Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 15 Antradienis
 

Kokia katė perbėgo tarp A.Pociaus ir A.Sadecko?

2006-10-18 11:42 | Politika | Komentarų (1)

Giedrė Gorienė

Socialliberalo Alvydo Sadecko vadovaujamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, tiriantis Valstybės saugumo departamento veiklą, pareikalavo iš saugumo vadovo Arvydo Pociaus pažymos apie galimus aukštų pareigūnų korupcinius ryšius su dujų tiekimo bendrove “Dujotekana”. Tačiau A.Pocius, kaip buvo žadėjęs Seimui, tokios pažymos nepristatė, o nuėjo užtarimo pas Lietuvos Prezidentą Valdą Adamkų. Pastarasis kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų parlamentinių komisijų ir parlamentinės spec.tarnybų priežiūros ribas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas A.Sadeckas tiesiog užsiuto – A.Pocius, kurį į VSD vadovo postą paskyrė ne kas kitas, o laikinasis prezidentas Artūras Paulauskas, kuris, kaip žinia, yra Naujosios sąjungos pirmininkas, taigi kuriam už šį postą A.Pocius turi būti dėkingas, išdrįso nepaklusti jam, Alvydui Sadeckui – dešiniajai Artūro Paulausko rankai, o nubėgo užtarimo pas Valdą Adamkų. Tai, be jokios abejonės, reiškia viena – Arvydo Pociaus karjeros pabaigą.

“Gerai būtų, kad Arvydas Pocius pats priimtų teisingą sprendimą”, – vakar per televiziją pareiškė A.Sadecko vadovaujamo komiteto narė konservatorė Rasa Juknevičienė.

Pats A.Sadeckas pareiškė, kad kitą savaitę NSGK svarstys, ar A.Pocius tinkamas vadovauti Valstybės saugumo departamentui.

Taigi kokia juoda katė perbėgo tarp socialliberalo A.Sadecko ir A.Pociaus, paskirto į šį postą socialliberalo A.Paulausko?

“Karšto komentaro” nuomone, ta juoda katė yra nukritę Naujosios sąjungos reitingai ir artėjantys savivaldybių tarybų rinkimai.

Kaip pranešė redakcijos šaltiniai iš Artūro Paulausko aplinkos, Naujojoje sąjungoje – panika. Kadangi Artūras Paulauskas – jau ne Seimo pirmininkas, o Naujosios sąjungos reitingai politinių partijų populiarumo lentelėje velkasi kažkur gale, Naujoji sąjunga desperatiškai ieško koalicijos partnerių, ant kurių kupros jie galėtų išjoti į savivaldybių tarybas.

Redakcijos šaltinių teigimu, iš pradžių Naujoji sąjunga tikėjosi “įkalbinti” Liberalų sąjūdžio vadovą Petrą Auštrevičių dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose koalicijoje su Naująja sąjunga. Tačiau Liberalų sąjūdis nepasidavė socialliberalų “įkalbinėjimams” ir sužlugdė “paulauskininkų” viltis: Liberalų sąjūdis pareiškė, kad savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaus vienas, tačiau į savo partijos sąrašą pakvies įsilieti vietinių bendruomenių narius.

Todėl dabar, redakcijos šaltinių duomenimis, Artūrui Paulauskui liko viena viltis – “įkalbėti” savivaldybių rinkimuose kartu dalyvauti  socialdemokratus.

Tačiau tokiam “įkalbėjimui”, kaip žinia, reikalingi svertai. Svarūs spec.tarnybų svertai, kuriais būtų galima “paspausti” neinančius į bendrą kalbą socialdemokratus.

O kas gali būti geriau, nei, pvz., slapta Valstybės saugumo departamento pažyma apie “korumpuotus aukštų pareigūnų ryšius su “Dujotekana”?

Aišku, faktą, kad “Dujotekana” buvo viena iš pačių stambiausių Artūro Paulausko vadovaujamos Naujosios sąjungos rėmėjų, galima nutylėti – juk Artūras Paulauskas pas mus, berods, vienintelis “valstybininkas” ir vienintelis “doras politikas”. O štai kad ta pati “Dujotekana” finansavo ir socialdemokratų rinkimus, tai, pasitelkus VSD pažymą, būtų galima gerai “išreklamuoti”, pvz.: “Su Rusijos spec.tarnybomis siejama dujų bendrovė finansavo Socialdemokratų partiją”. Nenorite tokios “reklamos”? Tai gal einame kartu į savivaldybių rinkimus?

