Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Gegužė 29 Sekmadienis
 

Koks tavo vardas, sūnau?

2011-01-08 15:18 | Kultūra | Komentarų (155)

Vidmantė Jasukaitytė

Replika

Chamas (Hamas) – biblinis veikėjas, antrasis Nojaus sūnus, jaunesnysis Semo (Šemo) ir vyresnysis Jafeto brolis. Minimas jo nepagarbus elgesys su tėvu; už jį Nojus prakeikė (Pr 9:25-27, tris kartus) būti vergu Kanaaną – vieną iš Chamo sūnų (Pr 10:6), laikomą kanaaniečių protėviu.

Žodis chamas tapo bendriniu daiktavardžiu, žyminčiu nejautrų ir brutalų žmogų, galintį viešai niekinti, įžeidinėti kitus žmones.

(iš enciklopedijos)

…………………………………………………………….

Kadaise sūnus Chamas pasityčiojo iš savo tėvo Nojaus ir nuo to laiko visas pasaulis žino, ką šis žodis reiškia. Žmonės nebežino Nojaus ir jo sūnų istorijos, tačiau jokioje pasaulio šalyje niekas nebeduos savo sūnui Chamo vardo. Po negražaus poelgio asmenvardis Chamas virto bendriniu žodžiu, reiškiančiu nemandagų, netašytą žmogų, išsiskiriantį grubiu elgesiu.

Perskaičius Delfyje Seimo nario, Tautos Prisikėlimo partijos vadovo A.Valinsko straipsnį “Jei tampame oligarchų ar nusikaltėlių valdoma valstybe, tai kuriai pusei atstovaujate Jūs, ponia prezidente?” ir – ypač – pažvelgus į autoriaus nuotrauką, pirmoji reakcija buvo – pakeisti paantraštę “politiko tribūna” į “chamo tribūną”. Arodo, kad chamų inkubatorius Delfis, parinkdamas šią nuotrauką, šį kartą tikrai padarė meškos paslaugą autoriui. Ši meistriškai parinkta (tyčia?) nuotrauka be garso rėkia: štai kokie Seimo nariai politikai, štai kokia Tautos prisikėlimo partija!

Labai įdomu laukti ir pamatyti, ar Seimo Etikos komisijos duris pravers nors vienas Seimo narys, ar nors vienas taip pat pasijus įžeistas darnaus straipsnio ir nuotraukos dueto.

Skaitytojų, eilinių piliečių Seimas ir taip nėra labai mėgiamas, o ši publikacija tiesiog rėkte rėkia: Seimo narys, politikas – chamas!

Žinoma, pati Prezidentė tikrai neturi laiko naršyti Delfyje ir ypač Delfio komentaruose, tačiau seimūnės moterys, laikančiomis save politikėmis, turėtų sureaguoti į šį išsišokimą, nes, jaučiu, ateina laikas, kai kokia nors neaiškiais tikslais susikūrusi partijėlė greitai jas visas pavers vištomis, bobomis ir t.t.

Matyt, iš tikro artėja laikas, kai moteris politikė, moteris specialistė vyrukų, kurie kažkokiais būdais sugeba “toli eiti” bet kokioje srityje, gali būti paversta visiška šešėline statiste narsiuose politiniuose šou, kur irgi toną vis dažniau diktuoja tie patys vyrukai avantiūristai.

Laikas susirūpinti, gerbiamos Seimo narės, nes blogas pavyzdys neišsiauklėjusių žmonių tarpe tampa labai užkrečiamu ir netrukus galite susilaukti tiesioginio spjūvio į veidą Seimo foje, kavinėje, posėdžių salėje…

Visi dar prisimename labai nepolitiško politiko akiplėšiškai naivų aiškinimą, kad žodis “boba” Prezidentės atžvilgiu visiškai neturi paniekinamojo atspalvio. Prisimename daugybę Seimo narių mėginimų naudoti nevykusias metaforas, netalentingus palyginimus, kvailas, nemandagias interpretacijas.

Seimo nariai, beplušėdami šokių projektuose, vis tik daro aiškiai jaučiamą įtaką Seimo darbui ir kolegiškiems santykiams, vis arčiau traukdami juos į šokių projektų vertintojų (komisijos narių) kalbos kultūrą.

