Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 27 Trečiadienis
 

Skaitytojo nuomonė. Kur žvelgia lietuviškoji Temidė?

2013-01-10 20:06 | Laiškai | Komentarų (128)

Paskutinės akimirkos Kedžių namuose prieš mergaitės paėmimą. Petro Jonušo nuotr.

Pastaruoju metu labai daug ir plačiai kalbama apie teisingumą, teisėtumą, teisinę valstybę, teismų sistemą ir t.t. Kaip žinia, teisingumo ir įstatymo simboliu yra graikų mitologijos deivė Temidė, vaizduojama su raiščiu ant akių, svarstyklėmis vienoje rankoje ir kalaviju kitoje.

Didžiulis Temidės paveikslas kabo ir Raseinių rajono apylinkės teisme, į kurį šių metų sausio 8d. atvyko Laimutė ir Vytautas Kedžiai. Jie dalyvavo teismo posėdyje dėl pasimatymų su anūke nustatymo tvarkos. Tačiau po bemaž pusantros valandos trukusio posėdžio nuspręsta, kad jį reikia atidėti vasario 13 d. Po tokių sprendimų žvelgiant į ant sienos kabančią Temidę kyla klausimas: ar Lietuvos teisėsaugoje, ir ypač šios šeimos istorijoje, Temidė išties akla, ką ji iš tiesų sveria ant savo svarstyklių ir virš kieno galvos mosuoja kalaviju?

Gegužės 17 – osios rytą iš savo namų išplėštos Garliavos mergaitės niekas neturi teisės pamatyti. Neturi teisės jos pamatyti artimiausi jai žmonės – seneliai. Tie, kurie ją augino, rūpinosi ja, kurie su ja žaidė, skaitė knygeles. Tie, kuriuos tą ankstyvą rytą ištemptus iš namų, mergaitė maldavo grąžinti, šaukdama: „Aš noriu močiutės ir dieduko!“ Jie yra išbraukti iš mergaitės gyvenimo. Galimai ištrinti ir iš atminties. Per 8 mėnesius seneliams su anūke neleista pasimatyti nei akies krašteliu.

Jų pasimatymams kategoriškai nepritaria ir motina L.Stankūnaitė su savo advokatu G.Černiausku. Teigdami, kad pirmiausia turi būti išspręsta byla, kurioje L. ir V. Kedžiai kaltinami kovo 23 d. trukdę antstolei vykdyti teismo sprendimą. Kokiu būdu teismo sprendimas buvo „vykdomas“ ir kaip tam „trukdė“ Kedžiai, matė visa Lietuva ir pasaulis.

Visi puikiai girdėjo mergaitės žodžius ištartus motinai: „Šlykštyne, pedofile, nekenčiu tavęs!”.

Tai kas gi dedama ant teisingumo deivės Temidės svarstyklių? Ant vienos lėkštelės sudėjus žodžius: „aš noriu močiutės ir dieduko“, o ant kitos „šlykštyne, pedofile, nekenčiu tavęs“, laimi pastarieji. Sveriant vėlgi mergaitės žodžius: „aš nenoriu su Laima gyventi, aš noriu su Neringa gyventi“, nugali žodžiai: „šiandien tu negali rinktis. Tu privalai eiti arba dabar arba po vienos minutės“.

Mergaitė priversta gyventi su drauge to, kuris, pasak jos parodymų byloje, „kišo į burną sysalą“, „laižė liežuviu“, „prašė, kad laižyčiau“, o jo draugė – mergaitės motina, ant Kūčių vakarienės stalo padėjo jam tuščią lėkštelę. Ar tai ne pasityčiojimas iš vaiko?

Į kieno pusę krypsta Temidės svarstyklės, akivaizdu visiems. Kaip ir akivaizdu, kad kalaviju ji mosuoja virš Kedžių ir N.Venckienės galvų, dėl to, kad jie netyli, dėl to, kad siekia tiesos ir teisingumo, dėl to, kad nepalieka likimo valiai mažos mergaitės. Mergaitės, kurią mūsų lietuviškoji Temidė pasmerkė. Pasmerkė gyvenimui konspiraciniuose butuose, pasmerkė būti apsuptai kaukėtų vyrų, nuo kurių net suaugusiam šiurpas eina, pasmerkė būti atskirtai nuo tų, su kuriais augo, ir kuriuos mylėjo. Pasmerkė ją tapti niekam nežinoma ir nematoma valstybės paslaptimi.

