Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 4 Šeštadienis
 

L.Graužinienė – Lietuvos Seimo pirmininkė ar Rusijos užsienio politikos “advokatė”?

2013-10-14 19:14 | Aktualu. | Komentarų (83)

Loreta Graužinienė siekia pademonstruoti Seimo pirmininkės raumenis. KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Keistas sutapimas: Darbo partijos atstovų Seimo vadovybėje (V.Gedvilo, L.Graužinienės) pareiškimai, nukreipti prieš Prezidentę, pasirodo šiems esant komandiruotėse, o kartu su jais išvykus ir Seimo pirmininko pavaduotojui socialdemokratui Gediminui Kirkilui.

Rugsėjo 19 d., ketvirtadienį, tuometinis Seimo pirmininkas, Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vydas Gedvilas, būdamas komandiruotėje JAV ir vadovaudamas Seimo delegacijai (kurioje buvo ir G.Kirkilas), staiga „susirūpino“ Seimo nario V.Gailiaus teiginiais apie FNTT vadovų atleidimo aplinkybes ir pasirūpino, kad apie tą jo „susirūpinimą“ būtų išplatintas pranešimas spaudai. V.Gedvilas, dar būdamas JAV, pranešimu spaudai informavo Seimo frakcijas, kad sugrįžęs į Lietuvą, pirmadienį, jis kviesis frakcijų atstovus pasitarti dėl tolimesnių Seimo veiksmų. Į paprastą kalbą išvertus – tarsis dėl komisijos, kaip būtų galima „užspausti“ Prezidentę, sudarymo. Tačiau V.Gedvilas to padaryti (didelei G.Kirkilo nelaimei?) nespėjo – Darbo partija nusprendė, kad Seimo pirmininko kėdėje turi sėdėti Loreta Graužinienė, ir padarė rokiruotę Seimo vadovybėje – Vydą Gedvilą pažemino į Seimo pirmininko pirmuosius pavaduotojus.

Tik naujai „iškepta“ Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė spalio 6 d. išvyko į Gruziją (delegacijoje – ir socialdemokratas Gediminas Kirkilas), o iš kelionės spalio 9 d. Lietuvą pasiekė Seimo pirmininkės pranešimas spaudai apie tai, kad „Seimas pasiryžęs prisiimti atsakomybę už vientisą užsienio politiką“. Nors užsienio politiką, kaip žinia, pagal Konstituciją, formuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Dar daugiau, sugrįžusi iš komandiruotės į Gruziją, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė žiniasklaidoje netiesiogiai apkaltino Prezidentę, esą tai dėl užsienio politikos Lietuvos verslininkai patyrė nuostolių Rusijoje.

Atkreipkite dėmesį – Loreta Graužinienė, antras asmuo valstybėje, dėl Rusijos daromo spaudimo Lietuvai kritikuoja ne Rusiją (nemato nei Rytų Partnerystės susitikimo Vilniuje, kur turi būti pasirašyta Ukrainos ir ES asociacijos sutartis, nei „Gazprom“ bandymų išlaikyti savo gniaužtuose Lietuvos energetiką, taigi nemato Lietuvos energetinės nepriklausomybės), tačiau, tarsi būtų ne Lietuvos Seimo pirmininkė, o kokia Vladimiro Putino advokatė, kritikuoja Lietuvos užsienio politiką, už kurią yra atsakingas LR Prezidentas, ir kuri nepatinka būtent Rusijos prezidento V.Putino administracijai.

L.Graužinienė net sugalvojo priežastį, kodėl Prezidentė Dalia Grybauskaitė turėtų būti nušalinta nuo užsienio politikos formavimo vairo, o užsienio politikos formavimą (ir kryptis) turėtų perimti Seimas. „Kai užsienio politika pradeda ženkliai atsiliepti mūsų ekonomikai, turėtų susirūpinti visos partijos“, – savo interviu vienai televizijos laidai pareiškė Loreta Graužinienė.

Ir vėl keistas sutapimas – Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pareiškimai apie Lietuvos užsienio politiką susišaukia su V.Putino administracijos slaptais planais, kurie susiveda į kitų metų gegužės mėnesį – Lietuvos Prezidento rinkimus.

Dėl Rusijos vykdomo puolimo ir jo priežasčių

Rusijos ekonominio spaudimo Lietuvai priežastys – politinės.

Ekonominis spaudimas vykdomas tiesiogiai nurodinėjant iš RF Prezidento V.Putino administracijos.

Tikslai – pakeisti Lietuvos užsienio politikos esmę.

Kaip tai padaryti?

1) Daromą spaudimą Lietuvai – taktika: dėl pieno produktų įvežimo ribojimo Lietuvai kreipusis į Pasaulinę prekybos organizaciją, vengti riboti vieną prekę ar vykdyti vieną priemonę (sugriežtinta vilkikų patikra), todėl prekes/priemones nuolat keisti, taip išlaikant spaudimą – siekti suformuoti viešąją nuomonę, kad dėl Rusijos ekonominio spaudimo Lietuvai kalta Lietuvos pozicija dėl „Gazprom“ ir Rytų Partnerystės;

2) Žiemą atjungti 5-6 dienoms dujas.

