Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2021 Gruodis 3 Penktadienis
 

Kodėl Vilniaus omonininkai B.Makutynovičius ir V.Razvodovas neliečiami Medininkų byloje, prokuroras A.Valiukevičius siūlo klausti prokuroro R.Stankevičiaus [video]

2013-06-20 17:19 | Naujienos | Komentarų (46)

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Alvydas Valiukevičius nenorėjo kalbėti, kodėl Vilniaus OMON byloje nėra Medininkų žudynių epizodo. KK nuotr.

„Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė rašyti kaltinamąjį aktą buvusių Specialiosios paskirties milicijos būrio (Otdel miliciji cpecialnogo naznačenija – OMON) narių byloje, kurie kaltinami prieš daugiau nei 20 metų vykdę Lietuvoje karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmogiškumui.

Kaltinamieji, Rusijos Federacijos piliečiai Boleslav Makutinovič ir Vladimir Razvodov, šiame procese tiesiogiai nedalyvauja, nes Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijos atsisakė išduoti šiuos asmenis Lietuvos Respublikai. Todėl šie kaltinamieji bus teisiami už akių, kas yra leidžiama, kai byla yra dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui.

Šioje Lietuvos Respublikos valstybei itin reikšmingoje byloje prokurorai atskleidė 16 Lietuvos Respublikos pasienio postų užpuolimo, ginklų grobimo, žmonių sužalojimo bei apšaudymo epizodų. Byloje nukentėjusiaisiais ir civiliniais ieškovais pripažinti 39 fiziniai asmenys.

Pastaruosius pusę metų, užbaigus ikiteisminį tyrimą, visi proceso dalyviai: nukentėjusieji, civiliniai ieškovai, jų gynėjai bei atstovai buvo informuoti ir galėjo įgyvendinti savo teisę susipažinti su visa bylos medžiaga. Taip pat buvo kreiptasi su teisinės pagalbos prašymu į Rusijos Federacijos generalinę prokuratūrą, siekiant informuoti kaltinamuosius Boleslav Makutynovič ir Vladimir Razvodov apie tai, kad ikiteisminis tyrimas pabaigtas ir jie turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, tačiau atsakymas nebuvo gautas“, – teigiama Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime spaudai.

Tačiau, nors prokuratūra bylą pavadino „OMON byla“, Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Alvydo Valiukevičiaus spaudos konferencijoje paaiškėjo, kad nei Boleslov Makutynovič, nei Vladimir Razvodov nėra traukiami baudžiamojon atsakomybėn dėl žudynių Medininkuose: nors Tomas Šernas savo pirmoje apklausoje iš karto po operacijos ligoninėje kaip vieną iš užpuolikų yra įvardijęs Boleslovą Makutynovičių, o buvęs Vilniaus omonininkas V.Pužajus savo parodymuose, duotuose 2001 m. Lietuvos ambasadoje Maskvoje, – Vilniaus omonininkus Bormontovą, Razvodovą, Gudanecą ir kitus.

Štai ką Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras A.Valiukevičius papasakojo šiandien surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje atsakė ir į žurnalistų klausimus:

-Šiandien, birželio 20 d., Vilniaus apygardos prokuratūros atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriame Boleslav Makutynovič ir Vladimir Razvodov yra kaltinami nusikaltimais, numatytais BK 100 str. ir 103 str. 1 d., yra surašytas kaltinamasis aktas ir byla bus perduota Vilniaus apygardos teismui.

-Kada konkrečiai tai įvyks?

-Manau, kad byla bus perduota kitą savaitę. Turiu omenyje, birželio pabaigoje. Kadangi šiandien, kaip minėjau, yra surašytas kaltinamasis aktas, bus susiūta bylos medžiaga, ir, tarp kitko, padaryti ir kaltinamojo akto nuorašai, išversti į rusų kalbą, kurie po to bus išsiųsti į Rusijos Federaciją dėl įteikimo kaltinamiesiems – Boleslovui Makutynovič ir Vladimir Razvodov.

-Jeigu jie neatvyks, byla vyks be pačių kaltinamųjų?

-Taip, kadangi Lietuvos Respublikos BPK įstatymas numato būtent tokią išimtį – kad byla gali būti nagrinėjama nedalyvaujant kaltinamajam, kadangi šiuo atveju jie nėra Lietuvos Respublikoje. Ir, pagal turimus duomenis, būtent vengia atvykti į teismo procesą.