Mūsų valstybė patiria didžiulę krizę, didžiulę moralinę bei vertybių krizę. Ar mes pakilsime? Ar nusimesime vergo jungą? Ar suvoksime, kad taip, kaip pavasarį šturmavo Garliavą, rytoj ar poryt gali šturmuoti bet kurio iš mūsų gatvę ar kiemą?

O gal bailiai tylėsime toliau?

Bet prisiminkime, kad vienos mažos Garliavos mergaitės svajonę visada gyventi su Neringa, su dieduku, su močiute ir su Karoliu, savo tylėjimu ir baime mes jau sudaužėme. Kiek dar vaikų ir jų likimų leisime sulaužyti?

Agnė Kniečiūnaitė

Komentarai

 

 

 
 1. tai ir netylėkim.Siūskit į visa tai į Seimą .taui komisijai.
  Viską reikia siusti .Ir kon misijų išvadas ,ir visus pasisakymus .Visiems Seimo nariams į jų dėžutes.Kuo daugiau nuomonių ,įrodymų,liudijimų.
  Tegu sustabdo sudidorojimus.Tegu atidžiau pažvelgia į teismų darbą. Tegu paklausia GP ,kieno prašymu buvo kreipimasis dėl neliečiamybės atėmimo.?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. netylesime knieciute!!! reikalausime, kad gaujos vade atsakytu istatymu nustatyta tvarka

  Thumb up 3 Thumb down 12

 3. Maziau reikia laukti visokiu temidziu ar dar kokiu kitu dievu malones, o pradeti veikti patiems.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 4. Dievas Lietuvoje prikaltas prie kryžiaus ir palaidotas,bet ar jis prisikels priklauso nuo mūsų.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 5. “temide” is stoties rajono ginanti prastitutes,stambius valstybes vagis ir nusikaltelius:) o grieztai sodina tik tuos kurie ne vietoje “nusisysiojo” :)

  Thumb up 13 Thumb down 0

 6. buvo suimta 19 teiseju tarnavusiu mafijai !!!!O Lietuvoje???Gal kaip ir pedofilu tokiu nera?????? Kol nebus pradeti suimineti patys prokurorai ir teisejai akivaizdziai valstybes vardu tarnaujantys mafijai Lietuvoje joks teisingumas negali buti pradetas vykdyti!!!Pasiklausius per TV jog teiseja padave prezidente i teisma beliko tiketis kada kantrybe”truks” Prezidentei ir kada Prezidente pati pasiemus karda prades kapoti paeiliu beveik visus mafijai parsidavusius teisesauginkus!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 12 Thumb down 0

 7. viena aiskiarege sake,kad motina atgaus dukra ir jos gyvens ilgai ir pakankamai gerai,nor5s mergaitei butu geriau su globeja,nes sioji daugiau ja sugebetu islavinti ir paruosti gyvenimui nei motina.be to,kiek pamenu,ji sake,kad kai mergaite uzaugs,tiesa vistiek islys,ji viska prisimins…kokia ta tiesa,bureja nuniurnejo ir neatskleide.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Jūs matot tą lietuvišką temidę,jos jau seniai nebėra.Dabar viską lemia pinigai.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 9. Geras straipsnis. Už kurį dėkui autorei ir kaip susidūręs su teisėsauga ginant viešą interesą – negina jie viešo intereso seniai -o tarnauja klanams. Tai vyksta todėl, kad tauta ir nenori nusimest vergo sindromo nežiūrint ką komentaruose ir paplepa. Bet realiai nedaro nieko – apart gauna kas iš loviuko lyžtelt ir tegu ką nori daro su jų valstybe ir daro. Ir tą gerai įrodė paskutiniai rinkimai į Seimą. Tuo lietuviai nenoru net gint savo valstybės interesų skiriasi nuo artimiausių kaimynų kaip lenkų, estų, latvių…. Beje, kas Lietuvoje nori už valstybės interesus rimčiau pastovėt -elkites atsargiai -nes partijos ir teisėsauga piktybiški link tokių kaip ir tauta -kuri nepalaiko bet net šaipydamiesi iš tokių ir kaip piktybiški.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 10. Teisingumas Lietuvoje nugalės ir aukų artimiesiems nors kažkiek bus ramiau ant širdies, kada bus teisiami pedofilijos kūrėjai, kada bus nuteistos patvorio atliekos.