Ir pasakysiu – tai labai nemalonu didžiajai tautos daugumai. Žmonės vis dėlto nori turėti ką gerbti ir kuo pasitikėti. Ir visiškai neaišku, ar ateinančiuose rinkimuose kas bebalsuos už garsiausiai kritikuojančius, toliausiai spjaudančius ir išradingiausiai menkinančius visa, kas buvo iki šiol, nes tie, kalbantys “nuo bačkų”, jau yra save atskleidę panašiais išsišokimais. Jie yra paprasčiausi rėksniai ir plepiai, siekiantys paties pigiausio populiarumo anekdotiniais kalambūrais.

Taip, kad Prezidentė visiškai nenusipelno jokio pasityčiojimo už tai, kad vieną kartą išdrįso atvirai ir teisingai įvertini mūsų valstybę kaip oligarchų ir nusikaltėlių valdomą. Tauta tikrai tą tiesą yra seniausiai konstatavusi ir nebetekusi vilties, kad kada nors kas nors keisis. Susilaukti tokios priešpriešos savo principingam įvertinimui kaip tik ir rodo, kad Prezidentė pasakė tiesą – pirmą kartą atvirai ir vienaprasmiškai įvertino per du dešimtmečius susidariusią padėtį Lietuvoje, kuri kaip niekada dar yra tiesiogiai pavojinga valstybės saugumui. Po šio jos atverto pūlinio tikriausiai seks atitinkami žingsniai, kurie taip pat susilauks didžiulio pasipriešinimo iš pačių seimūnų, iš politikų, apžvalgininkų, nupirktų, valdomų laikraščių, politinių apžvalgininkų.

Tačiau Prezidentė susilauks ir vienareikšmiško palaikymo iš savo piliečių. Jie, matyt, seniai laukė Prezidentės esminės pozicijos išsakymo, nes niekas kitas taip aiškiai neparodo, kad ši Prezidentė suvokia padėtį piliečių akimis, kaip šis sakinys: “..tampame oligarchų ir nusikaltėlių valstybe..” Tik veiksmažodžio “tapti” esamąjį laiką reikėtų pakeisti būtuoju kartiniu – mes jau tapome nusikaltėlių valdomi…

O kodėl pastaruoju metu taip suaktyvėjo kiršinimas prieš Prezidentę – atskiro ir išsamaus straipsnio tema.

Tačiau būtina pažymėti, kad ponas “Politiko tribūnos” autorius taiko įkirsti kur kas toliau. Jis daro šį šou puikiai žinodamas, kad turi būrį jam plojančių žiūrovų, kurie braižo Prezidentės apkaltos modelių brėžinukus, susispietę riedančio, nuo ešelono atitrūkusio vagono kamputyje ir kol kas nedrįsta iškišti nepridengtos galvos.

Šie nuolatiniai išpuolių prieš Prezidentę išsišokimai – tai pastangos užsitikrinti sau vietą “pirmose eilėse”, jei kartais kas nors pavyktų. Šis talentingas šou meistras tikrai nedaro nė vieno žingsnio, nebūdamas tikras, kad už jo kas nors stovi.

Tačiau brėžinukų braižytojai nenumato vieno: tauta tikrai suvokia artėjančią sumaištį ir dar didesnę krizę, susijusią su Euro padėtimi Europos Sąjungoje, kuris gali susprogdinti ir pačią Sąjungą. Tai gali prasidėti, jeigu Vokietijai atsibos savo finansinių resursų ir piliečių gerovės sąskaita gelbėti “skęstančias” Graikiją, Portugaliją ir dar nežinia kokias “skenduoles”. Jau dabar Vokietijos politikų pasisakymuose skamba idėjos atsisakyti euro ir grįžti prie markės.

Visos Europos laukia labai sudėtingi, netradiciniai sprendimai, o įpratusių ieškoti amžinų kaltųjų laukia dar neregėtas sumišimas, kai nebebus ką kaltinti. O chaosas gali būti visuotinis.

Ir šioje padėtyje išlaikyti stabilumą vis tik turės ši Prezidentė.

Ir ji bus pajėgi tą padaryti.

Ir tauta tai mato.

Ir todėl jos tikrai laukia antra kadencija.

O straipsnio autorius, taip meistriškai pabaigoje sumanipuliavęs Daukanto ir Muravjovo pavardėmis, tikrai neturi Daukanto įžvalgų, bet labai norėtų naudotis Muravjovo metodais. Tačiau, kaip atsimename iš istorijos, Muravjovui paminklą miestiečiai vis ištepdavo kalės taukais, kad visi šunys atbėgę kauktų ir šlapintųsi ant jo. Nes jis buvo ne mūsų. Jis buvo atsiųstas Caro.

