Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 21 Penktadienis
 

Konservatoriai įstatymu sieks apriboti merų kadencijų skaičių

2018-04-12 11:24 | Politika | Komentarų (7)

Ilgametį Druskininkų merą Ričardą Malinauską konservatoriai sieks pakeisti įstatymu apribojant merų kadencijas. KK nuotr.

Šiandien Seime bus pateikiamas TS-LKD frakcijos narės Rasos Juknevičienės įstatymo projektas, kuriuo siekiama apriboti mero kadencijų skaičių.

Kaip teigiama aiškinajame rašte, Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų Nr. I-532 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto rengimą paskatino Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo  teisinio reguliavimo trūkumai – įstatyme nėra numatyta savivaldybės tarybų narių –  merų kadencijos laikas.

„Tik dvi institucijos: Prezidentas ir savivaldybės vadovas – meras yra vienasmeniški (ne kolegialios institucijos dalis) pareigūnai, tiesiogiai renkami žmonių ir turintys tam tikrus įgaliojimus veikti, jiems suteikta daugiau teisių. Šių dviejų institucijų pareigūnai, išrinkti žmonių, privalo turėti kadencijas. Tai atvertų naujas galimybes demokratijos plėtrai ir paskatins naujų lyderių atsiradimą“, – taip savo teikiamą įstatymo projektą aiškina R.Juknevičienė.

