Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 29 Sekmadienis
 

Kreipimasis į Lietuvos piliečius: Apginkime mūsų žemę, kalbą ir valstybę!

2013-04-27 09:39 | Laiškai | Komentarų (46)

Kas apgins lietuvybę, jei ne mes patys? KK nuotr.

KPSS autonomininkai, prieš du dešimtmečius mėginę atplėšti Vilniaus kraštą nuo Lietuvos, kasdien drąsėja ir įžūlėja. Pasinaudodami tuo, kad atkūrus Nepriklausomybę nebuvo įvykdyta administracinė reforma, o patiems neteko atsakyti už savo nusikalstamą veiklą prieš atkuriamą Lietuvos Respubliką, jie greitai susigrąžino valdžią šiame krašte. Susibūrę į legaliai veikiančią politinę organizaciją, pasivadinusią LLRA, dangstydamiesi lenkiškai kalbančių šio regiono gyventojų interesų gynėjų širma, jie tuojau pat pradėjo ir jau du dešimtmečius nuosekliai plėtoja ir stiprina antivalstybinę ardomąją veiklą. Stengiamasi visais būdais ir atžvilgiais – kalbiniu, kultūriniu, socialiniu ir politiniu – kuo labiau izoliuoti jų valdomus Rytų Lietuvos rajonus nuo likusios šalies ir paruošti dirvą susiklosčius palankioms aplinkybėms įgyvendinti prieš du dešimtmečius nepasiektą tikslą – atskirti nuo Lietuvos jos teritorijos dalį.

Jų pastangomis ir nuolaidžiaujant Lietuvos Respublikos valdžiai, Rytų Lietuvoje gyvenantys lietuviai ir kitoms tautinėms bendrijoms priklausantys piliečiai faktiškai paversti diskriminuojama ir engiama mažuma:

Iš šio regiono savivaldybių administracijos ir viešųjų įstaigų nuosekliai ir metodiškai išstumiami Lietuvos Respublikai, o ne LLRA lojalūs pareigūnai ir darbuotojai;

Uoliai ir kryptingai naikinamas ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų su mokomąja valstybine lietuvių kalba tinklas bei jau du dešimtmečius sabotuojamas rimtas valstybinės kalbos mokymas nelietuviškose mokyklose;

Ignoruojama Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostata dėl lietuvių valstybinės kalbos statuso ir teisiniai aktai, reglamentuojantys jos vartojimą viešojoje erdvėje;

Vietovardžių ir gatvių pavadinimai rašomi nevalstybine kalba, šitaip stengiantis provokuojamai parodyti, jog Rytų Lietuva geografiniu ir istoriniu požiūriu nėra integrali ir organiška Lietuvos dalis.

Šiurkščiai pažeidus Lietuvos Respublikos Seimo Rinkimų įstatymą, LLRA neteisėtai tapo parlamentine partija. Tapusi Lietuvą valdančios partijų koalicijos dalyve, ji savo naują politinį statusą išnaudoja ne konstruktyviam darbui Lietuvos Respublikos ir visų jos piliečių labui. Keliami vis nauji nepagrįsti, provokaciniai, tautinę ir politinę įtampą kurstantys reikalavimai šalies valdžiai:

Patenkinus LLRA reikalavimą oficialiuose dokumentuose rašyti asmenvardžius ne tik valstybine, bet ir kitomis kalbomis, Lietuva taptų šalimi, kurios piliečiai juridiškai nebepriklausytų vien Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos erdvei, bet būtų įtvirtinta ir pradėtų veikti neturinti analogų pasaulinėje praktikoje kitų šalių valstybinių kalbų jurisdikcija; tai reikštų, kad būtų sumenkintas, o faktiškai net paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas;

Įgyvendinus LLRA reikalavimą rašyti vietovardžių ir gatvių pavadinimus ne lietuvių kalba, būtų įgyvendintas senas autonomininkų siekis kalbiškai taip nužymėti geografines ir politines Rytų Lietuvos ribas, kad būtų toliau įtvirtinama ir legitimuojama jų skleidžiama melaginga istorijos versija, jog šis regionas nėra Lietuvos senųjų etninių žemių dalis, o jame nuo amžių gyvenantys lietuviai ir kiti vietos gyventojai būtų priversti jaustis gyveną ne savo protėvių žemėje, o ginčytinoje ir tik laikinai Lietuvos Respublikai priklausančioje teritorijoje;