  Thumb up 5 Thumb down 20

 11. TO TAI SAKAI KOMENTARUI/KOKS TAU SKIRTUMAS DEL TU SVETIMU NAMU?AR STANKE BUSI AR KOKIA TANKIA?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 12. už koki bruda balsavot paskutinius 22 metus ir per paskutinius rinkimus ?
  kas daugumai piliečiu dedasi galvose ?, atsakymo matyt niekas neturi…
  gal persidažiusieji komuniagos mums į vandeni kažką įpila, kad visa tauta taip subukėjo ir bijo dabartiniu stribu ir kriminaliniu nusikaltėliu negu sovietinių stribu?

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Sutinku, kad buvo ir už “brudą” balsavusių, bet man įtikinamiau, kad rezultatai buvo “padaryti” tokie, kokių ir reikėjo užsisėdėjusiems valdžioje.

   Vien kalbomis ir susibūrimais šiandien nieko nepakeisime, visai tikėtina, kad ant sukilusios ginti savo valstybę, jos konstituciją tautos būtų vėl užvaryti tankai, tik šį kartą ne Ivanas tame tanke slėptųsi, taip kad atėjo laikas prisiminti, kad esame ES ir suprasti, kad savo valstybėje esame tik niekinga statistika.

   Thumb up 5 Thumb down 1

 13. butent, kad mergaite zino, ko nori, ir kas jai yra gerai. Ne gyveti su slykstyne, o gyventi visada su seneliais, teta,. ir pusbroliu, savo pacios nuosavuose namuose

  Thumb up 19 Thumb down 5

  • namai mergaites? Tai vadinasi, kas globoja mergaite, tas ir su ja jos namais naudojasi? O jei mergaites mama ja globoja, tai gali be jokiu kliuciu ismest is mergaites namu tuos, kam tie namai nepriklauso? Tai dabar aisku, kodel Kedziai ir Venckai taip del to vaiko plesosi – namai buvo Kedzio vardu uzrasyti ir dabar priklauso mergaitei, tamsta pats pasakei. Reiskia, kai byla del globos pereis visus etapus, po AT sprendimo Stankunaite su dukra visa venckedyna isdrebs is mergaites namu, cha cha cha

   Thumb up 6 Thumb down 16

 14. Praliaidau per BTV karstas vakaras laida. kur galima pamatyti irasa ar bus kartojimas? Aciu

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • o ka ten gero rodys kas per laida ! jeigu galima atsakykit tiksliau kokia tema?!

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • Perednio laidą jau rode. Gal kas zino ar kartos? Gal kas turi irasa, labai noreciau paziureti. Cia raso , kad sitoje laidoje
    Puikiai Stancikienė su Venckiene sudirbo Nekrošių ir Sakalą:vienas žviegti pradėjo,kitam nagai tirtėti dėl nenuginčijamų argumentų.

    Thumb up 19 Thumb down 4

 15. tyles lietuvoj visi ,nes yra ibauginti/ jie nesupranat ,kad ju yra daug ir visu juk jie nepagasdins/o del mergaites ,tai kraupu/kas cia per tokia paslaptis ir kas gali paneigti ,kad ir dabar mergaite nera tvirkinama??? mergaite ka kalbejo jos lupomis buvo sakoma tiesa ir tas zmogus ,kuris masto ta supranta/ bet kada tai baigsis?manau niekada! nes visi tyli/ visiems yra gerai /visi raso ,kad nera teisybes ,bet niekas nieko nedaro / taip atrodo ,kad nei tu visuomenininku nebera ,nei garbingu advokatu ,nei vieno saziningo teisejo/nykuma..

  Thumb up 11 Thumb down 3

 16. neatlaiko nervai ,prisiminus geguzes 17 ryta… Tiesiog ,norisi paklausti saves ,kokioj saly gyvenu? Kruva policininku ,kaip kokia ,teroriste imtu.. Atvaziuoja ,su kaldrom ,ilgom pirstinem vaika paimti… .Elgiasi ,tiesiog ziauriai ,su taikiais zmonemis …Ir cia ,norit pasakyti teisingumas? NVenckienes nelieciamybe ,komisija tirs…Tai bus gera proga ,jiems paklausti ,kam visa tai buvo reikalinga (kaldra ir baltos pirstines) Tikriausiai generalinis duos ir video… Jei Lietuvoje yra teisingumas ,tai viskas ,as manau ir vyks teisiskai… Tuo net neabejoju…

  Thumb up 19 Thumb down 4

 17. Labai gerai , kad vaikas pas mama. Visi protingi zmones tuo dziaugiasi. O seneliams nera jokio reikalo matytis su anuke, ka jie gali jai pasakyti? nieko protingo.

  Thumb up 8 Thumb down 37

  • Tik besirdis ir bejausmis zmogus gali taip pasakyti…..gal malda galetu padeti tokiam zmogui….

   Thumb up 17 Thumb down 5

   • skirta! 2013-01-10 – 23:4! bejausmiams ir besirdziams net maldos nepadeda ir vargu ar meldziasi ! cia jau niekas neisgelbes ju ! tiek baisus zmones !

    Thumb up 8 Thumb down 1

  • Galimai neturi vaikų nesi jų net auginus žinok seneliai net labiau myli anūkėlius nei tėvai o dabar močiutė su dieduku auginę kenčia tąsomi po teismus vien todėl kad gynė anūkėlę nuo smurto Kur yra dabar mergaitė?? 8 mėnesius nieks nematė ir negirdėjo kokia baisi realybė

   Thumb up 4 Thumb down 0

 18. Straipsni perskaiciau,o tai siais laikais jau reta.Siame Organe -tuo labiau.Bent jau paskutiniuosius du metus.Savijauta? Kai suzeistam kariui ant zaisdu du metus vien chlorke pyle ir tik -Oppa,kazkokia nauja slaugyte svelniai zaisda patepe kazkokiu nuskauminamu ir kvapniu tepalu.Mostim,kap pasakytu Baba.Kas atsitiko? Gal karsciuoju? Agne Knieciunaite.Ar ji reali? Kiek ilgai pabus neapsisukus Baisia Anakonda? ir is vis -Kodel?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 19. 6 val.ryto banditai isiverze,tikrai suauge prie televizoriu drebejom,taip baisu buvo,kaip tam vaikui reikejo atlaikyti.Kedziai dar gerai laikosi,toki skausma turejo pakelt,padek Dieve,jiem.

  Thumb up 27 Thumb down 0

 20. Galiu paaskinti apie ta Temide,kaip sake vienas zurnalistas-jeigu politikai nebutu kisesi i ta byla,ji butu senai istirta.Venskienei jos..stogas..leido dalyvauti seimo rinkimuose,nes mane,kad jos partija surinks nors 30-40 vietu seime,jeigu taip butu ivyke ..stogas..butu jos nelietes,tiesiog zinotu migtukus,kaip su ponia Neringa tvarkytis,kad ji ir jos frakcija,balsuotu,taip,kaip reikia ir uz tuos istatymus,kuriuos reikia.Kadangi Neringos partija gavo tik 7-mandatus seime ..stogas..ja aukoja.Aukojamas ir Viktoriukas,nes vienas epizodas buvo rinkimu nakti,kas rodo,kad naivus svarscikas-jis pacia pirma rinkimu nakti,kai suzinojo,kad jo partija laimejo dideli kieki seimo mandatu-neatsargiai pries tv kameras leptelejo,kad gali buti net premjeras,tas sakinys jam brangiai kainavo…..Visi kiti seimo nariai ar jie butu prisidirbe ar ne nebus aukojami,nes kels rankutes kada reikes kelti,tyles,kada reikes tyleti……

  Thumb up 7 Thumb down 9

  • labai nemanau, kad Venckienė aukojama – ja dar bus naudojama per prezidento rinkimus numušti Grybauskaitės reitingus, kad į antrą turą išeitų, kam reikia, o Venckienė bus trečia. Galim lažintis.

   Thumb up 7 Thumb down 10 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...