Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 26 Penktadienis
 

Krašto apsaugos ministerija pasisako prieš užsakomąją žiniasklaidą

2010-11-30 17:23 | Krašto apsauga | Komentarų (6)

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė (KAM nuotr.)

„Krašto apsaugos ministerija užsakomosios žiniasklaidos neperka ir nepirks. Žiniasklaidos pirkimas yra socialiai neatsakingas elgesys, prieštarauja demokratiškos ir pilietinės visuomenės principams, iškreipia žodžio laisvę“, – teigia krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė po „Valstiečių laikraščio“ pardavimų skyriaus atstovų pasiūlymų ministerijai pirkti užsakomuosius straipsnius ar sudaryti sutartį dėl kitokių paslaugų pirkimo ir po to sekusio tendencingo „VL“ straipsnio apie Krašto apsaugos ministeriją (KAM).

„VL“ pardavimų skyriaus atstovai į ministeriją buvo atėję lapkričio pradžioje siūlydami pirkti užsakomuosiuos straipsnius arba kitaip bendradarbiauti, jiems tuomet buvo atsakyta, kad Krašto apsaugos ministerijos principinė pozicija yra informuoti visuomenę be užsakomosios žiniasklaidos.

„VL“ lapkričio 27 d. straipsnis „Ministerijos biurokratams tūkstančiai, o kariams trupiniai“ yra pirmasis straipsnis po ilgo nesidomėjimo krašto apsauga periodo. Per pastarąjį pusmetį laikraštyje buvo išspausdinta vos porą originalių straipsnių krašto apsaugos tema.

Krašto apsaugos ministerija mano, kad žiniasklaidos pirkimu griaunamas vienas pagrindinių demokratijos principų – žodžio ir spaudos laisvė, taip pat griaunami ir žurnalistinio darbo principai, visuomenės pasitikėjimas žiniasklaida ir institucijomis.

„Krašto apsaugos ministerija yra aktyviai dirbanti, todėl kartais klystanti. Vieša kritika, išreikšta laikantis etikos ir objektyvumo principų, ne tik prisideda prie ministerijos veiklos gerinimo, bet ir atitinka viešąjį interesą, prisideda prie demokratijos plėtros, – pabrėžė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. – Tačiau tai turi būti daroma laikantis Visuomenės informavimo įstatymo ir Lietuvos žurnalistų etikos kodekso, o ne manipuliuojant ir klaidinančiai interpretuojant duomenis“.

Norime pažymėti, kad minėtoje „VL“ publikacijoje manipuliuojami klaidingai interpretuojami KAM pateikiami duomenys.

Dėl darbuotojų mėnesinio užmokesčio

Vyriausybės strateginio koordinavimo departamentui atliekant 2010 m. vidutinio darbo užmokesčio analizę buvo lyginamas Krašto apsaugos ministerijos kaip institucinio vieneto vidutinis darbo užmokestis, tuo tarpu kitų ministerijų darbo užmokestis buvo skaičiuojamas su tų ministerijų reguliavimo sferai priklausančiais padaliniais. Tačiau net ir lyginant vidutinio darbo užmokesčio dydį tarp šalies ministerijų kaip institucijų, Krašto apsaugos ministerijos vidurkis nėra didžiausias.

Vidutinis civilių tarnautojų ir darbuotojų tik Krašto apsaugos ministerijoje, be kitų sistemos tarnautojų, mėnesinis darbo užmokestis yra 3864,64 Lt (2010 rugsėjo 1 d. duomenimis). Beje, suma nurodoma neatskaičiuos mokesčių. Ministerijos vidutinį užmokesčio lygį pakelia integruotoje Ministerijos dalyje – Gynybos štabe – dirbančių vyresniųjų karininkų užmokestis, kurių čia didžioji dauguma. Tuo tarpu visos krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos karių mėnesinio darbo užmokesčio vidutinis dydis yra 2836,88 Lt neatskaičius mokesčių. Visos krašto apsaugos sistemos, kaip šalies valdymo srities, vidutinis mėnesinio darbo užmokesčio dydis yra 2688,7 Lt neatskaičius mokesčių ir šis dydis yra mažesnis už visų ministerijų vidurkį.

Dėl reprezentacinių lėšų

2010 metais Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kaip institucijai patvirtinti asignavimai reprezentacinėms išlaidoms sudaro 96,0 tūkst. Lt.

