Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

Komisija V. Adamkui — bomba po valstybės pamatais

2008-03-17 09:42 | Politikų tribūna | Komentarų (1)

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich

Jeigu yra paradoksų, tada tai, ką jūs dabar sužinosit, tikrai yra paradoksas. Šį straipsnį visaip traktuos žmonės, žiniasklaida, o ypatingai komentuos lavonotologai ir lopatologai. Tikrai nebūčiau rašęs šio straipsnio-kreipimosi, bet mane paskatino ne pirmą kartą keliamas į viešumą prezidento Valdo Adamkaus finansavimo klausimas. O dar labiau — aplink jį keliamo triukšmo pasekmės.

Jau taip išeina, kad kreipiuosi į konservatorius. Gerbiamieji konservatoriai, jūs ilgą laiką ir dažniausiai nepagrįstai rėkėte, kad tėvynė pavojuje, kad ją reikia gelbėti nuo rusų, nuo Uspaskicho, nuo oligarchų ir populistų. Tai buvo tik reklaminiai triukai. Tikrų pavojų nebuvo. O dabar iš tikrųjų atsirado pavojus tėvynei. Ir kaip bebūtų keista, tėvynę išgelbėti galite tik jūs.

Šalyje atsirado labai stipriai užsimaskavęs populistas. Taip gudriai užsimaskavęs, kad to galėjo išmokti tik komunistų aukštojoje partinėje mokykloje.

Nors aš nesu jūsų draugas, bet padėsiu atskleisti, kas tas įsislaptinęs populistas. Tai yra buvęs komunistas, buvęs rajono partijos komiteto pirmasis sekretorius, Vyriausybės kancleris, lyg tai žmogaus teisių gynėjas, o dabar — Seimo konservatorių frakcijos narys Kęstutis Čilinskas.

Kas meta degtuką į parako statinę

K. Čilinskas Seime iškėlė klausimą dėl neskaidraus Valdo Adamkaus rinkimų kampanijos finansavimo. Jis siūlo steigti komisiją tiems dalykams išaiškinti. Gerbiamieji, dabar liko tik įmesti degtuką į parako statinę. Ką tai reiškia — komisija prezidentui? Tai yra neišvengiama apkalta. O kas toliau? O toliau ne tik nepratęsime Ignalinos atominės elektrinės darbo, bet susprogdinsime valstybę. Jeigu ne valstybę, tai jos pamatus — tikrai. Aš nejaučiu V. Adamkui didelės simpatijos, tačiau reikia mąstyti valstybiškai.

Šiandieninė padėtis šalyje: didėja kainos, auga infliacija, smunka ekonomika, tiksi nekilnojamojo turto bomba (jeigu dauguma stambiųjų statybininkų stabdo statybas, o kiti pusvelčiui parduoda statybai paruoštus žemės plotus, tai ši bomba nekilnojamojo turto rinkai neišvengiamai atneš 30 proc. nuosmukį. Tai ne aš išsigalvojau, tai verslo dėsniai.), mokytojai streikuoja, biudžetas deficitinis. Šiandien daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų — protesto balsai, vis daugiau žmonių palieka Lietuvą.

Antras žmogus valstybėje — Seimo pirmininkas turi tik 0,3 proc. tautos pasitikėjimo, jo partija iš viso „nekotiruojama“ reitingų lentelėje. Pats jis daugiau negu keistai elgiasi: tai jam krikščioniškieji Lietuvos įstatymai trukdo bučiuotis su vyrais, tai jis pasiruošęs patirti malonumą prievartaujamas.

Trečias žmogus valstybėje — premjeras. Žmonių pasitikėjimas juo — apie 1 proc. Jo partijos reitingas irgi sparčiai krinta. Tarp kitko, ir vienas, ir kitas — komunistų aukštosios partinės mokyklos auklėtiniai.

Gerbiami konservatoriai, jūs šioje situacijoje norite atiduoti Lietuvą į tokias rankas?

Galvojau tik apie valstybės stabilumą

Noriu priminti, kas buvo tais laikais, kai vyko apkalta prezidentui Rolandui Paksui.

Lietuva praktiškai buvo izoliuota. Dauguma numatytų aukšto rango užsienio šalių pareigūnų ir net vadovų vizitų buvo atšaukti. Ir man, rusui, didžiausios ir populiariausios partijos Lietuvoje lyderiui, reikėjo galvoti ne apie save, ne apie partiją, o apie tai, kas tuo metu būtų naudingiau valstybei.

Nežiūrint į tai, kad 2/3 Darbo partijos tarybos narių buvo prieš V. Adamkaus palaikymą, aš nusižengiau etikai ir partijai, demonstratyviai nuvažiavau pas V. Adamkų į namus ir išreiškiau savo pagarbą. Tai buvo rodoma visai Lietuvai kaip signalas visiems Darbo partijos rėmėjams.

Partijos tarybos posėdyje, kai reikėjo priimti sprendimą, aš pasakiau: „Šiandien nežiūriu į pavardes, į varžovus, nežiūriu į juos kaip į asmenybes, nežiūriu į savo simpatijas Kazimierai Prunskienei, bet žiūriu į tai, kas iš kandidatų yra priimtinesnis Vakarams, kas greičiau galės atstatyti diplomatinius santykius ir pašalinti izoliaciją“.