Vidmantė Jasukaitytė, Nepriklausomybės akto signatarė, rašytoja

Komentarai

 

 

 
 1. No, upředmně nemysledm si, že si lid Lisabonskou smlvuou nepřeje . Spedše o ned ved hovno . Proto mi přijde jejed vztahove1ned k vfdsledkům voleb hodně irelevantned (respektive by určitě běžnfd člen lidu našel čtyři lepšed důvody, proč ODS nevolit, a LS by byla až pe1te1).Ale je to jen můj dojem, podložene9 to nijak neme1m. A jen mimochodem: jeden můj profesor ze slova lid šedled. A použije-li jej někdo v hodině, chce po něm, aby mu vysvětlil, kdo že to ten lid je. De1 se o tom dobře přemfdšlet

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Mes Amerikoje – irgi labai gerbiame, Jos Ekscelencija Prezidente Dalia Grybauskaite – uz tai, kad drasiai sako – grynaja politine tiesa lietuviu Tautai : apie oligarchu, ir nusikalteliu klanu – valdoma Lietuvos Valstybe !… Ypac yra vertingi lietuviu Tautai, Jos Ekscelencijos Prezidentes zodziai – apie naujaja Lietuvos Respublikos uzsienio politika, viesai paskelbti 2010 metais : kad Lietuva nebebus toliau – nei Rusijos, nei JAV uzsienio politikos ikaite… Lietuva vykdys – savaja uzsienio politika. Labai puiku, kad Prezidente – neleis “kisti nosies” uzsienio politiniems aferistams, anksciau prie “homo – amerikus bush’ensis” Prezidento Adamkaus – savo dikatu nustekenusiems Lietuva iki sunkiosios Ekonomines Krizes, o taipat – Lietuvos dalyvavimo : su paklusnios “vasales” prievarta kruvinuose karuose Mazoje Azijoje /Irake, Afganistane /…. Taipat as manau, kad gimstantis Lietuvoje naujas – iskilusis “Drasiaus kelio” politinis – visuomeninis judejimas : gali labai daug padeti – Jos Ekscelencijai, iskiliajai Prezidentei Daliai Grybauskaitei : greitu laiku pertvarkant is pagrindu Lietuvoje – netekusia Visuomenes pasitikejimo, pedofilu grupuotes – is “Zydruju Albinu klubo” auksciausioje Valdzioje – dabar nusikalstamai itakojama Teisesauga… Jos Ekscelencija, Prezidente Dalia Gybauskaite – trumpu laiku parode, kad yra – “naujojo politinio” formato, labai atyvi Valstybine Veikeja… Tai matyti net mums – toli uzsienyje. Todel man atrodo, kad visuose, geruose darbuose lietuviu Tautai – reikia ir mums is uzsienio : labai stipriai remti – Jos Ekscelencija Prezidente Dalia Grybauskaite !… Tam, kad nebeisdristu Adamkaus – Laurinkaus, piktasis **pro – businis duetas** : organizuoti is naujo – Prezidentinio perversmo Lietuvoje… Kaip tai padare – Jo Ekscelencijai, Prezidentui Rolandui Paksui – pagal “auksiniu parasiutu” aplinkoje JAV, slaptai veikiancio – nusikalstamojo klano JAV, 2003 metais uzsakyta – slaptaja “madridine pazyma”… Skirta is tolimojo uzsienio, asmeniskai “elitui” Arturui Paulauskui : greitu laiku – slaptai paruosti Lietuvoje, ir pradeti – su is anksto primestu toje pazymoje is JAV, politiniu melu is uzsienio, su Sudano scenarijumi – Prezidentini Perversma Lietuvos Respublikoje.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 3. Mes Amerikoje – irgi labai gerbiame, Jos Ekscelencija Prezidente Dalia Grybauskaite – uz tai, kad drasiai sako – grynaja politine tiesa lietuviu Tautai : apie oligarchu, ir nusikalteliu klanu – valdoma Lietuvos Valstybe !… Ypac yra vertingi lietuviu Tautai, Jos Ekscelencijos Prezidentes zodziai – apie naujaja Lietuvos Respublikos uzsienio politika, viesai paskelbti 2010 metais : kad Lietuva nebebus toliau – nei Rusijos, nei JAV uzsienio politikos ikaite… Lietuva vykdys – savaja uzsienio politika. Labai puiku, kad Prezidente – neleis “kisti nosies” uzsienio politiniems aferistams, prie “homo – amerikus bush’ensis” Prezidento Adamkaus – savo dikatu nustekenusiems Lietuva iki sunkios Ekonomines Krizes, o taipat – Lietuvos dalyvavimo : su paklusnios “vasales” prievarta kruvinuose – kolonistiniuose karuose Mazoje Azijoje /Irake, Afganistane /…. Taipat as manau, kad gimstantis naujas – iskilusis “Drasiaus kelio” politinis – visuomeninis judejimas : gali labai daug padeti – Jos Ekscelencijai, iskiliajai Prezidentei Dalai Grybauskaitei : greitu laiku – pertvarkant is pagrindu Lietuvoje, netekusia Visuomenes pasitikejimo, pedofilu grupuotes – is “Zydruju Albinu klubo” auksciausioje Valdzioje – nusikalstamai itakojama Teisesauga. Jos Ekscelencija, Lietuvos Prezidente Dalia Gybauskaite – trumpu laiku parode, kad yra – “naujojo politinio” formato, labai atyvi Valstybine Veikeja… Tai matyti net mums – toli uzsienyje !.. Todel man atrodo, kad visuose, geruose darbuose lietuviu Tautai – reikia ir mums is uzsienio : labai stipriai remti – Jos Ekscelencija Prezidente Dalia Grybauskaite !