Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

LAT: Lietuvos partizano A.Kraujelio sunaikinime dalyvavęs M.Misiukonis genocido nepadarė

2016-02-25 16:52 | Teisėsauga | Komentarų (61)

Marijonas Misiukonis. KK nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs Lietuvos istorijai jautrią kasacinę bylą dėl partizanų genocido, konstatavo, kad remiantis surinktais ir teismų išsamiai įvertintais įrodymais, nėra pagrindo Marijono Misiukonio veiksmų pripažinti turinčiais genocido požymių.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atkreipė dėmesį ir į tai, kad nėra jokio pagrindo abejoti A. Kraujelio partizaniška veikla ir jos reikšme Lietuvos valstybingumui. Aplinkybė, jog „Siaubūno“ slapyvardžiu veikęs A.Kraujelis buvo sulaikomas 1965 metais, nepaneigia jo partizano statuso ir nereiškia, kad tuo metu buvo pasibaigusios Lietuvos valstybingumo kovos.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija pripažino, kad nukentėjusiosios partizano A.Kraujelio sesers kasaciniame skunde išdėstyti argumentai nėra pakankami tam, kad neginčijamai įrodytų M.Misiukonio kaltę dėl genocido padarymo. „Įvertinus paminėtas teismų nustatytas aplinkybes, nėra pagrindo teigti, kad M. Misiukonis, atlikdamas veiksmus, suvokė, jog dalyvauja sulaikant būtent A. Kraujelį, kaip partizaną. Nėra pagrindo teigti, kad tokie M. Misiukonio veiksmai gali būti vertinami kaip padaryti, turint specialų tikslą. Tai yra siekiant fiziškai sunaikinti visus ar dalį žmonių, priklausančių politinei grupei -partizanams. Juolab, iš bylos medžiagos matyti, kad M. Misiukonis nebuvo tas asmuo, kuris organizavo ar vadovavo A. Kraujelio sulaikymo operacijai“, – konstatavo Teismas.

Byloje nėra įrodymų, paneigiančių aplinkybes, kad M.Misiukonis iš anksto sužinojo tik tai, kad kitą dieną jis turės dalyvauti kratoje Utenos rajone, tačiau informacija nebuvo detali. Tik nuvykus į vietą, jis buvo informuotas, kad krata bus daroma turint tikslą surasti ir suimti ieškomą „ginkluotą nelegalą“ A. Kraujelį. M. Misiukonis nežinojo, kad A. Kraujeliui buvo iškelta baudžiamoji byla ir kokiais nusikaltimais jis yra kaltinamas. Jokių KGB struktūrose turėtų dokumentų, susijusių su A. Kraujeliu ir jo veikla, nebuvo matęs ir su jais nebuvo susipažinęs.

Kasacinis Teismas taip pat pabrėžė, kad „žemesniųjų pakopų teismai, vadovaudamiesi Konstitucinio Teismo praktika, įvertinę prokurorų pareikštą ir pirmosios instancijos teisme pakeistą kaltinimo apimtį, pagrįstai nusprendė, kad byloje nagrinėjamo įvykio metu, 1965 m., nebuvo įstatymo, numatančio atsakomybę už veiką, kurios padarymu kaltinamas M. Misiukonis (dalyvavimas fiziškai sunaikinant atskiros politinės grupės – pasipriešinimo sovietų okupacijai – narį Lietuvos partizaną A. Kraujelį). Baudžiamojo įstatymo grįžtamosios galios išimtis tokiai veikai netaikoma. Taigi ir šiuo aspektu M. Misiukonio baudžiamoji atsakomybė pagal pareikštą kaltinimą negalima“.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

LAT inf.

Komentarai

 

 

 
  • Visai kaip kubilistane. Kai bandiugos is Vilniaus Energijos paraso kiek moketi uz sildyma, kamsamolka tuoj spausdina Kuzios brieda apie Venckiene.

