Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 28 Sekmadienis
 

Kokius žaidimus Medininkų byloje žaidžia Kriminalinės policijos biuras? (2 d.)

2015-12-30 11:54 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (129)

Ar generalinis policijos komisaras Linas Pernavas žino, kokius žaidimus Medininkų byloje žaidžia jo pavaldiniai? Gal reikėtų sudaryti darbo grupę ir su kolegomis iš Latvijos išsiaiškinti, ar Lietuvos policijoje "neužsiveisė" latviškojo "Konj" metastazų, o jeigu užsiveisė, tai kokioje jie stadijoje? KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Tęsinys. Pradžia: Kokius žaidimus Medininkų byloje žaidžia Kriminalinės policijos biuras?  1 d.

O dabar – esmė: tai „prie ko“ prie Medininkų žudynių tyrimo tas Kriminalinės policijos biuras, rašantis „trafaretinius“ raštelius-pasakas apie „liudininkui gresiantį pavojų“, todėl prašoma vadovautis dar iki bylos nagrinėjimo teisme duotais parodymais?

Ogi, mūsų manymu, net labai „prie ko“: mat Generalinei prokuratūrai iš Medininkų žudynių tyrimo grupės išeliminavus Valstybės saugumo departamento pareigūnus, į tyrimo grupę buvo priimti pareigūnai iš Kriminalinės policijos biuro.

Kas jie tokie? Dėmesio – prokurorų ir policijos pareigūnų tyrimo grupės Medininkų žudynėms ištirti sudėtis: Generalinės prokuratūros prokurorai Rolandas Stankevičius, Redas Savickas, Kriminalinės policijos biuro pareigūnai Vytautas Giržadas (dabar FNTT direktoriaus pavaduotojas – aut. past.), Linas Karčiauskas, Igoris Ksendzovas, Svajūnas Jonikas.

(Vėliau šios tyrimo grupės sudėtis buvo pakeista: prokurorą Redą Savicką pakeitė prokurorai Saulius Verseckas ir Gintarė Vareikytė.)

O dabar – dar kartą dėmesio: nagrinėjant Medininkų bylą Nr.1, Kriminalinės policijos biuro raštą (apie „anoniminiam liudytojui“ tariamai „esamą grėsmę“), pridengusį „anoniminio liudytojo“ neatvykimą į teismą, pasirašė Kriminalinės policijos biuro pareigūnas Linas Karčiauskas. Jis – vienas iš Generalinės prokuratūros sudarytos tyrimo grupės narių.

„Karštas komentaras“ kreipėsi į Policijos departamentą, prašydamas atsakyti, koks Kriminalinės policijos biuro pareigūnas pasirašė analogišką trafaretinį raštą apie „anoniminiam liudytojui“ neva „gresiantį pavojų“ tik jau šį kartą Medininkų byloje Nr.2. Tačiau Policijos departamentas atsisakė nurodyti melagingą pažymą teismui pasirašiusio pareigūno pavardę.

Žiūrim, ką turim

Taigi, hipotezė būtų tokia.

Konstantinas Nikulinas, užsitraukęs Latvijos nusikalstamo pasaulio autoriteto „Konj“ rūstybę už tai, kad liudijo prieš jį žmogžudystės byloje ir tokiu savo liudijimu pasiuntė „Konj“ už grotų, korumpuotų Latvijos kriminalistų buvo išaiškintas, po kokia priedangine pavarde pagal Latvijos liudytojų apsaugos programą jis gyvena, sulaikytas ir perduotas Lietuvos teisėsaugai. Kad, kaip ir K.Nikulino „pasodintas“ „Konj“, taip pat „sėdėtų“ žmogžudystės byloje.

Lietuvos teisėsauga, be 2003 m. gegužės 29 d. duotų „anoniminio liudytojo“ parodymų (ir tų pačių – galimai I.Gorbanio, mainais už paleidimą į laisvę), prieš Konstantiną Nikuliną nieko neturėjo, todėl prasidėjo K.Nikulino „pritempimo“ prie Medininkų žudynių veiksmai.

Generalinėje prokuratūroje aukščiau paminėta tyrimo grupė Medininkų žudynėms ištirti sudaryta tik 2008 m. balandžio 3 d., t. y. praėjus beveik pusmečiui po Konstantino Nikulino suėmimo Medininkų žudynių byloje. O gal, žiūrėk, Kriminalinės policijos biuro pareigūnams pavyks kokius nors įrodymus iškapstyti? (Juk po I.Gorbanio paleidimo 2003 m. kai kurie politikai tiesiai šviesiai pagrūmojo prokuratūrai: „dar kartą paleisit, pasigailėjimo nebus“).