Galutinis tikslas – įtikinti Lietuvos žmones, kad dėl patirtų nuostolių kalti Lietuvos politikai (kaip jau galima suprasti iš L.Graužinienės įžangos – konkrečiai Prezidentė Dalia Grybauskaitė- KK).

Per Darbo partiją ir kai kuriuos socialdemokratus (G.Kirkilo sparnas?- KK) įtakoti, kad po būsimų Lietuvos Prezidento rinkimų pasikeistų Prezidentas.

Beje, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pareiškimai dėl „netinkamos“ Lietuvos užsienio politikos visiškai nestebina: ši moteriškai paslaptinga Viktoro Uspaskicho bendražygė turi ir vieną primirštą politinę paslaptį – kad L.Graužinienės (Darbo partijos) ir G.Kirkilo (sparnas Socialdemokratų partijoje) bendras vardiklis – „Gazprom“.

Prisiminkime 2006 m. vasarą ir Gedimino Kirkilo tapimą Ministru Pirmininku.

Viešai buvo skelbta, kad darbiečio Jono Pinskaus namuose Vilniuje įvyko įdomus susitikimas. Į Jono Pinskaus namus atvyko „Gazprom“ dukterinės firmos Lietuvoje „Dujotekana“ prezidentas Rimantas Stonys ir socialdemokratas Gediminas Kirkilas. Ir čia, darbiečio namuose, buvo aptartas toks planas: Darbo partija nepalaiko Zigmanto Balčyčio kandidatūros į premjerus, tačiau kai bus teikiama Gedimino Kirkilo kandidatūra, už ją darbiečiai jau balsuos.

O dabar pasikelkime 2006 m. birželio 20 d. Seimo plenarinio posėdžio, kada Seime buvo balsuojama dėl Z.Balčyčio skyrimo Ministrus Pirmininku, stenogramą.

Prieš balsuojant dėl Seimo nutarimo „Dėl LR Ministro Pirmininko kandidatūros“, Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė paskelbia, kad Darbo frakcija dėl Z.Balčyčio kandidatūros balsuos laisvai.

Ką reiškia tas „laisvai“? Balsavimo rezultatai: 27 Seimo Darbo partijos frakcijos nariai balsuodami „susilaiko“ (kas skaičiuojasi prie „prieš“), vienas balsuoja „prieš“. Nei vieno „už“.

Darbo partijos nariams balsavus taip, kaip pas Joną Pinskų namuose buvo sutarta su „Gazprom“ vietininku Lietuvoje, Zigmanto Balčyčio kandidatūra į Ministrus Pirmininkus nebuvo patvirtinta.

2006 m. liepos 4 d. Seimui pateikta Gedimino Kirkilo kandidatūra į Ministrus Pirmininkus.

Žinant, kad pas Joną Pinskų „Gazprom“ vietininkas Lietuvoje R.Stonys su G.Kirkilu dėl šio balsavimo jau buvo sutarę, labai įdomu, kaip pozicijų pasikeitimą – kodėl Darbo partijos frakcija nepalaikė socialdemokrato Z.Balčyčio, bet palaikė kito socialdemokrato – G.Kirkilo kandidatūrą – motyvavo tuometinė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė.

„Užsitęsęs politinis nestabilumas, chaosas kelia žmonių nepasitikėjimą, nusivylimą valdžia ir jos institucijomis. Tokia padėtis valstybėje negali tęstis iki begalybės. Pirmiausia reikia paisyti valstybės interesų tiek mūsų šalyje, tiek rūpintis Lietuvos įvaizdžiu užsienio šalyse. Mes, išrinktieji Seimo nariai, turime dirbti svarbiausią savo darbą – vykdyti programą, duotus įsipareigojimus, o ne palaikyti užsitęsusią destrukciją.

Suvokdami sprendimo svarbą visai valstybei ir jausdami didžiulę atsakomybę prieš visus savo rinkėjus ir Lietuvos žmones, taip pat gerbdami Prezidento nuomonę, šioje susidariusioje situacijoje matome vienintelę išeitį: palaikyti siūlomo kandidato kandidatūrą. Darbo partijos frakcija vieningai balsuos už G.Kirkilo kandidatūrą į šalies premjerus“, – štai tokį pareiškimą 2006 m. liepos 4 d. perskaitė tuometinė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnė Loreta Graužinienė.

Žinant tikrąją tokio persivertimo priežastį – G.Kirkilo ir „Gazprom“ vietininko Lietuvoje susitarimą pas Darbo partijos narį Joną Pinskų namuose, ką galima pasakyti apie tokią L.Graužinienės kalbą? Puiki politinė demagogija, parodanti, kad L.Graužinienė gali išsiversti, kaip reikia. Aišku, žiūrint, kam.