   Thumb up 5 Thumb down 1

 1. turiu pilna teise prisijungti prie tu , negirdimu , taciau,klausianciu ,,, bandite uz ka nuzudei mano broli , teva ,seseri ,sunu ,,, kodel salia savo auku net kapuose pasistatei paminkla su uzrasu ,, jie zuvo uz lietuvos laisve ,, kruvinu naktu kruvinus pesakus palikes didvyriu patapai ,, kraujelio ,, kaipo tu laiku kosmaro simboliu didzuodamasis ,, nieksiska prie viso to grasinant bauziamojo kodekso straipsnais ,arba savu genu paveldetojams leiziant staugti ,,, koloborantais vatnikais stribais [pravardzuojant ,,, banditiska prigimti demonstruojans sauliu sajungos aktyvistam jau pagal banditiska ,,,, kovos su koloborantais,,,,, sava lyg ir metodine konstitucija ,, sudarinejant ateiciai visais budais naikintinu ,,,, priesu ,,,, sarasus ,, prokuraturai tylint ,, matomai , sioje valstybeje prieskario vokietijos situacija kazka jau rimtai tenkina ,, siaures koreja karo propoganda seniai aplenkus ,, banditus ir zudzaudzius aiksten velkant ,, sukelta patriotine savu isiutintu kakafonija , teisinant ,,, visgi ateis laikas ir klausimas,, bandite, uz ka zudei ,,, teks atsakyti ,, niekas nepamirsta ,,,uz akmeniniu paminklu slapukaujant , tiesos ir kraujo pedsaku nepaslepsi ,, stebetina , kad net , ir suo atveju ,teismai ta jau lyg ir pripazysta ,,, siaubunam sirstant ,

  Thumb up 3 Thumb down 3

 2. Šits žmogus , manau gali atsakyt į klausimus…-ramiai. Karo lauke gautų seriją,Ir visi pamirštų apie tai,…Laimės kūdikis, katras turi gebėjimų maustyti kitus.Dar musiau ir valstybės penciją gauna iš mūsų kišenės…

  Thumb up 2 Thumb down 3

 3. Kas dabar dėsis su Sausio 13 ir Medininkų bylomis? Ten gi net žmonės sėdi suimti… :O

  Thumb up 9 Thumb down 0

 4. puikiai prisimenu ta ju kova, nebent nieko deta apylikes biblioteninke nusaudavo, o nuo stribu spukdavo kaip ziurkes nuo katino

  Thumb up 13 Thumb down 4

 5. kodel banditai ir plesikai vadinami partizanais ir kovotojais uz nepriklausomybe, jeigu jie tik voge, atiminejo is gyventoju lasinius, plese parduotuves, prievartavo moteris,degino zmoniu turta, neatkabino ne vieno tremtiniu vagono,nenusove ne vieno stribo, tai kur ir kada buvo ta ju kova uz nepriklausomybe.Tai buvo tik kova uz savo kailio isgelbejima nuo atsakomybes.

  Thumb up 13 Thumb down 4

  • russai juos vadina partizanais. Dar russaI BUVO SUGALVOJĘ PASIPRIEŠINT PASAULIUI jungdami elektros + prie Auto geležies, o – į šikną. Gavosi moskwitch.

   Thumb up 1 Thumb down 7

  • Tamstos žinios apie pokario Lietuvos partizanus, tiesiog stulbinančios! Iš kurios vietos jas ištraukei?

   Thumb up 3 Thumb down 6

  • Ką Tu čia šneki? Atsiras krūva ludininkų katrie šituos Tavo teiginius paneigs.Ką tada darysi?

   Thumb up 3 Thumb down 6

 6. kiek bufetų per gyvenimą išryja milicininkai ?
  ale AMB visus pralenkė su nosies spalva. Geri žmonės tie pijokai. Pas mane vakar laiptais nudardėjo piemenys tiesiai į Dianos gėlių vazonus. Sudaužė gėlytes. Šokau pro duris kovoti, bet jie jau bėgo laukais. Musėt pajautė kaltę. Taigi atleidau……..tokia moralė mūsyse….

  nušovė, užmušė – atleidau…

  Thumb up 1 Thumb down 4

 7. Kraujalis nusišovė. Nuo kada savižudybė tai kt žm atsakomybė? O Vasiliauskas vs Lithuania byloje 2015 10 20 EŽTT pasakė, jog partizanai nebuvo žmonių grupė, tuo labiau, tautos dalis, ir neturėjo žmonių palaikymo.

  Thumb up 11 Thumb down 1

  • Nuo kada?
   Nuo tada, kai net suzeistas karys bijo patekti ruskiui i nagus.
   Iki kacapo antpludzio Lietuvoje nei apie banditus, nei apie stribus net Vanagaite su Kuzia nesapnavo.

