Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 26 Penktadienis
 

Kodėl tiriant Medininkų bylą nepasinaudojama JAV patirtimi?

2013-02-19 11:26 | Medininkų byla | Komentarų (44)

Nepaisant to, kad vienas atpirkimo ožys Medininkų byloje pasodintas iki gyvos galvos, iš bylos medžiagos galima daryti rimtą prielaidą, kad per 22 metus Lietuvos prokuratūra Medininkų bylos taip ir neištyrė. Dar blogiau - iš bylos pradingo svarbiausi įkalčiai.


Kristina Sulikienė

Kai yra daromi nusikaltimai pačių valstybės tarnybų viduje, ir kai veikia labai aukštos ir labai slaptos tarnybos, JAV, senos demokratijos ir teisinės minties šalyje, yra sukuriamos specialios naujos slaptosios tarnybos esamų slaptųjų tarnybų galimai nusikalstamai veikai tirti.

Tik nereikia apsimesti, jog tokių atvejų – kad pačios tarnybos, kurios turi saugoti šalies saugumą, teisingumą – pradeda daryti nusikaltimus, nepasitaiko.

Garsiausiame JAV narkotikų „šilko kelyje“ dalyvavo kariuomenė ir įvairiausių grandžių teisėsaugininkai. Kad beprecedentis narkotikų platinimo ir tiekimo nusikaltimas būtų išaiškintas, JAV sukūrė atskirą kovos su narkotikais skyrių, kuriam vadovauti pasamdė policininką, kuris, radęs automobilyje beveik 1 mln. dolerių, tuos pinigus sąžiningai atnešė į darbovietę, o nepasiliko sau. Toks sąžiningas pareigūnas surinko panašią į save komandą ir.. ištyrė labai sunkų nusikaltimą.

Panašų atvejį turime Medininkų byloje – prokuratūra nežino, kur dingsta bylos duomenys. Tenka pripažinti, jog ir nesužinos – nes Medininkų žudynes pirmiausia fiksavo ne kokie nors paprasti, bet saugumo ir karinės žvalgybos pareigūnai.

Jeigu Medininkų žudynėms buvo leista įvykti (pažvelkime į M.Žalimo inspiruotą bylą – liudytojas atvažiavo su informacija prieš dvi savaites, o paskui – nusikaltimo išvakarėse, ir niekas nieko nedarė), tai tie, kas leido toms žudynėms įvykti, tikrai nesuinteresuoti padėti ištirti savo pačių galimai nusikalstamą veiką.

Įvairiuose interviu jau teigiama, jog buvo ir liudytojai, kurie matė, jog ruošiamasi nusikaltimui – jog buvo sutirštėję karinės žvalgybos veiksmai prie Medininkų posto (tai sako iš bylos dingusi KAD žvalgybinė medžiaga). Ar kas nors ką nors darė? Ne. Taip išeina – laukė žudynių.

Kaip JAV tiriamos “valstybės valstybėje”?

JAV žvalgybos ir teisėsaugos istorijoje yra sena ir pasitvirtinusi praktika tirti vidaus nusikaltimus –nusikaltimus ir tarnybinį piktnaudžiavimą pačiose specialiosiose ir slaptosiose tarnybose.

JAV yra tiek slaptųjų tarnybų, jog jų visų pavadinimų niekas nežino, be to, tos slaptosios tarnybos gali būti įkuriamos kitos slaptosios tarnybos galimai nusikalstamai veikai tirti.

Akivaizdu, jog Prokuratūra pagal Prokuratūros veiklos įstatymą neturi teisės bet kada įeiti į VSD ar 2-ojo KAM departamento patalpas – nes iš karto bus teigiama, jog kai kurios patalpos slaptos, kai kurie dokumentai su įvairiausiomis žymomis.

Kad galima būtų ištirti, kiek ir kokių įrodymų Medininkų byloje turi VSD ir 2-asis KAM departamentas, kad būtų įmanoma apklausti buvusius karinės žvalgybos pareigūnus, šių slaptųjų tarnybų veiklą turi tirti tik tokio paties lygio institucija – kurios mes šiandien neturime. Tai institucijai turi talkinti Karinė prokuratūra – tokios mes irgi neturime. Karinės prokuratūros yra visame pasaulyje – jose dirba karo statutą, kariuomenės stuktūrą išmanantys pareigūnai – kariškiai, kuriems privalo paklusti tyrimuose bet kuris kariškis. Dabar gi prokurorui kariškis paklusti neprivalo, nes kariuomenė ir prokuratūra – atskiros stuktūros. O karinės žvalgybos pareigūnas iš viso gali niekam nepaklusti – nes netgi įstatymai nėra tinkamai sureguliuoti – kaip veikia ir kam atskaitingos tos mūsų žvalgybos.

Daug diskutuota – kaip pažaboti valstybę valstybėje? Taigi – tik sukuriant žvalgybos žvalgybą, ir Karinę prokuratūrą. O Karinę prokuratūrą galima įkuti laikinai ir ją sudaryti iš patyrusių prokurorų ir teisininkų, kurie turi ir karinius laipsnius. Tokių Lietuvoje yra, ir tikrai nemažai. Ir ne visi jų baigę mokslus sovietiniais metais.

Taigi būtina sukurti slaptąją žvalgybos tyrimų tarnybą, kurios tyrimus kuruotų Karinė prokuratūra.