… Tam, kad nebeisdristu Adamkaus – Laurinkaus, piktasis ***pro – businis duetas*** : organizuoti is naujo – Prezidentinio perversmo Lietuvoje… Kaip tai padare – Jo Ekscelencijai, Prezidentui Rolandui Paksui – pagal “auksiniu parasiutu”, slaptai veikiancio nusikalstamojo klano, 2003 metais uzsakyta – slaptaja “madridine pazyma”. Skirta is tolimojo uzsienio, asmeniskai “elitui” Arturui Pauklauskui – greitu laiku slaptai paruosti, ir pradeti – su is anksto primestu toje pazymoje, politiniu melu is uzsienio – Prezidentini Perversma Lietuvos Respublikoje.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. nesuprantu, kaip “Karštas komentaras” imasi tos fofos straipsnius spausdinti.Tai aferistė, būdama seimo nare iš vis ėjo prieš Lietuvą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Gerb. Vidmante, spėju, kad net neskaitėte Valinsko, rašydama šį savo emocijomis paremtą straipsnį. Nes aš pas Valinską įžiūrėjau prezidentės kritiką, o tai, nors irgi nemalonu, bet visai ne tas pat kas nepagarba. Esu iš tų žmonių, kurie per rinkimus tikėjo, kad Grybauskaitė bus tas žmogus kuri pasuks įvykius į gera, bet nesulaukdama jokių veiksmų dabar jau ja nusivyliau ir nebetikiu, nematau jokių jos gerų darbų, jokios kovos su tąja oligarchija ir Lietuvos dardėjimu į bedugnę. Gerb. Vidmante, jei jūs tą matot – parašykit, apibūdinkit jos geras pastangas, atgaivinkit mums viltį.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Aš jei balsuoju už prezidentą, tai pasilieku ir teisę jį kritikuoti. Jei V. Jasukaitytė balsavo už Grybauskaitę tai nereiškia kad Grybauskaitė nekritikuotina.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • To bylo před le9ty, a bylo to skvěle9. Je1 bydlela v Le1nech, prvolaaca na opačne9m konci,směrem na Poličku. Městskou jsem využedvala nejen na cesty do pre1ce, ale za každfdm fačelem. A bylo ne1s hodně stařed i mladed.A to ještě nebylo velke9 seddliště Svitavske1, Felberova, Penzion, pošta 2 . a dalšed.Dodnes mi nened jasno , proč se vůbec městske1 doprava zrušila. Je přece tak potřebne1!! Copak to pe1ni konšele9 nevidedte? Salvie městskou nenahraded.Stefani.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 6. cia tu protingesnis? nejuokink arkliu. maisai lova su virtuve ir pats to nesupranti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Kaip beziuretrumete, bet situo valinskas kelia “bobos” reitinga ir atejus rinkimam dar bus keli. Todel liaudis “atsimins” kaip ja “puole” klanas ir ji “kovojo” (ar ziurejo sitacija galimam “puolimui”) ir vel ja isrinks. Niekas pasaulyje nelaukia ir nespelioja apie prezidentu mintis, darbus. Jie matomi (arba ne) ir liaudis sprendzia ka daryti tuo metu, o nelaukti kol :bespresdamas” visiskai suvarys sali. Ji eidama i rinkimus sake kad tikslas svarbiausias “monopolijos ir oligarchai”. Po dvieju metu ta pakartojo, bet pridejo kad jau baigia “uzvaldyti”. Todel liaudis dabar turi paklausti ” koki b….. tu veikiai tuos 2 metus”? Ka padariai? Bet lietuvis bukas, bailus, melagis, todel pats sau meluoja “ji dar parodys”, “ji dar tik ruosiasi”. Jau parode, parama arklininkui, visiska tyla del nuskriausto vaiko (kitas butu asmeniskai pasidomejes, kaip zmoniu isrinkta galva). Nusikaltusio prokuroro skyrimas teiseju, ir noras ji iskeltiu i pati virsu. Pritarimas zmoniu skurdinimui. Nustokite sapnuoti, pareikalaukite ataskaitois uz nuveiktus darbus, apie rezultatus. Gauna alga uz nieka. Uz tai kad pas batka nulekia, su putinu buciuojasi, kad KGB karininko zenta is bedos traukia, o apie zmones NIEKO, tyla, tik kartais kokia nesamone istaria kuria klaniniai tuoj interpretuoja savaip, kad nesmuktu reitinga. Atejus tikram prezidentui, turetu buti iskarto pakeisti visi teisesaugos vadai, nauji skiriami darbines atrankos keliu. Jei dirbi, pavaldiniai patenkinti, liaudis tyli, teska savo pareigas su galima didele karjera,