   Thumb up 2 Thumb down 9

  • nepyk, Algirdai, ant vaginaitės. Jai galbūt baigėsi Vilniaus dienų pinigai, o morčius nelaukia .

   Thumb up 2 Thumb down 6

 8. Begiojo su ruseliais po kaimus, šaude lietuvius.
  Kolaborantas?
  Per švelniai pasakyta.
  STRIBAS!
  Kiekvienas lietuvis vos pamates, privalejo striba nušauti, kaip pasiutusi šuni.
  …Nors penkiolika paru tas pedofilu teismas savam butu daves, del pamokos.
  O jei vel koloradas uzeis?

  Thumb up 3 Thumb down 15

  • Algirdai,na kada,Tamsta, atleisi Misiukoniui,Landsbergiui,Grybauskaitei…palik juos ramybėje.

   Thumb up 4 Thumb down 1

   • Ka gali atleisti Algirdas, uzkliuves uz kelmo?
    Jie man ant mazolio neuzmyne.
    Na nebent ta jusu prezidente, kai pasiunte savo stribus Garliavon.
    – Vai skaudu skaudu buvo,
    Ta ankstu ankstu ryta,
    Kai Landsbergio iliuzijos,
    Pagelto ir nuvyto.

    Thumb up 2 Thumb down 5

 9. Buvo ir tais laikais kai patys lietuviai koloboravo okupantams, buvo kurie nenorejo buti okupuoti todel kaip mokejo taip gyne Lietuva. Po 50 metu kai atrodo visi norejome nepriklausomybes ir issikovojome tai atsirado po25 metu kuriems jau nereikia laisvos Lietuvos. Jiems ruskis buvo geresnis ismoke gerti o dabar ir pinigu gerimui pritruksta.Tie stribu vaikai nesugeba pragyventi nes i sibira zmoniu neveza ir nera is ko pasinaudoti. Zinoma tie kurie jau buvo KGB skruzdelyneje tai dabar sulinde i valdzia, seima, teisesauga ir savivaldybes ir grobia kas tik papuola.Tad gal nerinkime tu kas tuos 25 metus mus apvaginejo.

  Thumb up 4 Thumb down 7

 10. teismą bent vienoje POLITINĖJE byloje priėmusį ne POLITINĮ, bet TEISINĮ sprendimą.
  Norisi tikėti, kad tai PIRMA kregždė, bet ne PASKUTINĖ.
  P.S. Derėtų pastebėti, ne kiekviename teisme tarp palaikytųjų sėdi buvęs VSD šefas Jurgelis.

  Thumb up 9 Thumb down 2

 11. Pokario metu mano mama gyveno kaime miškuose. Ji sakydavo: dieną ateidavo vieni, naktį kiti. Nežinojome kaip kalbėt, ką kam sakyt. Skrebų bijojome, kad neapvogtų, bandytų, kad nesušaudytų.

  Thumb up 17 Thumb down 1

 12. Petras iš Taurages suvysto Savukyna.
  (tiesioginiame eteryje -cha cha cha…)

  eLeRTe aktualiju studija 2014.12.18
  Abaut partizanus bei banditus

  Na vedejas Savukynas… Balsas žvalus. Su tokia komjaunuoliška ugnele…Jauciasi teisus ir teisingas… Pabandysim pasigilinti ir paanalizuoti šia Savukyno rengta laidele…

