija yra svarbiausia viso ko Lietuvoje ašis.

Ar mes girdėjome kada nors Lietuvoje, kad kas nors iš mūsų aukščiausių valstybės pareigūnų domėtųsi, ar užsienio verslininkai neprievartaujami mokėti kyšių, kad galėtų užsiimti verslu Lietuvoje? Tiesą sakant, aš girdėjau tiktai vieną panašų atvejį, tačiau tuo domėjosi visiškai ne mūsų valstybės pareigūnai, o Amerikos slaptosios tarnybos. Ir ne čia, o Amerikoje: kai „Williams“ per grasinimus ir sabotažus buvo priversta nutraukti veiklą Lietuvoje ir pardavė „Mažeikių naftą“ Michailui Chodorkovskiui, „Williams“ vadovas net aštuonias valandas buvo apklausinėjamas Amerikos slaptųjų tarnybų: kam Lietuvoje reikėjo mokėti kyšius, kas vertė mokėti, ir t.t., ir pan. Vėliau ši ataskaita buvo išplatinta NATO šalių ambasadoms, ir Lietuva yra užsienio investicijų „juodajame sąraše“. Tai yra Vakarų valstybių vadovai ar ambasadoriai Lietuvoje mūsų valstybės vadovams gražiai šypsosi, tačiau neoficialiuose pokalbiuose mūsų šalį įvardija kaip „Birmą“. Mat visoms ambasadoms žinomas „Williams“ išvarymas iš Lietuvos.

Iš „Williams“ vadovų parodymų paaiškėjo, kad naftos tiekimas iš Rusijos į „Mažeikių naftą“, ją įsigijus „Williams“, nutrūko dėl mūsų vietinių banditų veiksmų: naftos tiekimo sutarties su „TNK BP“ bendrove pasirašymo išvakarėse prie vieno iš „Williams“ vadovų namo, kur gyveno jo žmona ir vaikai, JAV buvo atneštas laidotuvių vainikas. O tuo metu vykusiam su „TNK BP“ „Williams“ vadovui buvo perduoti tokie „linkėjimai“: jei pasirašysi sutartį, tai šitą vainiką galėsi padėti ant savo žmonos ir vaikų kapo.

Taip „Williams“ su „TNK BP“ naftos tiekimo sutartis „Mažeikių naftai“ buvo nepasirašyta, gamykla aštuonis mėnesius negavo iš Rusijos naftos.

Nėra klausimų, kad tai buvo mūsų valstybės atžvilgiu sabotažas. Tai – nusikaltimas prieš valstybę. Tačiau mūsų Valstybės saugumo departamentas jo netyrė ir netiria iki šiol.

Sugrįžkime į Baltarusiją. „Matosi, kad programoms skirti pinigai Baltarusijoje yra pilnai įsisavinti“, – KK sakė vienas kelionės po Baltarusiją delegacijos narys. Ir kurgi nebus, jei už programoms skirtų pinigų neįsisavinimą Baltarusijoje valdininkas sėstų ne vieneriems metams į kalėjimą. Nes neįsisavinti pinigai – tai tiesioginė žala valstybei. O kaip yra pas mus?…

„Taip, dešimties tūkstančių mitingą prieš Lukašenką suorganizuoti tikrai bus sunku“, – giliai atsiduso vienas Konservatorių frakcijos Seime narys, sugrįžęs iš žvalgytuvių po Baltarusiją.

Tai išgirdusi, atsidusau ir aš: Lietuvoje korupcija lyg kokia juoda skylė jau prarijo visą valstybę, o tie mūsų konservatoriai tarytum kokios varnos tupi ant šakos ir vis dar kranksi apie kažkokias spalvotas revoliucijas pas kaimynus, nors… Šitas modelis, kurį bandė panaudoti per Baltarusijos opoziciją Vakarai, šitoje šalyje yra absoliučiai neveiksnus. Elementariausiai neveikia. Nes… tuo metu, kai Amerika bandė Lietuvos rankomis parklupdyti Baltarusiją ant kelių ir uždėti demokratijos karūną Lukašenkai ant galvos, „paskutinis Europos diktatorius“ išbandė ir sėkmingai įdiegė naują valstybės valdymo modelį (socializmo ir kapitalizmo hibridas), kuriame svarbiausia – eilinis Baltarusijos žmogus. O tai ir yra A.Lukašenkos išsilaikymo valdžioje paslaptis.

