Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 19 Šeštadienis
 

Laisvė prarasti laisvę?

2019-04-23 13:41 | Nuomonių ringas | Komentarų (7)

Signataras Romualdas Ozolas buvo paskelbęs dešimt nekintančių nacionalinės valstybės postulatų. KK nuotr.

Jonas Siaurukas

Romualdas Ozolas savo knygelėje „Nacionalizmas – tai tikrasis humanizmas“ (Lietuviškos ideologijos metmenys, V, 2014) nurodo keletą „nekintančių“ postulatų, kuriuos vadina „mūsų veiklos gairėmis“: 1) Lietuviai gyvena savo nacionalinėje nepriklausomoje valstybėje; 2) Lietuvių kalba Lietuvoje alternatyvų neturi; 3) Lietuvių literatūrinė kalba turi savo tvarką, o raštas – raidyną, kuris privalomas visiems viešiesiems užrašams ir oficialiems raštams; 4) Žemė Lietuvoje priklauso tik Lietuvos piliečiams; 5) Lietuvos pilietybę turi tik Lietuvoje gyvenantys asmenys; 6) Lietuvos politikoje dalyvauja tik Lietuvos piliečiai; 7) Lietuvos socialinės organizacijos pamatas – vyro ir moters šeima; 8) ugdymas mokyklose – lietuviškasis patriotizmas; 9) buitis orientuojama į žaliąjį gyvenimo būdą; 10) Lietuva turi savo gynybines pajėgas.

Nepriklausomybė alternatyvų neturi.

Lietuvos nepriklausomybė yra amžinasis tautos uždavinys.

Lietuva jau seniai išdavė tuos principus.

Lietuvos visuomenę R.Ozolas suskirstė į (išdėstysiu trumpindamas):

Pritapusiuosius – visas… elitas… biurokratija tiek Lietuvos, tiek ES struktūrose.

Turinčius vilties dėl ateities – verslo žmonės, ūkininkai, studentija, ypač ta dalis, kuri buvo kosmopolitizuota. (Tai yra, jis supranta, kad tuos „sėkmės riterius“ sukūrė ES išmokos, blatas, karjerizmas, prisitaikymas prie globalizmo gal net su korupcijos ar politinės prostitucijos pagalba).

Abejinguosius – visi, kurių pragyvenimo standartai įsitenka jų atlyginimų, pensijų ir mąstymo lygmenyse.

Ir nesusitaikiusiuosius – nedidelę dalį patriotų, kurie bandė ir bando priešintis integracijos prievartai ir neteisėtumui.

R.Ozolas buvo retas šviesuolis, neskirstęs filosofų į profesionalus „profesorius“ ir ne, Lietuvos mąstytojų – į „sertifikuotus“ „daktarus“ ir ne (užtat taip malonu buvo su juo bendrauti). Jis puikiai suprato du pagrindinius dalykus: kad turtas labai svarbu „laisvei“ (be pinigų ir laisvės nėra, sakė A.Puškinas; ne visai teisinga patarlė, nes nekilnojamas turtas svarbiau); tą R.Ozolas suprato – kad godumas, pinigų troškimas veda tautą į kosmopolitinį prisitaikymą ir ištirpimą. Priešingai, (lietuvių) Žemė ir Žalioji ekonomika – tikros, ne globalistinės tautos laisvės šaltinis. Tai tikras tautos turtas, tai, beje, iš dalies propaguoja ir D.Kirvelis, socialdemokratiškas mąstytojas.

2002 metais išleistoje autorių kolektyvo knygelėje „Lietuvių tauta ir pasaulis, K, 2002) R.Ozolas dar gana nebrandžiai, painiai analizuoja suvereniteto ir nepriklausomybės sąvokas. Jis rašo: „Ši (ES – mano pastaba) subregioninė globalizacija viso labo tėra šiandien tebeskatinamas nekontroliuojamas privataus kapitalo siautėjimas“.

Beje, ES sau pasiliko teisę remti ar neremti verslą, bet ne nacionalinėms valstybėms – ES narėms, tad, natūralu, noras ištrūkti iš ES teisės, finansų ir migracijos liūno būdingas ne tik britams.

R.Ozolas supranta, kad esant tokioms pinklėms nacionalinis kapitalas, ypač smulkusis, tame tarpe ir patys smulkiausi savininkai, vidutinis, negali vystytis be nacionalinės teisės viršenybės. Bet minėtoje knygelėje R.Ozolas dar tradiciškai mano, kad „suverenitetas …<yra> laisva valia spręsti…santykius su kitais suverenais“; gi „Nepriklausomybė yra juridinė suvereniteto išraiška... su… nacionaline Konstitucija, galinčia numatyti, beje, ir jungimąsi į įvairias sąjungas.“ Taigi, suverenas turi turėti laisvą valią, bet, deja, tarsi turi ir teisę dalies nepriklausomybės atsisakyti savo noru. Tai 2002 metų R.Ozolas.

2014 m. R.Ozolas, kartoju, jau rašo, kad patriotai priešinasi integracijos prievartai ir neteisėtumui, tai yra jis jau pripažįsta, kad nėra tokios teisės „laisvai“, savo noru ar valia atsisakyti tautos laisvės. (Gal todėl, kad tautoje visada yra patriotų mažuma, kurie to nenori?).

Tas moralinis principas jau seniai aiškus visiems krikščionims, politiniams filosofams ir politikams jis visada buvo ir tebėra neaiškus, nes jie visada manė, kad tautų „vedybos“ , kaip ir „skyrybos“, yra teisėti dalykai. Deja, dažnai tie dalykai vyksta per ekonominę, finansinę (ne tik karinę) prievartą, tad kalbėti apie laisvą apsisprendimą čia sunku. Bet elitui tai gerai, yra proga „užsidirbti“.