  Pirmiausia del pavadinimo: ,,eLeRtE aktualiju studija,, – galima pakeisti i ,,Aktualiju studija,,.. Juk ne viena radio stotis netransliuoja ir nereklamuoja ,,aktualiju studijos,,. Ir tada sarašuose pagal abecele šis pavadinimas bus vienas iš pirmuju… Šiaip.
  Dabar apie laida.
  bla bla bla – partizanai teiseti bla bla bla… 1949 jie susirinko ir save paskelbe teiseta Lietuvos valdžia ka pripažino 1990 metais Seimas bla bla bla… Istatymas atgaline data bla bla bla…. Tarybu valdžia bla bla bla…
  11.20min
  paskambina Arvydas iš Kauno:
  Arvydas:-Vienašališkai kalbama…Visi nusikalteliai turi buti nubausti.Taigi ir kita puse reikia pažiureti.Ka kita puse padare.PVZ mano artimuju šeši žmones nužudyti.Tu vadinamu jusu partizanu.
  Savukynas:- Ar ju žinote tai? Iš kur jus tai žinote? Ar tik šiaip teigiate?
  Arvydas:- aš klausau… rrrrrrrrrrrrrbrrrrr
  Savukynas:- tai jus vadinasi nežinote.Gal tai buvo smogikai?
  Arvydas:- Ne. Dabar stovi paminklai…
  Savukynas:- Ar jus Arvydai žinote? Ar pasitikrinote arxyvuose?
  Arvydas:- taip. Viska žinau.Viskas žinoma.
  Savukynas:- Ar jus dabar sakote? Ar iš tiesu pasitikrinot arxyvuose?
  Arvydas:- Ka jus turi omeny archyve?
  Savukynas:- Aš turiu tai kad buvo daug žudyniu.Aš bunu arxyvuose ir tai matau. Ir tai dare smogikai.
  Arvydas:- Ne… Ne taip visai yra. tai kaimo aplinkiniai gyventojai. Ju vadeiva buvo Alikevicius. Net per televizija nuskambejo.Patriotas didžiulis. Buvo baisus žmogžudys.pleše veže turta.dabar stato kryžius.Pavardes rašo.Ir mano tevu žudiku yra gyvu grižusiu.Kurie papule i rankas tie grižo.Tai jiems dabar moka išmokas.Tai išeina aš savo tevu žudikams moku prieda.
  Savukynas:- o kiek stribu kitiems žudikams yra mokama priedu?
  Arvydas:- Blogai.Blogai… Bet jei ne stribai lietuviu but dar daugiau išžude…
  Savukynas:- Ar suprantat kokia nesamone kalbat?Kas atejo?Ar atejo i Lietuva sovietai su savo kariumene prie ju prisiplake padlaižiai stribai ir tada prasidejo žudynes.Ar kaip cia vyko?
  Arvydas:- Aš jum pritariu kad tada prasidejo (neduodama pabaigti kalbeti……………..)
  Savukynas:- Dekojame ponui Arvydui…

  bla bla bla bla bla

  33.50 min
  paskambina Petras iš Taurages. Monologas nes Savukynas mano kad Petras kalba i tema:
  Petras iš Taurages:- Aš noriu atsakyti kaunieciui. Aš pats gyvenime ta patyriau.Štai jums pavyzdys konkretus.Viena vakara tevukas pareidamas iš Papelkio užsuka pas kaimyna atseit reikia dar pasivaišinti. Žiuri kad susirinke 10-12 ginkluotu vyru ir kalba kad reikia musu šeimas išžudyti. Kadangi aš buvau vienas vaikas tai kilo klausimas kaip ta vaika -palikti gyva ar ne. Tevukas basas nusieme batus ir bega gelbeti šeimos. Prie pat namu ji sustabdo tikrieji partizanai.Ir tevukas papasakoja ta incidenta. Partizanai ta nama apsupo nuginklavo ir atidave tarybiniams saugumieciams. saugumieciai tada ta banditu grupe nutese 25 metams ir išveže i Sibira. Štai kur buvo banditai. Štai kur buvo partizanai. Skirkit brangieji. Partizanai žmoniu nežude.Žude tik banditai prisidenge partizanu vardu. Aciu.

  ———————————-

  Jei Savukynas but žurnalistas – jis pasidometu ta istorija ir sužinotu apie tuos banditus kur Petras papasakojo… Kaip jiems ir ju šeimu nariams sekasi šiandien… Kokias gauna pensijas už pasipriešinima sovietiniam režimui…Šiandien jie didvyriai. Dar galetu pasiteirauti kaip gyvena tie saugumieciai kur banditus sulaike ir išveže i Sibira…Šiandien jie banditai. Gal šiandien juos Lietuva persekioja už partizanu genocida… Gal jiems padeti reikia atsispardyt…
  Ir Petras iš Taurages nepaneigia o patvirtna Arvydo iš Kauno pasakojima… Ane Savukynai? Ar pasidomesi Petro istorijos herojais? Nemanau…
  Juk tavo darbdavys moka pinigus tau už oficialia istorijos versija….