„Tuoj pat, kad būtų padaryta tas ir tas! Nesugebi? Nedirbk – rytoj tavo vietoj jau kitas bus!“ – skaitydamas moralą ministrui, A.Lukašenka trenkė į stalą kumščiu. Tai – tik vienas epizodas iš per Baltarusijos televiziją rodomų ir Lietuvos pasienyje kasdien matomų žinių.

Ar dabar aišku, kodėl net apklausos Rusijoje parodė, kad jeigu rusams prezidento rinkimuose reikėtų rinktis tarp V.Putino ir A.Lukašenkos, tai net 80 proc. rusų pasirinktų … A.Lukašenką?

„Svarbiausia – žmogus“, – tai šūkis Lietuvoje tų, kuriems valdant per septynerių metų valdymo laikotarpį iš Lietuvos pabėgo virš vieno milijono gyventojų laimės ieškoti svetur.

Kitaip sakant, mūsų Lietuva išparduota, „prichvatizuota“, dėl valdžios lovio greitai šaudytis pradės kriminalinė valdžios vyrų gauja, tačiau pagal mūsų valdžios logiką, tai viskas daroma tik „dėl Lietuvos ir paprasto Lietuvos žmogaus“. Ir jums tai dar neatsibodo?

Ne, tikrai noriu kitokios Lietuvos

2009-09-16

Komentarai

 

 

 
 1. I am now not positive the place you’re getting your information, however good topic. I must spend a while finding out more or figuring out more. Thanks for fantastic info I used to be searching for this information for my mission.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I take pleasure in, lead to I found just what I used to be taking a look for. You’ve ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Congratulations Jenny and Mark. Jenny, you look so wonderful. Beautiful wedding.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Thanks for the auspicious writeup. It actually was a amusement account it. Glance complicated to far added agreeable from you! By the way, how could we keep up a correspondence?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Thank you a lot for sharing this with all of us you really recognize what you are speaking approximately! Bookmarked. Kindly also consult with my web site =). We will have a hyperlink trade contract among us

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kung Pau Geriausia būtų buvę i vis nestabdyt, smydbatas ant plikledžio nieko gero neatne a, ma ina pradeda sukiotis į visas puses, o to okimo i ma inos i vis nekomentuoju. A būčiau atbuline dėjes ir spaudęs kiek eina.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. I do love the way you have presented this problem and it does indeed give me a lot of fodder for thought. However, from what precisely I have personally seen, I basically trust as the remarks pile on that folks stay on issue and not start on a soap box involving some other news of the day. Anyway, thank you for this fantastic point and whilst I do not go along with it in totality, I value the perspective.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Man juokinga, kai kkozaks uzsienietis isdesto savo nuomone kokia svarbia tema, o mes visi puolam ir tikim be JOKIU irodymu. Nei medicininiai tyrimai atlikti , nei jokiu nuorodu duota i dokumentus, patvirtinancius gydymo sekme, nieko. Atsisedo, parase parase ir turi buti tiesa. Jeigu pasidomesite giliau, pamatysite, kad gerb. Simocini kalejime sedejo uz zmogzudyste (taip taip, begydydamas nugyde pacienta i kapus). Taip pat uz gydyma sodos bikarbonatu (taip isgirtu pigiu gydymo budu) jis plesia virs 7000 euru, nors pats gydyti pacientu negali (atimta teise praktikuoti) ir liepia jiems patiems leistis bikarbonata!!! Yra begale istoriju internete, zmoniu, kurie patikejo juo ir apsigavo, daznai su mirtinomis pasekmemis.Taip, as is dalies tikiu kad farmakologijos biznis klesti, nes ligu daug ir vis daugeja, ir tikiu, kad kazkiek konspiracijos yra toje srityje, nes dideles vaistu kompanijos nenori prarasti pelno, jei bus rastas pigus ir greitas gydymas nuo sunkiu ligu. Bet Simoncini ir Icke yra sarlatanai ir tiek. 100% sutinku su zmonemis komentaruose del sveiko gyvenimo budo. Jei sveikai maitinsimes, neuzterstais maisto produktais, sportuosim, vengsim streso, pykcio ir uzterstumo, taip pat radiacijos (tiek rentgenu visokiu, tiek televizoriu, mobiliu, kompiuteriu ir kt) ir neturesim zalingu iprociu, musu sansai del sveiko ir ilgo gyvenimo padides simteriopai.

