Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugsėjis 23 Trečiadienis
 

L.Graužinienės norą atstatydinti generalinį prokurorą gali atšaldyti Konstitucinis Teismas

2013-10-22 17:26 | Teisėsauga | Komentarų (21)

Generalinį prokurorą siekiančiai pakeisti Seimo pirmininkei teks palaukti Konstitucinio Teismo sprendimo. KK nuotr.

Konstituciniame Teisme šiandien priimtas Seimo narių grupės prašymas ištirti, ar Seimo statuto 206 straipsnio nuostatos, pagal kurias Seimas priima nutarimą dėl institucijų vadovų, kuriuos skiria Seimas arba kurių paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, pateikiamos metinės institucijos veiklos ataskaitos, o priėmęs nutarimą nepritarti šiai ataskaitai, gali pavesti ją svarsčiusiam komitetui pateikti Seimo nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo valstybės institucijos vadovu, jei šį vadovą skiria Seimas, arba dėl siūlymo Respublikos Prezidentui atleisti vadovą, jei šio vadovo paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, neprieštarauja Konstitucijai.

Konstitucinio Teismo taip pat prašoma ištirti Prokuratūros įstatymo 4 straipsnio nuostatos, pagal kurią generalinis prokuroras už prokuratūros veiklą atsiskaito Respublikos Prezidentui ir Seimui, ir Seimo 2013 m. spalio 1 d. nutarimo, kuriuo nepritarta prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai, konstitucingumą.

Pareiškėjo manymu, pagal Konstitucijos 67 straipsnio 5 punktą, kuriame nustatyta, kad Seimas steigia įstatymo numatytas valstybės institucijas bei skiria ir atleidžia jų vadovus, 75 straipsnį, kuriame nustatyta, kad Seimo skirti ar rinkti pareigūnai atleidžiami iš pareigų, kai Seimas visų Seimo narių balsų dauguma pareiškia jais nepasitikėjimą, Seimui yra suteiktos tam tikros parlamentinės kontrolės funkcijos, tačiau tik tų valstybės institucijų vadovų atžvilgiu, kuriuos skiria ar renka pats Seimas.

Be to, pagal Konstituciją valstybės institucijos vadovo atleidimas pareiškus jam nepasitikėjimą nesiejamas su visos institucijos veiklos ataskaita, jos svarstymu ir balsavimu dėl jos. Seimo statute įtvirtinus galimybę Seimui pradėti valstybės institucijos vadovo atleidimo procedūrą pasinaudojant institucijos veiklos metinės ataskaitos svarstymu, taip pat siūlyti atleisti tokį valstybės institucijos vadovą, kurį Seimo pritarimu skiria Respublikos Prezidentas, pažeista valdžios galių pusiausvyra, Seimui suteikta daugiau galių, nei yra numatyta Konstitucijoje.

Prašyme pažymima, kad prokurorai gali tinkamai vykdyti Konstitucijos 118 straipsnyje nustatytas funkcijas tik būdami nepriklausomi nuo valstybės valdžios institucijų. Teisės aktais valstybės valdžios institucijoms negali būti suteikti tokie įgaliojimai, kuriuos įgyvendinant būtų sudarytos prielaidos suvaržyti prokurorų nepriklausomumą, kištis į prokurorų veiklą, daryti įtaką prokurorams jiems vykdant Konstitucijoje nustatytas funkcijas, atliekant ir vadovaujant ikiteisminiam tyrimui, palaikant valstybinį kaltinimą konkrečiose bylose.

Taigi, pasak pareiškėjo, negali būti nustatytas toks teisinis reguliavimas, pagal kurį generalinis prokuroras turėtų atsiskaityti įstatymų leidžiamajai ar vykdomajai valdžiai už prokuratūros veiklą vykdant Konstitucijoje nustatytas funkcijas, taip pat toks teisinis reguliavimas, pagal kurį įstatymų leidžiamoji ar vykdomoji valdžia galėtų svarstyti generalinio prokuroro pateiktą prokuratūros ataskaitą ir priimti sprendimus, pritarti tokiai ataskaitai arba nepritarti.

Kartu pareiškėjas teigia, kad pagal Konstituciją Seimo statutas turi įstatymo galią, bet jis nėra įstatymas, todėl jame negali būti reglamentuota generalinio prokuroro atleidimo iš pareigų tvarka.

Kreipimąsi į KT inicijavo Seimo TS-LKD frakcija.