  Šiaip geriau nemeluoti… Kaip kad del taikiu demonstrantu maidane Kijeve 2013 gruodžio menesi… Šiandien nereiktu dar daugiau meluot…

  Ir dar kažkaip idomu – kas ka ten dare treme gyne partizanavo 1949 metais Savukynai žino o va kaip ten itariamus CŽV kalejimus ištirt ir surast negali… NEVA…. Kaip cia yra? Ar už tai algos nemoka darbdavys?
  Už ka savukynai gauna algas? Kad informuot ar kad skleisti oficialia vadžios istorijos versija?

  Thumb up 8 Thumb down 2

 13. Nejau “ponas” Misiukonis ir tuomeciam saugumui nepriklause?? Ko gero ir jis buvo saugumietis gaisrininkas ar koks saugumietis -darzininkas.kartais sunku suprasti daug prirasyta teismo verdikte,kai uztektu keliu sakiniu.Bet cia matyt ir rasoma ,kad pasisleptu skaudi tiesa.isivaizduokit,vezamas pulkas ginkluotu saugumieciu sunaikinti partizanu tinklo,o siems sakoma,jog vyksta daryti kratos.Kazkaip sveiku protu nesuvokiama.

  Thumb up 3 Thumb down 5

  • Ponas, jeronimai, nėra čia kuo stebėtis. Jeigu apkaltinamosios „leidimo suprasti“ (kurio niekas taip ir nesuprato iki šiol) 120 tomų bylos verdiktą KT pirmininkas E.Kūris skaitė be sustojimo septynias valandas ir net pats nesuprato, ką skaito, jeigu dešimt metų tyrinėtoje Medininkų byloje nuteistas be menkiausių kaltės įrodymų tik atpirkimo ožys, tai M.Misiukonio išteisinimo byloje beletristika stebėtis tikrai neverta. Elementaru – juo daugiau pliurpalo, tuo geriau prastumti kaltinimą ar pridengti išteisinimą.

   Thumb up 8 Thumb down 3

 14. Is tikruju labai nuostabus Lietuvos AT sprendimas- taigi Misiukonio bylos pagrindu Medininku byloje neirodzius kad nuteistasis Nikulinas pats saude musu paseniecius- turetu buti paleistas ir jam turi buti ismokieta kompensacija uz neteisieta ikalinima. Tad eigu einama teisingumo keliu- tai tegul tas AT teisingumas galioja visiems- o ne isrinktiesems.

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • kas ten žino ,..viska suvelti krūvoje būdinga tik teisybės ieškotojams ,. o tiems kam svarbus teisingumas ..supranta kad jo (teisingumo) esmė vis tose pačiose detalėse ir aplinkybėse. ..kuriu va taip to viena plyta pakišti neišeina.

   Thumb up 2 Thumb down 11

   • eik tu priedurni is cia,kiek tau galima sakyti,turi savo vieta ir mars i buda sunie rudas

    Thumb up 9 Thumb down 0

 15. Pagaliau priimtas teisingas sprendimas- kad asmuo dalyvaves represiniu strukturu operacijoje – NEKALTAS- nes niera irodymo, kad jis asmeniskai saude partizanus. Situo AT sprendimo pagrindu reikia ISTEISINTI karo ir pokario kovu dalyvius ir visa Lietuvos Tauta -NES NE VISA LIETUVOS TAUTA SAUDE ZYDUS. Ir Lietuvos AT turetu pradeti Lietuviu Tautos kaip ZYDSAUDZIU ISTEISINAMAJI PROCESA pries ja smeidziancius asmenis ir ivairius veikiejus.

  Thumb up 11 Thumb down 3

  • jokio tautos isteisinimo nereikia ir nebus.
   jau vien del to, kad niekas tautos nekaltina ir neapkaltino.
   pavieniai debilai (tokie kaip tu) – tai tik pavieniai debilai.
   landsbergis tautai bande pripaisyti slyksciausiu epitetu, bet tai tik landsbergis….

   Thumb up 12 Thumb down 3

   • Lanzbergis gal ir bandė , bet praktika taip elgtis juk ne juo jo parėjo ..kol vienus rusai puola ..kiti eks.komunistus medžioja.Vieno ir to pačio spektaklio scenos.