Deja, laikas bėgo, K.Nikulinas „sėdėjo suėmime“, o įrodymų, kad jis būtų dalyvavęs Medininkų žudynėse, vis dar nėra. Ką daryt?

O tada – scena iš vieno „kino filmo“: 2008 m. rugsėjo 3 d. K.Nikulinas, neinformavus jo gynėjų, išvežamas iš Lukiškių tardymo kalėjimo-izoliatoriaus „pasivažinėti“. Vežamas su kauke ant galvos, kad nematytų kelio ir negalėtų identifikuoti nei pastato, nei aukšto, nei pareigūno kabineto, kur bus siekiama „išmušti“ „nuoširdų prisipažinimą“. Tačiau K.Nikulinas, atvežtas į vieno pareigūno kabinetą, nors ir kaip ten „švelniai“ su juo „bekalbėtų“, tvirtina: „Aš nieko nežudžiau“. Tuomet – paskutinis šansas jam išeiti iš kabineto gyvam: ant stalo padedamas balto popieriaus lapas, į smilkinį įremiamas pistoletas: „Rašyk“. K.Nikulinas: „Nušaukit, bet aš nesirašysiu – aš to nedariau“.

Bet tai – tik scena iš „įsivaizduojamo kino filmo“. Realybėje viskas buvo kitaip: kai rugsėjo 3 d. į Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą atvyko K.Nikulino gynėjas ir, neradęs ten savo kliento, sukėlė aliarmą (keistas sutapimas – būtent tą dieną Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo vaizdo kameros buvo „sugedusios“ ir nebuvo galima patikrinti, kas išsivežė suimtą K.Nikuliną, kur ir kodėl), 2008 m. rugsėjo 10 d. Kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo 2-osios valdybos 3-iojo skyriaus vyr.tyrėjas Zenius Albertynas (šitos pavardės pareigūnų tyrimo grupėje Medininkų žudynėms ištirti nėra) tarnybiniame pranešime konstatavo, kad 2008 m. rugsėjo 3 d. buvo atlikta K.Nikulino apklausa „tikrinant operatyvinę informaciją apie galimą K.Nikulino dalyvavimą parduodant ginklus Kauno nusikalstamoms grupuotėms“.

Dar viena Kriminalinės policijos biuro galima klastotė Medininkų byloje? Ką gali žinoti, galbūt – nes Kriminalinės policijos biuras, kaip parodė šio biuro raštai Medininkų byloje, pridengiant „anoniminio liudytojo“ nepasirodymą/nuslėpimą nuo apklausos teisme, yra „šventos karvės“: ką Kriminalinės policijos biuras parašys, tą teismas ir „prarys“. Net nesusimąstęs: o kas gi ten buvo ir kodėl?

***

Taigi, per ketverius metus apsukę ratą Medininkų žudynių žurnalistiniame tyrime grįžtame prie pirminio klausimo: kas ir kada tirs pačius Medininkų bylos tyrėjus?

Prokuratūros sukurtos siužetinės linijos demaskavimas šioje istorinėje rezonansinėje byloje – jau po Naujų.  Kaip ir sensacingas buvusio Generalinės prokuratūros prokuroro interviu “Karštam komentarui” apie tai, ko apie Medininkų bylos tyrimą niekada neturėtų sužinoti visuomenė.

Komentarai

 

 

 
 1. Kur buvo visi tie prokurorai, teisėjai, žinovai, specialistai, ekspertai, advokatai ir žurnalistai anksčiau? Kodėl anksčiau ir nuo pat pradžių niekas iš jų nekalbėjo ir nerašė apie Medininkų bylos nutyrimą?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. sapnuoja ta Snora!Eik ir prisiduok ,kad ta Snora pagrobei ir apiplesei!O tai jau atsibodo tavo tas sapaliones skaityti.Viska taip gerai zinai,kad pats ta nusikaltima manau ir ivykdei!