-Ar jie turi kokius advokatus?

-Jiems buvo paskirti valstybės garantuojami gynėjai, šiaip jie nėra pasisamdę. Kitaip sakant, jų buvo užtikrinta teisė į gynybą ikiteisminio tyrimo metu.

-Dėl kokių konkrečiai nusikaltimų jie yra kaltinami?

-Kaip minėjau, jie yra kaltinami dėl 16 padarytų nusikaltimų epizodų, tai yra pagal 100-ąjį straipsnį, būtent yra tarptautinės teisės draudžiamas elgesys su žmonėmis, būtų tokia, reiškia, straipsnio formuluotė ir 103 str. 1 d., kaip minėjau, yra tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimas, kankinimas bei kitoks nežmoniškas elgesys su jais. Pagal šituos du straipsnius būtų.

-Bet kas tai yra? Muitinės vagonėlių užpuldinėjimas? Medininkų žudynės? Kas konkrečiai?

-Tai būtent taip abstrakčiai pasakius, galima teigti, kad 1991 metų sausio mėnesį laikotarpiu, rugpjūčio mėnesį laikotarpiu, be abejo, įvykdė prieš, kaip sakoma, naujai susiformavusias Lietuvos Respublikos institucijas, pasienio tarnybas, pasienio postus, muitinės postus neteisėtus veiksmus, kaip sakoma, atliko, nusikalstamus. Tai yra užpuldinėjo, atiminėjo turtą, naudojo smurtą, reiškia, pareigūnų atžvilgiu, nu ir kitus, kaip minėjau, atliko neteisėtus veiksmus – suniekino, tarkim, sunaikino Lietuvos Respublikos valstybės simboliką, šiuo atveju vėliavą. Ir būtent tai ir užtraukia atsakomybę pagal šituos straipsnius.

-O kaip dėl Medininkų žudynių? Tomas Šernas reanimacijoje tik atgavęs sąmonę įvardijo Makutynovičių…

-Tai reikėtų Medininkų byloje reikėtų klausti… („ech“ – prokuroras atsiduso) tą prokurorą, kuris atlieka ikiteisminį tyrimą. Aš ikiteisminio tyrimo šioje byloje neatlikau.

-Tai čia ne tas atvejis?

-Čia ne tas atvejis, taip.

-Jūs minėjote kankinimus. Ką Makutynovič su Razvodovu kankino?

-Ne, aš turiu omenyje, smurtą naudojo. Be abejo, buvo padaryti kūno sužalojimai ir t.t. Tai aš tą būtent ir akcentavau.

-Kas jiems gresia už tokią veiką?

-Būtent pagal 100-ąjį straipsnį yra numatytas laisvės atėmimas nuo 5 iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. O pagal 103 str. 1 d., jeigu jie būtų pripažinti kaltais, tai numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 12 metų, o pagal antrą dalį numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 7 iki 15 metų.

-Jeigu jie neatvyks į teismo posėdį, ar bus įvykdytas teisingumas?

-Be abejo, jie bus pripažinti kaltais. Jeigu tai būtų. Bet čia jau teismo prerogatyva, taip sakoma.

-Bet jų Lietuvoje nėra, suimti negali?

-Aš jau viską pasakiau šiuo atveju.

-Bet kodėl dabar? Kodėl reikėjo laukti tiek metų? Juk jie kaltinami dėl 1991 m. įvykdytų nusikaltimų. Nelogiška kažkaip.

-Tai nelogiška… Suprantat, būtent esmė ir yra tokia, kad 2011 m. kovo 22 d. buvo priimti BK 100 str., 103 str. bei kitų, reiškia, straipsnių pataisos, reiškia, tada būtent atsirado galimybė patraukti tuos asmenis baudžiamojon atsakomybėn. Tai va. O kita vertus, reikia pažymėti tai, kad šie asmenys yra ne Lietuvos Respublikos valstybėje, jie yra užsienio valstybėje, šiuo atveju Rusijos Federacijos pilietybę turi, todėl įvyko ilgas susirašinėjimas, sakysime, teisinės pagalbos prašymais buvo kreiptasi į Rusijos Federaciją dėl procesinių veiksmų atlikimo – jų apklausos, pranešimo apie įtarimą įteikimų ir galų gale dėl atvykimo, reiškia, į Lietuvos Respubliką dalyvauti procese ir visa kita. Tai va, viskas, kaip sakant, dėl to ir užsitęsė.

