Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 27 Trečiadienis
 

Kreipimasis į Lietuvos piliečius: Apginkime mūsų žemę, kalbą ir valstybę!

2013-04-27 09:39 | Laiškai | Komentarų (46)

Kas apgins lietuvybę, jei ne mes patys? KK nuotr.

KPSS autonomininkai, prieš du dešimtmečius mėginę atplėšti Vilniaus kraštą nuo Lietuvos, kasdien drąsėja ir įžūlėja. Pasinaudodami tuo, kad atkūrus Nepriklausomybę nebuvo įvykdyta administracinė reforma, o patiems neteko atsakyti už savo nusikalstamą veiklą prieš atkuriamą Lietuvos Respubliką, jie greitai susigrąžino valdžią šiame krašte. Susibūrę į legaliai veikiančią politinę organizaciją, pasivadinusią LLRA, dangstydamiesi lenkiškai kalbančių šio regiono gyventojų interesų gynėjų širma, jie tuojau pat pradėjo ir jau du dešimtmečius nuosekliai plėtoja ir stiprina antivalstybinę ardomąją veiklą. Stengiamasi visais būdais ir atžvilgiais – kalbiniu, kultūriniu, socialiniu ir politiniu – kuo labiau izoliuoti jų valdomus Rytų Lietuvos rajonus nuo likusios šalies ir paruošti dirvą susiklosčius palankioms aplinkybėms įgyvendinti prieš du dešimtmečius nepasiektą tikslą – atskirti nuo Lietuvos jos teritorijos dalį.

Jų pastangomis ir nuolaidžiaujant Lietuvos Respublikos valdžiai, Rytų Lietuvoje gyvenantys lietuviai ir kitoms tautinėms bendrijoms priklausantys piliečiai faktiškai paversti diskriminuojama ir engiama mažuma:

Iš šio regiono savivaldybių administracijos ir viešųjų įstaigų nuosekliai ir metodiškai išstumiami Lietuvos Respublikai, o ne LLRA lojalūs pareigūnai ir darbuotojai;

Uoliai ir kryptingai naikinamas ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų su mokomąja valstybine lietuvių kalba tinklas bei jau du dešimtmečius sabotuojamas rimtas valstybinės kalbos mokymas nelietuviškose mokyklose;

Ignoruojama Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostata dėl lietuvių valstybinės kalbos statuso ir teisiniai aktai, reglamentuojantys jos vartojimą viešojoje erdvėje;

Vietovardžių ir gatvių pavadinimai rašomi nevalstybine kalba, šitaip stengiantis provokuojamai parodyti, jog Rytų Lietuva geografiniu ir istoriniu požiūriu nėra integrali ir organiška Lietuvos dalis.

Šiurkščiai pažeidus Lietuvos Respublikos Seimo Rinkimų įstatymą, LLRA neteisėtai tapo parlamentine partija. Tapusi Lietuvą valdančios partijų koalicijos dalyve, ji savo naują politinį statusą išnaudoja ne konstruktyviam darbui Lietuvos Respublikos ir visų jos piliečių labui. Keliami vis nauji nepagrįsti, provokaciniai, tautinę ir politinę įtampą kurstantys reikalavimai šalies valdžiai:

Patenkinus LLRA reikalavimą oficialiuose dokumentuose rašyti asmenvardžius ne tik valstybine, bet ir kitomis kalbomis, Lietuva taptų šalimi, kurios piliečiai juridiškai nebepriklausytų vien Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos erdvei, bet būtų įtvirtinta ir pradėtų veikti neturinti analogų pasaulinėje praktikoje kitų šalių valstybinių kalbų jurisdikcija; tai reikštų, kad būtų sumenkintas, o faktiškai net paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas;

Įgyvendinus LLRA reikalavimą rašyti vietovardžių ir gatvių pavadinimus ne lietuvių kalba, būtų įgyvendintas senas autonomininkų siekis kalbiškai taip nužymėti geografines ir politines Rytų Lietuvos ribas, kad būtų toliau įtvirtinama ir legitimuojama jų skleidžiama melaginga istorijos versija, jog šis regionas nėra Lietuvos senųjų etninių žemių dalis, o jame nuo amžių gyvenantys lietuviai ir kiti vietos gyventojai būtų priversti jaustis gyveną ne savo protėvių žemėje, o ginčytinoje ir tik laikinai Lietuvos Respublikai priklausančioje teritorijoje;

