Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 6 Pirmadienis
 

Kova su COVID-19: Lietuva patraukliomis sąlygomis skolinasi 1,5 mlrd. eurų

2020-04-06 13:01 | Naujienos | Komentarų (7)

Lietuva patraukliomis sąlygomis skolinasi 1,5 mlrd. eurų

Lietuvą netrukus pasieks 1,5 mlrd. eurų skolintų lėšų iš tarptautinių finansų institucijų. Lėšos bus skiriamos užtikrinti valstybės iždo likvidumą.

„Pasaulio arenoje esame vertinami kaip patikimai ir labai atsakingai valdantys viešuosius finansus. Atėjo laikas tuo pasinaudoti Lietuvos gyventojų naudai. Pasirašiau 1,5 mlrd. eurų vertės paskolos sutarčių su tarptautinėmis finansinėmis institucijomis patraukliomis sąlygomis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų ministerija ir Europos investicijų bankas (EIB) šiandien pasirašė sutartį dėl 700 mln. eurų paskolos suteikimo. Galutinė paskolos trukmė ir palūkanų norma bus nustatyta atsižvelgiant į padėtį kapitalo rinkose.

Finansų ministerija su Europos Tarybos vystymo banku (ETVB) turi dvi 2019 m. birželį ir 2020 m. kovą pasirašytas sutartis po 100 mln. eurų. Pagal esamas sutartis numatoma padidinti paskolos sumą iki 400 mln. eurų.

400 mln. eurų paskolą Lietuvai suteiks ir Šiaurės investicijų bankas (ŠIB). Paskolos sutartis penktadienį tarp Finansų ministerijos ir ŠIB pasirašyta 10-ies metų trukmės su kintama palūkanų norma.

Kovo 16 d. Vyriausybė patvirtino Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame, siekiant užtikrinti valstybės iždo likvidumą, numatyta Vyriausybei skolintis papildomai 5 mlrd. eurų. Kovo 17 d. Seimas padidino Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limitą.

Komentarai

 

 

 
 1. Labai jau paslaptingai skama skolinasi palankiomis salygomis,jeigu tai taip yra is tikruju,kodel viesai mes,lietuviai ,nesame informuojami,cia matomai vel bus kaip 2008m ,kai skolinosi uz milziniskas palukanas,o pasekmes matome ir dabar,o kai kas taspo milijonieriais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. SAM ministras A.Veryga kasdien stebimas TV ekranuose, jo kalbos užima nemažą viešo interneto dalį. Kalba labai gražiai ir tos dėlionės gali užliūliuoti žiūrovą ar skaitytoją. Profesorius bet kurioje tribūnoje jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Tad ir nenuostabu, kad pakilo jo reitingai ir tai šiek tiek padeda prislėpti valdančios komandos ir jos lyderio R.Karbauskio kuklias galimybes bei gan savitas moralines nuostatas. Kurios, beje, išryškėjo pabandžius Seimui padėti į pavojingą padėtį sunkiai dirbančius su pandemijos ligoniais medikus. Dar šlykščiau atrodė tas faktas, kad atsisakę balsuoti daugumiečiai apkaltino opoziciją, atseit, balsavimą sužlugdžiusią. Šiandien , tikiuosi, grubi klaida bus ištaisyta, o LVŽS lyderiai supuls į žiniasklaidą pasigirti kokie jie šaunūs. Vargu ar abejones jiems išsklaidyti pavyks. Gal nebent savo elektorate, kuris linkęs pritarti bet kokiam “Naisių pono” žodžiui.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 3. Jeigu jevrosojuzas deklaruoja,kad simtais milijardu teiks valstybems parama (ne paskola),tai kodel ne sakinio apie tai ir ne vieno skaiciaus?? O paimdama valstybe paskola,ar pasinaudojo tai paskolai gauti ,jevrosojuzui teikiant garantija??? Ar ci a jau jevrosojuzo nebelike,ir visa paskolos garantija suguldyta ant Lietuvos gyventoju vaiku ir anuku peciu???O gal mes kaip magnolijos laikais esam tiek isdydus ir is TVFneimsim paskolu su 1,7 proc palukanomis ,nes,matai,pasiskolinus is TVF kiekvienas euras stebimas per padidinamaji stikliuka,o imsim su 10 proc paskolas is amerikos zydeliu fondu ,nes yra galimybe organizatoriui siu paskolu ,atgauti pora procentu skolinamos sumos,tiesiai i savo asmenine ofshoro saskaita?? kaip ten tos skolos is tiesu,be valstybes paslapties sshydo???Juolan ,kad prie tu paskolu turi tiesiogini priejima buvusi snoro banko uzverteje Grybauskaite????