    Thumb up 6 Thumb down 4

 16. Aukščiausias teismas nepasidavė patriotų-idiotų propagandai ir jų kraugeriškiems troškimams. Sveikinu teisėjus, nepabijojusius landsberginiu marazmu apsikrėtusios šūtvės.

  Thumb up 15 Thumb down 3

 17. Klausimas. Algirdui.
  Įdomu,jeigu A.Sakalas paprašytų įvertinti V.Landsbergio veiksmus jo gyvenimo istorijoje,kas tai būtų,Genocidas,okupanto pakaliko darbas skundas ar …kova už nepriklausomybę

  Thumb up 16 Thumb down 1

  • atsakome.
   manes ne labai domina nkvd stukaciaus pikeliskiu sakalo klausimai ir atsakymai nei man, nei mano gerbiamiems zmonems.
   Ka domina, rekomenduoju Janutines laida, kurioje p.Venckiene Sakalo klausia:
   – Ka zinote apie Pikeliskes?
   Atsakyma siknius garsiai isbarbeno Morzes abecele pirstais i kedes medini atlosa.

   Thumb up 9 Thumb down 6

 18. neisstips visi sovietukai tol ir nera ko tiketis ir is teismu. Tie patys gaude tie patys teise ir tie patys dabar valdzioje. Todel negalima ju viesinti nes bus visuomene sokiruota kad visi KGBistai valdo musu valstybe.Jiems nerupejo musu valstybe anksciau ir nerupi ir dabar ir ju tikslas kuo daugiau prisiplesti. Todel taip ir gyvename.

  Thumb up 8 Thumb down 8

 19. – KGB vykde lietuviu tautos genocida ir tam nera senaties! – is balkonelio tare kazkoks Landsbergis.
  – bet atskiras kgb Misiukonis, nusaudamas atskira lietuvi, NEZINOJO kad vykdo genocida; – ramiai atkirto storas storas postsovietines Lietuvos sedbarinis teisejas, tam turedamas Arhumenta: – kgb Misiukonis “gyne” darbininkus nuo bandito Kraujalio, apiplesusio kolchoza, – anot kgb Misiukonio.
  Nepagalvojo vargse Sigute, besikreipdama pas pikta Pamote, del vargso Brolelio, ko praso. Kiek kgb misiukoniu siandien gauna puikias pensijas uz “darbininku gynejo” sunku darba besaudant lietuvius. Ale nieko jai nebus, jei nutils. KGB dar su zmonisku veidu. Va kita Sigute, is Garliavos, ta begindama Broleli ant pedofilu Klano uzsirove!
  Siandien anot pedofilu propagandos laisva sveika Cikagoje gyvena.
  …durniai tiki…
  …Durniai ir vel balsuoti neateis.
  Kodel neateis?
  – todel kad D!

  Thumb up 6 Thumb down 7

  • Gal nori pasakyti, kad dabar, paskutiniuosius 25 metus Tautos genocidas nevyksta, kai jau daugiau kaip trečdalis darbingiausio amžiaus gyventojų buvo priversti palikti Gimtinę? Čia kartais ne Genocidas?

   Thumb up 14 Thumb down 1

   • Nesvarbu, kad nešaudo, netremia ir badu nemarina. Išrado naują būdą- padarė gyvenimo sąlygas tokia, kad žmonės patys, savo noru Lietuvą palieką :( Pilnas GENOCIDAS, o atsakomybėn neatiduotas nei vienas politikierius?

    Thumb up 15 Thumb down 1

 20. Reik pritart :sudini tie teisejai ir prokurorai.Kraujelis = karys,jam taikitinos kovos salygos!Tikri lietuviai didziuojasi juo ir jo kovos draugais!LTSR vuvome okupuoti!Ir Misiukonis koloborantas ne maziau!Sudinas tavo gyvenimelis..Bus Tautine Lietuva-Kraujeliui statys Paminkla….

  Thumb up 6 Thumb down 12

   • jei zude – reiskia karys.
    p.s. sitas patriotas-idiotas bleka “didziuojasi”. tik niekaip negaletu isdristi pripazinti kuo didziuojsi. jul net labiausiai issigimes landsberginis, nedrista pripazinti, kad didziuojasi moteru, paprastu beginkliu kaimieciu zudikais…. butent tokiais kaip siaubunas pabaisa. todel pavadina – “karys”

    Thumb up 10 Thumb down 4

 21. Sveikinu gerb. Ministrą po 17 metų ir 4 mėnesių trūkusios neteisėto baudžiamojo persekiojimo epopėjos laimėjus ne mūšą, o tikrą karą su politinę savivale ir teisiniu teroru.