Aišku, tai – tik “Karšto komentaro” versija. Tačiau visiškai gali būti, kad tokie desperatiški socialliberalo Alvydo Sadecko veiksmai, norint bet kokiu būdu išgauti iš VSD vadovo A.Pociaus pažymą apie galimus korupcinius ryšius su dujų tiekimo bendrove “Dujotekana”, tėra noras kuo skubiau į savo rankas gauti galingą ginklą – aukštus pareigūnus kompromituojančią informaciją, kurią panaudojus, t.y. “paspaudus” atskirus asmenis, Naujoji sąjunga galėtų sudaryti koaliciją su kita partija per savivaldybių tarybų rinkimus ir taip neišnykti iš politinio Lietuvos žemėlapio.

Todėl VSD vadovo A.Pociaus sprendimas nepateikti tokios pažymos A.Sadeckui, manau, bene pirmas protingas saugumo vadovo žingsnis. Tai rodo, kad A.Pocius jau turbūt išaugo iš “sauskelnių” amžiaus, t.y. išsivadavo iš A.Sadecko ir Naujosios sąjungos įtakos, ir tai suteikia vilčių, kad galbūt nuo šiol mūsų saugumo departamente prasidės nauja era.

Taip pat labai tikiuosi, kad VSD vadovas A.Pocius pagaliau išdrįs viešai pasakyti, kas jam liepė surengti operaciją prieš “Laisvo laikraščio” leidėją ir redaktorių A.Drižių. Manau, kad ši vieša A.Pociaus išpažintis šiuo sunkiu jo vadovaujamos tarnybos momentu padėtų į jo tarnybą pažiūrėti kitomis akimis ir galutinai padėtų nusimesti jo vergystės vienai politinei partijai grandines. 

Ir dar. Iš šono gana keistai atrodo, kaip toks vyras iš stuomens ir iš liemens kaip Arvydas Pocius rausta ir mikčioja prieš ne tokį stuomenuotą Alvydą Sadecką. Be to, juk ne Alvydas Sadeckas, o Arvydas Pocius yra Valstybės saugumo departamento vadovas, todėl gal ne Alvydas Sadeckas turi svarstyti Arvydo Pociaus tinkamumą eiti VSD vadovo pareigas , o Arvydas Pocius – Alvydo Sadecko tinkamumą eiti Seimo NSGK pirmininko pareigas ir apskritai jo priklausymo šiam komitetui klausimą. Nejaugi Valstybės saugumo departamentas neturi jokių duomenų, kodėl, kaip ir kiek A.Sadecko valdoma saugos tarnyba "Ekskomisarų biuras" gavo milijonų  iš "Williamso" valdytos  "Mažeikių naftos"? Ir ar tai  "nekvepia" "galima aukštų pareigūnų korupcija"?

Beje,  "Williamsas" – bendrasis A.Sadecko "Ekskomisarų biuro" ir konservatorių partijos vardiklis: "Ekskomisarų biurui" milijonus mokėjo konservatorių  parduota "Williamsui" "Mažeikių nafta".

Ar tik ne iš čia kyla ir toks socialliberalo A.Sadecko ir konservatorės Rasos Juknevičienės sutarimas Arvydo Pociaus klausimu?

2006 m. spalio 18 d.

Komentarai

 

 

 
  1. Visi zinome kad ziniasklaidoje neliko svariu zurnalistu…jie visi atidirbineja pinigelius ir formuoja kazkam reikalinga nuomone.
    Aisku tik viena kad tik visuomenes reformacija gali keisti ja.Reformacija kriskcionybei.Zmogus suprantantis kad uz savo darbus ir zodzius tures atsakyti po mirties-gyvena ir elgiasi visiskai kitaip nei tas kuris to nesupranta nes ji suklaidino Komunistai, Fasistai ar dar kokie socialistai.O dar jeigu toks zmogus patenka i valdzia…Pasekmes tokiu valdymo visi matome…
    Iseitis viena i valdiza norincius patekti zmones privalome patikryti del krikscionisku vertybiu …Ar jie jas tik deklaruoja ar ir patvirtina savo darbais ir gyvenuimu…Tai puikia atliko latvijos kriskcionys.Kadangi ten daugiau protestantu, o jei gyvena pagal bilija- visos kriscionybes pamata , ne paga katakizma.Jie pasikviete visus busimus politikus i viesa pokalbi apie deklaruojama kriskcionybe ir jos vertybes.Vien po keleto klausimu niekam nekilo abejoniu kas is tiruju gyvena taip ir elgiasi o kas tik tuo prisidengia noredamas pakliuti kaip sakant ärciau lovio".Tokias aklausas butina daryti ir Lietuvoje ir per tv ar radiaj , tirmituojant per visas ziniasklaidos priemones…Tada zmones matys kiek pretendentas vertas savo zodziu is jo atsakymu darbu ir gyvenimo pavyzdziu.

    Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...