Štai, pvz., Dariaus Valio „nuėmimu“ iš GP vadovo posto, kuo dabar taip aktyviai užsiėmusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, irgi suinteresuota Maskva. Dar daugiau – galima susidaryti įspūdį, kad Lietuvos Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė veikia su Sausio 13-osios byloje paieškomu Vladislav Šved išvien.

V.Žirinovskio („Baltijos šalys bus okupuotos arba sunaikintos“, – V.Žirinovskio pareiškimas šių metų rugsėjo 4 d.) aparate Rusijos Dūmoje dirba Sausio 13-osios byloje paieškomas buvęs aršus komunistas Vladislav Šved. Po 2012 metų Lietuvos Seimo rinkimų jis Rusijoje paskelbė straipsnį, kritikuodamas Dalią Grybauskaitę, kad ši visą mėnesį „badėsi“ su Seimo rinkimus laimėjusiomis partijomis, „ypač ji buvo nepatenkinta rezultatais, pasiektais Darbo partijos, atstovaujančios rusakalbių Lietuvos gyventojų interesams bei siekiančios santykių su Rusija normalizavimo“.

Paskaitykite, ką rašo V.Šved (“Lietuva kaltina “Alfą”), kuris yra paieškomas Sausio 13-osios byloje ir kuris kaip Lietuvos ir Rusijos santykių „gelbėtoją“ mato Darbo partiją, apie Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę , ir bus aišku, kas yra Rusijoje traktuojama kaip „Lietuvos užsienio politika“ (ir bus galima susidaryti vaizdą tos „vieningos užsienio politikos su Rusija“, kuri iš V.Švedo telepatiniu būdu galimai persiduoda L.Graužinienei).

„Yra žinoma, jog didžioji sąmoningo Grybauskaitės gyvenimo dalis buvo susijusi su TSKP. Daugelis manė, jog po jos išrinkimo į Prezidento postą respublikos politinės kelrodės pasikeis. Tai nereiškia, jog buvo tikėtasi “poslinkio į kairę”. Tačiau manyta, kad Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu taps labiau pragmatiška, o požiūris į tragiškus sausio įvykius įgys objektyvumo bei sveiko proto.

Tačiau išėjo atvirkščiai. Konfrontavimo su Rusija politika liko nepakitusi. Negana to, dar labiau suintensyvėjo priekaištų Rusijai dėl vadinamosios “tarybinės okupacijos bei agresijos” reiškimo kampanija. Lietuvos vadovybė priėmė sprendimą dėl naujos komisijos tarybinės okupacijos žalos atlyginimo klausimu sudarymo.

2012 metų rugpjūčio 28-ją Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl kitos sudėties tarptautinės komisijos, turėjusios įvertinti “nacių bei tarybinio okupacinių režimų” nusikaltimų pasekmes.

2010-jų metų vasarą, dalyvaujant ir Prezidentei, buvo atnaujintas įstrigęs sausio įvykių bylos tyrimas. Sausio įvykiai buvo perkvalifikuoti į nusikaltimą žmoniškumui. Į interpolą buvo nusiųsti įtariamųjų šiuo nusikaltimu arešto orderiai. Buvo kalbama, jog yra aktyviai rengiami teismo procesai, per kuriuos bus už akių teisiami Rusijos piliečiai.

Grybauskaitės pozicija šioje situacijoje yra daugiau nei aiški“, – beveik prieš metus išdėjo į šuns dienas Lietuvos Prezidentę D.Grybauskaitę Sausio 13-osios byloje paieškomas V.Šved. Leisdamas aiškiai suprasti: kad Lietuvos užsienio politika – tai pirmiausia Lietuvos požiūris į Sausio 13-osios bylą. O prie D.Grybauskaitės, kaip matome, jis „priešingas Rusijai“.

Ką dar rašo V.Šved apie Rusijai neįtinkančius pokyčius šioje byloje? Kad jie Sausio 13-osios byloje prasidėjo 2010-ųjų vasarą. Kai generaliniu prokuroru tapo Darius Valys.

O kas dabar aktyviausiai verčia Darių Valį? Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Kas skraido į Maskvą „dažniau, negu ambasadorius iškviečiamas į Maskvą“? Viktoras Uspaskich. Kas prabilo apie „užsienio politikos“ paėmimą į „Seimo rankas“? Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Ką rašė Sausio 13-osios byloje paieškomas Vladislav Šved apie D.Grybauskaitės „blogą“ užsienio politiką? Kad „sausio įvykiai buvo perkvalifikuoti į nusikaltimą žmoniškumui; į interpolą buvo nusiųsti įtariamųjų šiuo nusikaltimu arešto orderiai; aktyviai rengiami teismo procesai, per kuriuos bus už akių teisiami Rusijos piliečiai“.