Tada jau ir verslas dėl to turėjo problemų. Ir aš, kaip Darbo partijos lyderis, turintis didžiulį Lietuvos žmonių pasitikėjimą, galvojau tik apie valstybės stabilumą ir spartesnį integravimąsi į civilizaciją.

Tada jaučiau, kad tik aš savo atkaklumu galėčiau suvaldyti situaciją taryboje. Pats skelbiau balsavimą taryboje, pats skaičiavau balsus ir aiškiai išreiškiau palaikymą V. Adamkui.

Nors tada gana stiprūs buvo antras ir trečias valstybės žmonės — Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir premjeras Algirdas Brazauskas.

Ta pati diagnozė

Didžiausiam populistui ir jo aplinkai noriu priminti dar vieną momentą — R. Pakso neadekvatumą. Paskyręs Jurijų Borisovą savo patarėju, po 7 valandų R. Paksas jį atleido. Tokiais veiksmais R. Paksas pasirašė sau nuosprendį ir atstūmė nuo savęs kokius 5 Seimo narius. O sprendimas jo atžvilgiu Seime buvo priimtas tik vieno balso persvara.

Žmogiškai tai suprantama: atlaikyti tokį spaudimą R. Paksui buvo sunku, žinau pagal save. Bet tuo metu kiekvienas Seimo išrinktasis pagalvojo: tai pavojinga, prezidentui „važiuoja stogas“. Tai paneigti buvo jau neįmanoma. Ir prognozuoti tolimesnius prezidento veiksmus — taip pat.

Rolandui reikėjo poilsio.

Dabar, aš tikiuosi, jis sveikas ir drūtas. Bet tada… Buvo, kaip buvo.

V. Muntiano aš nevertinsiu. Man jis tiesiog neegzistuoja. Jo vertinimas — inteligentijos ir politikų sąžinės reikalas. Nors ir turėčiau ką pasakyti, bet viskas bus pakreipta taip, lyg aš keršiju. Todėl tyliu. Vertinkite jūs. Lietuvos žmonės jau įvertino, tai rodo apklausos.

G. Kirkilas. Nenoriu vardinti daug pavyzdžių ir gadinti daug popieriaus, bet vien jo pareiškimas, kad šiuo metu maisto produktų kainos sumažėjo 20 proc. yra ta pati diagnozė, kaip ir J. Borisovą paskirti prezidento patarėju, o po 7 valandų atleisti.

Kiek kainuos valstybei K. Čilinsko populizmas?

Pasakysiu dar daugiau. Atskleisiu vieną nedidelę detalę, kuri, manau, pakankamai reikšminga.

V. Adamkus, prasidėjus šitam skandalui, kurį stengiasi įžiebti populistas K. Čilinskas, atsistatydins pats. Tam yra trys priežastys.

Pirma, inteligentiškumo neduosi ir neatimsi, jis arba yra, arba jo nėra. Kaip pasakė vienas filosofas, kai kurie žmonės yra inteligentai iš prigimties. Tai galima pasakyti ir apie V. Adamkų.

Antra, jis neturi stiprios valios. Prisimenu tą laiką, kai prieš mane buvo didžiulis puolimas, kurį organizavo ta pati kompanija, kuri formavo dabartinę Vyriausybę. Paskutinis, kuris tuo metu vakare aplankė prezidentą, buvo Raimundas Lopata. Po susitikimo su V. Adamkumi jis davė interviu žurnalistams. Turinys ir net žodžiai buvo tie patys, kurie kitą dieną pasirodė V. Adamkaus pareiškime. Juo buvo netiesiogiai išreikštas nepasitikėjimas manim ir Artūru Zuoku.

Beveik neabejoju, kad jeigu po R. Lopatos pas prezidentą būtų apsilankęs kas nors kitas, ko gero, to pareiškimo ir nebūtų buvę. Suveikė paskutiniojo apsilankiusiojo nuomonės sindromas.

Ir trečia. Na, dėl trečio šį kartą nekalbėsiu.

Gerbiamieji konservatoriai, ar nors suvokiate, kiek valstybei kainuos jūsų nario populizmas, jo siekimas tokiu būdu — puolant prezidentą ir griaunant valstybės pamatus — pasipuikuoti prieš rinkėjus ir užsidirbti sau populiarumo taškų prieš rinkimus?

Mes kritikuojam Rusiją dėl žodžio laisvės stokos. Taip, yra. Bet Lietuvoje per pusę metų centrinė spauda nė vieno karto be pinigų neišspausdino mano išsakytos nuomonės. Jeigu centrinės spaudos leidiniai pasiruošę atspausdinti šitą mano straipsnį, galite pateikti man sąskaitą, nes ir šį kartą esu pasiruošęs sumokėti ir tokiu būdu pranešti konservatoriams apie savo susirūpinimą ir paraginti juos gelbėti valstybę. Kitaip pagal populizmą jie pralenks ir mane.

Su pagarba, Viktoras Uspaskich

Komentarai

 

 

 
  1. Sveiki draugai , jūs pasidalinti savo nuomonę apie svetainės SEO , aš taip pat esu naujas vartotojas , internete , todėl aš taip pat vis daugiau iš jo . Dėl į viską .

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...