KT ir KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Nėra padėties be išeities. Jei Simsonui, Grybauskaitei & Ko, pasitelkus KT (kažkas ten labai juokingai kalbėjo apie tų dvasių garbę? Pamirškite!) ir pavyktų išlaikyti Bevalį- išeitis yra! Tai apkalta karaliene save įsivaizdavusiai, Lietuvos respublikos Konstitucijos taip ir nepramokusiai, aiškiai ne savo ratuose sėdinčiai Poniai (bobai). Nemaloni, nedaranti valstybei garbės procedūra, bet kitos išeities Suverenui ir jo atstovybei nepalikta. Jei Ponia ir jos mafija, Suvereną varo į kampą ir uzurpuoja valstybės valdymą- būtina gintis. Tam reikia 85-kių balsų Seime. Skaičiuojam: iš 141-no, atėmus 32 simsoniečius (Puteikį iš tos kompany išmetu), 9-nis liberastus (Gailių išmetu), neaiškius lenkus, rezerve lieka dar septyni balsai. MISIJA ĮMANOMA! Tam trukdis Grybauskaitės rinkimai į prezidentus, bet ir KT sprendimas jau gal tik po rinkimų bus.

  “Pirmyn, vergai nužemintieji,
  Išalkusi minia, pirmyn!
  Sukilkit, žmonės pavergtieji,
  Visi kovon išvien smarkyn!”
  (Internacionalas, tarptautinis visų pažemintųjų himnas, jeigu ką)

  Išgyvenome mongolų- totorių antpuolius, atsilaikėme prieš kryžiuočius, tai šitas bolševizmo recidyvas mums smulkmė. Susikaupti tik reikia.
  Viktorija! :)

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • But grazu,bet bus -kaip visad.Numes miniai nudvesusi Murki,suras jo vieton nauja pizdabola,pazadesianti nuvaziuot Garliavon,o pakol patvoriniai issiaiskins,ana ir vel isrinktoji.
   Taip dar Stalinas dare.Savo istikimiausia pakalika Jezova susaude,”gera” Berija jo vieton surado.

   Thumb up 3 Thumb down 1

 2. fotonuotrauka sumontuota -nekokybiskai…KAIP IR KITOS FOTO SU MERGAITES IR VENCKIENES SULOPYTOM FOTKE…TAI GI IR VEL MELAS..dar gal irasykite pokalbi..su SIMSONU BALSU..
  Juokas ima…

  Thumb up 3 Thumb down 2

 3. Atrodo pritarti lojimui ant DP yra madinga nes tiek metų buvo įtikinėjiama jog tik šui yra vagių partija. Tačiau siūlau nepamiršti, kad tik šios partijos dėka minimalus atlyginimas buvo padidintas iki 1000 litų.

  Thumb up 4 Thumb down 5

 4. ten toj nuotraukoj :

  valius žiūri toli už graužienės šukuosenos viršaus. Jam dzin. Jis įpratęs žiūrėti į debesis.

  Nors stalo spalva skiriasi – linija išlaikyta.

  Kalbasi susikabinę rankelėm. Zuja pirščiukais , tskant krapšto.

  O ji nuolankiai stebi jo lūpų politinius žodžius .

  Šiaip juokinga .

  O ant balkono krašto – du telikai nugarom. Bet juk balkono stiklas tai permatomas !

  Kodėl per stiklą nematau neaiškios pilkumos ? Ir kodėl medinis porankis pasibaigia ties kaktomis ir dingsta už galvų ?

  Pas jus manija dėlioti. Bet vistiek tai yra nesveika.

  Kaip ir su tekstais .

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • o tas balkono stiklas už graužienės nugaros tamsus reiškia, kad debesys kaupiasi ? Ar graužienės fotelio atlošas aukštesnis už valio ? Valis sėdi ant taburetės ?