Net stalininė sovietų konstitucija numatė tautų skyrybų teisę. Bet ES „konstitucinė sutartis Europai“ (ačiū Dievui, ją užblokavo olandai ir prancūzai) nenumato skyrybų teisėtumo, laisvo išėjimo iš ES teisės. Mūsų parsidavusioji ir bailioji elito dalis paskubėjo šią sutartį bene pirmieji ratifikuoti, atsisakyti nacionalinės teisės viršenybės, tad teisingai R.Ozolas kalbėjo, kad laisvės jau nebeturime, o J.Marcinkevičius, kad jos dar neturime (jau buvome tada ES nariai).

Prieš „europinį“ referendumą buvau parašęs straipsnį, kuriame kėliau tas problemas, bet nespausdinau, nes man tada atrodė, kad vedybų dieną nedera konsultuotis su advokatu apie galimas skyrybas. Mus visus apakino gresiančios ekonominės katastrofos ir politinės Rusijos įtakos baimė. Nepriklausomybė mums buvo duota su dideliu turtu, bet visai be valiutos. Tai ir buvo vienas iš lemiamų veiksnių, kurie vertė tą turtą prarasti, praskolinti tautą ir t.t. Taigi, tada nugalėjo „realizmas“.

Esu nusivylęs kandidatų į Prezidentus diskusijomis, jie kalba netiksliai, užuolankomis, beveik visi siūlo „kalbėtis“, iš vienos pusės, su agresoriumi, pamynusiu tarptautines sutartis, iš kitos pusės – beveik visi bijo ir užsiminti apie tikros, kilminės lietuvių tautos laisvę, būtinybę arba reformuoti ES į laisvų tautų aljansą, arba , jei nesileis, ar kitos šalys nepalaikys, susilpninti mūsų narystę ES iki, pavyzdžiui, asocijuotos šalies statuso. ES, Briuselio biurokratinis monstras, stovi „aukštyn kojomis“, užuot buvus europine tautų laisvės gynybos tvirtove, ji vis labiau tampa „pinigų maišų“ valdžia ir „valdžios loviu“ (iš Lietuvos inteligentų pareiškimo). Negražūs, prilyginantys žmones paršams, tie liaudies žodžiai, tokių R.Ozolas, mandagus filosofas, beveik nenaudojo, bet teisingi.

Ne visus elito žingsnius reikia peikti. Pavyzdžiui, buvo pataisyta nežabota valstybės teisė, paminant bet kokią „prezumpciją“, iš vaikų atimti tėvus. Gal rinkimai įtakojo? Kaip ten bebūtų, tai pliusas, gaila Tėvynės Sąjungoje nedaug atsirado konservatorių, kurie tą valdžios žingsnį palaikė. Beje, apie „violetinę temą“, vaiko atėmimą iš teisėtos globėjos per prievartą bijoma net užsiminti, laukiama rinkimų pabaigos, kai Amerika išduos N.Venckienę, kuri pirmoji prabilo apie korupciją teisėsaugoje? Tos korupcijos tyrimas irgi pliusas Prezidentei ir Vyriausybei.

Bet visumoje oratorių stinga… Jų vietą šiek tiek atstoja N.Pumprickaitė.

Nedaug beliko patriotų, mažuma, bet net liberalai privalėtų ginti jų neatimamas teises turėti savo laisvą tautinę valstybę. Kitaip visa Vakarų civilizacija (ir visas liberalizmas, Eugenijau Gentvilai) žlugs, kitaip nebus apgintos ir „mažųjų“ žmonių teisės tapti nebe mažais, bet iš tikrųjų laisvais, savo turtą, žemę turinčiais savo tautinės valstybės piliečiais. Ko taip bijo visų vaivorykštės atspalvių globalistai ir jų tarnai.

Komentarai

 

 

 
 1. Dievo karalystė, Dievo reikalai, draugystė su Juo, be jokios abejonės, yra brangiau už viską. Įrodymas – tie, kurie dėl tos Karalystės palieka viską. Tikrieji Kristaus mokiniai visą savo gyvenimą projektuoja atsižvelgdami į ją.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. teisingai pasake A.Puškinas-be pinigu ir laisves nera,tai tikras faktas,savo pavyzdziu dabar atseit laisve,bet neturedamas pinigu tu NIEKO negali,net ant artimuju kapu nuvaziuoti,nei gyditis nei juo labiau i uzsieni isvaziuoti,kas, kad siena atvira,juk tu supanciotas-nera pinigu ir beje tas atsiliepia kiekviena diena tavo sveikatai,nes privalai galvoti kaip isgyventi,o tai nera taip lengva,nes zinau kaip buna kaip turi pinigu ir zinau kaip ju nera,todel jankiu fasizmas cia viska gudriai uzmaise,kad nei perst nei arijas dainuot negali…

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. Pagoglinkit straipsnį apie vagis konservatorius ir liberalus “Snoro banko užgrobimo ir turto išvogimo istorijoje ne tik konservatorių, bet ir liberalsąjūdiečio parlamentaro K.Glavecko „ausys kyšo“.

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • Netvarka, neteisybė, vagys vagis apvogė. Neprisivogusiems indėlius Snore kompensavo, be to mažai kas iš nevagiančių ir santaupų turi.

   Thumb up 0 Thumb down 1

 4. Saulius Lipnickas. Snoro banko užgrobimo, likvidavimo ir turto išvogimo istorijoje skamba tų pačių korumpuotų teisėjų ir žinomų advokatų pavardės”.

  Thumb up 10 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...