  Thumb up 3 Thumb down 6

 3. O kaip sysalų byla, ponai “kišeniniai” prokurorai?… Slabo?… Taigi, jau dabar reikėtų voratinklius praardyti nuo Snoro bylos, o po to eilė ateis ir pedofilijos bylai. Manau, kad abi vienodo kalibro kulkos buvo iššautos to paties šaulio. Štai ir aišku, kodėl Grybauskaitė gelbėjo tuos VSD vyrukus, įmerkusius sysalus vaikui, o šie gelbsti storo pasturgalio savininkę dėl jos įvykdytos Snoro aferos…

  Thumb up 17 Thumb down 2

 4. pensininkas 2015-12-30 – 17:43

  Jei teigiama, kad 2008 m. rugsėjo 3 d. buvo atlikta K.Nikulino apklausa „tikrinant operatyvinę informaciją apie galimą K.Nikulino dalyvavimą parduodant ginklus Kauno nusikalstamoms grupuotėms“, tai akivaizdžiai ir labai grubiai meluojama, nes operatyvinės informacijos rinkimo ir jos tikrinimo metodai draudžia būtent tokiu būdu ją tikrinti. Užjaučiu dabartinį Generalinį policijos komisarą. Jeigu tokiais būdais dabar tikrai yra vykdoma operatyvinė veikla, tai jos, kaip tokios, jau nėra. Tai jau ne operatyvinės informacijos patikra, bet atviras policijos operatyvinės veiklos griovimas arba sąmoningas kenkimas policijos veiklai..

  Nemo 2: pensininkas 2015-12-30 – 18:45

  Gauta info apie A, B, C …. X, Y ir Z vykdomą nusikalstamą veiklą ir tam, kad pasitikrintų operinfo šaltinių patikimumą, prievarta, su maišu at galvos į tarnybines patalpas apklausai atsivežamas vienas iš jų- asmuo K ir dar atvirai paklausiamas apie ginklų tiekimą?
  Dabar pagalvokit kokį rezultatą duos tokie veiksmai. kaip jums atrodo, kiek būtų šansų gauti teisingą atsakymą? Nulis. Be to, vienam iš galimai nusikalstamų veiksmų dalyviui tampa ne šiaip žinoma, o visiškai aišku, kad operatyviniais būdais yra renkama info apie juos visus ir jų nelegalius veiksmus. Atskleidžia, kad info renkama konkrečiai apie specifinę nusikalstamą veiklą “prekybą ginklais”.
  Dabar pagalvokite, ką nedelsdami padarytų tikri nusikaltėliai ir kokie šansai atskleisti tokį nusikaltimą liktų po tokių veiksmų? Taip pat nulis.
  O dabar pagalvokite, ką tai tiesiogiai reiškia be išlygų?
  Kad LKPB niekas nėra bent susipažinęs su kriminalinės žvalgybos operatyvinio darbo metodais? Kad LKPB patikėjo kažkokiam nemokšai patikrinti tokios svarbos operinfo? Kad LKPB operatyvinį darbą dirba profesiniai ar net protiniai impotentai? Kad LKPB vadovybė nevaldo ir nekontroliuoja nei operatyvinės informacijos, nei jos sklaidos, nei nutekėjimo kanalų? Parodykite kas tuo galėtų patikėti?
  Jeigu taip tikrai yra, tai po tokio atsakymo tuoj pat privalėjo būti pradėtas LPKB veiklos kompleksinis patikrinimas, apimantis viso be išimties personalo profesinės kvalifikacijos ir kompetencijos pakankamumo dirbti operatyvinį darbą ir jam vadovauti klausimus. Visuotinai ir individualiai atliekamas LKPB vidaus imuniteto ir visų darbuotojų patikimumo klausimų tyrimas. Operatyvinės informacijos ir jos šaltinių patikimumo patikra, t.t. ir pan. Kompleksinio patikrinimo metu tokią potencialaus figūranto apklausą vykdę asmenys privalėjo būti nušalinti nuo tarnybos pareigų vykdymo, sustabdant jų teisę dirbti su bet kurio svarbos ir įslaptinimo režimo lygmens informacija. O buvo tai padaryta?
  Klaidų padaro visi, bet ne tokio lygio. Iš pateikto atsakymo apie pristatymo į LKPB priežastis yra neabejotinai akivaizdu, kad LKPB nevyko jokio ir niekada nevykdė operatyvinio tyrimo pagal jokių “Kauno nusikalstamų grupuočių apginklavimą iš Rygos OMON ginkluotės atsargų”. Jokia, save gerbianti specialioji tarnyba, niekada nebūtų atskleidusi ir neatskleis vykdomo operatyvinio tyrimo krypčių. Ji išvis nieko nebūtų komentavusi ar raštu ką nors aiškinusi. Tuo labiau teikusi atsakymą, kuris bus išviešintas teismo byloje. Tokie dokumentai niekada neteikiami į baudžiamąją bylą. Tą draudžia daryti operatyvinę kriminalinės žvalgybos veiklą reglamentuojantys visų hierarchijų ir rūšių teisės aktai bei metodikos, kurių menkiausias nesilaikymas prilygsta garantijai į “vilko bilietą” valstybės tarnyboje, jei ne į baudžiamąjį persekiojimą dėl valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančių duomenų nutekinimo arba atskleidimo.
  Už tat, po tokio atsakymo, nėra jokios abejonės, kad Michailovas-Nikulinas buvo specialiai kryptingai apdorojamas, taikant tam tikro lygio agresyvias psichologinio ir/ar fizinio poveikio priemones. Šių priemonių tikslas palaužti asmens valią ir ribinėje situacijoje patikrinti psichologines bei fiziologines reakcijas į jam pareikštą įtarimą dėl jo asmeninio dalyvavimo pareigūnų nužudyme Medininkų poste, nes žmogus bendrąja prasme “kalba” ir “atsako į klausimus” ne vien žodžiais, bet ir kūno reakcijomis.