   Thumb up 3 Thumb down 1

 5. Maža to, reikia suprasti praeities ir dabarties Rusijos carų logiką. Pagal šią logiką, jeigu kokioje nors Liliputijoje yra kokia nors Runkellandijos provincija, o Rusijos agentas, meistriškai manipuliuodamas runkellanderių nuotaikomis, padeda visą Liliputiją išlaikyti Rusijos priklausomybės orbitoje, argi šis agentas nenusipelno atpildo? Užtarnauto atpildo, pavyzdžiui, Rusijos Didvyrio žvaigždės?
  Savo ruožtu Lietuva liks prie sudužusios geldos. Neįgyvendintas projektas ir yra ardomoji operacija. Nesvarbu, kad tiesiogiai ją įvykdys premjeras – savas, toks malonus žmogus, kad nors prie žaizdos dėk. Na, tikras Manilovas, pamenate šį labai saldų, visiems siekiantį įtikti ir absoliučiai jokio stuburo neturintį personažą iš Nikolajaus Gogolio romano „Mirusios sielos“?
  Nieko nuostabaus, kad palaidoję skalūnus, mes jau užsakėme laidotuvių katafalką atominei jėgainei. Vadinasi, energetikos srityje, kaip buvome, taip ir liekame priklausomi nuo Rusijos. Ačiū, begalinio pliurpalizmo ideologijai, asmeniškai Vyktarui ir minėto laidotuvių katafalko vadeliuotojui- ponui Manilovui. Nizkij poklon.

  Thumb up 6 Thumb down 5

 6. Viktoras – sėkmingiausias Rusijos projektas Lietuvoje
  Iš tikrųjų L. Graužinienės demaršo priežasčių paieška veda mus prie jos tikrojo šeimininko. Puiku, o kas gali paneigti, kad Viktoras yra gudrus žmogus? Būtų jis kitoks, ar galėtų metų metais mulkinti patiklius ir, atrodo, ne be reikalo vienas kitą runkeliais vadinančius tautiečius, pasakodamas jiems primityvias pasakėles iš ciklo „Tūkstantis ir vienas agurkas“?
  Taigi, klausimų klausimas Vyktarui: tai kokia nauda iš Loretos sadistinių ir neprognozuojamų išpuolių? Tiesioginės jokios. Užtat yra netiesioginė – maskuotė ir kamufliažas. Kitaip tariant, informacinis triukšmas, slepiantis tikruosius Viktoro ketinimus ir klaidinantis netgi tokius įžvalgius žmones, kaip Sąjūdžio patriarchas.
  V. Landsbergis teisingai ragino „matykime įvykius“, tačiau konkrečiu atveju jis klydo, manydamas, kad po V. Gedvilo pareiškimo dėl apkaltos N. Venckienei sekusi politinė rokiruotė ir buvo įvykdyta būtent dėl šio pareiškimo.
  Matykime įvykius: iš pradžių, savo išpuoliais ir aktyvia veikla užmigdžiusi oponentų budrumą, L. Graužinienė atsargiai pareiškė, kad reikėtų atlikti gyventojų apklausą dėl to, ar jie pritaria atominės jėgainės statyboms.
  Kas seka po to? Teisingai, ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus pareiškimas, kad pasikeitus VAE projektui – gerokai sumažėjus jo kainai, būtų tikslinga surengti dar vieną referendumą ir atsiklausti tautos nuomonės. Viktoras viską apskaičiavo tiksliai. Pasitelkęs Loretą ir pats, kaip marionečių teatro režisierius, likęs nuošalyje, jis užmetė jauką. Iš pradžių jį prarijo V. Landsbergis, po to premjeras. Šis prarijo skubiai. Tiesiog nepadoriai skubiai.

  Moralas: svarbu ne tai, ar šis VAE projektas pigesnis ir kiek pigesnis, o tai, kad galima užpirkti už jį mišias. Išties, pateikite referendumui klausimą, ar reikia sumažinti mokesčius ir tuo pačiu metu pakelti biudžetininkams atlyginimus ir į šiuos, viena kita šalinančius klausimus, Jūs gausite teigiamus atsakymus. Kartu sužlugdysite valstybę. Sakysit, kokia Viktorui iš to nauda? Tokia, kokia būna į svetimos šalies valdymo struktūras infiltruotam agentui, kuris atlieka sėkmingą žvalgybos arba ardomąją operaciją.
  Motina Rusija neužmirš savo sūnaus ir nepaliks jo bėdoje…