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Labai tikėtina, kad virusinės gyvybės formos yra vienos iš seniausių Žemėje. Žmonės per palyginti trumpą laikotarpį sugebėjo sukaupti reikalingą imunitetą kovoti ar prisitaikyti prie įvairių užkratų. Tame tarpe ir virusinių. Didžiausią pavojų kelia naujų genetinių formų virusų kūrimas. Ypač tokių, kurios gali būti panaudotos kaip masinio žmonijos naikinimo ginklas. Bakteriologinis ginklas nėra vienišas šia prasme. Jis tik papildo branduolinių ir cheminių masinio naikinimo ginklų arsenalą. Visuomenė dabar susidūrė jau ne su SARS-CoV-2 virusu , o COVID-19, kurio genetiniai pasikeitimai galėjo įvykti visaip, nes ir mokslininkų nuomonės iš esmės skiriasi. Tiems medikams ir specialistams , kurie domisi 2019 metų koronoviruso kilme, vertėtų paklausyti ką kalba vienas iš Rusijos virusologų , besidarbuojančių Italijos Bergamo mieste, Aleksandr Semionov. (TV RBK ČEZ balandžio 05d. 07:40 val.) Apart visokių jo aiškinimų apie situaciją tame labai infekuotame mieste, prasitarta ką kiniečiai mokslininkai išdarinėjo su koronoviruso genetika.. Rusijos mokslininkas – virusologas Aleksandr Semionov aiškina, kad jis moksliniuose straipsniuose sužinojo apie tai, jog grupė Kinijos mokslininkų analizavo ankstesnes koronavirusų (rytietiško sindromo) formas nuo 2003 m ir dirbtinai kūrė naujas. Virusas, mokslininko V.Semionov nuomone, NUĖJO VIRUSOLOGŲ NUMATYTU KELIU. Anot Rusijos specialisto, labai gabių virusologų grupė rekonstravo naują virusą, kuris mokslininkų spėliones apie viruso patogeniškumą ŽMOGUI patvirtino. Ir tai mokslininkai pamatė praktiškai. (Beje, visas pasaulis pamatė -P.) Moksliniai žurnalai bet kokių rašliavų nespausdina. Tai ne tas populistinis lygis, kuris valdo tą žiniasklaidą, kuri bando užčiaupti kai kam nepalankias mokslininkų nuomones. . Minėtas A.Semionov aiškina, kad jam labai liūdna, kad eksperimentai pavyko ir naujas koronavirusas pereina iš žmogaus žmogui, tai yra pasiekė naują etapą. Mokslininkas aiškina, kad, jo nuomone, karo tikslams ta forma netinka ir kad jis nebuvo kurtas karui. Tikėti tuo ar netikėti? – kiekvienas galim spręsti pagal savo supratingumą. Galima suprasti , kad Rusija nenori atsakyti už Kinijos kolegų “rankdarbius”. Ar tie tyrimai buvo derinami ir su kitų valstybių virusologais? – kol kas informacijos neteko pastebėti. Visaip gali būti.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 5. Taip, as pritariu.
  Paskolu kilpa, turi buti patraukli.
  Jeigu palįsti, tai po patrauklia mašina. Pvz po Rolce Royce ar Bentley, aisku kuo brangesniu, nauju…
  Ir visai geda žūti po kokio Žiguliuko ratais,- tiesiog absurdas !
  Tuo paciu principu ir paskolu kilpa yra pasirenkama. Na kaip ir virve pasikorimui. Issirenkama ne tik stipri, kad nenutruktu, bet ir grazi, geros spalvos, kad derintusi prie aprangos…
  Paskolas suteikusi kompanija irgi; turi paimti pakankamai solidzias paskolas, kad nebutu geda kazkam pasakyti jog moki procentelius mažus lyg koks ubagas… Netgi ir to banko ofiso dizainas turi buti nedaras gedos mums…
  Tik tada ta paskolu kilpa atrodys patraukli…
  Ir nesvarbu, kas bus po jos,- svarbiausia patrauklumas !
  …durniui, kuris trisdesimt metu apie taupyma, savo ekonomines padeties esmini gerinima negalvojo ir netaupe aukso “juodai dienai”…
  Gi kilpa – tam nelaimeliui durniui yra lengvesne iseitis nei bent koks mastymas…

  Thumb up 1 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...