Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

Krokuvoje vyksta tarptautinis seminaras “Europos Holokausto istorija, žmogaus teisės ir tolerancija šiandien”

2012-04-21 16:40 | Laiškai | Komentarų (21)

Kristina Apanavičiūtė. KK nuotr.

Nuo balandžio 19 dienos Krokuvoje vyksta JAV ambasados, Vilniaus Gaono valstybinio zydu muziejaus, Galicijos Žydų muziejaus ir Jungtinių Amerikos Valstijų Holokausto Memorialo muziejaus organizuojamas tarptautinis seminaras Lietuvos dėstytojams.

Tarptautiniame seminare dalyvauja dėstytojai, mokslo ir kultūros darbuotojai iš Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų, Edukologijos universiteto, taip pat dalyvauja Kėdainių krašto, bei Sugiharos namų muziejaus, JAV bei Kanados ambasadų darbuotojai.

Seminaro dalyviai yra supažindinami su Holokausto Europoje istorija, dalinasi Holokausto studijų bendrajame istorijos mokymo kontekste patirtimi universitetuose, muziejuose ir nevyriausybinėse organizacijose.

Balandžio 19 dieną seminaro dalyviai išklausė įvadinį kursą Vilniaus valstybinio žydų muziejaus tolerancijos centre. Skrendant į Varšuvą, lėktuvu dalyviai skrido kartu su Lietuvos Respublikos Seimo delegacija. Ne vienas seminaro dalyvis maloniai nudžiugo, jog Seimo delegacija skrido ta pačia ekonomine klase “kaip paprasti piliečiai”.

Balandžio 19 dieną seminaro dalyviams tapo susipažinimo ir kelionės diena. O kitą dieną jau prasidėjo intensyvus darbas. Vakare dėstytojai išėjo pasivaikščioti po vieną gražiausių Europos miestų, apžiūrėjo Lietuvos ir Lenkijos bendros valstybės valdovų rezidenciją – Vavelio pilį bei aplankė kryžių, skirtą atminti Katynės aukoms ir lėktuvo, kuriuo skrisdami žuvo Lenkijos šviesuoliai prie dvejus metus, katastrofos aukoms.

Balandžio 20 dieną dalyviai susitiko su Krokuvos Jogailaičių universiteto akademine bendruomene, dalyvavo apskrito stalo diskusijose, veliau apėjo Krokuvos miestą jau su gide.

Seminaro dalyviai susipažino ne tik su žydų paveldo ir Holokausto istorija, bet apžiūrėjo ir antrąjį Europos istorijoje įkurtą Krokuvos Jogailaičių universitetą, kuriame viduramžiais studijavo Lietuvos šviesuomenė. “Lietuvos ir Lenkijos valdovas Jogaila, vykdydamas velionės žmonos Jadvygos valią, įkūrė ir parėmė šį universitetą, kuris išliko iki šių dienų,”- pabrėžė gidė.

Krokuva seminaro dalyvius pasitiko gražiu pavasarišku oru.

Balandžio 20 dienos vakare dalyviai lankėsi Žydų kultūros centre, kur šventė šabą kartu su Krokuvos žydų bendruomene.

Balandžio 21 dieną grupė lankysis Osvencimo (Auschwitz) lageryje įkurtame muziejuje – viename iš pačių baisiausių žydų naikinimo vietų.

Miestą taip pat aplankė Australijos ir Naujosios Zelandijos žydų jaunuoliai, kurie dalyvauja europiniame renginyje “Gyvybes žygis”. Šio žygio dalyviai balandžio 19 dieną apsilankė ir Vilniuje.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis, pabrėždamas tokių Holokausto atminimo įtvirtinimui skirtų renginių svarbą, pažymėjo, jog “Holokausto atminimas jau įsitvirtina ir Lietuvos visuomenės sąmonėje”.

Kad šie ministro žodžiai yra tiesa, rodo gausi Lietuvos akademinės ir kultūrinės bendruomenės grupė ir šios grupės entuziazmas, dalyvaujant tarptautiniame seminare, skirtame Holokausto atminimui Europoje įtvirtinti.

“Karštam komentarui” specialiai iš Krokuvos – Kristina Apanavičiūtė

Komentarai

 

 