Visos krašto apsaugos sistemos, kurios asignavimų valdytoja yra KAM ir kurią be ministerijos sudaro jai pavaldžios įstaigos ir kariuomenės padaliniai (iš viso apie 15 tūkst. žmonių), reprezentacinės išlaidoms patvirtinta apie 1,3 mln. Lt.

Tuo tarpu žiniasklaidoje pateiktoje informacijoje pagal skiriamus asignavimus reprezentacijai lyginami 15 tūkst. žmonių krašto apsaugos sistema su kitoms kelis šimtus darbuotojų turinčiomis Lietuvos ministerijomis, taip pat nurodoma, kad 2010 metais KAM „reprezentacijai panaudojo 772,9 tūkst. Lt“, ministerija minima tarp institucijų, kurios reprezentacijai išleido daugiausia lėšų.

Reprezentacinės išlaidos – tai atstovavimo išlaidos šalies viduje ir užsienyje. Joms priskiriamos užsienio valstybių asmenų, delegacijų, karių, svečių priėmimo išlaidos, užsienyje arba šalies viduje rengiamų oficialių priėmimų ir karių pratybų svečių dienų išlaidos, darbo susitikimų išlaidos it kt. Pavyzdžiui, „VL“ straipsnyje minimų rugsėjo mėnesio ministrės reprezentacinių išlaidų dalį sudarė ir Prano Daunio, Nepriklausomybės kovose apakusio savanorio, 110-ųjų gimimo metinių išlaidos Kaune.

2010 m. krašto apsaugos ministrės reprezentacinio fondo išlaidos palyginus su ankstesniais metais yra sumažėjusios. Šiais metais krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės reprezentacinio fondo suma yra apie 2 tūkst. Lt per mėnesį. Palyginimui, 2008 m. spalio mėn. Ministro fondui pervesta 8948 Lt, o 2010 m. spalio mėn. – 2057 Lt. Nuo 2009 m. pradžios pasikeitus LR Vyriausybės narių reprezentacinio fondo dydžio nustatymo ir panaudojimo tvarkai už šias lėšas reikia griežtai atsiskaityti, jos yra tris kartus sumažintos, negu buvo anksčiau.

Beje, iki 2009 m už reprezentacinio fondo išlaidas ministrams nereikėjo atsiskaityti, nuo šių lėšų nebuvo atskaičiuojami jokie mokesčiai, o per metus bendra suma galėjo būti iki 70 tūkst. Lt. Šios lėšos iš esmės būdavo pervedamos kaip atlyginimo dalis.

Dabar duomenys apie ministrės reprezentacinio fondo lėšas ir išlaidas yra pateikiami Krašto apsaugos ministerijos interneto tinklalapyje.

„„VL“ veiksmus laikome neetiškais, todėl dėl bandymo daryti spaudimą kreipsimės į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą. Sąmoningai klaidinantys ir tendencingi straipsniai tikrai nepakeis ministerijos požiūrio į socialiai neatsakingą visuomenės informavimą“, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

KAM inf.

Komentarai

 

 

 
  1. Sveiki draugai , kaip yra viskas , ir ką norėtumėte pasakyti apie šį straipsnį , mano nuomone, tikrai puikus skirta man .

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Krasto apsaugos ministerija nepasinaudojo VL pasiulymu,o ministre aiskina kaip nedemokratiska uzsakyti rasinius isskirtiniuose leidiniuose.Va kad taip isgirstu partiniu shaiku vadai.O ministerijos paskirstytos atskiroms partinems grupelems,ir kas paneigs,kad tos partines grupeles nepalaiko glaudziu,isskirtiniu rysiu su pasirinkta,sakyciau pataikaujancia,atskira ziniasklaidos grupe ar vienetu.Juk atskiros partines shaikos net turi savo ziniasklaidos vienetus ar net grupes,kitur turi dali akciju,kitur net turi savo atstovus,personalijas,kurie per partijas vykdo ministeriju viesuju rysiu misija,reklama,propaganda ir t.t.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. Netikiu ne vienu koncervatoriu zodziu.Gerai atsimenu prezidento R.Pakso apkalta.Viskas buvo uzsakyta,ir su netinkamu zmogumi susidorota.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...