   Thumb up 0 Thumb down 2

  • IIrmantass Visuomet buvo faktas kad AMD gauna į skuurdus nuo Intel, tik AMD fanboy’ai visuomet sakydavo ne 😀

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. I have to say that for the last few of hours i have been hooked by the amazing posts on this blog. Keep up the great work.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Aš manau , kad ,vizualizuojami ekranas gali būti pagerintas tik paprastą tekstą , jei viskas yra apibrėžta , kuriuo vaizduose galite lengvai būti susipažinę su jų .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tikrai įdomus sąrašiukas, tik truputį užkliuvo „Dauguma mako vatotrojų nėra techniškai išprūsę ir nelabai žino kaip rūpintis technine įranga, tai kodėl vatotrojo sąsaja turėtų jiems apie tai priminti?“Tai MAC skirtas kvaileliams? O jei aš noriu draugaut su konsole ir matyt tą techninę informaciją?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. I always consider the right thing would impress the person prior to you, and even more on this concern can help

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. The quality of your site is very nice. Thank you good quality articles and reviews on related topics.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. I’m generally incredibly taking into consideration this particular theme right now I get started off for you to have an understanding of the improvement. I really like that this has become incredible plenty

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Thanks for discussing your proposals on Xbox Live Gold. I’d personally definitely much like to mention that video games have been ever developing. Technology advances and enhancements include made it easier to create practical and thus enjoyable Xbox Live Gold games. These types of entertainment games were not that sensible when the concept was first of all being tried out. Just like other kinds of electronics, video games as well have had to progress by many years. Such is testimony to the fast continuing development of Xbox Live Gold video games.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • tu uggsu tai nebera ko jau ir ruuttiloui, jie pasidare kaip aprangos dalis, rather than style staple sakyciau, kaip kokie flipflopai Juk nieks nebesako, oho visi su tais flipflopais vaiksto, as tai nesiausiu ju As tai pirma kart uggsus pamaciau, kai Pamela su jais Baywatche prasinese tada pagalvojau, gal jin trenkta su zieminiais batais, bet kad gerai atrode, tai nesigincijau ))))))

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. We simply really want to give thanks to you actually as for a good solid fantastic piece of writing. We am new this weblog thing and even already have learned alot out of those things that you have done at this website. I really mainly love your current template applied not to mention specifically how your site put-together the ideas. Now i am for certain could possibly be extremely busy, that being said So i’m not going to ask you detailed questions concerning the way in which you did this, actually I am certainly going to book mark this as well as follow everything that you do. I think I’m going to share this with a few mates and see if they have the ability to add a little insite as to the particular techniques utilized here. Again effectively set up. It certainly is refreshing to have a look at some genuinely competent efforts out there by people that honestly added a little bit of intelligent thought supporting their actions. Appreciate it once again, be well! Looking into the future to far more of the same. PS – my apologies the syntax is not good, I write the very best I possibly can in order to express myself, but my sincerity is for real.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kažkaip pasigedau prgoramų darbui su soc. tinklais. Bet gal būt tai dėl to, kad jais nesinaudoji?Pidgin, Empathy arba Gajim yra pokalbių prgoramos, atviros Skype alternatyvos, kurios palaiko Jabber protokolą, o Jabber pokalbių protokolas naudojamas Google Talk, Gmail ir Facebook.Kita prgorama yra Gwibber, kuri gali jungtis prie Facebook sienos, Twitter ir panašių „Ką veiki“ tinklų. Galima sekti ką veikia kiti ir rašyti kitiems

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...