Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

Konservatoriai Vyriausybei siūlo vietoj numatytų 800 darbelių imtis 10 konkrečių žingsnių emigracijai stabdyti

2017-04-04 09:17 | Politika | Komentarų (2)

Konservatorių nuomone, deklaratyviais dokumentais Vyriausybė emigracijos nesustabdys. KK nuotr.

Šiandien Seime svarstomam Seimo nutarimui „Dėl demografijos, migracijos ir integracijos procesų valdymo“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija teikia pasiūlymus, kuriuose akcentuoja, jog siekiant sustabdyti išvykstančiųjų srautus ir susigrąžinti emigrantus, Lietuvai būtina nedelsiant įgyvendinti konkrečius sprendimus socialinėje bei ekonominėje srityse, o ne tiesiog priiminėti deklaratyvius dokumentus, kaip tai siūlo valdančioji dauguma.

„Pripažindami, kad emigracijos ir demografinės krizės problemos yra vienos svarbiausių šių dienų Lietuvai, manome, kad Seimas turi ne tiesiog priiminėti tuščius nutarimus, o padėti Vyriausybei nepasiklysti tarp savo programoje išskirtų 800 darbų bei nusimatyti 10 konkrečių žingsnių ekonominės, socialinės, švietimo ir sveikatos politikos srityse, kurie galėtų pagaliau realiai pažaboti emigraciją, – įsitikinęs TS-LKD pirmininkas ir frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. – Mūsų nuomone, emigracija ir gimstamumo mažėjimas yra gilių bei ilgą laiką nesprendžiamų Lietuvos ekonomikos, socialinės ir sveikatos apsaugos sistemų problemų pasekmė. Šių problemų nuoseklią analizę kasmet Lietuvai pateikia Europos Komisija, tiesiog jos pateikiamos rekomendacijos iki šiol buvo ignoruojamos. Matant vėl išaugusią emigracijos statistiką darosi akivaizdu, jog nebeturime prabangos ir toliau į jas nekreipti dėmesio. Privalome jau šiandien imtis radikalios visų grandžių švietimo sistemos reformos, sukurti instrumentus, leisiančius į šalį, ypatingai jos regionus, pritraukti daugiau užsienio investuotojų, didinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas, ženkliai sumažinti šešėlinę ekonomiką ir imtis kitų esminių pertvarkų, į kurias mums pirštu jau keleri metai iš eilės rodo Europos Komisija“.

Nepaisant to, jog kiekvienais metais Europos Komisija įvardija panašias Lietuvos problemas ir pateikia panašaus pobūdžio rekomendacijas, ką reikėtų daryti, reikalingos reformos iki šiol įstrigdavo valdžios koridoriuose. Tai matydami TS-LKD atstovai Seimo Europos reikalų komitete inicijavo 10-ies svarbiausių Europos Komisijos įvardijamų Lietuvos problemų sprendimo plano parengimą. Pasak plano rengėjų, toks dokumentas turėtų numatyti esmines priemones, kurias įgyvendinus iki 2020 m. būtų pasiekta, kad emigracijos mastai susilygintų su reemigracijos mastais, o gimstamumo rodikliai Lietuvoje pasiektų vienus aukščiausių tarp Europos Sąjungos valstybių.

„Siekiant išlipti iš demografinės duobės ir išspręsti emigracijos problemas, turime pasiremti Europos Komisijos teikiamomis rekomendacijomis bei koncentruoti visas savo jėgas į svarbiausių valstybės reformų įgyvendinimą. Tai privalome daryti nieko nelaukdami, nesislėpdami už darbo grupių ar sudėtingai rengiamų, bet realybėje mažai naudos duodančių biurokratinių programų. Todėl siūlome Seimo nutarimą papildyti konkrečiu būtinų įgyvendinti reformų sąrašu bei numatyti aiškius kiekybinius rodiklius, su kuriais būtų susietas šio plano įgyvendinimas – kasmetinis emigravusiųjų skaičiaus mažėjimas ir gerėjanti šalies demografinė situacija“, – pasiūlyme nutarimo projektui teigia G. Landsbergis.

TS-LKD primygtinai rekomenduoja remiantis 2017 m. Europos Komisijos ataskaita apie Lietuvą bei Seimo Europos reikalų komiteto atlikta šios ataskaitos analize įvardinti konkrečias socialines bei ekonomines problemas, nulemiančias neigiamą emigracijos ir demografinę statistiką Lietuvoje, apibrėžti šių problemų esminius sprendimo būdus bei nustatyti rezultatus, kurie turi būti pasiekti 2020 m. pabaigoje arba vėliau. Esminės problemos bei konkrečios priemonės, skirtos joms spręsti, pateikiamos nutarimo pasiūlymo priede (prisegta).

