Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugsėjis 23 Trečiadienis
 

Komentaras, reaguojant į Prezidentės patarėjo poziciją

2010-04-23 12:43 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (85)

Aktorius Audrius Nakas iš Ekspertai.eu stebisi Prezidentės patarėjo pozicija pedofilijos byloje (KK nuotr.)

Vakar paskelbėme Prezidentės patarėjo poziciją pedofilijos bylos atžvilgiu. Šiandien tą poziciją šiek tiek komentuojame. Kad valstybės tarnautojams neatrodytų, kad, kaip sako patarėjas, piliečiai turi "išankstinį nusistatymą ir tikėjimą tik savo susikurtais argumentais ar grupės emocijų protrūkiais“, rašome galimai vartodami valstybės tarnautojų galimai sugalvotą ir jų galimai nežeidžiančią kalbą.

Kodėl Prezidentės patarėjas toks galimai ramus? Ar jam atrodo, kad Lietuvoje neįmanomas Kirgizijos įvykių scenarijus? Juk per Lietuvą galimai eina ne mažesni srautai narkotikų nei per Kirgiziją. Paskutinių dienų galimas informacinis chaosas žiniasklaidoje ir galimos „kriminalinės teisėsaugos“ atstovų apgailėtini ir absurdiški pareiškimai daro tam prielaidas. Ir grupuotės, norinčios kontroliuoti šiuos srautus, galimai labai remtų Kirgizijos įvykių scenarijų.

Kodėl vieniems, pavyzdžiui, Vytautui Grigaravičiui, Artūrui Paulauskui pedofilijos istorijoje galima kelti savo versijas (nors savo laiku jie pakankamai galimai susikompromitavo, dirbdami valstybinėse aukštose pareigose), o visiems kitiems Prezidentės patarėjas siūlo „įsiklausyti į oficialius prokuratūros pranešimus ir nesivadovauti subjektyvia suinteresuotų šalių nuomone ar kuriamomis versijomis/detektyvais“?

Juk situacija ir yra ta, kad ta pati prokuratūra ir yra galimai suinteresuota šalis, skleidžianti savo nuomonę ir kurianti galimas versijas ir detektyvus. Prezidento patarėjas tikriausiai pamiršta, kad buvo nubausti prokurorai, tyrę šią bylą, net atleistas generalinis prokuroras. Todėl kyla pagrįstas klausimas: ar galimai visi prisidirbę prokurorai nubausti ir ar galima „pedofilijos“ byla gerose rankose?

Todėl piliečiams nekelia pasitikėjimo galimai galimo „kriminalinės teisėsaugos“ klano atstovo prokuroro Kęstučio Betingio pareiškimai. Šis prokuroras jau spėjo patapti „TV žvaigžde“, iš TV ekranų demonstratyviai siūlydamas pasiduoti Drąsiui Kedžiui, kuris galimai buvo susijęs su spalio 5 d. žmogžudystėmis Kaune. Ko prokuroras nedarė nei vieno kito galimo nusikaltėlio paieškos metu – Henriko Daktaro, Romo Zamolskio ir pan.

Pagaliau, kaip parodė paskutinių dienų įvykiai, vien tik pasitelkus arba papirkus (apie tokius galimus bendradarbiavimo būdus žiniasklaidoje nekartą skelbė ir patys teisėsaugininkai) galimai „kriminalinė teisėsauga“ ieškojo Drąsiaus Kedžio Rusijoje, Anglijoje, Ispanijoje, Latvijoje, galimai pateikdami vietos pareigūnams tik jo fotografiją. Nes, kaip vakar skelbė žiniasklaida, Lietuvos, o ir visos ES teisėsaugininkai net neturėjo D. Kedžio pirštų antspaudų.

Faktas, kad Lietuvos prokurorai (žinoma ne visi, o labai konkreti jos viršūnėlė), galimai bijo nepriklausomų ekspertų, kad ir iš Lenkijos (tai galimai irgi prisideda prie mūsų galimai prastų santykių su šia šalimi). Prisiminkime, kaip Generalinė prokuratūra atsisakė atsakyti į Lenkijos žurnalistų klausimus, susijusius su šia galimai „pedofilijos“ byla.

Nereikia pamiršti ir galimos oficialios prokuratūros pozicijos šioje byloje, nevengiant pasinaudoti ir tam tikrą pusę galimai palaikančios žiniasklaidos (apie tokius galimus bendradarbiavimo faktus yra žinoma). Kai Generalinė ir visos kitos prokuratūros palaikė tik vienos pusės versiją, tai yra galimo „pedofilų klano“, su kuriuo susiję labai aukšti valdžios ir galimai „kriminalinės teisėsaugos“ pareigūnai.

Paskutinių dienų galimai oficialūs su šia byla susijusių prokurorų pareiškimai apie Drąsiaus Kedžio palaikų galimą suradimą ir įkalčių tyrimą rodo, kad visi galimai oficialūs prokuratūros skelbiami faktai palankūs tik vienai pusei, tai yra galimam „pedofilų klanui“, nuo kurio galimų nusikaltimų tyrimo ši visa istorija ir prasidėjo. Ir jau ne galimai, o faktiškai tas tyrimas buvo vilkinamas, ką įrodė Lietuvos seimo teisės ir teisėtvarkos komisijos išvados ir po to sekę jau galimi atsakingų prokurorų nubaudimai.

Toks įspūdis, kad aukštas Prezidentūros atstovas, kalbantis apie „abipusį pasitikėjimą“ iš viso galimai nesupranta reikalo rimtumo esmės. Jei Lietuvos piliečiai nepasitiki ir abejoja Lietuvos prokuratūra ir kitomis instancijomis, jokie gražūs žodžiai, paraginimai pasitikėti ar pasakymas, kad „nepasitikėjimas niekur neveda“ patys šiuo atveju ir yra bereikšmiai.

Visiškai galimai ši byla griauna šios galimos valstybės pačius pagrindus. Ji galimai susijusi su galimu valstybės saugumu, ką garantuoja ne galima, o reali teisėsauga, galimai susijusi ir su liūdnai pagarsėjusiais galimais ČŽV kalėjimais (kurie galimai taip ir nebuvo ištirti iki galo), bent jau apie kuriuos visuomenė galimai negavo jokio aiškaus atsakymo. Pagaliau kyla klausimas dėl galimo mūsų aukštų valstybės pareigūnų verbavimo galimai kitų užsienio šalių spec. tarnybų, pasinaudojant jų galimais iškrypimais ir nusikaltimais prieš visuomenę ir žmogiškumą. Neišaiškinta VSD karininko Vytauto Pociūno žūtis galimai duoda prielaidas naujiems realiems nusikaltimams, dėl ko žudomi žmonės, Lietuvos piliečiai.

Kartais piliečiams kyla retorinis klausimas – ar jie gyvena šioje šalyje ar tik galimai egzistuoja?

Galima pokštauti ir ilgai kalbėti, kai nebaudžiamai vagiami valstybės milijonai, valstybiniu lygiu daromos stambios finansinės „machinacijos“ gyventojų sąskaita. Tačiau kai kalbama apie žudymus, ir tokius žudymus, su kuriais galimai susiję labai aukšti valstybės asmenys, pokštai ir ilgos kalbos turėtų pasibaigti.

Todėl užduodame tą patį nesudėtingą klausimą jau ne patarėjui, o Lietuvos Prezidentei. Ar Prezidentūra gali imtis iniciatyvos ir padaryti taip, kad kuo skubiau, tiriant šią pedofilijos bylą, būtų prašoma pagalbos, nesvarbu, kiek tai bekainuotų, vakarų šalių teisėsaugininkų?

P.S. O gal galimai dangstantis, galimai „kriminalinės teisėsaugos“ darbelius, Prezidentės patarėjas, besidarbuojantis Nacionalinio saugumo grupėje, apeliuoja į galimai „kvalifikuotus mūsų ekspertus“, disponuojančius galimai „pakankamai modernią įranga“? Gal galimai pats Prezidentės patarėjas Valdas Jacynas priklauso galimam „kriminalinės teisėsaugos“ klanui? Tuo būdu galimai įtraukdamas ir visą Prezidentūra ir, ką čia slėpti, net galimai didžiai gerbiamą Prezidentę. Todėl norisi žinoti, kada „pradės lakstyti galvos“ (kaip visuomenėje ir žiniasklaidoje mėgstama sakyti) pačioje prezidentūroje. Nes jei galima galimai valytis, tai gal reikėtu tai daryti be išimties visur? O ne tik ten, kur kertasi valdžios viršūnių politinių, galimų intrigų interesai.