Išvada? Kadangi D.Grybauskaitę bus galima „nuimti“ tik per kitus Prezidento rinkimus (jeigu Darbo partija su kai kuriais socialdemokratais gerai padirbės), generalinį prokurorą Darių Valį būtina (ir galima) „nuimti“ nuo posto jau dabar. Kol Rusijos piliečiai Sausio 13-osios (o taip pat ir Medininkų) byloje nėra Interpolo pagauti ir į Lietuvą atvežti, arba Lietuvoje nuteisti už akių.

Ar ši prieš metus (po Seimo rinkimų) V.Švedo atskleista Rusijai neįtinkanti Lietuvos užsienio politika nesusišaukia su tuo, kas vyksta Lietuvoje, ir su PBK parodyta skandalinga laida?

Be abejonės, Rytų Partnerystė ir „Gazprom“ –labai svarbu, tačiau šių temų akcentavimas,  kaip sako rusai, gali būti „dlia atvoda glaz“ (pagal V.Putino administracijos slaptą planą). Kodėl? Jeigu klyksi, kad „dėl Prezidentės politikos Rytų Partnerystės ir „Gazprom“ atžvilgiu Lietuvos verslas patiria nuostolių“, ir jeigu Rusija dar, kaip planuoja, 5-6 dienoms užsuks dujas, tai, be abejo, gal ir priklyksi, kad dėl to, ką išdarinėja su Lietuva Rusija, kalta Dalia Grybauskaitė.

Tačiau – jeigu kaip „kitokios užsienio politikos“ pamatą paimsi V.Švedo nuorodą, kaip turėtų Lietuva pakeisti požiūrį į Sausio 13-osios bylą, tuomet ne tik Loretos Graužinienės iniciatyva tiek dėl „užsienio politikos“, tiek dėl generalinio prokuroro Dariaus Valio „vertimo“, bet ir tai, ką Rusija išdarinėja Lietuvai, nusišviečia visiškai kitomis spalvomis.

Komentarai

 

 

 
 1. Rusija po valstybės pamatais kasasi ne tiek žiniasklaidos,kiek neva lietuviškų spec.tarnybų rankomis…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Turime pagaliau suprasti, kad LR Seime kartais svarstomi ne tik banali smulkmė, bet ir principiniai dalykai. Generalinio prokuroro postas ir jo metinė ataskaita apie prokuratūros atliktą darbą – vienas iš tokių principinių, kuris paliečia ir visą teisėsaugos sistemą. Situacija joje , mano supratimu, daug kur taisytina. Prokuratūros darbe taip pat. Labiausiai kai kas sunerimo būtent tada, kai tam tikros personalijų permainos pradėjo vykti naujam vadovui atėjus. Ar visos jos tikslingos? – reiktų atskiros diskusijos. Vienas skandalingas istorijas vieni vertina vienaip, kiti kitaip. Išsakomi D.Valiui priekaištai ir dėl “D.Kedžio istorijos”, kurią jis gavo, kaip ankstesnį “kraitį”. Siųsdavo jis į Seimą savo pavaduotojus kalbėti apie tai, o kai jau jų gal pritrūko, pats su šešiais kaltinimais į tribūną atėjo. Keistai atrodo tie kaltinimai N.Venckienei, bet net 80 Seimo narių jiems pritarė ir gal net apsidžiaugė, galėsiantys atsipūsti, Seimo narę suėmus. Balsuotoju “už” galėjo būti dar daugiau, jei ne Darbo partijos kriminalinės problemos. O ką tai sako? Manau, tai kad ryški dauguma Seimo narių nenori jokių esminių permainų nei prokuratūroje, nei kitose teisėsaugos institucijose. O visa ši prokuroro nuėmimo istorija yra tik blefas, tikintis vėliau rasti “kišeninį” kandidatą. Gal net iš tų pačių kadrų. Tad ir bandoma stabdyti bet kokius ryškesnes permainas pozityvia kryptimi. Dabar TS LKD frakcija siūlo KT įvertinti politinės daugumos bandymus kištis į prokuratūros darbą. Toks reikalavimas tik vienpusis. Būtina suvokti, kada yra kišimasis į pareigų vykdymo darbą ir kada turi būti reikalinga teisėsaugos kontrolė. Seimas, kaip aukščiausia valdymo institucija, turi neprarasti savo orumo tada, kai koks prokuroras po ilgų raginimų sugeba sumontuoti 12 sek filmą ir pasiūlo pagal jį Seimui priimti sprendimus.

  Kai kas gali teigti, kad pernelyg daug diskutuojama apie išvykusią iš šalies Seimo narę N.Venckienę, tačiau visas pedofilijos ir žudynių skandalas taip pat jau tapo ne tik kriminaliniu bet ir gerokai politizuotu principiniu dalyku. Susiveda tai į labai aiškų klausimą – norime gyventi pagal Konstitucijoje nurodytus straipsnių teiginius ar tik bandome toliau vaidinti, kad gyvename teisinėje valstybėje?