Nusileidus LLRA reikalavimui neribotam laikui atidėti vienodą lietuvių kalbos valstybinį egzaminą visų šalies mokyklų abiturientams, būtų patvirtinta, kad ir nepriklausomoje Lietuvoje valstybinis lietuvių kalbos statusas tebėra tik teisinė fikcija; valstybinę kalbą gerai mokantys šalies moksleiviai toliau būtų diskriminuojami ir, kaip sovietmečiu, faktiškai būtų traktuojami kaip antrarūšiai savo valstybės piliečiai, nes šios kalbos sąmoningai arba neatsakingai vengiantys mokytis jų bendraamžiai atsidurtų privilegijuotoje padėtyje stodami į aukštesnės pakopos lavinimo įstaigas arba siekdami rasti vietą šalies darbo rinkoje.

Vykdanti neapgalvoto ir neatsakingo pataikavimo visiems kaimynams politiką Lietuvos valdžia pasirengusi nuolankiai tenkinti šiuos reikalavimus. Ji taip ir neišmoko Klaipėdos krašto pamokos ir nėra pasiruošusi ryžtingai pasipriešinti vakarykščių autonomininkų ir jų įpėdinių užmačioms paversti Vilniaus kraštą Lietuvos valstybės eksklavu – kol kas formaliai jos dar valdomu, bet de facto nuo šalies jau atskirtu autonominiu regionu.

Jeigu Lietuva sutiktų išsižadėti dalies jai nuo amžių priklausančios savo žemės, leistų sumenkinti ir paniekinti savo kalbą, ji prarastų teisę vadintis suverenia valstybe, o mes patys – laisvais ir oriais tos valstybės piliečiais. Šliaužianti Rytų Lietuvos aneksija privalo būti ir bus sustabdyta! Ją galime sustabdyti tik mes patys.

Balandžio 28 d. 14 val. Nepriklausomybės aikštėje rengiamas protesto prieš antivalstybinių jėgų vykdomas provokacijas ir valstybę žeminančią užsienio politiką mitingas.

Prabuskime ir ateikime visi, kam brangi Lietuvos laisvė, garbė ir gyvybė! Tegu atgyja ir mus sutelkia sąjūdinė meilės Tėvynei Lietuvai dvasia.

Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę!

Viešą kvietimą Lietuvos piliečiams pasirašė: Zigmas Zinkevičius, Romualdas Granauskas, Jonas Mikelinskas, Jonas Algirdas Antanaitis, Donatas Katkus, Julius Šalkauskas, Regimantas Tamošaitis, Renata Šerelytė – Mendeikienė,  Vytautas Bubnys, Dalia Michelevičiūtė, Romas Gudaitis, Romualdas Ozolas, Petras Plumpa, Vytautas Rubavičius, Alfonsas Svarinskas, Vytautas Radžvilas, Vanda Juknaitė, Antanas Buračas, Daiva Tamošaitytė ir kt.

Komentarai

 

 

 
 1. Sveiki,
  Mano vardas yra Pietų Džakarta, Indonezijoje. Norėčiau pasinaudoti šia priemone, kad patarčiau visiems, būkite atsargūs, norėdami gauti paskolą čia, todėl daugelis paskolų skolintojų čia yra visi sukčiai, ir jie yra tik čia, kad sukčiauja jus iš jūsų pinigų, Aš kreipiuosi dėl 200 milijonų paskolos iš moterys Dubajuje ir aš praradau apie 10 milijonų be paskolų, jie vėl ir vėl paklausė išlaidų, aš mokėjau beveik 10 milijonų, bet dar negavau paskolos,

  Dievas yra šlovė, susitiko su draugu, kuris ką tik kreipėsi į paskolą, ir jis be paskolos gavo paskolą, todėl pristatė mane ponia Olivia Daniel, ir aš kreipėsi dėl 400 milijonų, manau, tai buvo pokštas ir Sukčiavimo, bet paskolą gavau mažiau nei per 24 valandas tik 2 proc. Be užstato. Esu labai laimingas, nes buvau išgelbėtas nuo blogo.

  Todėl aš patariu visiems žmonėms čia, kuriems reikia paskolų susisiekti
  Ponia Olivia Daniel, el. Paštu: (oliviadaniel93@gmail.com)

  Galite susisiekti su manimi, jei jums reikia papildomos informacijos el. Paštu: (yuliy3531@gmail.com)

  Dar kartą ačiū visiems už skaitomą mano liudijimą, ir Dievas gali ir toliau palaiminti mus visus ir suteikti mums ilgą gyvenimą ir klestėjimą

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...