Ekspertai.eu inf.

2010-04-23

Komentarai

 

 

 
 1. Its such as you learn my thoughts! You appear to grasp a lot about this, like you wrote the e book in it or something. I think that you simply can do with some % to power the message home a bit, however other than that, this is great blog. A great read. I’ll definitely be back.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I do enjoy the manner in which you have presented this concern and it really does present me personally some fodder for consideration. On the other hand, through what I have experienced, I only wish as the opinions stack on that men and women remain on issue and don’t start upon a soap box regarding some other news du jour. Yet, thank you for this exceptional piece and although I do not go along with the idea in totality, I respect your point of view.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. The quality of your site is very nice. Thank you good quality articles and reviews on related topics.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Now i’m usually extremely considering connected with theme and so I actually begin to have a comprehension in the advancement this also hardships will most likely quickly grow.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Also I believe that mesothelioma cancer is a unusual form of cancer that is normally found in those people previously subjected to asbestos. Cancerous tissues form in the mesothelium, which is a protecting lining which covers many of the body’s internal organs. These cells commonly form while in the lining with the lungs, tummy, or the sac that encircles the heart. Thanks for revealing your ideas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. You happen to be so fantastic, gentleman! I cannot consider I missed this website for so very long. It really is just fantastic things all spherical. Your layout, guy…as well incredible! I can not wait around to examine what you’ve got obtained future. I really like all the things that you might be declaring and want alot more, significantly more, Additional! Continue to keep this up, guy! It truly is just also beneficial.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Can I simply say what a relief to find someone who actually is aware of what theyre speaking about on the internet. You positively know tips on how to carry an issue to light and make it important. More individuals must read this and understand this side of the story. I cant imagine youre not more fashionable because you undoubtedly have the gift.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I am going to watch out for brussels. Iíll appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Just right utilizing this write-up, I must say i think this fabulous website needs even more consideration. I’ll likely to end up again to learn to read m

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kada baiks is musu tyciotis valdzia,jie ka nori ta daro,o is musu prezidentes pagalbos nelaukite,ji uz geju parada,tai reiskia ir uz pedofilus eina.kur jos griestas pasisakymas kad isprestu kedzio byla,ji susitepusi irgi,mes esame tokie kvaili,taip ir nesugebam pasipriesinti pedofilams,valdziai kuri pragyvenimui nepalieka,o patys svaisto pinigus,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. 1. 1990 m. Lietuva tampa nepriklausoma, tačiau po 50 metų trukusios okupacijos korumpuota sovietinė tvarka išlieka Seime, Prezidentūroje, teismuose, prokuratūroje, policijoje ir kitur. Komunistai toliau dalyvauja politikoje, kagėbistai toliau dirba saugume (VSD) ir teisėsaugoje. Korumpuoti sovietiniai teisėjai toliau dirba teismuose. Sovietinė korupcija įgauna neregėtus mastus kapitalizmo sąlygomis.
  2. Korumpuotam kagėbistų elitui tampa pavojingas per daug žinantis teisėjas F., per daug kovojantis Kedys. Moteris N. bus nužudyta tam, kad antroji mergaitė būtų sėkmingai išvežta iš Lietuvos.
  3. Vyksta pasiruošimas: paskiriami 2 profesionalūs žudikai (vairuotojas ir šaulys). Juodojoje rinkoje įsigyjamas dujinis ginklas „Baikal Iž 79-8“, kuris perdirbamas į kovinį, o kagėbistų elitas parūpina šiam ginklui duslintuvą. Iš fizinio asmens nuperkamas baltos spalvos autobusiukas „VW Transporter“ (numeris HSR 427) su draudimu ir galiojančia technine apžiūra, tačiau žudikai pirkimo sutarties neįformina ir neregistruoja transporto priemonės savo vardu. Automobilis apklijuojamas „Kauno keliai“ lipdukais, kurie užsakomi ir nuperkami prisistatant Drąsiaus Kedžio vardu. Ant autobusiuko stogo uždedamas geltonas švyturėlis, kad žudant teisėją galima būtų apsimesti kelininkais. Beje panašus baltas autobusiukas naudojamas Kedžio darbovietėje, kuris yra registruotas Kedžio vardu. Žudant panašus baltas autobusiukas bus naudojamas tam, kad apkaltinti Kedį. Vėliau bus ieškomas Kedžio vardu registruotas autobusiukas, tačiau ne tas, kuriuo buvo įvykdytas nusikaltimas. Taip pat gaunamos dvi kelininkų uniformos. Netoli Ūso namų, prie apleisto namo, dieną prieš žudynes paliekamas lengvasis automobilis, o jame kasdieniai žudikų rūbai.
  4. Ankstyvą pirmadienio rytą žudikai su „VW Transporter“ (HSR 427) autobusiuku privažiuoja prie Kedžio namų, kur laukia jo išeinančio. Gali būti, kad Kedys yra informuojamas apie tai, kad su juo bus susidorota pirmadienį, todėl jis išsinuomoja kambarį viešbutyje ir paima abu savo ginklus iš seifo, tačiau prie namų yra sugaunamas ir įkišus į maišą patalpinamas į autobusiuko galą. Transporto priemonė patogi žmogaus pergabenimui.
  5. Kedžio ginklai „Beretta“ ir „Winchester“ žudikų rankose.
  6. Kedys nuvežamas į saugią vietą, kuri nepraleidžia garso ir kurios sienos yra paminkštintos, kad Kedys savęs nesužalotų. Kedžio rankos surakinamos arba ant jo užmaunami tramdomieji marškiniai. Jeigu jis patalpinamas psichiatrijos ligoninėje, tai ne sunkiai yra gaunami tramdomieji marškiniai, patalpa su garso izoliacija, kuri dar yra ir paminkštinta, kad pacientas savęs nesužalotų. Pistoletą „Beretta“ žudikai pasiima su savimi, o „Winchester“ palieka būstinėje.
  7. Žudikai skubiai važiuoja prie teisėjo F. namų. Žudoma bus tokiu metu, kai policijos dieninė ir naktinė pamaina keičiasi.
  Skaityti toliau. pratęsimas —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….::::::::::::::::::—–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….:::::::::::::::::: —–>>> w w w . d k e d y s . tk ……….::::::::::::::::::