  ex 2015-12-31 – 11:54

  Jeigu oficialiai į bylą , kuri viešai nagrinėjama yra įdėta tokia pažyma, tai galit būti tikri, kad tai absoliuti deza. Toks tyrimas tikrai nevykdomas, nes priešingu atveju nebūtų paviešintas. Kita vertus, su tokia pažyma, žinant, kad ji bus išviešinta, sukeliama sumaištis ne Rygos OMONe, bet užduodamas galvosūkis Kauno nusikalstamoms grupuotėms. Tačiau su tokia pažyma, kurioje operatyviniais sumetimais per teismą išstumiama deza, t.y. žinomai neteisingi, o paprasčiau sakant, melagingi, sąmoningai suklastoti duomenis, pamirštama, kad tai užtraukia atsakomybę už žinomai melagingų duomenų pateikią teismui.
  Dabar lieka pasirinkti už ką ir pagal kokį BK straipsnį labiau patiktų būti tąsomiems. Už valstybės paslaptį sudarančių duomenų neteisėtą atskleidimą? Kenkimą policijos vykdomai operatyvinės žvalgybos veiklai prieš Kauno nusikalstamas grupuotes ir ginklų prekeivius? Ar už žinomai piktnaudžiavimą tarnybos įgaliojimais ir klastojimą? Ar už melagingų duomenų pateikimą teismui, trukdymą teisingumu ir žinomai nekalto asmens patraukimą baudžiamojon atsakomybėn? Ar savavaldžiavimą, tarnybos įgaliojimų viršijimą, kūno sužalojimus ir kankinimą?

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Pakol mes cia zvanginam vokiskais BMW ir Boxeriais, kaimyninej mums draugiskoj sali ir toliau augo rublio kursas ir Chuilo reitingas ir jau perzenge 80 ir sparciai zengia toliau i ruski mir… (liaudiskai – nx).
  Sekmes juokinant Svieta, watnikai!

  Thumb up 0 Thumb down 14

  • Kažkur skaičiau, kad advokatai ne kartą to reikalavo, bet prokurorai prieštaravo, todėl teismas nerado reikalo jį kviestis apklausai.

   Thumb up 14 Thumb down 0

 6. spėju, dabar kai kas dėl tokio Medininkų “ištyrimo” iš gėdos skradžiai žemę prasmegtų

  Thumb up 13 Thumb down 2

 7. Kai yra žinoma, kas padarė, bet nėra įrodymų, tada suprantama, kai “žulikai” yra paspaudžiama.
  Bet čia ką – presavo savą eksmilicininką? Padėdami Latvijos kontrabandininkams? Latrvijos “žulikams”?
  Audringi plovijai, KPB! Nusivažiavot – žemiau jau nėra kur.
  Daryti bylą eksmilicininkui, kabinti Medininkus – nesuprantu, kuria vieta ir kas ten mąstė ir aplamai ar mąstė???

  Thumb up 13 Thumb down 0

  • Rimtesnis klausimas būtų kas, kieno nurodymu ir kodėl sužlugdė Medininkų bylos ištyrimą?

   Thumb up 15 Thumb down 0

   • gal bijo? Gal jis generalinis tik teoriškai, o praktiškai ten valdo visai kiti?

