Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 21 Antradienis
 

Laisvė prarasti laisvę?

2019-04-23 13:41 | Nuomonių ringas | Komentarų (7)

Signataras Romualdas Ozolas buvo paskelbęs dešimt nekintančių nacionalinės valstybės postulatų. KK nuotr.

Jonas Siaurukas

Romualdas Ozolas savo knygelėje „Nacionalizmas – tai tikrasis humanizmas“ (Lietuviškos ideologijos metmenys, V, 2014) nurodo keletą „nekintančių“ postulatų, kuriuos vadina „mūsų veiklos gairėmis“: 1) Lietuviai gyvena savo nacionalinėje nepriklausomoje valstybėje; 2) Lietuvių kalba Lietuvoje alternatyvų neturi; 3) Lietuvių literatūrinė kalba turi savo tvarką, o raštas – raidyną, kuris privalomas visiems viešiesiems užrašams ir oficialiems raštams; 4) Žemė Lietuvoje priklauso tik Lietuvos piliečiams; 5) Lietuvos pilietybę turi tik Lietuvoje gyvenantys asmenys; 6) Lietuvos politikoje dalyvauja tik Lietuvos piliečiai; 7) Lietuvos socialinės organizacijos pamatas – vyro ir moters šeima; 8) ugdymas mokyklose – lietuviškasis patriotizmas; 9) buitis orientuojama į žaliąjį gyvenimo būdą; 10) Lietuva turi savo gynybines pajėgas.

Nepriklausomybė alternatyvų neturi.

Lietuvos nepriklausomybė yra amžinasis tautos uždavinys.

Lietuva jau seniai išdavė tuos principus.

Lietuvos visuomenę R.Ozolas suskirstė į (išdėstysiu trumpindamas):

Pritapusiuosius – visas… elitas… biurokratija tiek Lietuvos, tiek ES struktūrose.

Turinčius vilties dėl ateities – verslo žmonės, ūkininkai, studentija, ypač ta dalis, kuri buvo kosmopolitizuota. (Tai yra, jis supranta, kad tuos „sėkmės riterius“ sukūrė ES išmokos, blatas, karjerizmas, prisitaikymas prie globalizmo gal net su korupcijos ar politinės prostitucijos pagalba).

Abejinguosius – visi, kurių pragyvenimo standartai įsitenka jų atlyginimų, pensijų ir mąstymo lygmenyse.

Ir nesusitaikiusiuosius – nedidelę dalį patriotų, kurie bandė ir bando priešintis integracijos prievartai ir neteisėtumui.

R.Ozolas buvo retas šviesuolis, neskirstęs filosofų į profesionalus „profesorius“ ir ne, Lietuvos mąstytojų – į „sertifikuotus“ „daktarus“ ir ne (užtat taip malonu buvo su juo bendrauti). Jis puikiai suprato du pagrindinius dalykus: kad turtas labai svarbu „laisvei“ (be pinigų ir laisvės nėra, sakė A.Puškinas; ne visai teisinga patarlė, nes nekilnojamas turtas svarbiau); tą R.Ozolas suprato – kad godumas, pinigų troškimas veda tautą į kosmopolitinį prisitaikymą ir ištirpimą. Priešingai, (lietuvių) Žemė ir Žalioji ekonomika – tikros, ne globalistinės tautos laisvės šaltinis. Tai tikras tautos turtas, tai, beje, iš dalies propaguoja ir D.Kirvelis, socialdemokratiškas mąstytojas.

2002 metais išleistoje autorių kolektyvo knygelėje „Lietuvių tauta ir pasaulis, K, 2002) R.Ozolas dar gana nebrandžiai, painiai analizuoja suvereniteto ir nepriklausomybės sąvokas. Jis rašo: „Ši (ES – mano pastaba) subregioninė globalizacija viso labo tėra šiandien tebeskatinamas nekontroliuojamas privataus kapitalo siautėjimas“.

Beje, ES sau pasiliko teisę remti ar neremti verslą, bet ne nacionalinėms valstybėms – ES narėms, tad, natūralu, noras ištrūkti iš ES teisės, finansų ir migracijos liūno būdingas ne tik britams.

R.Ozolas supranta, kad esant tokioms pinklėms nacionalinis kapitalas, ypač smulkusis, tame tarpe ir patys smulkiausi savininkai, vidutinis, negali vystytis be nacionalinės teisės viršenybės. Bet minėtoje knygelėje R.Ozolas dar tradiciškai mano, kad „suverenitetas …<yra> laisva valia spręsti…santykius su kitais suverenais“; gi „Nepriklausomybė yra juridinė suvereniteto išraiška... su… nacionaline Konstitucija, galinčia numatyti, beje, ir jungimąsi į įvairias sąjungas.“ Taigi, suverenas turi turėti laisvą valią, bet, deja, tarsi turi ir teisę dalies nepriklausomybės atsisakyti savo noru. Tai 2002 metų R.Ozolas.

2014 m. R.Ozolas, kartoju, jau rašo, kad patriotai priešinasi integracijos prievartai ir neteisėtumui, tai yra jis jau pripažįsta, kad nėra tokios teisės „laisvai“, savo noru ar valia atsisakyti tautos laisvės. (Gal todėl, kad tautoje visada yra patriotų mažuma, kurie to nenori?).

Tas moralinis principas jau seniai aiškus visiems krikščionims, politiniams filosofams ir politikams jis visada buvo ir tebėra neaiškus, nes jie visada manė, kad tautų „vedybos“ , kaip ir „skyrybos“, yra teisėti dalykai. Deja, dažnai tie dalykai vyksta per ekonominę, finansinę (ne tik karinę) prievartą, tad kalbėti apie laisvą apsisprendimą čia sunku. Bet elitui tai gerai, yra proga „užsidirbti“.