„Įstatymo projekto tikslas: numatyti, kad tas pats asmuo savivaldybės tarybos nariu – meru gali būti renkamas ne daugiau kaip du (alternatyva- tris) kartus iš eilės“, – rašoma įstatymo projektą lydinčiame aiškinamajame rašte.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Šiandien valstybės valdymo problema, kad politikų ir vadovų postuose nesimato su reikaima ūkine kompetencija ir atsakomybe žmonių. Kurie ir Lietuvoj kaip Estija užvestų į sėkmingą vystymą. Kad iš emigracijų gryžinėtų ir gyventojų daugėtų. Druskininkų meras su jo pliusais ir minusais reta asmenybė politkoj, kur turi stiprią ūkinę kompetenciją. Praktiškai beveik kiekvieną Lietuvos miestely gali sudeliot sėkmingo vystymo strategijas ir vykdyt. Tą ir Druskininkų atžvilgiu įrodė. Tad tokie bandymai, tegu konservatoriai pirma sugeba teikt rimtas valstybės vystymo strategijas, kad valstybė patys užsidirbtų gerai dabarčiai ir ateičiai, Ir tik po to bando šia tema kalbėt. Nes pas juos asmenybių ir stiprių ūkinėj kompetencijoj nesimato. Ir jei ne skandalai, Druskininkai dar sėkmingiau būt vystomi. Dabar kaip iš pavydo, kad anas sugeba, neleis nesugebantys. Arba yra noras tiesiog perimt jo įdirbį pasiektus vaisius. Pasinaudot. Kaip patys sukurt nemoka.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Tos kadencijos tokia pat nesąmonė, kaip ir milijardų laikrodžių sukinėjimas, bandant pritaikyti gamtą prie žmogaus. No tokios politinės kosmetikos absoliučiai niekas nepasikeis. Tuos politinius vaikiškus žaidimus, kai dominuoja kolektyvinė atsakomybė, rekėtų keisti iš esmės:
  1). Partijos, kaip ir religines bendruomenė, turėtų būti visiškai atskirtos nuo valstybės ir jos iždo.
  2). Kandidatus į aukščiausiąjį valstybės postą – Seimą (beja taip pat, kaip ir į savivaldybes) – turėtu teikti tik rinkiminės apylinkės, kurios už juos ir balsuotų.
  3). Išrinkti į Seimą deputatai visi alei vieno savistoviai nuo nieko nepriklausomi, nesiskirstydami į jokius „bolševikus“, „menševikus“ ir visokias frakcijas, privalėtų rūpintis valstybės reikalais, spręsti valstybines problemas ir teikti Įstatymų pasiūlymus, kurie po apsvarstymų būtų priiminėjami balsų daugumos persvara.
  4). Reikėtų sukurti deputatų atšaukimo Įstatymą, kad atšaukti galėtų balsuodama tik ta rinkiminė apylinkė, kuri jį ir išrinko. Taškas.
  Ką tai duotų? Pirmiausia tai užsibaigtų tos nesibaigiančios tarpusavio pjautynės Seime. Padidėtu asmeninė atsakomybė už priimtus sprendimus ir aktyvumą. Juk ta keturių metų kadencija absoliučiai neskatina žmogaus rodyti kokią tai iniciatyvą. Kol išrinktas žmogus apsipranta ir įeina į kursą, žiū – jau ir pusės kadencijos nebėra. Likusį laiką ir noro nebeturi kokią tai iniciatyvą rodyti, nes nemato perspektyvos, kad dar kartą bus išrinktas. Taip patyliukais ir pratūno tuos metus, retkarčiais kokia nerimtą smulkmeną pasiūlydamas.
  Ir, žinoma, tiek, kiek jų dabar ten yra, tikrai nereikia. Kitų išrinktųjų net patys rinkėjai neįvardintų. Turėtų būti visi matomi, nesislapstyti vieni už kitų nugarų ir kiekvienas nešti personalinę atsakomybę už savo valstybę nebijodamas sakyti
  tiesą ir balsuoti pagal savo sąžinę, o ne pagal kokio „načialniko“ nurodymą.
  Sakysite – tai utopija. Taip. Šiandien tai dar utopija. Ir liks ja. Nes taip patogu nenešant jokios asmeninės atsakomybės garbinti menamus dievukus, pataikauti jų nuorodoms, ramiai, sočiai ir šiltai kaip nors savo pažadais išsikovotą kadenciją pragyventi ir vėl žiūrėti toliau, kaip Dievas duos ar žiopli neišmanėliai pasirinks.
  P.s. O juk nustatyta kadencija, tai ėjimas prieš faktą, kad atėjęs naujas žmogus, kol viską perprantą, labai nemažai laiko tam sueikvoja. O juo žmogus ilgiau bet kokį darbą dirba, tuo geriau jį perpranta ir tuo daugiau pasireiškia kūrybiškumo jį tobulinant ir progresuojant. Tai taip pat liečia ir politiką, nes tik geras politikos profesionalas gali tinkamai atstovauti valstybę.O gerais profesionalais nei vienas negimstame. Kaip kadaise sakė Vladimiras Iljičius Uljanovas-Leninas: kadrai nulemia viską! O geri kadrai – juo labiau.
  Taigi, neberinkime visokių niekšelių ir šiukšlių į valdžią nes patys nuo to paskui ir kenčiame.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. GAL REIKTU PRADETI NUO SEIMO NARIU KURIE EINA PAGAP PARTIJOS SARASUS VIENA KADENCIJA IR LAUK O TAI SEDI PASVINKUSIOS RASELES IR ATIDIRBINEJA SAVO PONAMS UZ TAI KAD PRASTUME PAGAL SARASUS.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Ne meram kadencijas reikia apriboti,bet koncervatorius is seimo isvyti visiems laikams.Ir vyty tiesiai i Lukiskiu kalejima uz nusikaltimus Lietuvai,uz vykdoma genocida,ir uz nusikaltimus zmoniskumui.O merai,ypac tokie ,kurie rupinasi savo pilieciais,savo teritorijas grazina ir kuria darbo vietas,kodel tokiuos neprileisti? Ar vyti Malinauska reiketu vien todel,kad koncervatnykai turi savo kaliausia pastatyti i ta vieta? Paziurekit kaip isgrazeje Druskininkai.Malonu ne tik mums seniems ten vaikscioti,bet ir su anukais pasizvalgyti.O koncervatnykai matomai ten yra nuziureje ar kokios zemes pavogti ar “isisavinti ” is kokio lietuvio kokia imone.Koncervatnykai 27 metus del Lietuvos nera nieko gero padare,isskyrus voge,prichvatizavo,grobe,kure istatymus,leido vogti savo sebrams,bet visa tai tik tenkinti savo gaujos,savo sebru interesus.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 5. O savęs Raselė tai neliečia. O kodėl tik merų kadencijas mažint? O kur Seime jau gerokai “pašvinkę” seimūnai, ypač konservatoriai? Jie ką, iki grabo lentos ten sėdės?

  Thumb up 11 Thumb down 0

 6. Butu labai Puiku- apmazetu Seime Senu pirdilu- kurie neuzleidzia savo vietu per Partinius sarasus ir atsivertu kelias i Seima Jaunimui.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 7. Labai butu nuostabu, kad prie to pacio Istatymo butu iteisinta ir Seimunu tik 2 kadencijos.

  Thumb up 11 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...