Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 20 Trečiadienis
 

Krokuvoje vyksta tarptautinis seminaras “Europos Holokausto istorija, žmogaus teisės ir tolerancija šiandien”

2012-04-21 16:40 | Laiškai | Komentarų (21)

Kristina Apanavičiūtė. KK nuotr.

Nuo balandžio 19 dienos Krokuvoje vyksta JAV ambasados, Vilniaus Gaono valstybinio zydu muziejaus, Galicijos Žydų muziejaus ir Jungtinių Amerikos Valstijų Holokausto Memorialo muziejaus organizuojamas tarptautinis seminaras Lietuvos dėstytojams.

Tarptautiniame seminare dalyvauja dėstytojai, mokslo ir kultūros darbuotojai iš Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų, Edukologijos universiteto, taip pat dalyvauja Kėdainių krašto, bei Sugiharos namų muziejaus, JAV bei Kanados ambasadų darbuotojai.

Seminaro dalyviai yra supažindinami su Holokausto Europoje istorija, dalinasi Holokausto studijų bendrajame istorijos mokymo kontekste patirtimi universitetuose, muziejuose ir nevyriausybinėse organizacijose.

Balandžio 19 dieną seminaro dalyviai išklausė įvadinį kursą Vilniaus valstybinio žydų muziejaus tolerancijos centre. Skrendant į Varšuvą, lėktuvu dalyviai skrido kartu su Lietuvos Respublikos Seimo delegacija. Ne vienas seminaro dalyvis maloniai nudžiugo, jog Seimo delegacija skrido ta pačia ekonomine klase “kaip paprasti piliečiai”.

Balandžio 19 dieną seminaro dalyviams tapo susipažinimo ir kelionės diena. O kitą dieną jau prasidėjo intensyvus darbas. Vakare dėstytojai išėjo pasivaikščioti po vieną gražiausių Europos miestų, apžiūrėjo Lietuvos ir Lenkijos bendros valstybės valdovų rezidenciją – Vavelio pilį bei aplankė kryžių, skirtą atminti Katynės aukoms ir lėktuvo, kuriuo skrisdami žuvo Lenkijos šviesuoliai prie dvejus metus, katastrofos aukoms.

Balandžio 20 dieną dalyviai susitiko su Krokuvos Jogailaičių universiteto akademine bendruomene, dalyvavo apskrito stalo diskusijose, veliau apėjo Krokuvos miestą jau su gide.

Seminaro dalyviai susipažino ne tik su žydų paveldo ir Holokausto istorija, bet apžiūrėjo ir antrąjį Europos istorijoje įkurtą Krokuvos Jogailaičių universitetą, kuriame viduramžiais studijavo Lietuvos šviesuomenė. “Lietuvos ir Lenkijos valdovas Jogaila, vykdydamas velionės žmonos Jadvygos valią, įkūrė ir parėmė šį universitetą, kuris išliko iki šių dienų,”- pabrėžė gidė.

Krokuva seminaro dalyvius pasitiko gražiu pavasarišku oru.

Balandžio 20 dienos vakare dalyviai lankėsi Žydų kultūros centre, kur šventė šabą kartu su Krokuvos žydų bendruomene.

Balandžio 21 dieną grupė lankysis Osvencimo (Auschwitz) lageryje įkurtame muziejuje – viename iš pačių baisiausių žydų naikinimo vietų.

Miestą taip pat aplankė Australijos ir Naujosios Zelandijos žydų jaunuoliai, kurie dalyvauja europiniame renginyje “Gyvybes žygis”. Šio žygio dalyviai balandžio 19 dieną apsilankė ir Vilniuje.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis, pabrėždamas tokių Holokausto atminimo įtvirtinimui skirtų renginių svarbą, pažymėjo, jog “Holokausto atminimas jau įsitvirtina ir Lietuvos visuomenės sąmonėje”.

Kad šie ministro žodžiai yra tiesa, rodo gausi Lietuvos akademinės ir kultūrinės bendruomenės grupė ir šios grupės entuziazmas, dalyvaujant tarptautiniame seminare, skirtame Holokausto atminimui Europoje įtvirtinti.

“Karštam komentarui” specialiai iš Krokuvos – Kristina Apanavičiūtė

Komentarai

 

 

 
 1. Matote žydų pamokslėlį klausyti išvyko laimės ieškotojai iš Seimo.
  Žydeliai aiškina,kad šalia Vilniaus esančiame Panerių miške 1941m.lietuviški nacionalistai sušaudė 120 tūkstančių kosmopopolitų žydų.Labai šiurpus faktas,deja iškyla klausimas,-kaip lietuviai šaudė žydus,jeigu tuo metu -1941 metais Vilniuje buvo tik vienas kitas lietuvis.Žinantys malonėkite paaiškinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Matote žydų pamokslėlį klausyti išvyko laimės ieškotojai iš Seimo.
  Žydeliai aiškina,kad šaliailniaus esančiame Panerių miške lietuviški nacionalistai sušaudė 120 tūkstančių kosmopopolitų žydų.Labai šiurpus faktas,deja iškyla klausimas,-kaip lietuviai šaudė žydus,jeigu tuo metu -1941 metais Vilniuje buvo tik vienas kitas lietuvis.Žinantys malonėkite paaiškinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. …Diktatoriaus Adolfo Hilerio – “vyriausiuoju padejeju” : mirtinai naikinant zydus, visoje naciu okupuotoje Europoje, buvo Adolf Eichman… JIs ghime 1907 metais Haifoje, kaiipo Ari Eichman, Veliau – pakeite varda Ari i Adolfa, ir siekdamas politines karjeros prieskarineje Vokietijoje – tapo labai zymiuoju fasistu, ir asmeniskai prisieme – tikrai atgrasancias moraliai normalu zmogu, ir baisias – politines pareigas Reiche : “isspresti zydu problema”, t..y. masiskai zudyti zydus… Zlugus hitlerinei Vokietijai, Agolf Eichman – slepesi ilgus metus Brazilijoje, kur septintame XX a. desimtmetyje – buvo suimtas, ir Izraelyje – nuteistas mirciai ; uz nuzudyma 6 milijonu zydu Europoje. Adolf Eichman – buvo pagrindinis zydu Holocaust’o vykdytojas Europoje, ir visu – vokiskuju mirties stovyklu – vyriausias virsininkas, II pasaulinio karo metais – Hitlerio vyriausybeje…. Tai buvo pagrindinis – zydu Tautos budelis, salia paties Reich’o fuerer’ io, Adolfo Hitlerio…. Labai teisingai – pasielge Izraelio vyriausybe, sauemusi Adolfa Eichmana, kad priejo prie isvados – jog uz sitokius nusikaltimus zydu Tautai – pakartas Adolf Eichman nenusipelne amzinai ilsetis “eretz Israel” /liet. Izraelio zemeje/, kuriai prasikalto – kruvinai fasistuodamas Europoje. Iir todel – tokio budelio lavonas, po mirties nuosprendzio ivykdymo – buvo sudegintas, o po to – islike Adolf Eichman pelenai – is lektuvo isbarstyti virs Vidurzemio juros ….. Savo laiku – apie tai rase, iskilusis lenku patrijotu dvisavairastis “Patriotyczny Ruch Polski” /liet. “Lenku Patrijotinis Judejimas’/, leidziamas – New York’e, Chicago, Toronte, Berlyne ir Varsuvoje nes ir lenku Tauta pati – labai neteisingai nukentejo : nuo hillernio “rudojo fasizmo” – pirmoje eileje , o veliau – ir nuo staliniskojo “komuno – fasizmo”… Panasiai kaip ir lietuviu Tauta – masiskai buvo naikinama savo Teyneje, ir Sibiro Gulaguose, labai kruvinai – pavergta sovietines Rusijos “komuno – fasizmo” : nuo 1940, ir po rusu okupacijos grizimo 1944 metais !…. Stalinas ir Hitleris, tai vienodai kruvini budeliai : Stalinas nuzude ; net 80 milijonu zmonijos, 140 Tautu kilmes – Rusijoje nuo 1924 iki 1953 meu, tame skaiciuje – iskaitytos ir “Holodo – moro” /liet. “Bado mirties”/ aukos – rusu okupuotose. musu Sese Ukrainos zemese, kuriu badu mire – net 8 milijonai per du metus !…!Hiltleris – nuzude 15 milijonu – ivairiu Tautu zmonijos, nuo 1933 iki 1945 metu ! To negalima – niekados pamirsti,,, Tada veike baisus – svetimuju Tautu zudikai Europoje !…. Su Pagarba – GEDIMINAS ZILINSKAS, NEW YORK

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Lietuviai yra išgelbėję keletą žydų vaikų, gal galėtų šiandien žydai padėt išgelbėt vieną mergaitę?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Juokas pro asaras zydai aiskina pasisauke Lietuvos mokslininkuskas yra cholakaustas. O kam jis idomus? Ar snekes zydai apie nusikalteliu padarytas skariaudas, kur buvo izudyta desimtys milijonu zmoniu nuo Rusijos revoliucijos kuria organizavo zydai marksistai? Kas organizavo 1-2 karus? Ar pasakys del ko buvo sukurtas cholakaustas ir kas ji sukure jo tautybe? Ar ne laikas zydams prekiauti savo tautieciu nelaime? Tai veda prie nuzogejimo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • oj kokie mes nepakantus…todel ir pasikviete lietuvius truputi apmokinti, nes njie ap0art savo partizanu nieko daugiau nemato…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Nebūtu žydai, net iš savo nelaimės Holokausto, sugebėjo padaryti verslo objektą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • uztat musu tautieciai demonstruoja bukuma, ir nemoka iprasminti savo auku atminimo. Nors Ausvice kalejo ir lietuviai, Lietuva nesirupina, kad ten butu atminimo lenta lietuviskai…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Jei kieno charakteris ir šlykštus, tai tavo. Kitaip, nelįstum su savo niekieno neprašomais patarimais ir idiotiškomis išvadomis. Pažiūrėk į nuosavą snukrodį…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kristina, kai grįši iš Varšuvos, imkis žurnalistinio tyrimo apie LAT pirmininko atžalas. Dukrą ir sūnų. Negražūs komentarai sklinda, kompromituojantys aukštą pareigūną, ir kenkiantys svarbios institucijos įvaizdžiui. Žiniasklaida, keista, bet nesidomi, lyg tai būtų kokia nereikšminga informacija.O gal būt ji, ta informacija yra apie įvykius ir santykius, kurie nulemia ir paaiškina tai, kas vyksta dabar teismų visuomenėje?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. “Teisininke”, o tu nebandei pas labai gerą stilistą nueiti? Pakeistų tavo šukuoseną, kuri aiškiai tau netinka, pagražėtum bent kiek, gal ir tavo šlykšus charakteris pasikeistų į gera. Nors… kai genai prasti, sunku ir ką padaryti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • kai nera ka pasakyti, prasideda uzgaules, beje, plaukuciai matau taip pat svieziai graziai nudazyti kaip ir pas zoologine isgama, taip kad neaisku, ka tu turi uomeny, gal nusiblondininti reikia ar kaip

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui
Kiek kainuoja patvarus ir skoningas paminklas? Kalbiname meistrą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...