  Thumb up 10 Thumb down 7

 22. Sveikinimai pirmajam Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos vidaus reikalų ministrui Marijonui Misiukoniui ir jo advokatams, pasiekusiems labai svarbią Pergalę istorinėje byloje. Ji turės neabejotiną reikšmę ir kitose rezonansinėse 1991 m. laikmečio įvykių bylose.

  Thumb up 14 Thumb down 7

  • Sausio 13ž-osios, Medininkų ir Vilniaus OMON bylose galioja toks pat principas.

   Thumb up 5 Thumb down 0

   • Ačiū Dievui, kad senuko Misiukonio visus tuos metus bent jau kalėjime nelaikė uždarę.

    Thumb up 12 Thumb down 6

 23. Ką dabar reikės daryti su Medininkų byla, kur žmogus, regis jau 9 ar net 10 metų sėdi uždarytas Lukiškėse, jeigu, kaip rašo Aukščiausias teismas: Baudžiamojo įstatymo grįžtamosios galios išimtis tokiai veikai netaikoma. Taigi ir šiuo aspektu baudžiamoji atsakomybė pagal pareikštą kaltinimą negalima ???

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • Kaip po šito reikėtų vertinti prokurorus ir jų veiksmus? Ar jie visiškai be kompetencijos, o gal jie patys tiesiog padarė nusikaltimą teisingumui, pažemindami Lietuvos vardą ir prokuratūros autoritetą? Nesuprantu kaip tokio lygio žmonėms leidžiama dirbti prokurorais. Ar jų pačių dabar nereikėtų teisti?

   Thumb up 7 Thumb down 2

   • Jeigu juos už tokius dalykus teistų, nebūtų politinių bylų, kuriose jie nepakaltinami, nes yra priversti tancavoti pagal politinių fakyrų dūdeles

    Thumb up 5 Thumb down 1

  • apsišykta jau Medininkų byloje virš visko ir sausio 13 byloje panašiai bus

   Thumb up 3 Thumb down 0

 24. tai kraujalis vykde genocida,be teismo zude nekaltus zmones,ji ir reikia teisti,jei usa po mirties isteisino,tai sita veikeja reik nuteisti

  Thumb up 4 Thumb down 7

  • beje tais laikais mano tris nusove dede, teta ir seneli,tai buvo ukmerges apskr,taujenu valsciuje, “stiklo” gauja, buvo girti ir ne tuos nusove…o dabar jie sventi…

   Thumb up 10 Thumb down 1

  • pažiūrėk į mano šnobelį ? ar aš šausiu, jei neprisimenu ? Todėl aš už Lietuvą.

   Thumb up 2 Thumb down 5

 25. Antanas Kraujelis (dar žinomas slapyvardžiais Pabaisa ir Siaubūnas)
  Sovietų KGB A. Kraujeliui 1964 m. užvestoje byloje buvo kaltinimai dėl plėšimų ir 11 asmenų nužudymo arba dalyvavimo juos nužudant. Kai kurių iš šių nužudymų faktiškumas yra neabejotinas, pvz., 1949 m. lapkričio 5 d. Molėtų rajone Papiškių kaime A. Kraujelis ir M. Urbonas, įtarus, kad partizanų rėmėjai Pranas ir Leokadija Gečiai išdavė MGB darbuotojams partizanų slėptuvę, nušovė Gečius jų nepilnamečių vaikų akivaizdoje.
  ———————————-
  Jurgis Jurgelis, http://www.DELFI.lt 2010 m. lapkričio 9 d. 09:45
  .
  Vėlyvą 1949 metų rudens vakarą Molėtų rajone Papiškių kaime į Prano ir Leokadijos Gečių trobos duris smarkiai pasibeldė. Į vidų įėjo du (greičiausiai išgėrę) ginkluoti vyrai. Jie kartu su savimi vedėsi ir namų šeimininką Praną, kurio, matyt, laukė grįžtančio iš darbo. Vienas vyras liko lauke.