    Thumb up 14 Thumb down 0

     • Pernavas tikrai nevaldo, jeigu KPB tokius dalykus išdarinėja

      Thumb up 7 Thumb down 0

     • Kada ta vyko, prieš kiek metų? Tikrai ne šiais metais, o kad dar Gailius su Giržadu dirbo LKPB. Argi Pernavas tuo metu buvo generaliniu? Tikrai ne jis. Tada kas buvo Generaliniu komisaru? Net ne Skvernelis, o greičiausiai Grigaravičius ar net Telyčėnas?

      Thumb up 4 Thumb down 0

  • Jeigu Medininkų byla sukonstruota pagal konservatorių-krikdemų partijos užsakymą, kuo jie skiriasi nuo bolševikinių plikašiknių, vykdžiusių Lietuvos gyventojų ir partizanų genocidą?

   Thumb up 16 Thumb down 0

   • Prie ko čia konservatoriai ar krikdemai? Prašom pasiskaityti ką rašo gerb. profesorius V.Landsbergis apie Medininkų bylą. Nukopijavau ir įdedu specialiai Jums:

    PABODO?

    2015-12-29 – 20:24

    Tiesą sakant, pabodo. Strazdelis pasakytų: pabodo pabodo, mulkių čėsai pabodo ,- V.Landsbergis

    Net sąžiningu atrodęs prokuroras A. Astaška (jau miręs) nuslėpė pirmąjį vos atgavusio sąmonę Tomo Šerno įrašytą parodymą, kuriame skamba Makutynovičiaus pavardė. Kas galėjo tai įsakyti prokurorui Astaškai? Ką žinotų apie tą parodymą ir nuslėpimą buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, jei mažesnis prokuroras išdrįstų paklausti? ….

    Medininkų poste iškart po žmogžudystės, lavonams ir sužeistiesiems vagonėlyje dar plūstant kraujais, buvo uniformuotų žmonių, ir kai kurie kalbėję lietuviškai. Tai paliudijo pirmieji vairuotojai, pravažiavę iš Baltarusijos ir čia pat atskubėjęs iš Vilniaus tarnybiniu automobiliu AT deputatas Nikolajus Medvedevas.

    Dar nebuvo atvykę jokie Lietuvos pareigūnai, nors N. Medvedevas laikytinas pareigūnu. Bet buvo labai išsigandęs, net pamiršo, kas jam pranešė apie įvykį ir paragino važiuoti. O vietoje rado nežinomų uniformuotų asmenų (be skiriamųjų ženklų?), kurie kalbėję lietuviškai. (Rygos “omone” tokių nebūtų buvę daug, ponai prokurorai). Tie net leidę pažvelgti į vagonėlio vidų, ir deputatas spruko kuo greičiau namo. Turėjo automobilyje telefoną, tačiau niekam nepaskambino nei juo, nei grįžęs.

    Tai liudininko oficialūs parodymai teismui – tik dabar! – nesukėlė sensacijos, nors šiurpūs. Gal todėl, kad byla organizuotai slopinama.
    Atkreipkime dėmesį į užgaišusius vietoje žudikus, kurių tarpe buvo mokančių kalbėti lietuviškai. Ten galėjo būti ir kelione rūpinęsis “nervingas kapitonas, lietuviškai kalbantis su vietiniu akcentu”….

    Thumb up 8 Thumb down 1

     • Kuri Lietuvos politinė partija dedasi už visus patriotiškiausia? Ta ir užvirė šitą brūdną košę.

      Thumb up 15 Thumb down 0

    • Norit pasakyti, kad Prezidentė nebeklauso prof. Vytauto Landsbergio?

     Thumb up 7 Thumb down 0

     • Kam jai dabar bereikėtų jo klausyti? Trečia prezidentavimo kadencija neįmanoma.

      Thumb up 7 Thumb down 1

     • Kieno tada nurodymu 1991 m. rugpjūtyje po pučo iš VRM pastato paleido Makutynovičių?

      Thumb up 13 Thumb down 0

     • Makutynovičius numirė, jau nepapasakos niekam. Ir bijoti jau nėra ko.

      Thumb up 8 Thumb down 1

 8. Kodėl policija prisiima ant savęs kaltę ir idiotiškiausios rolės vaidybą?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 9. Tai čia šitaip dirbo tas GARSUSIS Vytautas Giržadas???? Gailiaus bičiulis????
  GĖDA, GĖĖĖĖĖDA, GĖĖĖĖĖDA!!!!!

  Thumb up 6 Thumb down 1

  • Buvęs liberalų VRM ministras Raimundas Palaitis lygtais buvo į atleidęs, bet teismas sugražino jį į pareigas?