-Bet argi Makutynovičius su Razvodovu nebuvo apklausti Medininkų byloje? Kodėl jiems anksčiau nebuvo galima pareikšti šių įtarimų?

-Čia, suprantat… Aš noriu, kaip sakoma… Dar kartą akcentuoju, kad reikėtų to prokuroro, kuris atlieka (ikiteisminį tyrimą Medininkų byloje).

-Gal Makutynovičius yra slaptasis liudininkas Medininkų byloje ir gal dėl to šioje byloje buvo tempiamas laikas? Dabar, kai Michailovas jau nuteistas, tai jau galima teisti ir Makutynovičių – tik kur kas lengvesnėje byloje?

-Ne, ne, ne, sakau dar kartą – čia nesisieja įvykiai su Medininkų byla. Čia yra atskiras ikiteisminis tyrimas.

-Tai kada tiksliai prasidėjo šis tyrimas ir kiek laiko jis tęsėsi? Šitos bylos tyrimas? Prieš kiek metų jis prasidėjo?

-Jis buvo 1991 metais pradėtas.

-Ir baigėt tik dabar?

-Ne, suprantat, jis buvo… Ten įvairiai buvo. Reiškia, buvo sujungtos visos bylos į vieną, kadangi visos Lietuvos teritorijoje vyko ir t.t., po to, reiškia, atskirta kai kurių asmenų atžvilgiu, perduota į teismą, vėl grąžinta, po to buvo visiškai nutraukta Generalinėje prokuratūroje, suėjus senaties terminams pagal anksčiau galiojusį BK straipsnį. Po to 2011 metais liepos mėnesį ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas, reiškia, kaip ir minėjau, atsiradus BK straipsnių pakeitimams ir buvo perduota Vilniaus apygardos prokuratūrai.

-Jūs sakote, bylos anksčiau buvo sujungtos. Tai gal ir Medininkų byla buvo kartu?

-Ne, ne, tai atskiras ikiteisminis tyrimas.

-Tai jūs nežinote, ar Makutynovičius su Razvodovu Medininkų byloje buvo slapti liudininkai?

– (sunkiai atsiduso)…. Ne, nežinau.

Visais klausimais dėl B.Makutynočiaus ir V.Razvodovo ryšio su Medininkų byla prokuroras A.Valiukevičius pasiūlė  kreiptis į  Generalinės prokuratūros prokurorą R.Stankevičių.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. ko taip “drыginies”, nejau kažką slepi ?! ar prokuroras turi ir ar gali kažką slėpti nuo tautos, kuri jį “maitina” ?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Jeigu A.Valiukevičius prokuroras, tai aš tada – balerina!
  Vargšelis. Gaila net pažiūrėjus į jį…

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. Prokuroras: “Vilniaus OMON byla buvo nutrauktam suėjus senaties terminui, bet 2011 m. kovo mėnesį pakeitus BK 100 ir 103 str, vėl atnaujinta”.

  Jeigu taip būčiau paaiškinęs per baudžiavinės egzą, būčiau išjuoktas ir išgrūstas iš univero. Jie ką, visai nesiorientuoja ką viešai kalba? 😀

  Thumb up 5 Thumb down 0

 4. prielaidą, kad Medininkų byla neįrodo, jog:
  Lansbergis + Paulauskas + Grybauskaitė = LPG&Co ???

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. štai tokią komisiją, kuri išsiaiškintų šitos bylos niuansus, ir galėtų sudaryti Seime Uspaskichas, štai čia tai būtų reali nauda Lietuvai

  Thumb up 2 Thumb down 0

 6. Iš šito akivaizdu,kaip Lietuvos čekistai,globojami valdžiukės dengia savo draugus.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 7. Čia suprantate,kaip sakoma,akcentuoju,įvairiai buvo,reiškia,grąžinta,nutraukta,atnaujinta,reiškia.Abstrakčiai pasakakius,kaip sakoma,laikotarpiu prieš,ten įvairiai buvo.Kaip minėjau,tarkim.
  Man kyla klausimas,ar šis žmogus yra baigęs vidurinę,ir kokios jis protinės būklės?