  Thumb up 4 Thumb down 4

 7. Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos valstybė turi vienintelį suvereną, savininką ir valdovą – lietuvių tautą, kuri valdo tiesiogiai arba (suvereno pasirinkimu), per savo deleguotas funkcijas visuotinai renkamiems asmenims – Lietuvos Respublikos Prezidentui (vykdomoji valdžia) ir Seimui (įstatymai ir visų lygių kontrolė).
  __Kiti valdžios atstovai yra renkami ar aukščiausių įgaliotinių skiriami bei tvirtinami pagal LR Konstituciją ir įstatymus, todėl pastariesiems privaloma atsiskaityti. Jeigu įstatymais nėra numatyta kitaip, pareigūnai skiriami ir atleidžiami tokia pačia tvarka, o esant neigiamam institucijos ar įstaigos įvertinimui arba jos vadovui netekus pasitikėjimo, prieš jį iškėlusią, paskyrusią ar patvirtinusią instituciją – nekvestionuojama tokio pareigūno garbės reikalas ir pareiga yra pačiam atsistatydinti.
  __Prievartinį atstatydinimą ne visais atvejais aprašė garbingi LR Konstitucijos rengėjai, nes nesitikėjo tokių akibrokštų, nepagarbos suverenui ir teisinio nihilizmo, kai tarnas pareiškia, kad jis ir toliau dirbs prieš nepatenkinto šeimininko valią, nes jam atrodo kitaip. Dabar negarbingi valdininkai ieško panašių juodųjų dvasių, kad išdarkytų LR Konstituciją, įstatymus ir valdininkus paverstų neatsakingais prieš tautą. Tai vis labiau panašėja į nihilistinį šalies užvaldymą. Suverenas verčiamas beteisiu Nežiniuku, o valstybė tampa butaforine, nežinia kam, kaip ir kieno manipuliuojama.
  __Toliau viskas priklausys nuo KT ir Seimo drąsos bei garbingumo. Panašu, kad aukšti pareigūnai dalyvauja sąmoksle prieš suvereną, iškeliant valdžią virš tautos ir jos atstovų Seime bei paties Seimo, kaip aukščiausios kontroliuojančios ir teisinės institucijos, kuriai suverenas yra patikėjęs tas savo konstitucines funkcijas.
  __Bandymas uzurpuoti visuomenės teises ir valdžios institucijas, draudimas išsiaiškinti, kas, kodėl ir kaip vyksta valstybėje, kodėl ignoruojamos ar pažeidžiamos piliečių teisės ir įstatymai, bei nenoras pakeisti nesusitvarkančius vadovus, tampa panašus į pučą (valstybinį perversmą), kai nepaisoma arba teisėsaugos ir teisėtvarkos priemonėmis pažeidžiami suvereno interesai.
  Panašu, kad ir LRT jau pasirengusį visą parą juodąsias gulbes šokdinti. Bradauskas aiškiai ne ten pataikė :).
  __Taigi, kas galimai dalyvauja valstybės perversme ir užvaldyme?

  Thumb up 6 Thumb down 4

 8. Idomus parasymas, Grauzinienes noras atstadydinti gen. Prokurora, tai iseina kad tik Loreta nori atsatydinti bevali, girdi baik viena karta durnint zmones, pasikinkai viena arkli ir varai zovada nesidairydama i salis, visi supranta kieno uzantija bevalis sedi, kiek Lietuvos zmoniu nukentejo del valio perestroikes, kiek bylu pas ji stalciuje kur tiesiogei liecia konservus, del to konservu suniukai ir loja ant visos Lietuvos.

  Thumb up 8 Thumb down 4

  • O kur politiniu gaujų ir jų statytiniu sėdinčiu seimę atsakomybė?
   Ir kam ir kaip turi atsiskaityti?

   Thumb up 6 Thumb down 2

 9. Galima paspėlioti kad ir konservatorių gaujai gali nepavykti išlaikyti kišeninį prokurorą ir KT nutars jog seimas turi teisę nepritarti ataskaitai ir prokuratūros darbui, nes skiriant prokurorą reikalingas ir seimo pritarimas.
  Butu galima diskutuoti teigiant kad ir dabar prokurorai yra skiriami o ne renkami. Taigi jie yra priklausomi nuo prezidento ir nuo seimo. Todėl konstitucija buvo. yra ir bus politiniu ar profesiniu gaujų vartoma ir aiškinama kaip jie norės. Kažkokia išeitis būtu jei butu renkami konstitucijos gynėjai (ne tesiėjai) iš visuomenės tarpo, jei prokurorai butu renkami ir atstatydinami visuomenės. Bet visu pirma reiktu išvalyti seimą nuo politiniu gaujų ir visiems taikyti vienodas sąlygas netekimui į seimą.

  Thumb up 6 Thumb down 4 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Vilniaus universitetas baltarusių studentams siūlys nemokamas studijas ir stipendijas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (5)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Naujų potyrių miegamajame suteiks vibratoriai poroms (1)
Kas yra vibratorius, greičiausiai, sakyti nereikia. Šis malonumų šaltinis paprastai...
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (2)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...