  Labai populiaru tapo kaltinti tuos, kurie “stovėjo po medžiu”, kai skriaudė mergaitę. Dauguma stovėjo. Ne visi. Tačiau bandoma neprisiminti, kas vis tik tie skriaudėjai? Teismai skuba skelbti nutartis, kad kalti “šturmo” Klonio gatvėje stebėtojai, pedodilija, atseit, buvo Kedžių namuose, o pareigūnai, akivaizdžiai nevykdę įstatymų ir Kėdainių teismo nutarties, yra “nė prie ko”. Prezidentė, pabandžiusi aiškinti,kad “smurtavimas prieš mergaitę netoleruotinas”, susilaukė tokios lavinos kritikos, kad kai kurias frazes net kartoti būtų gėda. Tada ji ištarė, kad nežino tiesos ir kas dėl visko kaltas. Jei nežino, tai kas trukdo sužinoti? – manau, normalus klausimas. Rankas nusiplauti nereikia…

  Nežiūrint į sudėtingą dabartinę situaciją teisėsaugoje, kai kurios permainos gali vykti net ir artimiausioje ateityje. Apeliacinis teismas turėjo pradėti nagrinėti darbiečių ir prokurorų skundus DP partijos ir jos vadovų byloje. prasidėjo naujas bylos tempimo etapas. Kiek tai tęsis? – žino tik “gumos tempėjai”. Jei prokurorų siūlymas bus patenkintas, tai, beveik išjungus DP darinį iš politinės erdvės, lengviau būtų visai šaliai. Net ir socdemams netektų drebėti dėl kiekvieno jų lyderių krustelėjimo. Kam neaišku, kur pereitų DP elektoratas? Manau, kad pas tuos, kurie daugiausiai lėšų turi ir žiniasklaidą valdo. O jei suvokti, kad pas tas jėgas ir su teisėsauga senos tradicijos neišblėsę, tai tada viskas dar aiškiau.

  Tad socdemams verta tik padėkoti prezidentei, kad ji bando pristabdyti darbiečių lyderių apetitus ir tai jai kartais pavyksta padaryti. Naujos Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės mentalitetas matosi, kaip ant delno. Mažai kas gali apsigauti. Jos pirmi pasisakymai tą tik patvirtina. Kuo toliau tuo labiau… Liūdna, bet tampa vis labiau akivaizdu, kad LR Konstitucijos nuostatos šiai DP lyderiui – kol kas neišbrendamas labirintas. Šitaip nežinoti nei savo teisių, nei pareigų, nesuvokti savo kompetencijos spragų reiškia tik viena – ši politikė tokioms pareigoms nėra pasiruošusi. Ar nėra per didelė prabanga Lietuvos visuomenei laukti, kol (jos pačios terminu) “vaikų darželio” konstitucinės teisės pamokos bus išmoktos Net “specifinę” profesiją gerai įvaldžiusi R.Janutienė yra už ją ne tik suktesnė, bet ir gudresnė. Žino kada kokią “Raudonają Dalią” į viešimą išmesti. Konsultantai šalia…

  Thumb up 1 Thumb down 5

 3. Įdomu, kaip čia gavosi, kad bevei visa Lietuvos viešoji erdvė yra užkimšta Rusijos propaganda, kad be nustojimo yra formuojamas neigiamas ES įvaizdis, peršama mintis, kad ES tuoj, tuoj žlugs ir nusitemps paskui save Lietuvą, prieš tai dar nutautins.
  Kaip taip atsitiko, kad visos žiniasklaidos priemonės yra kontroliuojamos Rusijos propagandos mechanizmų, o dabar Graužininės iniciatyva (žr.seimas)ruošiamas įstatymas ir dėl nacionalinio transliuotojo?

  Ką veikia mūsų spec. tarnybos, kai Rusija propaganda, parsidavusios žiniasklaidos rankomis, kasasi po valstybės pamatais? Lietuvoje suorganizuota nematyto, negirdėto mąsto prezidentės kompromitavimo akcija, pajungiant žiniasklaidą, kai kuriuos signatarus, politikus, valstybės tarnautojus. Ar ne VSD darbas užkirsti tokioms akcijoms kelią?

  Na jei spec tarnybos to nesupranta ar nesusidoroja, tai joms turi paaiškinti prezidentė, nors tai ir ne prezidentės darbas. Tegul paaiškina, kviečia ant kilimo…na ji žino kaip tai daryt ir moka.
  Prezidentė Miunchene didžiuodamasi(ir ne be pagrindo) pristatė Lietuvos patirtį kibernetinio saugumo srityje. OK, prie to greičiausiai prisidėjo ir VSD, bet juk propaganda, ne mažiau pavojinga nei kibernetinės atakos. Tai protų okupacija. Visi sveiko proto žmonės supranta, kad jei artimiausiu metu nebus sustabdyta ta Rusijos pasiutpolkė, tai susilauksim bėdos. Jau nekalbant apie tai, kad neigiamo ES įvaizdžio eskalavimas, Lietuvai pirmininkaujant Europos tarybai, yra smūgis Europos saugumui. Ir nereikia jokio dviračio išradinėt visos civilizuotos šalys žino metodus, kaip neleisti savo viešosios erdvės paversti priešiškų valstybių propagandos poligonu. Žinoma, svilinti padus nacionalinei žiniasklaidai, malonumas menkas, bet ką daryti, kai žiniasklaida tapo blogiu, griaunančiu valstybę??? Galų, gale patys kalti…nereikėjo parsiduot.

  Thumb up 2 Thumb down 4

  • Na, nepergyvenk…Dabartinis KK mūru stojo už ES bei jos “vertybes”, tai gali būti ramus–ES bus apginta….Juk anot dabartinio KK net gėjų paradą Vilniuje Rusija inspiravo, idant “kompromituotų” ES (KK redaktorės straipsnis “10 balų Rusijos spectarnyboms”, galima rast per paiešką).
   Taigi, viskas bus gerai…KK dabar tikrai apgins ES nuo Rusijos kompromatų….

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. KAS SIEJA ISTERIKĄ–ŠOVINISTĄ ŽIRINOVSKĮ SU NACIONALITAIS–RUSOFOBAIS?

  Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai yra visiškos priešingybės. Tačiau iš tikrųjų čia būta tam tikro priežastinio ryšio.
  Juk jei nebūtų to Rusijos politinio puspročio Žirinovskio, kuris išties nusipelnė ne tik šovinisto, bet ir fašisto titulo, –respublikos nacionalistai–rusofobai tikrai turėtų kur kas daugiau medžiagos savo propagandai. Dialektinė “priešybių kovos ir vienybės” koncepcija, taip pat marksistinis požiūris į nacionalinį klausimą viską sudėlioja “į savo vietas”….Šovinistas Žirinovskis, niekada neturėjęs daugiatautės Rusijos daugumos žmonių palaikymo, savo isteriškais pareiškimais suteikia medžiagos įvairių respublikų nacionalistams. Pastarieji gi nukreipia savo šalių liaudies dėmesį ne tik nuo tų šalių valdančiųjų savivalės, bet ir nuo transnacionalinio kapitalo strategijos (beje, čia tūno nacionalizmo bendratis su buržuaziniu kosmopolitizmu).
  Nacionalizmas bei šovinizmas negali būti tapatinami su jokia tauta. Jų apraiškos yra vienodai smerktinos, nepriklausomai nuo jų skleidėjų tautybės bei pilietybės….
  Nei Rusijoje, nei Lietuvoje dauguma žmonių nėra užsikrėtusi šių antiliaudinių, prieš paprastų darbo žmonių interesus nukreiptų, apraiškų virusu. Tačiau kiršintojų buvo ir yra visose šalyse ar tautose.

  Thumb up 3 Thumb down 3

 5. 2007 m. rugsėjo 21 d. Viktoras Uspaskichas Maskvoje organizavo spaudos konferenciją „Žmogaus ir piliečių teisių pažeidimai Europoje – pasikėsinimas pagrobti ir nužudyti kandidatą į LR Seimo narius Viktorą Uspaskich viešai kaltino Lietuvos teisėsaugą neva pažeidinėjant žmogaus teises, nepagrįstai jį persekiojant.(ŠMEIŽTAS)

  2011 m. generalinės prokuratūros atstovai mokesčių slėpimo byloje kaltino Viktorą Uspaskich dalyvavus nusikalstamos organizuotos grupės (MAFIJA) veikloje. Pagal prokuroro Sauliaus Versecko iškeltus kaltinimus, 2004–2006 metais jis, siekdamas neteisėto partijos finansavimo ir norėdamas išvengti finansavimo kontrolės, organizavo neteisėtą buhalterinės apskaitos tvarkymą, todėl negalima iš dalies nustatyti 2004–2006 m. įsipareigojimų vykdymo ir struktūros. 2004–2006 metų laikotarpiu Darbo partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Alkas buvo patalpinęs filmuotą Uspaskio savigynos kalbą. Nors tęsėsi kokias tris valandas, visgi išklausiau. Jis ten aiškino, kad socdemai pirmieji jį bandė sodint už grotų ir kad būtent Kirkilas matomai dėl to tarėsi su Januška.