   Thumb up 4 Thumb down 0

   • Kaip be to? Teko kaityti, kad net administracinis teismas gražindamas jį į tarnybą po atleidimo įvertino jo nuopelnus ištiriant Medininkų žmogžudystės bylą.

    Thumb up 3 Thumb down 0

     • Administracinis teismas Medininkų bylos netyrė, o skaitė kas parašyta Gargžado asmens byloje. O ten viskas buvo parašyta ko reikėjo paaukštinimui į FNTT pavaduotojo postą.

      Thumb up 3 Thumb down 0

  • Ką ekonomistas – finansistas – mokestininkas fnttšnikas išmano apie nužudymų tyrimą?

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • Dar klausimas koks jis ekonomistas, koks jis finansistas ir ką apie mokesčius išmano, išskyrus pavadinimą. O be to jis nėra per savo tarnybą ištyręs nei vieno nužudymo.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 10. Jeigu Michailovas-Nikulinas buvo specialiai kryptingai apdorojamas, taikant tam tikro lygio agresyvias psichologinio ir/ar fizinio poveikio priemones tikslu palaužti jo valią ir ribinėje situacijoje patikrinti psichologines bei fiziologines reakcijas į jam pareikštą įtarimą dėl jo asmeninio dalyvavimo pareigūnų nužudyme Medininkų poste, darosi šiurpu. Pas mus, ką? Ne policija, o kažkos gestapas ar NKVDė?

  Thumb up 13 Thumb down 0

 11. “pensininko” (2015-12-30 – 17:43) ir “Nemo” (2015-12-30 – 18:45) išaiškinimai tiksliai sudėjo visus taškus į vietas.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 12. Boze,boze Koks teisininkas gali suvirskiti tiek informacijos ,kuria pateikia G.G.Siaip baba dar bandydavo ikirsti,bet ir tos galvele matomai perkaito.Nera ,atsijunge.Kompiuteryje galima ivesti komnda RESET.ir krauti per nauja.Romanas is tos inf. na nikaip nesigautu,nes veikejai pasirodytu be jokio rysio su pagrindine tema.Isivaizduokit veiksmo prazioj pasirodo Medvedevas.Kaip vaiduoklis pasirodo ir dingsta……Atsiranda Nikulinas…..
  Jei rasyti scenariju filmui,tai TVIN PIKSAS nublanktu……

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • Dabar supranti, kiek pastangų ir kiek “intelektinių” resursų buvo mesta užsakytam bylos klastojimui dėl vieno, kažkokio eilinio mentiaros parodomojo pasodinimo.

   Thumb up 9 Thumb down 1

   • O tikrieji žmogžudžiai kažkur ramiai gyvena, bet politikieriams ir jų subinlaižiams nerūpi?

    Thumb up 9 Thumb down 0

    • Tikriausiai turėtų tam būti rimta priežastis, kažkaip susijusi su 91-ųjų politikais.

     Thumb up 7 Thumb down 0

   • Tokie “intelektiniai resursai” teisingai paimti į kabutes. Intelektualai senai išvaikyti. Liko vien paklusnūs zombiukai-robotukai. Jiems atimta teisė mąstyti.

    Thumb up 8 Thumb down 0

  • Jau išleido daugiatomį. Pavadinimas: “baudžiamoji byla prieš Michailovą-Nikuliną dėl 1991 07 30-31 d/d. Lietuvos Respublikos policijos ir muitinės departamentų pareigūnų nužudymo Medininkų pasienio ir muitinės kontrolės poste”.

   Thumb up 9 Thumb down 0

    • Reikėtų papildomai įrašyti, kad daugiatomis išleistas politinėje leidykloje Medininkų tragedijos 20-mečio ir papildomas artėjančio 25-mečio progomis.

     Thumb up 9 Thumb down 0

    • Generalinė prokuratūra ir teismai – vien Prezidentės įtakoje, kaip tėvonijos sodyboje.

     Thumb up 3 Thumb down 1

 13. Prasideda nauja pasaka kaip Rygos omonininkai apginklavo Kauno nusikalstamas grupuotes? Įdomu kokias? Nenustebčiau jei sakytų, kad Daktarų.

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Jei teigiama, kad 2008 m. rugsėjo 3 d. buvo atlikta K.Nikulino apklausa „tikrinant operatyvinę informaciją apie galimą K.Nikulino dalyvavimą parduodant ginklus Kauno nusikalstamoms grupuotėms“, tai akivaizdžiai ir labai grubiai meluojama, nes operatyvinės informacijos rinkimo ir jos tikrinimo metodai draudžia būtent tokiu būdu ją tikrinti. Užjaučiu dabartinį Generalinį policijos komisarą. Jeigu tokiais būdais dabar tikrai yra vykdoma operatyvinė veikla, tai jos, kaip tokios, jau nėra. Tai jau ne operatyvinės informacijos patikra, bet atviras policijos operatyvinės veiklos griovimas arba sąmoningas kenkimas policijos veiklai..

   Thumb up 10 Thumb down 0

   • Gauta info apie A, B, C …. X, Y ir Z vykdomą nusikalstamą veiklą ir tam, kad pasitikrintų operinfo šaltinių patikimumą, prievarta, su maišu at galvos į tarnybines patalpas apklausai atsivežamas vienas iš jų- asmuo K ir dar atvirai paklausiamas apie ginklų tiekimą?
    Dabar pagalvokit kokį rezultatą duos tokie veiksmai. kaip jums atrodo, kiek būtų šansų gauti teisingą atsakymą? Nulis. Be to, vienam iš galimai nusikalstamų veiksmų dalyviui tampa ne šiaip žinoma, o visiškai aišku, kad operatyviniais būdais yra renkama info apie juos visus ir jų nelegalius veiksmus. Atskleidžia, kad info renkama konkrečiai apie specifinę nusikalstamą veiklą “prekybą ginklais”.
    Dabar pagalvokite, ką nedelsdami padarytų tikri nusikaltėliai ir kokie šansai atskleisti tokį nusikaltimą liktų po tokių veiksmų? Taip pat nulis.
    O dabar pagalvokite, ką tai tiesiogiai reiškia be išlygų?
    Kad LKPB niekas nėra bent susipažinęs su kriminalinės žvalgybos operatyvinio darbo metodais? Kad LKPB patikėjo kažkokiam nemokšai patikrinti tokios svarbos operinfo? Kad LKPB operatyvinį darbą dirba profesiniai ar net protiniai impotentai? Kad LKPB vadovybė nevaldo ir nekontroliuoja nei operatyvinės informacijos, nei jos sklaidos, nei nutekėjimo kanalų? Parodykite kas tuo galėtų patikėti?
    Jeigu taip tikrai yra, tai po tokio atsakymo tuoj pat privalėjo būti pradėtas LPKB veiklos kompleksinis patikrinimas, apimantis viso be išimties personalo profesinės kvalifikacijos ir kompetencijos pakankamumo dirbti operatyvinį darbą ir jam vadovauti klausimus. Visuotinai ir individualiai atliekamas LKPB vidaus imuniteto ir visų darbuotojų patikimumo klausimų tyrimas. Operatyvinės informacijos ir jos šaltinių patikimumo patikra, t.t. ir pan. Kompleksinio patikrinimo metu tokią potencialaus figūranto apklausą vykdę asmenys privalėjo būti nušalinti nuo tarnybos pareigų vykdymo, sustabdant jų teisę dirbti su bet kurio svarbos ir įslaptinimo režimo lygmens informacija. O buvo tai padaryta?
    Klaidų padaro visi, bet ne tokio lygio. Iš pateikto atsakymo apie pristatymo į LKPB priežastis yra neabejotinai akivaizdu, kad LKPB nevyko jokio ir niekada nevykdė operatyvinio tyrimo pagal jokių “Kauno nusikalstamų grupuočių apginklavimą iš Rygos OMON ginkluotės atsargų”. Jokia, save gerbianti specialioji tarnyba, niekada nebūtų atskleidusi ir neatskleis vykdomo operatyvinio tyrimo krypčių. Ji išvis nieko nebūtų komentavusi ar raštu ką nors aiškinusi. Tuo labiau teikusi atsakymą, kuris bus išviešintas teismo byloje. Tokie dokumentai niekada neteikiami į baudžiamąją bylą. Tą draudžia daryti operatyvinę kriminalinės žvalgybos veiklą reglamentuojantys visų hierarchijų ir rūšių teisės aktai bei metodikos, kurių menkiausias nesilaikymas prilygsta garantijai į “vilko bilietą” valstybės tarnyboje, jei ne į baudžiamąjį persekiojimą dėl valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančių duomenų nutekinimo arba atskleidimo.
    Už tat, po tokio atsakymo, nėra jokios abejonės, kad Michailovas-Nikulinas buvo specialiai kryptingai apdorojamas, taikant tam tikro lygio agresyvias psichologinio ir/ar fizinio poveikio priemones. Šių priemonių tikslas palaužti asmens valią ir ribinėje situacijoje patikrinti psichologines bei fiziologines reakcijas į jam pareikštą įtarimą dėl jo asmeninio dalyvavimo pareigūnų nužudyme Medininkų poste, nes žmogus bendrąja prasme “kalba” ir “atsako į klausimus” ne vien žodžiais, bet ir kūno reakcijomis.