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Manau , kad biblijinis Chamas čia ne prie ko, juk yra ir lietuvškų epitetų, pvz., nepraustaburnis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. As irgi skaiciau taji A. Valinsko straipsni ir priesingai —> ”’Tiems, kas neskaite:)
  2011-01-09 – 12:00”’ ,
  visiskai nieko gero negaliu pasakyti apie ji. Ten tik nuoga demagogija.
  Kur gi A. Valinsko protas ?!
  Juk tiek metu visu giedama [poziciju ir netgi opoziciju], kad Prezidento[es] igaliojimai liecia tik uzsienio politika ir tai is esmes tik lyg ”kosmetiskai ar reprezentaciskai” !!!
  Juk klykdavo, kad Prezidentas neturi tiesioginio – diktatorisko pavaldumo vadziu nei jokiai LT vidaus Institucijai. Gyne sava Prezidenta !!!
  …Bet juk turi Prezidentura ir LT Prezidente laipsnisko ir demokratinio poveiko galimybes, tuolab tautos parama, jei tauta matytu, kad Prezidente gina tikraja demokratija bei tvarka ir teisinguma Lietuvoje.
  Tam reikia laiko ir didziulio aparato, kuris analizuotu tai kas vyksta Lietuvoje. Juk yra taip, kad ka padaro vienas kenkejas, tai visai desimciai tos veiklos tyreju, sekliu ir demaskuotoju yra darbo desimtkart ilgesniam laikui, nei kad praleista vykdant nusikaltima ! O cia gi veikia tukstanciu korupcine ir nusikalstama sistema !
  Deja; A. Valinskas jau aiskiai gina Seima, o su juo ir visa sistema, tikrai suprasdamas nelygia Prezidenturos kova, su ”oponentais” – Seimu, Vyriausybe, Teisesaugos org. bei LT ekonominio ir politinio biznio-korupcijos ”instutucijomis”…
  As neteigiu, kad zinau jog Prezidente ir Prezidentura yra Sventas svetimkunis korumpuotoje LT sistenoje ir kad ji yra tik idealu geri bedaranti. …Nera visai vienareiksmes pasirinktys straipsnyje minetu funkcionieriu. Bet tampa panasu, kad ji pirmoji is LT Prezidentu, bando padaryti propersa korupcinio LT sastingio lede !
  – O A. Valinsko straipsnis, tikrai panasu, kad laabai graziai-demagogiskai prisideda prie suokalbio pries Prezidente, betgi dar ir metant jai kriminalinio pobudzio seseli, kad KAZKAS apie ja nuslepta !?…
  Vienz; manykit visi, kad ji-Prezidente [‘boba’, kaip anksciau teiges…] tokia kaip ir viskas Lietuvoje – norit pokyciu, keiskite ja…vel ! ”Prie ko” cia Seimas ?! Juk ji LT pati ”Virsunele”…
  Ir taip yra, kai visi sunes sukarti ant buvusios kairiosios seimo daugumos uz valstybes skolas ir t.t.. Na, o tada pries ta ana Seima, buvo kariama ant ankstesnio-‘desiniojo’…