  Ar gali taip būti, kad tuomet dar vyko kova dėl Dujotekanos, kaip dujų tarpininkės, valdymo? Ar gali būti, kad Viktoras pats pretendavo į dujų tarpininko postą? Šiaip ar taip, bet jis į Lietuvą atvyko su Čiornomirdino dujomis. Ir paaukojęs savo šeimą Baltarusijoje liko čia, vedė lyg koks pasišventęs Trockio komisaras lietuvaitę, kad greičiau įsitvirtintų. Ir jau 1990 įregistravo savo pirmąjį koncerną, kone per metus iš svarsčiko virtęs biznieriumi.
  Artūras Paulauskas per savo “Naująją Sąjungą atveda Uspaskį į Seimą, ir jis čia jau Ekonomikos komiterto pirmininkas.
  O po to 2003 jis įkurią jau savo partiją. Tada A. Paulauskas su savo valdomu VSD apkaltą suorganizuoja Paksui ir taip atveria kelius Darbo partijai įžengt į Seimą ir sudaro koaliciją su socialdemokratais ir Naująja Sąjunga, kurios nariai daugiausa liustravęsi buvę KGB, prokurorai rusakalbiai teisininkai. Uspaskichas valdo Ūkio ministeriją… supainioja interesus 2005. Dabar jau vien mokesčiams, kaip gyrėsi, išleidžia 1.5 milijardo.
  2006 kaltinamas juoa buhalterija, bėga į Rusiją. Prokuratūra gauna interpolo leidimą jį sulaikyti. Rusijos prokurorai jį sulaiko, bet Lietuvai neperduoda. Po poros dienų paleidžia.. . Panašiai kaip Semion Mogilievič, mafijos vadeivą, kuris po suėmimo padėjo Putinui Timošenko pasodint už grotų:)

  Thumb up 2 Thumb down 2

 7. Siūlyčiau mažiau kalbėti apią šią ir partiniu pagrindu giminingas personas. Reikia perpus sumažinti parlamentarų skaičių, iš parlamento išvarant apsivogusios ir teisiamos partijos narius. Darbo partiją paleisti ir paskelbti esančią už įstatymo ribų. Prisivogusius vadovus patalpinti į vagims skirtą valstybinę įstaigą nuodemių išpirkimui, konfiskuojant nelegaliai įgytą turtą!

  Thumb up 2 Thumb down 1

 8. Dabar jau ant Grauzinienes karia visus sunis. Venckiene primirsta. Dar tokio pletkininko nemaciau. Arteja rinkimai, tai todel ir plesosi prezidentinis ruporas. Labai geras komentaras Algirdo, 10:50, 11:36, Saulelydzio. Zinoma, yra keletas liaupsintoju, bet jau tik dalele. Zmones mato ir supranta viska. Uztenka kabint makaronus mums.

  Thumb up 5 Thumb down 2

 9. Norint, kad Lietuva žengtų į priekį reikia visus per 20 metų buvusius valdžioje nušalinti, padariusius nusikaltimus nubausti, o prisivogusius priversti privogtą grąžinti valstybei. Į valdžią išrinkti, naujus,valdžioje nebuvusius žmones. Stambiąją pramonę, energetiką, jūrų transportą, uostus, kelius, ryšius sugrąžinti valstybei. Įkurti Lietuvos valstybinį banką, o užsienio bankus iš Lietuvos išgyvendinti! Didinti valstybės finansinius pajėgumus. Grąžinti žemę jos šeimininkams. Į Lietuvos Konstituciją sugrąžinti buvusius straipsnius ir griežtai jos laikytis. Gerbti valstybinę kalbą, vėliavą, valstybinius žymenis ir su jais susijusius įstatymus. Lengvatų ir priemokų pagalba didinti Lietuvos žmonių skaičių. Stiprinti ir didinti kariuomenės pajėgumus. Iš pagrindųnpakeisti valstybės teisinę sistemą pagrindu imant Lietuvos Konstituciją. Konfiskuoti užsieniečių įsigytą žemę Lietuvoje.
  Po šių pertvarkų gyventojai pajus norą gyventi Lietuvoje.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 10. Dabar jinai Darbo partijos “Seimo pirmininkė”, “premjerė” ir “prezidentė”, trys viename :)

  Thumb up 1 Thumb down 3

 11. jei susio 13 byloje paieškomi eina kalba kone tą patį ir eina išvien su Z.Vaišvila, tai ką man galvoti apie Vaišvilą?

  vakar LTV kalbėjo vienas veikėjas iš JAV, kuris agituoja už muziejaus Niujorke pastatymą sovietinėms aukoms atminti, sovietinio totalitarinio režimo istorijai studijuoti, kad niekada tokie dalykai nebepasikartotų. Manau, kad tikrai reikia paremti šią idėją, nes muziejų Holokaustui JAV pristatyta koks 20, o apie sovietinį holokautą, prūsijos/Mažosios Lietuvos išnaikinimą, Holodomorą, Sibirą ir t.t ten niekas praktiškai nežino. Jau vien iš to galima sręsti kieno propaganda vyrauja JAV.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. MŪSŲ PREMJERAS BESTUBURIS

  Algirdukai, esi visiškas jonelis ir Mėmė ir toliau šoki Daukanto
  aikštės ritmu !!!