Kad priemonės būtų efektyviai įgyvendinamos, Lietuvos Respublikos Vyriausybei rekomenduojama šio nutarimo priede įvardintas 10 pagrindinių Lietuvos problemų ir jų sprendimo būdus laikyti prioritetiniais Vyriausybės darbais iki 2020 m. pabaigos. Taip pat siūloma įpareigoti Seimo Europos reikalų komitetą kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybe iki 2017 m. birželio 1 d. parengti šių 10-ies pagrindinių problemų sprendimo būdų įgyvendinimo planą. Be to, TS-LKD įregistruotame siūlyme numatomi konkretūs terminai, iki kurių atsakingos institucijos turėtų atsiskaityti už nuveiktus darbus.

Komentarai

 

 

 
 1. ŽINGSNIS SKIRTAS SUSITAIKYTI SU TAUTA

  Taip, yra puiku ką nuveikėte, bet daliniai sprendimai šiandien nėra išeitis iš radikalios situacijos, kurioje atsidūrusi Lietuvos valstybė.
  Na kodėl visiškai neuždrausti antstoliams parduoti paskutinį-jį žmogaus būstą?
  Na kodėl žmogus skolą per antstolį, turi atiduoti tuoj pat arba turi įrodinėti, kad atiduos per 6 mėnesius?
  Kaip pavyzdį rašau:
  Kodėl 1000 eurų žmogaus skola negalėtų būti išdėstyta metams, 2000 eurų skola 2 metams ir taip t.t?
  Ir tai būtų nepaprasti lengva pasiekti, išdėstyti skolą ilgesniam laikui, antstolio funkcijas perdavus Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, kuri ir šiandien jau turi įsivedusi svertus ir kontroliuoja skolų išieškojimo procesą?

  Privačių antstolių oficialus plėšikavimas valstybėje vykdomas niekuo nepagrįstais išlaužtais iš piršto, hipotetiniais jų darbo paskaičiavimais.
  Privačių asmenų praturtėjimo sąskaita yra paremti skolų išieškojimo terminai – tuoj pat arba jei gausi įrodymus, kurių neįmanoma gauti, po 6 mėnesių.

  Perėmus privačių antstolių kontorų funkcijas valstybei, šiai nereikėtų niekur skubėti skolų išieškojimuose ir žmogus realiais terminais galėtų jas lengvai atiduoti. Daugybė mūsų piliečių emigruoja ir vien dėl to, kad čia – skurdo pakalnėje turi nepakeliamų skolų ir dirbdami už minimumą nebegali jų atiduoti.

  Vargo skolos ir privačių antstolių plėšikavimas tyčiojantis beprotiškais savo užmokesčio paskaičiavimais, sėja neviltį, griauna šeimas, varo mūsų tautiečius iš tėvynės, naikina Lietuvą.

  Valstybė ir jos valdantieji savo neracionaliais sprendimais ir sukūrė skurstančių, emigruojančių žmonių armiją, todėl valstybė ir turėtų prisiimti prievolę padėti žmonėms atiduoti skolas jas išdėstydama periodui per kurį piliečiai galėtų jas realiai padengti.

  Tai būti Pirmas Ženklus Lietuvos Respublikos Seimo Žingsnis stabdant emigraciją, gerinant demografinę padėtį valstybėje, žingsnis skirtas susitaikymui su tauta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Siūlo vėl atsižvelgti į ES rekomendacijas,parengti eilinę programą……,lyg jų partija nebūtų buvusi valdžioje ir netruėjo jokių galimybių šito imtis….. Pliurpalynė ir daugiau nieko,todėl visa tai neturės jokio poveikio emigracijai…Atrodo,jaunimas būtent nuo tokios pliurpalynės ir bėga,nes,norint sustabdyti tą tautinę kapituliaciją,būtina statyti naujus fabrikus,naujas gamyklas,veržtis į kitas rinkas….Manote,kad tai siūlo ES?Ne,todėl kitaip nebus,net jei konservatoriai visas savo politines kelnes išsikslabtų ir visuotinam džiaugsmui viešai padžiautų,nors taip pareikšdami,kad jie didele dalimi ir sutvėrę šį nuolankų ir bėjėgį lietuvišką tvarinį – neveiksnę valstybę..

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...