Net stalininė sovietų konstitucija numatė tautų skyrybų teisę. Bet ES „konstitucinė sutartis Europai“ (ačiū Dievui, ją užblokavo olandai ir prancūzai) nenumato skyrybų teisėtumo, laisvo išėjimo iš ES teisės. Mūsų parsidavusioji ir bailioji elito dalis paskubėjo šią sutartį bene pirmieji ratifikuoti, atsisakyti nacionalinės teisės viršenybės, tad teisingai R.Ozolas kalbėjo, kad laisvės jau nebeturime, o J.Marcinkevičius, kad jos dar neturime (jau buvome tada ES nariai).

Prieš „europinį“ referendumą buvau parašęs straipsnį, kuriame kėliau tas problemas, bet nespausdinau, nes man tada atrodė, kad vedybų dieną nedera konsultuotis su advokatu apie galimas skyrybas. Mus visus apakino gresiančios ekonominės katastrofos ir politinės Rusijos įtakos baimė. Nepriklausomybė mums buvo duota su dideliu turtu, bet visai be valiutos. Tai ir buvo vienas iš lemiamų veiksnių, kurie vertė tą turtą prarasti, praskolinti tautą ir t.t. Taigi, tada nugalėjo „realizmas“.

Esu nusivylęs kandidatų į Prezidentus diskusijomis, jie kalba netiksliai, užuolankomis, beveik visi siūlo „kalbėtis“, iš vienos pusės, su agresoriumi, pamynusiu tarptautines sutartis, iš kitos pusės – beveik visi bijo ir užsiminti apie tikros, kilminės lietuvių tautos laisvę, būtinybę arba reformuoti ES į laisvų tautų aljansą, arba , jei nesileis, ar kitos šalys nepalaikys, susilpninti mūsų narystę ES iki, pavyzdžiui, asocijuotos šalies statuso. ES, Briuselio biurokratinis monstras, stovi „aukštyn kojomis“, užuot buvus europine tautų laisvės gynybos tvirtove, ji vis labiau tampa „pinigų maišų“ valdžia ir „valdžios loviu“ (iš Lietuvos inteligentų pareiškimo). Negražūs, prilyginantys žmones paršams, tie liaudies žodžiai, tokių R.Ozolas, mandagus filosofas, beveik nenaudojo, bet teisingi.

Ne visus elito žingsnius reikia peikti. Pavyzdžiui, buvo pataisyta nežabota valstybės teisė, paminant bet kokią „prezumpciją“, iš vaikų atimti tėvus. Gal rinkimai įtakojo? Kaip ten bebūtų, tai pliusas, gaila Tėvynės Sąjungoje nedaug atsirado konservatorių, kurie tą valdžios žingsnį palaikė. Beje, apie „violetinę temą“, vaiko atėmimą iš teisėtos globėjos per prievartą bijoma net užsiminti, laukiama rinkimų pabaigos, kai Amerika išduos N.Venckienę, kuri pirmoji prabilo apie korupciją teisėsaugoje? Tos korupcijos tyrimas irgi pliusas Prezidentei ir Vyriausybei.

Bet visumoje oratorių stinga… Jų vietą šiek tiek atstoja N.Pumprickaitė.

Nedaug beliko patriotų, mažuma, bet net liberalai privalėtų ginti jų neatimamas teises turėti savo laisvą tautinę valstybę. Kitaip visa Vakarų civilizacija (ir visas liberalizmas, Eugenijau Gentvilai) žlugs, kitaip nebus apgintos ir „mažųjų“ žmonių teisės tapti nebe mažais, bet iš tikrųjų laisvais, savo turtą, žemę turinčiais savo tautinės valstybės piliečiais. Ko taip bijo visų vaivorykštės atspalvių globalistai ir jų tarnai.

Komentarai

 

 

 
 1. Dievo karalystė, Dievo reikalai, draugystė su Juo, be jokios abejonės, yra brangiau už viską. Įrodymas – tie, kurie dėl tos Karalystės palieka viską. Tikrieji Kristaus mokiniai visą savo gyvenimą projektuoja atsižvelgdami į ją.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. teisingai pasake A.Puškinas-be pinigu ir laisves nera,tai tikras faktas,savo pavyzdziu dabar atseit laisve,bet neturedamas pinigu tu NIEKO negali,net ant artimuju kapu nuvaziuoti,nei gyditis nei juo labiau i uzsieni isvaziuoti,kas, kad siena atvira,juk tu supanciotas-nera pinigu ir beje tas atsiliepia kiekviena diena tavo sveikatai,nes privalai galvoti kaip isgyventi,o tai nera taip lengva,nes zinau kaip buna kaip turi pinigu ir zinau kaip ju nera,todel jankiu fasizmas cia viska gudriai uzmaise,kad nei perst nei arijas dainuot negali…

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. Pagoglinkit straipsnį apie vagis konservatorius ir liberalus “Snoro banko užgrobimo ir turto išvogimo istorijoje ne tik konservatorių, bet ir liberalsąjūdiečio parlamentaro K.Glavecko „ausys kyšo“.

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • Netvarka, neteisybė, vagys vagis apvogė. Neprisivogusiems indėlius Snore kompensavo, be to mažai kas iš nevagiančių ir santaupų turi.

   Thumb up 0 Thumb down 1

 4. Saulius Lipnickas. Snoro banko užgrobimo, likvidavimo ir turto išvogimo istorijoje skamba tų pačių korumpuotų teisėjų ir žinomų advokatų pavardės”.

  Thumb up 10 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Kaip pasirinkti plautuvę virtuvei?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...