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • aš tai tą interviu prieš miegą vietoj anekdoto pasiskaičiau, prisijuokiau iki ašarų ir dabar su gerom emocijom eisiu miegot :) ir Lietuva turi savo Žvaneckį :) tiesa, prokuroriškąjį :)

   Thumb up 7 Thumb down 0

 8. Kadangi prokuroras išraudo, tai vadinasi, kad ne iki galo supuvęs, dar likę pas jį žmogiškumo

  Thumb up 5 Thumb down 2

 9. tiesą Jeronimas rašo, ši spaudos konferencija labai primena Kliunkos drebančių rankų

  Thumb up 6 Thumb down 1

 10. ar kas nors suprantat, pagal kieno dūdelę šoka prokuratūra? Aš jau nieko nebesuprantu

  Thumb up 5 Thumb down 1

 11. Sunku siam ponui,sunku meluoti,sunku rasti atsakymus i eilinius klausimus.Cia panasi spaudos komferencija kaip su Kliunka,rankos dreba,prakaitas pila,liezuvis pynasi,o atsakymu rasti-neinasi.Manau,visus,kurie sios brutalios zmogzudystes ,kur iszudyti taikus ir neginkluoti Lietuvos pareigunai,byla tyre,vede,turetu pirmoje eileje stoti pries valstybes tribunola.ne pries viena ar tris teisejus,bet pries priesaika viesai davusius siam vienamposedziui 11 geriausiu teisininku,ir uz bylos netyrima,bausti,kaip bendrininkus.Kodel aiskiai zinomi ir ivardinti liudininku zudikai,laisvai vaiksto Lietuvos zeme/ kodel jie laisvai ilsisi Austrijos kalnu bardeliuose? O gal tiesiog tuometiniai valdovai ir dalis nusikalteliu teisines sistemos grupese,specialiai paliko laisveje issitobulinusisus zudikus,toliau vykdyti misijas pries niekuo nenusikaltusius ,taikius Lietuvos zmones,kurie neitinka valdzios banditu gaujoms,vien del to,kad neleidzia laisvai ziulikauti,vogti,kombinuoti ir pan? Gal tiesiog toks planas buvo numatytas kgb kolidoriuose ir suderintas su musu kai kuriais signatarais,kurie mano jog atnese jie saule Lietuvai? Mane stebina ir tas viesas melas sio piliecio,pasivadinusio prokuroru.Kalba,kad buvo eile kartu kreiprtasi pagalbos i Rusija,o jau veliau pats paneigia savo zodzius ir jau kalba,kad tik nuo 2009 metu ,po BK 100-103 priimtu straipsniu galima buvo vykdyti tyrima.Ir pagaliau,nejau Landsbergis ir jo klyka,kurie visus 20 metu pudrino pilieciams smegenis,nemate,kad reikia priimti istatyma,zmogzudziams patraukti atsakomyben ,pagal tikrus nusikaltimus? Kas gali patiketi,kad visus tuos 23 metus,valdzioje nesedi buvusios okupacines salies priesaikdinti kgb ambrazuros? Idomiausia,kad net valstybes pirmasis asmuo tyli,matyt irgi vykdo tik kaip majores pareigas.Tik nereikia aiskinti,kad Grybauskaite neturi teisiniu svertu,pareikalauti sios zudiku bylos skaidraus tyrimo.kai papuole policijos komisaras su narkotikais,tai prezidente net nakties metu is lovos batka isverte,Ka tuomet nebuvo kisimasis i teisinius reikalus? Seime sustatomi irgi nevisai aukstos morales komitetu pirmininkai,kurie irgi 20 metu nemate,girdi,kad istatymai neleidzia zmogzudzius pasodinti pagal nuopelnus.Argi galima kalbeti apie kokia tai teisine valstybe,kai teisejas nutveriamas su desimtimis tukstanciu kysiu,kai teismai dirba beveik pagal nustatytus kainorascius,ir daugiau nei metai vyksta tyrimas? Ir vyks ,matomai tol ,kol senatis ateis? O liaudziai atsistojusi polikarpovna vel izuliai meluos,kad teisingumas triumfuoja?

  Thumb up 9 Thumb down 1

  • jei dar kiek prokuroras būtų pakalbėjęs, gal būtų ir daugiau prasitaręs, nors ir iš to, ką pasakė, pagal dūsavimus, labai daug pasakė tarp eilučių

   Thumb up 6 Thumb down 1

 12. tai labiausiai patiko tie visi atsidūsėjimai, pasakantys daugiau negu visas interviu kartu sudėjus

  Thumb up 9 Thumb down 0

 13. Nuostabus interviu, parodantis, kad iš prokuratūros reikia atleisti ne tik Betingį, bet turbūt dar kokius du trečdalius pravalyti

  Thumb up 7 Thumb down 1

 14. Komentarų pėrsonai BABAI sukietėjo protas.Neskubėkite džiaugtis,tikėtina,kad tai laikina anomalija.Stebėkime,kaip ji sanprotaus KLANINĖS PEDOFILIJOS temomis,nes panašu,kad tame reikale ši persona yra įšąlusi mažąją galvą.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 15. istikima M. Burokeviciaus gaujine? Kas tie makutinoviciai, jei burokeviciai ir grybauskaites jiems vadovavo?

  Thumb up 9 Thumb down 2

 16. Brolis broliui brolis.Susirinkimu Laisve (isskyrus pidarus) -Nereikia.Teise rinkti Mera -Nereikia.Teise i Prisiekusiuju Teisma -Nereikia.Liudytojas Zalimas? -O,reikia.Reikia!

  Thumb up 8 Thumb down 1

 17. Per 22 Nepriklausomybės metus, taip toliau gilių atodūsių ir nenueita… Pamėtė pamėtė vieni kitiems tą bylą, kaip karštą bulvę, padūsavo padūsavo, pasvajojo pasvajojo, kad visi per tiek laiko tuos įvykius pamirš, pamekena pamekena kažką abstraktaus žurnalistams ir vėl trina trina iki fanieros pratrintas tarnybines kėdes savo minkštais užpakaliais ir vis žiūri žiūri į valdžios viršūnę, ką iš ten pasakys.
  Va, taip va ir gyvename, vieni į kitus besidairydami.
  Seniau per visokius soc.lenktyniavimus nebebuvo kada rimtai dirbti, dabar – per žiūrėjimus į aukščiau tupinčius, ką anie pasakys. O anie tyli. Niekas nedrįsta per daug išsišokti, nes puikiai supranta , kuo visą tai baigsis: pripieš kokius klajojančius milijonus ar leidimus suprasti, ir išeisi nakui šieno ravėti. O kas nori šieną ravėti?

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • kas ką turi sakyti? Negi prokurorai savo smegenų neturi? Nerimtai atrodo jie tokiais savo darbais, tarsi kokios nendrelės vėjyje

   Thumb up 4 Thumb down 1

 18. O tas Pužajus apie kurį buvo rašyta ką nors mini apie Makutynovičių ar Razvodovą Medininkų užpuolime?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • supranti, pas mus kai kurios bylos pagal politines nuotaikas tiriamos. Dabar nuotaika tokia, kad reikia juos teisti, o kokia nuotaika bus rytoj, neaišku

   Thumb up 2 Thumb down 0

  • galima, nes slapti tam ir yra SLAPTI, kad niekas kam nereikia nežinotų, o paskui laikui bėgant kad būtų galima ir juos nuteisti

   Thumb up 1 Thumb down 0

 19. “(Otdel miliciji cpecialnogo naznačenija – OMON)” iš kur tokį padalinį ištraukėt? Ar prokurorai nebesupranta kieno bylą tyrė ir kas tas OMON buvo?

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Vikipedija:
   OMON (rus. Отряд милиции особого назначения ‘specialios paskirties milicijos būrys’) – Tarybų Sąjungoje 1987 m. įkurti specialios paskirties milicijos daliniai, tebeveikiantys iki šiol Rusijoje.

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • Šie spec. paskirties milicijos būriai buvo įkurti, kuomet Gorbačiovo perestrojka pradėjo tapti nevaldoma, tikslu apmalšinti pernelyg daug laisvės užsimaniusius sovietinius piliečius. Į tuos būrius buvo surinkti kiečiausi ir ištikimiausi savam reikalui milicininkai. Kauno OMON buvo panaudotas gan racionaliai, triuškino vis daugiau atsirandančias reketininkų ir banditų gaujas. Vilniaus OMON buvo sudarytas beveik vien iš rusakalbių milicininkų, todėl jie save matė kaip sovietų sąjungos interesų gynėjais ir niekaip nepripažino naujų Lietuvos Respublikos teisinių struktūrų ir su jomis kovojo visomis priemonėmis.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 20. Dešinė nežino ką daro kairė? Tai bent turime prokuratūrą? Ar Prezidentė sugeba tą suprasti ar ji šoka pagal Landsbergio ir Paulausko dueto dūdelę?

  Thumb up 7 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...