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. galimai irgi bijo klano. Klanas ko gero turi galimybiu pasalint ir prezidente , ir premjera , ir seima paleist.Kas gali paneigt…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Prezidente as labiausia kaltinu del sitos iskrypeliu bylos. jinai nieko nepadare, kad butu isaiskinta sita byla. Apie sita iskrypeliu orgijas su kudykiu jinai zinojo senai kai Kedys dar rase. Ir ka ji padare kaip Prezidente ar moteris turinti dideles galias, kad nubaustu ir isaiskintu iskrypeliu klana? Nieko is vis nieko ne pirsto nepajudino. Tai kaip as galiu pasitiketi Prezidente? Ka ji gali padaryti del Tautos jei ne kudykio negali apginti. Kam tarnauja Prezidente? O dar slyksciau kai ji pasake, kad Generaliniu prokuroru galetu dirbti ir Petrauskas nes nera kam. Taip iseitu prokuraturoje saziningu zmoniu nera, visi supuve. O as skaitau naujas prokuroras, aisku ne Petrauskis, turetu iskelti baudziamas bylas visiems teisininkams, kurie numarino iskrypeliu byla. Bet Lietuvoje sitas neimanoma, iskrypeliu klanas neleis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. teisingas straipsnis, ne be reikalo ,matyt, šiandie laidotuvėse mačiau plakatą "Solveiga su ūsais valdo prezidentūrą" ar kažkaip panašiai, bet Solveiga su ūsais sakinys tikrai buvo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Petrauskas sako,kad ne vienas teisejas nenori imtis tvirkinimo bylos.Aisku,kad teisejai bijo.O bijo jie ne visuomenes,zmoniu,bet pedofilu-valstybininku,susisukusiu lizda ant auksciausiu valstybes medzio saku.Riausiu ir neramumu nenori niekas,taciau ka daryti,jei Prezidente daro tik kosmetinius pataisymus,kurie absoliuciai nieko nekeicia?Iseina, kad turim tyliai stebeti,nuleidinet gara internete ir nieko nesiimti,kad tik nevirstu seimas ir vyriausybe?Nezinau…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Vilniaus universitetas baltarusių studentams siūlys nemokamas studijas ir stipendijas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (5)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Naujų potyrių miegamajame suteiks vibratoriai poroms (1)
Kas yra vibratorius, greičiausiai, sakyti nereikia. Šis malonumų šaltinis paprastai...
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (2)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...