Nusileidus LLRA reikalavimui neribotam laikui atidėti vienodą lietuvių kalbos valstybinį egzaminą visų šalies mokyklų abiturientams, būtų patvirtinta, kad ir nepriklausomoje Lietuvoje valstybinis lietuvių kalbos statusas tebėra tik teisinė fikcija; valstybinę kalbą gerai mokantys šalies moksleiviai toliau būtų diskriminuojami ir, kaip sovietmečiu, faktiškai būtų traktuojami kaip antrarūšiai savo valstybės piliečiai, nes šios kalbos sąmoningai arba neatsakingai vengiantys mokytis jų bendraamžiai atsidurtų privilegijuotoje padėtyje stodami į aukštesnės pakopos lavinimo įstaigas arba siekdami rasti vietą šalies darbo rinkoje.

Vykdanti neapgalvoto ir neatsakingo pataikavimo visiems kaimynams politiką Lietuvos valdžia pasirengusi nuolankiai tenkinti šiuos reikalavimus. Ji taip ir neišmoko Klaipėdos krašto pamokos ir nėra pasiruošusi ryžtingai pasipriešinti vakarykščių autonomininkų ir jų įpėdinių užmačioms paversti Vilniaus kraštą Lietuvos valstybės eksklavu – kol kas formaliai jos dar valdomu, bet de facto nuo šalies jau atskirtu autonominiu regionu.

Jeigu Lietuva sutiktų išsižadėti dalies jai nuo amžių priklausančios savo žemės, leistų sumenkinti ir paniekinti savo kalbą, ji prarastų teisę vadintis suverenia valstybe, o mes patys – laisvais ir oriais tos valstybės piliečiais. Šliaužianti Rytų Lietuvos aneksija privalo būti ir bus sustabdyta! Ją galime sustabdyti tik mes patys.

Balandžio 28 d. 14 val. Nepriklausomybės aikštėje rengiamas protesto prieš antivalstybinių jėgų vykdomas provokacijas ir valstybę žeminančią užsienio politiką mitingas.

Prabuskime ir ateikime visi, kam brangi Lietuvos laisvė, garbė ir gyvybė! Tegu atgyja ir mus sutelkia sąjūdinė meilės Tėvynei Lietuvai dvasia.

Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę!

Viešą kvietimą Lietuvos piliečiams pasirašė: Zigmas Zinkevičius, Romualdas Granauskas, Jonas Mikelinskas, Jonas Algirdas Antanaitis, Donatas Katkus, Julius Šalkauskas, Regimantas Tamošaitis, Renata Šerelytė – Mendeikienė,  Vytautas Bubnys, Dalia Michelevičiūtė, Romas Gudaitis, Romualdas Ozolas, Petras Plumpa, Vytautas Rubavičius, Alfonsas Svarinskas, Vytautas Radžvilas, Vanda Juknaitė, Antanas Buračas, Daiva Tamošaitytė ir kt.

Komentarai

 

 

 
 1. Sveiki,
  Mano vardas yra Pietų Džakarta, Indonezijoje. Norėčiau pasinaudoti šia priemone, kad patarčiau visiems, būkite atsargūs, norėdami gauti paskolą čia, todėl daugelis paskolų skolintojų čia yra visi sukčiai, ir jie yra tik čia, kad sukčiauja jus iš jūsų pinigų, Aš kreipiuosi dėl 200 milijonų paskolos iš moterys Dubajuje ir aš praradau apie 10 milijonų be paskolų, jie vėl ir vėl paklausė išlaidų, aš mokėjau beveik 10 milijonų, bet dar negavau paskolos,

  Dievas yra šlovė, susitiko su draugu, kuris ką tik kreipėsi į paskolą, ir jis be paskolos gavo paskolą, todėl pristatė mane ponia Olivia Daniel, ir aš kreipėsi dėl 400 milijonų, manau, tai buvo pokštas ir Sukčiavimo, bet paskolą gavau mažiau nei per 24 valandas tik 2 proc. Be užstato. Esu labai laimingas, nes buvau išgelbėtas nuo blogo.

  Todėl aš patariu visiems žmonėms čia, kuriems reikia paskolų susisiekti
  Ponia Olivia Daniel, el. Paštu: (oliviadaniel93@gmail.com)

  Galite susisiekti su manimi, jei jums reikia papildomos informacijos el. Paštu: (yuliy3531@gmail.com)

  Dar kartą ačiū visiems už skaitomą mano liudijimą, ir Dievas gali ir toliau palaiminti mus visus ir suteikti mums ilgą gyvenimą ir klestėjimą

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...