  Kai susimuse du reksniai, tai tas kuris pribaige kita, juk nera esminis kaltininkas ! Juk abu kovojo uz fizini islikima !
  Kaltas yra tas, kuris sudave pirma smugi arba tas, kas kita pastumejo ji suduoti.
  NA BET; Ka kazkas besakytu, juk smugiu negalima issiaiskinti…- negalima imtis fizinio atsako, pirmojo smugio !
  Juk tas atsakas, butent, ir pradeda zudynes !…
  Tad kas pradejo Lietuvos zudynes ?!!
  Ar buvo lietuviskas ”niurnbergas’ ?!…neEEE !!!
  – Kas atidave ekonomika ‘berniukams’, kas ivede Lietuvoje griezta protekcionizma bei politine korupcija, daug gilesne nei buvus SSSR ?!
  – Na butent juk is esmes tie, kas dabar veda Lietuva ir kas kaltina buvusiaja ‘kairiaja’ dauguma !!!
  NES; kas buvo galima ekskomunistams-ekskolaborantams, tas visiskai nepriimtina patriotams-Lietuvos Nepriklausomybes krikscioniskiesiems atkovotojams !!! ..ir butent po dainuojancios revoliucijos, po svaigiai isaugusio tautos tikejimo kitokiu-nekorupciniu, laisvu-demokratisku ir teisingu gyvenimu !!!
  Deja; butent jie-poSajudieciai [slapti prokriminaliniai Sajundzio kgb’istai ir ekskomunistai; pagrindinai ‘desinieji ir tik is dalies ‘kairieji’] Lietuvoje ypac suaktyvino buvusiaja sovietine korupcine sistema ir ivede ziauriu savuju ekonomines bei politines veiklos protekcionizma bei oponentu kontrole bei kartais netgi terora valstybes instituciju jega !!!
  Ir yra visiskas absurdas, kai netgi A. Valinsko partija, kuri lyg ir dejosi opozicine buvusioms daugumoms, uztraukia tokia giesmele ginancia dabartine Seimo dauguma ir smukdancia Prezidente, butent kuri yra pirmoji sioje institucijoje, pradejusi pertvarka valstybeje ! …Atmetus ivairias slepetines sliauztynes pries pvz. uzatlancio rinktini seselini – tipo willjamsini masonini sukciu zydeli ar vietini jo atstova ”teveli”…
  Taip kad; per kvailas ir zeidus tas A Valinsko straipsnis, kad ji normaliai komentuoti !!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Na juk is tikro pakomentavau kazkiek isteriskai ir agresyviai, peikiant A. Valinska ir kad paryskinti ”vaizdini”-jo ginamuosius, paastrinau desiniuju ‘nuopelnus’…
    Kitu pan. atveju gal patyleciau… :)

    Thumb up 72 Thumb down 0

  • 1) Vfdrok: Vůled lidu je rfokaiitvat. Negace vfdroku podle vzoru 1: Vůled lidu nened rfokaiitvat. Negace vfdroku podle vzoru 2: Vůled lidu je neratifikovat. Vaše matematickfd hraned s čůre1nkama si strčte za klobouk, tady to znamene1 nemlich to samfd. A pokud i nade1le budete tvrdit, že neumim forme1lně zapsat negaci (což je možnfd), tak to si strčte za klobouk taky, protože o to tady vůbec nejde. Všem je to jasnfd, ale tedy ještě explicitně pro ty, co neumed čedst: Šlo tu o popřened vfdroku vůled lidu je rfokaiitvat a doke1ze1ned toho, že vůled lidu nic takove9ho nened a nikdy nebylo.2) Tvrzened neni přehnanfd a Lisabon za to může hodně.3) Ne. A vfdkřiky ad hominem si zapiš do denedčku a nepiš mi je na blog, krete9ne.Machys: Opakuješ svoje nesmysly.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 10. aš tiesiog Leningrado “Rot-front” darbinykė ir tiek…

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras