Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 29 Penktadienis
 

Kokie pokyčiai reikalingi teisingumo sistemai Lietuvoje?

2016-12-06 14:20 | Teisėsauga | Komentarų (19)

KK nuotr.

Teisingumo ministerija – nėra „trečiasis brolis“ pastumdėlis, tai svarbų vaidmenį valstybėje vaidinanti institucija, koordinuojanti visos teisinės sistemos vystymąsi. Jos reikšmė ypač sustiprės artimiausiu metu, kai 2017 metais vyks pasirengimas teismų reformai, kai vis daugiau dėmesio visuomenė reikalauja žmogaus teisėms. „Kandidatai į teisingumo ministro postą nėra adata šieno kupetoje, Lietuvoje turime ne vieną puikų teisės specialistą, turintį reikalingos valdymo patirties. Todėl kuriama fantastinė drama su detektyvo elementais, neva Lietuvoje maža teisės specialistų, o tie, kurie yra – netinkami, tampa panaši į komediją“, – įsitikinęs Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Advokatūros iššūkiai: įstatymais apibrėžta advokato reputacija ir platesnis ekspertinių žinių panaudojimas

Neretai žmonės, nusivylę teismais ar teisingumo įgyvendinimu yra linkę kaltinti visus teisminės sistemos dalyvius. Todėl labai svarbu, jog reikalavimai tiek teisėjų, tiek prokurorų bei advokatų nepriekaištingai reputacijai būtų vienodi, o jų nesilaikymas sulauktų vienodų griežtų pasekmių. Realybėje situacija, deja, yra kitokia. Pavyzdžiui, prokuroru ar teisėju dirbti nusikaltimą padaręs teisininkas ateityje nebeturi galimybės, todėl labai dažnai pasirenka jam likusią patrauklią alternatyvą – tampa advokatu. „Kol įstatymiškai nebus nustatyti aukščiausi etikos ir reputacijos standartai advokatams, tol susidursime su etikos pažeidimais ir advokato vardo menkinimu. Esama situacija advokatų savivaldai palieka tik galimybę reaguoti į atsiradusius pažeidimus, bet neleidžia imtis prevencijos ir iš anksto užkirsti kelią į advokatūrą norintiems žengti to nevertiems teisininkams“, – sakė I. Vėgėlė.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad su advokato reputacija tiesiogiai susijęs ir advokato kvalifikacinio egzamino klausimas.  Naujosios Vyriausybės programos projekte siekiama nustatyti bendrojo egzamino reikalavimą visoms teisinėms profesijoms. Lietuvos advokatūros nuomone, tokio bendrojo egzamino įvedimas neišspręs galimo teisinių profesijų uždarumo rizikos, priešingai, sudarys nelygias sąlygas teisinėms profesijoms ir nepasieks rezultato: jau ir dabar teisės aktais  yra reguliuojamas teisėjų, prokurorų ir notarų skaičius, tuo tarpu advokatų skaičius nereguliuojamas.   Manome, kad pradžioje turėtų būti sukurta tinkama teisinių profesijų atstovams mokymo sistema (kaip yra Vokietijoje), o vėliau apsispręsti dėl būtinybės įvesti bendrąjį egzaminą.

Gindama ir atstovaudama žmonių interesus, Lietuvos advokatūra yra pasirengusi dalintis savo ekspertinėmis žiniomis ir imtis aktyvaus vaidmens žmogaus teisių srityje. Pasak Advokatų tarybos pirmininko, Lietuvos advokatūra yra didžiausia teisininkų bendruomenė Lietuvoje, pasirengusi tapti ta ekspertine institucija, kuri vertintų siūlomus ar keičiamus įstatymus, darančius įtaką žmogaus teisių ir laisvių padėčiai. „Nekonkuruojame su nevyriausybinėmis ir kitomis žmogaus teisių organizacijomis, atvirkščiai, bendradarbiaujame su jomis ir siūlome savo ekspertines žinias panaudoti dar plačiau“, sakė I. Vėgėlė. Pasak jo, tam Lietuvos advokatūra yra sukaupusi pakankamai patirties. Jau ir dabar Lietuvos advokatūra stebi teisėkūros iniciatyvas, aktyviai teikia pasiūlymus ir rekomendacijas. Pavyzdžiui, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos advokatūra yra antra pagal aktyvumą tarp pasiūlymus parlamentarams teikiančių asociacijų ir kitų suinteresuotų asmenų.

Teismų reforma palies visus 

Teisminę šalies sistemą sudaro trys pagrindinės grandys: teismai, prokuratūra ir advokatūra. Artėjanti teismų reforma neabejotinai palies ne tik jas, bet ir kiekvieną žmogų. Pasibaigus pertvarkoms, 2018 m.  šalyje veiks 12 didesnių apylinkės teismų ir tik du apygardos administraciniai teismai: Vilniaus apygardos administracinis teismas bei Regionų apygardos administracinis teismas. Advokatų tarybos pirmininko I. Vėgėlės nuomone, teismų veiklos efektyvumo didinimas yra sveikintina iniciatyva, tačiau ji neturėtų nurungti pagrindinio principo – teisingumo prieinamumo. „Kitų šalių patirtis parodė, kad iš mažesnių miestelių iškėlus teismus, paskui juos išsikėlė ir advokatai, todėl teisingumo prieinamumas smarkiai sumažėjo. Vykdant teismų reformą, balansą tarp geresnio išteklių panaudojimo ir galimybių ginti žmogaus teisėtus interesus būtina išlaikyti“, – sakė I. Vėgėlė. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad būtina išlaikyti žodinį teismo procesą, kurio beveik atsisakyta apeliacinėse instancijose. „Žmogus turi turėti galimybė pasisakyti ir būti išklausytas. Tai būtina sąlyga siekiant didesnio pasitikėjimo teismais“, – tvirtina advokatūros vadovas. Prie to turėtų prisidėti dar praėjusios kadencijos Seimo  uždegta žalia šviesa ir visuomeninių teisėjų (tarėjų) instituto teismuose koncepcijai.

I. Vėgėlės nuomone, planuojant tarėjų institutą, būtina itin atsakingai sukurti tarėjų atrankos kriterijus, jų motyvacinę sistemą, stiprinti gebėjimus bei kelti kompetenciją. „Nuo žmonių, pakviestų šiai svarbiai misijai, jų darbo kokybės priklausys, ar tarėjų institutas pasiteisins ir įgis visuomenės pasitikėjimą. Todėl būtina branda, vidinė motyvacija ir įsipareigojimas imtis šių pareigų. Ar esame tam pasirengę kaip piliečiai ir visuomenė?“, – retoriškai klausė advokatūros vadovas.

Užkirsti kelią bylų vilkinimui

Lietuvos advokatūra įsitikinusi, jog galima išvengti bylų dubliavimo, teismo posėdžių nukėlimo ir lėšų švaistymo apmaudžių atvejų. „Norint išvengti bylų vilkinimo, šalyje reikalingas vieningas teisinės sistemos dalyvių e-kalendorius. Jame būtų matomi visų šalių planuojami veiksmai bei jų užimtumas. Ši sistema palengvintų darbą ne tik advokatams bei teisėjams, bet ir visiems proceso dalyviams, susitinkantiems teismo salėje. Be to, jau esame žengę pirmuosius žingsnius – diegiamas užimtumo kalendorius, kurio derinimo projektas vykdomas kartu su Nacionaline teismų administracija. Abipusis ryšys leis teisėjams matyti, kada advokatas užimtas ir atsižvelgus į tai, paskirti bylos nagrinėjimo datą, išvengiant dubliavimosi”, – sakė I. Vėgėlė.  Visgi, siekiant efektyviausio rezultato, e-kalendoriuje turėtų matytis ir prokurorų bei kitų ikiteisminio tyrimo institucijų atstovų užimtumas. Tam, be abejo, būtina šių institucijų iniciatyva ir noras kurti bei integruoti į bendrą sistemą jos pareigūnų užimtumo kalendorius.

Strateginiai sprendimai: nuo kalėjimų reformos iki atvirų duomenų

Prezidentės prioritetiniu darbu pavadinta kalėjimų reforma ir modernizavimas vis dar neįgauna reikiamo pagreičio. „Geriausias to pavyzdys – pačiame Vilniaus centre įsikūręs Lukiškių kalėjimas, nenutrūksta ir skundai dėl netinkamų kalinių gyvenimo sąlygų, kitų jų teisių pažeidimų. Vilkindami reformas tik bloginame situaciją: sunkėja bausmę atlikusių asmenų integracija, didėja visuomenės priešprieša šiems asmenims“ – pažymėjo advokatūros vadovas.

Pasak I. Vėgėlės rimtų permainų bei naujo požiūrio turėtų sulaukti valstybės valdomas duomenų teikimas. „Susidaro kurioziška situacija – praktiškai visi valstybės valdomi duomenys nėra atviri, jų naudojimas apmokestinamas. Mokame tiek mes, paprasti piliečiai, tiek valstybinės institucijos. Ar tai tikrai racionalu? Ypač, kai „Registrų centras“ išlaikomas mokesčių mokėtojų pinigais ir jų teikiamais duomenimis“, – klausė advokatų vadovas. Pasak jo, Arūno Dulkio vadovaujama Valstybės kontrolė audito išvadoje nurodė, kad atviri viešojo sektoriaus duomenys Lietuvai galėtų atnešti beveik 2 proc. BVP dydžio naudą – t.y. apie 800 mln. Eurų.

Prie ekonominės aplinkos augimo ir užsienio investicijų pritraukimo galėtų prisidėti ir teisinių paslaugų centrų steigimas Lietuvoje. Pasak I. Vėgėlės, Lietuvoje yra pakankamai teisinį išsilavinimą turinčių specialistų, kuriems darbas tokiuose centruose taptų gera startine pozicija. „Tokių centrų atsiradimas būtų naudingas visai teisinei sistemai: stiprėtų Lietuvos arbitražas, tarptautinė patirtis greičiau ir lengviau pasiektų mūsų šalį. Esame pasirengę aktyviai bendradarbiauti su tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“, pasidalinti savo žiniomis bei tarptautiniais kontaktais, kad padėtume šių teisinių paslaugų centrų atėjimui į Lietuvą“, – teigė Advokatų tarybos pirmininkas.

Komentarai

 

 

 
 1. Pries kiek metu buvo Kaune sulaikyta didele gauja spaustuveje padirbinejenti Eurus.Rode netgi televizija,kaip pagaminami penkesdesimties euru banknotai,tiesiog tonomis.rase ,kad netgi skandinavisko banko kasininkes tuos padirbtus eurus platino.Eurai buvo labai geros kokybes,ir eiliniam zmogui atskirti tikru ir kaunieciu padirbtu buvo neimanoma.Deja,filmuota medziaga buvo rodoma tik viena ar dvi dienas,ir toliau televizija uzsiciaupe.Po keliu metu teko kalbetis su vyrioku,tai tas ,buves policininkas,gal juokais ,gal ne visai,gerai uzpyles duda,pasakojo ,kad ta gamyba pereme auksti zmones.O kurie zinojo apie tai,bet neturejo zinoti,neber ne tik Lietuvoj,bet…

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje kankinama policijos veteranė Skaista Rakauskienė. Mat už pranešimą apie narkotikų gamybą 71 metų Skaista sukėlė visuomenei grėsmę. Į vykstančius teismus apeliantės Skaistos nekviečia, posėdžiai vyksta slapti, nors raštiškai Skaista prašo, kad būtų vieši. Jos prašymų iš vis nenagrinęja.Mano tel. 8 662 33770.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. nepriklausomoje Lietuvoje suformuota praktika -teisėjas priskiria žmogui žodžius kurių jis nesako, – jei būtų stebėtojai gal bijotų, ir kai nėra įrodymų teisėjas sako ” įsivaizduoju”, nu ir ką tu padarysi teisėjui kuris įsivaizduoja nusikaltimą?

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Ką jau čia kalbėti apie mūsų tą vargšę užguitą teisinę sistemą, dirbančią pagal politikų ir valdovų užsakymus, kai mūsų valdžia ant tiek suįžūlėjo, kad jau ignoruoja net ES EŽTT teismo nuosprendžių vykdymą ir spjauna ant jo nurodymų.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 5. Juokingai skamba “ponu ” advokatu mintys,girdi reikia mokymo,reikia isugdyti,bet ne egzaminuoti ir jokiu atranku?O kodel? Ka ir kaip galima isugdyti,ismokinti nieksa,kuris uzsivilkes advokato mantija,o po ta mantija slepesi iteisintas sukcius,netgi sakyciau vagis ir nieksas?kaip vadinti kitaip advokata,kuris is abieju pusiu susirenka mokesti,nemaza mokesti,nes advokatai uz”minimuma” paslaugu neteikia??? Arba dar geriau,kai advokatas pareiskia,suzinojes kad liecia teiseje byloje,jog atsisako tos bylos,nes jam su tuo teiseju reikes dirbti,ir tai kenks jo tolimesnei reputacijai?Advokatai susikure patys sau siltnamio salygu istatymus ir nuostatas,apgailetina,deja,kaip ir anstoliai su notarais,ir tu susikurtu “ciudu” niekas net nepatikrino,net neperskaite,nes tai tabu.Todel ne tik advokatu sistema reikia grieztai licencijuoti,naudoti iairius atrankos budus,bet reformuoti is parindu visa teisine sistema Lietuvos.Sendien lietuviska sukurta teisine sistem paremta kokiom tai dvasiom,kokiais tai isivaizdavimais,pazymom parasytom neaisku kieno ir kam,ir atstovauja iskreiptai teisei,tesei su kysiais,alkoholiu,svogeriais,ir teisine sistema tik iskreipia,isniekina.Cia klausimas tik vienas,kaip ta sistema reformuoti,ir ar yra pajegumu tai padaryti.O valstybeje pagrindas yra teisine sistemos lygis.Tik morale ir garbe paremta teisine sistema,valstybei garantuoja ekonomikos ir visos valstybes suklestejima.

  Thumb up 14 Thumb down 1

   • As niekur nepasakiau,kad nera normaliu.Suprantama ,ne visi nieksai.Bet tu prisidengusiu advokato mantija ir praradusiu garbe ,tikrai ne vienas ir ne du.Ir kol nebus uzdaryti vartai praktikai,kai kysius imantis prokuroras arba dirbantis bendroj grupej teisininkas su narkotiku biznieriais,arba reketuojantis piliecius “teises specialistas”,pagautas ir isspirtas is prokuroru ar teiseju,tampa advokatu,tol apie teisine sistema Lietuvoje tiketis nereiktu.

    Thumb up 14 Thumb down 0

  • labai geras jūsų komentaras. Nuo savęs dar pridedu – advokatai-prokurorai-teisėjai – tai tvirtas monolitas. Nemaža dalis advokatų buvę prokurai ir teisėjai arba jie yra šeimos nariai. Vienu žodžiu – šeimyninė ranga ir tikrąja, ir mafijine prasme.

   Thumb up 16 Thumb down 0

 6. Kokie pokyčiai reikalingi teisingumo sistemai Lietuvoje žino visi. Prieš kiekvienus rinkimus tuos pokyčius žada daryti ir po rinkimų, atseit, daro. Bet kuo daugiau „daro“, tuo labiau viskas eina blogyn.
  Geriau jau nieko iš vis nedarytų, o tik atskirtų teisinę sistemą nuo politinės (kaip bažnyčią nuo valstybės), ir viskas stotųsi į savo vietas.
  Viską griauna blogi sistemos politiniai „dirigentai“, todėl ir turime tokį teisinės sistemos anachronizmą. Ir kol taip bus, jokio pozityvo toje nuo politikų priklausomoje sistemoje tikėtis neverta.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 7. Dabar galvoju ar tokie patys teisejai dundukai auksciausiam teisme sedi? Negalvoju kad taip ….. jei ne liks Strasburas….Turiu alibi100%! Ir uz ka dundukams teisejams algas moka! Prezidente 14 metu negyvenau Lietuvoj kodel as turejau Sodrai moketi?Aferistes prirase o sudini teisejai patvirtino!Nabagai aferistai ir visa Lietuvos valdzia iki to daejom! piz….dauskas Lietuvai!

  Thumb up 14 Thumb down 0

 8. O dabar jau po teismo Vilniaus administraciniam teisme dainuoju.Anis sudini teisejai,anis sudini teisejai aferistu padejejai!Aferistus ginat jus -laikas teisti jus pacius.!

  Thumb up 14 Thumb down 0

 9. Advokatų pirmininkas labai klysta: pas mus teisingumo sistemos net nėra, Lietuvoje yra tik NETEISINGUMO SISTEMA.

  Thumb up 18 Thumb down 0

 10. Prezidente , as tikrai jau netikejau kad tokie Lietuvos teisejai aferistai valdo jus reikia teisti jus pacius!Patikrinkit mano skunda!Atsiusk paprasta ka tik baigusi teises mokslus studenta . Jis tegul ivertins o teisejus aferistu padejejius reikia mesti is to darbo!

  Thumb up 14 Thumb down 0

 11. visų pirma valstybės paskirti advokatai nevažiuoja skaityti bylos – tai apie kokią gynybą ir žmogaus teisę į gynybą galima kalbėti?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 12. Pasižiūrėkit bent vieną teismo posėdį, bent viename teisme ir pamatysit kaip patys teisėjai žiūri ir kai vertina advokatus. Nu tip-top, a’la “trečiuosius brolius”- durnelius. Taip su jais, kip su durneliais ir elgiasi. Jie net nesiteikia klausytis ką kalba advokatai, šaltais veidais kalbasi tarpusavyje, skaito laikraščius, pasakoja vienas kitam anekdotus, o advokatui sako: kalbėkit, kalbėkit, advokate… Ko tada stebėtis, ji teismuose toks elgesys senai – jau visuotinė norma?

  Thumb up 15 Thumb down 0

 13. Šeip supranta ka reikia keisti ir kaip reikia daryti bet kodėl nedaroma o tik kalbama metu metais matyt trugdo tik dideli pinigai.

  Thumb up 13 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (6)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...