  Thumb up 2 Thumb down 2

 13. cha cha, jūs tik palyginkite šių dviejų straipsnių – apie Prezidentę ir apie Graužinienę komentarus ir jūs suprasite, kas čia daugiausia komentuoja… be argumentų, be faktų, o tik spjaudosi. Tai Darbo partijos lygis. Nes didžioji dalis balsuotojų už šią partiją buvo miestelių alkoholikai, besišlitinėjantys apie monopolizuotą Uspaskio miestelių parduotuvių tinklą Vikonda, na ir panašūs sukčiai, tik sukčiaujantys kur kas smulkesniu, nei Vyktaras mastu. Panašius juk traukia prie panašių, ar ne?
  O kieno partija pirko balsus kalėjime? nepamenu, gal taip pat DP?

  Thumb up 2 Thumb down 5

 14. mūsų “FIŪREREI” parodė ŠPYGĄ.
  Gąsdinkite mus rusais,gaisrais,tvanu,kryzėmis,pasaulio pabaigomis,bet eikit n/x toliau nuo mūsų galvų
  NEBEBIJOME…
  Ką darysit toliau?
  Galvokite bobelkos.
  Tai buvo MANO TIESOS ŽODIS.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 15. Saulelydi, tikrai matosi , kad tamstai saule jau leidziasi , nes tik sugebi tokius komentarus rasineti. Kuo greiciau saule nusileis tamstai tuo geriau bus visiems.tai yra mano nuomone.

  Thumb up 1 Thumb down 3

  • Na, “visų” vardu aš tau galiu pažadėt tik vieną akivaizdų dalyką-nusileis ir tau saulė! To neišvengsime niekas…..Ir niekas nesuskaičiuosime likusių metelių, ar net valandų, ar…akimirkų. Tačiau ne tai svarbu. Svarbu kitkas–kaip gyvenai, kol dar nenusileido ta saulė. Ar buvai sąžiningas žmogus, ar savo gyvenimą nugyvenai didžiuodamasis “manevrais”, “laviravimu”, bei “nepakeičiamųjų” palaikymu….Pastaruoju atveju taip gyvenusiam žmogui lemtingą akimirką paaiškės, jog…nebuvo “manevrų ar laviravimų”! O buvo tik kailio išvertimų vardan pinigų, karjerizmo, ar paprasčiausios baimės, galinčios būti suprantama, bet niekuomet netapsiančios pateisinama….O pėstininko valdančiųjų žaidimuose dalia niekada nebus pavydėtina…

   Thumb up 2 Thumb down 0

 16. bet kokia patija tegul laimi ,tik ne konservatoriu .jie -tautos blogis,naikinantis viska kas ju neliecia,nesugebantys isiklausyti i zmogu ,jo problemas .jiems jei zmogus maziau issilavines -siuksle i kuria gali valytis savo purvinas kojas.

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • nagi, nagi, klok faktus – ką tau asmeniškai jie blogo padarė.
   Jei neišklosi, laikysiu melagiu iš šmeižiku.
   r tikrai nepamanysiu, kad nebeužėjai ir nepastebėjai šio klausimo.

   Thumb up 1 Thumb down 4

   • dlia osobo tupych.
    Uz nusikaltima Garliavoje atsakinga Prezidente ir Valdancioji partija.

    Thumb up 4 Thumb down 2

   • Tik ta penkta kolona yra 93% Lietuvos gyventojų. Tokiu atveju viskas atvirkščiai- tai jūs penkta kolona. Sprendžiant pagal darbus ir iš jūsų biografijų- Rusijos penkta kolona.

    Thumb up 6 Thumb down 0

 17. bet prenumeruojantiems galiu patarti:geriau pirkite “Grikiškių produkciją”-ji BEŠVINĖ.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 18. “SUGALVOJAU VĖJĄ, SUGALVOJAU LIETŲ, SUGALVOJAU “PLANĄ”–IR GYVENT SMAUGIAU….

  Aišku, jei dabar Lietuvos prezidentas būtų Adamkus ( jo KK su Lietuva netapatindavo), tai tokio straipsnio nebūtų visai. Arba akcentai būtų sudėlioti priešinga kryptimi….Nebūtų sugalvoto “Putino plano”, nebūtų tokios rusofobijos, pranokusios net konservatorius….
  Susidaro įspūdis, kad per rusofobiją ( kaip svertą) KK siekia “mobilizuoti” kuo daugiau rinkėjų “į karą”, t.y. balsuot už čia piarinamą prezidentę.
  Tačiau rusofobija neduos KK geidžiamo rezultato. Neduos jo ir visos kitos paranojos dėl “sąmokslų prieš prezidentę” apraiškos. Ir KK populiarumui visa tai nepasitarnaus.
  Apie tai kuo puikiausiai byloja dauguma komentarų bei jų reitingai.
  Na, o jei KK mėgins aiškinti, esą tai “nupirkti komentatoriai”, tai tada leiskite paklausti–o kur gi tie “nenupirktieji”, kur tie “sąmoningieji” ? Kodėl jie nekomentuoja, ar komentuoja taip mažai? Gal jiems trūksta “pilietinio sąmoningumo”? Arba….Gal KK blokuoja jų komentarus? Kaip čia yra dabar?…

  Thumb up 9 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...