    Thumb up 7 Thumb down 0

  • Būtų pradėta, skambėtų žiniasklaidoje. O kai taip gėdingai užgeso, nėra kuo pasigirti. Matyt pačiu laiku advokatai užmovė jiems apynasrį.

   Thumb up 3 Thumb down 0

  • Jeigu oficialiai į bylą , kuri viešai nagrinėjama yra įdėta tokia pažyma, tai galit būti tikri, kad tai absoliuti deza. Toks tyrimas tikrai nevykdomas, nes priešingu atveju nebūtų paviešintas. Kita vertus, su tokia pažyma, žinant, kad ji bus išviešinta, sukeliama sumaištis ne Rygos OMONe, bet užduodamas galvosūkis Kauno nusikalstamoms grupuotėms. Tačiau su tokia pažyma, kurioje operatyviniais sumetimais per teismą išstumiama deza, t.y. žinomai neteisingi, o paprasčiau sakant, melagingi, sąmoningai suklastoti duomenis, pamirštama, kad tai užtraukia atsakomybę už žinomai melagingų duomenų pateikią teismui.
   Dabar lieka pasirinkti už ką ir pagal kokį BK straipsnį labiau patiktų būti tąsomiems. Už valstybės paslaptį sudarančių duomenų neteisėtą atskleidimą? Kenkimą policijos vykdomai operatyvinės žvalgybos veiklai prieš Kauno nusikalstamas grupuotes ir ginklų prekeivius? Ar už žinomai piktnaudžiavimą tarnybos įgaliojimais ir klastojimą? Ar už melagingų duomenų pateikimą teismui, trukdymą teisingumu ir žinomai nekalto asmens patraukimą baudžiamojon atsakomybėn? Ar savavaldžiavimą, tarnybos įgaliojimų viršijimą, kūno sužalojimus ir kankinimą?

   Thumb up 3 Thumb down 0

 14. Kodėl niekas neapklausia tuometinio karo ministro, dabartinio ukrainos “eksperto”, “spalvotųjų revoliucijų” organizatoriaus?

  Thumb up 8 Thumb down 3

 15. Bjaurus “palikimas” atiteko Pernavui iš Skvernelio. O Skverneliui iš ankstesniųjų. Viskas priklausys nuo Pernavo drąsos ir ryžto padaryti tvarką operatyviniame darbe.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 16. Tikrina “operatyvinę informaciją apie galimą K.Nikulino dalyvavimą parduodant ginklus Kauno nusikalstamoms grupuotėms“, bet liepia prisipažinti dėl Medininkų? Originalu ar idiotiška?

  Thumb up 13 Thumb down 0

 17. Ištraukė kažkokią operatyvinę špargalgkę. Išgalvojo nebūtus liudytojus, Išmušinėjo prisipažnimą. Pagaliau nuteisė. O kas iš to gavosi? Šnipštas. Teisybė apie Medininkus taip ir pasiliko nežinia kur esančia, kaip iki tol….

  Thumb up 14 Thumb down 0

 18. Pirmiausiai išgalvoti slapti liudytojai, kurių net teismas negali apklausti. Paskui, išmušinėjamas prisipažinimas, dėl nežinia kieno padaryto nusikaltimo. Nieko nepadėjo. Kas toliau bus, ką dar sugalvos padaryti?

  Thumb up 9 Thumb down 0

 19. Nikulino byla bus lakmuso popierėliu naujausiam Generaliniam prokurorui. Jau kur, kur, o šioje “amžiaus byloje”, kurioje iki gyvos galvos pasodintas bezdalais suklijuotais kaltinimais gyvas žmogus, kiekvienas sąžiningas teisės pareigūnas turėtų suklusti. Kita tokia byla turėtų būti “nesamos pedofilijos”…

  Thumb up 15 Thumb down 1

   • naujasis aiškia lietuviška kalba pasakė: nebus jokių reformų. Vadinasi, labanakt, vaikučiai, iki šito gen prokuroro kadencijos pabaigos :)

    Thumb up 11 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...