  Gryčioje, be šeimininkų Prano ir Leokadijos, dar buvo du jų vaikai – septynmetė Renė ir dešimtmetis Albertas – bei Leokadijos tėvas Kulionis. Vyrai ėmė barti šeimininką, kad šis išdavęs partizanus, ir reikalavo jį dėl to prisipažinti. Pranas ir Leokadija atsiklaupę dievagojosi nieko neišdavę. Leokadija maldavo nešaudyti Prano, nes yra du maži vaikai, o trečias tuoj tuoj turi pasirodyti. Tačiau vienas vyras čia pat nušovė Praną, o kitas (liesas ilgais plaukais) nušovė Leokadiją. Tada vyrai vaikus ir senelį pasodino už stalo, juos pabarė ir pagrasino padarysią tą patį, jei šie, kaip ir jų tėvai (dabar gulintys jau ant aslos ), taps išdavikais.

  Po to jie paėmė dviratį, su kuriuo šeimininkas važinėdavo darban į Aluntą, ir išėjo. Prano kūnas vėso greičiau. O Leokadijos, nors būta smulkoko sudėjimo, kūnas ilgokai buvo šiltas. Matyt, dėl kūdikio, kuris turėjo netrukus gimti. Jau buvo susitarta ir su kaimyne Baltaduoniene, kad ji ateis „pagauti vaiką“.

  Čia galima paminėti, kad Antano Kraujelio sesuo (irgi jau šiais laikais) teisėsaugai yra patvirtinusi, kad brolis Antanas yra nušovęs apie vienuolika asmenų, tarp jų ir Gečius. Yra išlikęs likvidacinis aktas, kurį, sušaudę Gečius, pasirašė „Liepa“ ir „Siaubūnas“ – tai M. Urbonas ir A. Kraujelis.
  ————————————————–
  ————————————————–
  Galima butu palieti iprastos landsbergines trydos apie didingus partizanus ir zvygauti, kad sovietai isagalvojo ju nusikaltimus.
  Beda tame, kad parasyta siais laikais ir zmogaus, kuris turejo priejima prie SLAPCIAUSIU valstybiniui duomenu (VSD vadovas, generolas), o Pabaisos Siaubuno nuzudyti zmones patys pripažinti pasipriešinimo dalyviais.

  P.S. 1949 m. gruodžio 6 d. A. Kraujelis nušovė apylinkės tarybos pirmininką Leonardą Lapušauską ir tuo pačiu jo žmoną Viktoriją. Liko šeši vaikai.

  1951 m. gruodžio 2–3 dienomis, vykdant likvidacines akcijas (jose dalyvavo ir A. Kraujelis), savo namuose buvo nušauta Marija Adomonienė.
  Per šią egzekuciją Marija apglobusi laikė aštuonmetę dukrą. Mergaitė buvo sužeista. Bet tai atsitiko greičiausiai netyčia. Motina buvo išsigandusi, blaškėsi. Todėl nukentėjo ir mergaitė. Adomonienės liko du mažamečiai vaikai.

  Kraujelis faktiškai nėra likvidavęs nė vieno vaiko. Nežinia, kaip reikėtų vertinti tą atvejį, kai jis nušovė nėščią Gečienę.

  Akcijos metu dviem šūviais į galvą savo namuose ir motinos akivaizdoje Kraujelis likvidavo komjaunuolę Šidlauskaitę, vieną mažaraštį kolūkio arklininką, porą kolūkio pirmininkų, švietimo darbuotoją, pašovęs, bet nenušovęs, kolūkio skaityklos vedėją.

  Bet vis dėlto ryškiausi Kraujelio veiklos epizodai – tai tos ištikimybės tėvynei pamokos, kurias jis davė mažamečiams vaikams, aptaškydamas juos tėvų krauju. Tokie dalykai lieka visam gyvenimui.

  Sitas zudikas Pabaisa Siaubūnas dabar padarytas tautos didvyriu… Jam iki siol keliamas karinis laipsnis, jis iki siol apdovanojamas ordinais. Gerai nors tiek – kad po mirties.

  P.S.S. Bet kuriuo atveju sio isgamos likvidavimu niekas negali buti kaltinamas, nes nusikaltelis nusisove pats.

  Thumb up 16 Thumb down 5 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...