 
 1. Matote žydų pamokslėlį klausyti išvyko laimės ieškotojai iš Seimo.
  Žydeliai aiškina,kad šalia Vilniaus esančiame Panerių miške 1941m.lietuviški nacionalistai sušaudė 120 tūkstančių kosmopopolitų žydų.Labai šiurpus faktas,deja iškyla klausimas,-kaip lietuviai šaudė žydus,jeigu tuo metu -1941 metais Vilniuje buvo tik vienas kitas lietuvis.Žinantys malonėkite paaiškinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Matote žydų pamokslėlį klausyti išvyko laimės ieškotojai iš Seimo.
  Žydeliai aiškina,kad šaliailniaus esančiame Panerių miške lietuviški nacionalistai sušaudė 120 tūkstančių kosmopopolitų žydų.Labai šiurpus faktas,deja iškyla klausimas,-kaip lietuviai šaudė žydus,jeigu tuo metu -1941 metais Vilniuje buvo tik vienas kitas lietuvis.Žinantys malonėkite paaiškinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. …Diktatoriaus Adolfo Hilerio – “vyriausiuoju padejeju” : mirtinai naikinant zydus, visoje naciu okupuotoje Europoje, buvo Adolf Eichman… JIs ghime 1907 metais Haifoje, kaiipo Ari Eichman, Veliau – pakeite varda Ari i Adolfa, ir siekdamas politines karjeros prieskarineje Vokietijoje – tapo labai zymiuoju fasistu, ir asmeniskai prisieme – tikrai atgrasancias moraliai normalu zmogu, ir baisias – politines pareigas Reiche : “isspresti zydu problema”, t..y. masiskai zudyti zydus… Zlugus hitlerinei Vokietijai, Agolf Eichman – slepesi ilgus metus Brazilijoje, kur septintame XX a. desimtmetyje – buvo suimtas, ir Izraelyje – nuteistas mirciai ; uz nuzudyma 6 milijonu zydu Europoje. Adolf Eichman – buvo pagrindinis zydu Holocaust’o vykdytojas Europoje, ir visu – vokiskuju mirties stovyklu – vyriausias virsininkas, II pasaulinio karo metais – Hitlerio vyriausybeje…. Tai buvo pagrindinis – zydu Tautos budelis, salia paties Reich’o fuerer’ io, Adolfo Hitlerio…. Labai teisingai – pasielge Izraelio vyriausybe, sauemusi Adolfa Eichmana, kad priejo prie isvados – jog uz sitokius nusikaltimus zydu Tautai – pakartas Adolf Eichman nenusipelne amzinai ilsetis “eretz Israel” /liet. Izraelio zemeje/, kuriai prasikalto – kruvinai fasistuodamas Europoje. Iir todel – tokio budelio lavonas, po mirties nuosprendzio ivykdymo – buvo sudegintas, o po to – islike Adolf Eichman pelenai – is lektuvo isbarstyti virs Vidurzemio juros ….. Savo laiku – apie tai rase, iskilusis lenku patrijotu dvisavairastis “Patriotyczny Ruch Polski” /liet. “Lenku Patrijotinis Judejimas’/, leidziamas – New York’e, Chicago, Toronte, Berlyne ir Varsuvoje nes ir lenku Tauta pati – labai neteisingai nukentejo : nuo hillernio “rudojo fasizmo” – pirmoje eileje , o veliau – ir nuo staliniskojo “komuno – fasizmo”… Panasiai kaip ir lietuviu Tauta – masiskai buvo naikinama savo Teyneje, ir Sibiro Gulaguose, labai kruvinai – pavergta sovietines Rusijos “komuno – fasizmo” : nuo 1940, ir po rusu okupacijos grizimo 1944 metais !…. Stalinas ir Hitleris, tai vienodai kruvini budeliai : Stalinas nuzude ; net 80 milijonu zmonijos, 140 Tautu kilmes – Rusijoje nuo 1924 iki 1953 meu, tame skaiciuje – iskaitytos ir “Holodo – moro” /liet. “Bado mirties”/ aukos – rusu okupuotose. musu Sese Ukrainos zemese, kuriu badu mire – net 8 milijonai per du metus !…!Hiltleris – nuzude 15 milijonu – ivairiu Tautu zmonijos, nuo 1933 iki 1945 metu ! To negalima – niekados pamirsti,,, Tada veike baisus – svetimuju Tautu zudikai Europoje !…. Su Pagarba – GEDIMINAS ZILINSKAS, NEW YORK

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Lietuviai yra išgelbėję keletą žydų vaikų, gal galėtų šiandien žydai padėt išgelbėt vieną mergaitę?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Juokas pro asaras zydai aiskina pasisauke Lietuvos mokslininkuskas yra cholakaustas. O kam jis idomus? Ar snekes zydai apie nusikalteliu padarytas skariaudas, kur buvo izudyta desimtys milijonu zmoniu nuo Rusijos revoliucijos kuria organizavo zydai marksistai? Kas organizavo 1-2 karus? Ar pasakys del ko buvo sukurtas cholakaustas ir kas ji sukure jo tautybe? Ar ne laikas zydams prekiauti savo tautieciu nelaime? Tai veda prie nuzogejimo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • oj kokie mes nepakantus…todel ir pasikviete lietuvius truputi apmokinti, nes njie ap0art savo partizanu nieko daugiau nemato…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Nebūtu žydai, net iš savo nelaimės Holokausto, sugebėjo padaryti verslo objektą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • uztat musu tautieciai demonstruoja bukuma, ir nemoka iprasminti savo auku atminimo. Nors Ausvice kalejo ir lietuviai, Lietuva nesirupina, kad ten butu atminimo lenta lietuviskai…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Jei kieno charakteris ir šlykštus, tai tavo. Kitaip, nelįstum su savo niekieno neprašomais patarimais ir idiotiškomis išvadomis. Pažiūrėk į nuosavą snukrodį…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kristina, kai grįši iš Varšuvos, imkis žurnalistinio tyrimo apie LAT pirmininko atžalas. Dukrą ir sūnų. Negražūs komentarai sklinda, kompromituojantys aukštą pareigūną, ir kenkiantys svarbios institucijos įvaizdžiui. Žiniasklaida, keista, bet nesidomi, lyg tai būtų kokia nereikšminga informacija.O gal būt ji, ta informacija yra apie įvykius ir santykius, kurie nulemia ir paaiškina tai, kas vyksta dabar teismų visuomenėje?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. “Teisininke”, o tu nebandei pas labai gerą stilistą nueiti? Pakeistų tavo šukuoseną, kuri aiškiai tau netinka, pagražėtum bent kiek, gal ir tavo šlykšus charakteris pasikeistų į gera. Nors… kai genai prasti, sunku ir ką padaryti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • kai nera ka pasakyti, prasideda uzgaules, beje, plaukuciai matau taip pat svieziai graziai nudazyti kaip ir pas zoologine isgama, taip kad neaisku, ka tu turi uomeny, gal nusiblondininti reikia ar kaip

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...