Manau, detalų tyrimą Medininkų byloje galėtų atlikti tik specializuota prokuratūra su specializuota slaptąja tarnyba, kurioje nebūtų jokia KGB ir komunistine praeitimi nesusitepę, jokių su šiais įvykiais susijusių giminaičių ar draugų neturintys asmenys. Tokios specialiosios tarnybos agentų atranka turėtų būti labai griežta, panašiai, kaip vyksta JAV, kai yra sukuriama nauja slaptoji tarnyba, kuri tikrina kitų specialiųjų ir slaptųjų tarnybų galimus nusikaltimus.

Komentarai

 

 

 
 1. Mintis gera, tik ar tą atranką tokiai karinei prokūratūrai darant nepaaiškės, kad pagal mūsų įstatymus, tuos žmones atrinkti tokiam darbui turi generalinė prokūratūra, arba VSD?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Siūlyčiau dėti į Generalinės prokurorės kėdę Kristiną , o į Auščiausio teismo pirmininkės- Giedre. Tada Lietuvoje įsigalės Teisingumas 😀

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. man atrodo ir labai panasu,kad cia bus savi prikise nagus,o ne joks omonas,visu pirma kodel buvo zudynes atlikta per pasaulio lietuviu sporto zaidynes,kodel visiskai nesipriesino,nors buvo ginkluoti?, be to Buso vizito i Maskva isvakarese,kam tai naudinga,kokia rusam is to nauda,kad juos issaude,jeigu jau dari provokacija,tai turi but nauda,rusamsm asm ciam nemataum jokiosm naudosm is tu zudyniu

  Thumb up 3 Thumb down 1

 4. Reiktų patardyti “DĖDULĘ” kodėl jis nenorėjo matyti įrašo ir kodėl bezdėjo tą naktį Palangoje.
  Kokie žmonės buvo tada šalia jo?

  Thumb up 3 Thumb down 1

 5. prie ko tie jankiai cia???apsieis balius be sasysku,kita vertus tai jie juk netiria tai prie ko kazkieno ismintis ar praktika?

  Thumb up 2 Thumb down 1

 6. Nuomonei Baba (2013-02-19 – 21:00) pritariu, dėkoju ir džiaugiuosi, kad ši nuomonė papiktino 5_tos kolonos atstovus. 5_toji kolona galimai ir patį V.Landsbergį 1992 m. pavasarį privertė demokratinius pokyčius ir šalies vadovo pareigų netekimą TYČIA MELAGINGAI vadinti „šliaužiančiu perversmu, keliančiu pavojų demokratijai ir nepriklausomybei“ (šaltinis: enciklopedija „Buvom, Esam, Būsim“ psl.40) — visi žinome, kad buvusio šalies vadovo MELAS paskatino (išprovokavo) ultradešiniąsias politines jėgas teroru ir politinėmis žmogžudystėmis vykdyti KRUVINĄ Šliaužiantį Perversmą 1993_2009 metais. Pradedant mirtinais šūviais į „šunaujos“ (V.Landsbergio išsireiškimas) atstovą žurnalistą Vitą Lingį 1993_10_12 d. ir baigiant mirtinais šūviais į „bedantę teisėsaugą“ (V.Landsbergio žodžiai) teisėją Joną Furmanavičių 2009_10_05 d. Nušovė juos V.Landsbergio (gimė spalio 18 d.) gimtadienio išvakarėse. Sutapimas tai ar 5_tos kolonos KRUVINA „dovana“?

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • proseni^A.Holmsai, paranoja su šizofernijos požymiais daug ką pasako apie žmogų, o ypač tave. Gal pas daktarus senokai buvai užsukęs? Ar senai tokie pripuoliai pas tave reiškiasi?

   Thumb up 1 Thumb down 1

   • papasakokite: Kaip prie sovietų gydėte faktais kalbančius kitaminčius ir kaip gydote dabar, pananojinio landsbergizmo laikais?

    Thumb up 0 Thumb down 1

 7. žvalgybos žvalgyba=žž, po to reiktų žžž, dar veliau žžžž, ir t.t. visi turėtų darbo

  Thumb up 2 Thumb down 2

 8. kodėl negalima byloje visko aiškiai, tiesiai, šviesiai įrodyti? kodėl padarytas šitoks jovlas? jei mūsiškiai net ir būtų buvę pakaušę, tai dar nepretekstas juos dėl to nužudyti? ar aš klystu?

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • Viskas priklauso nuo profesionalumo ir noro ištirti. Jei jų nėra, tada gaunasi taip, kaip … visuomet. Triukšmo ir panegyrikos per akis, virš galvos, o realiai viskas stovi vietoje.

   Thumb up 3 Thumb down 1

  • Taip, Tamsta klysti. Ir pretekstas žudyti buvo, ir apie tą pretekstą pusę lūpų net tuometinė spauda buvo užsiminusi, tik labai staigiai užsičiaupė. Reikėjo ne tik G.Bušo širdelę suvirpinti, bei ir abejingų mūsų revoliucijai šalių dėmesį atkreiptį, ieškant pritarimo bei užtarimo. Ir dar kai kam labai magėjo revoliucinės šlovės spinduliuose pasimaugdyti. O kas daugiau, jei ne nekaltas raudonas kraujas žmonių širdis ir sielas geriausiai virpina?
   Pradėti reikėtų nuo to, kam tuo metu to kraujo reikėjo labjausiai? Negi manote, kad JAV Prezidento apsilankymo metu, Rusijai reikėjo taip pasauliniu mastu save kompromituoti? Negi kas degė, kad patogesnio laiko negalėjo pasirinkti? O va, stumti ant Rusijos, labai dėkinga proga pasitaikė. Ir ja politikai pasinaudojo.
   Todėl ir niekas nesipriešino, kad žudyti atvyko savi. O buvo pasieniečiai išgėrę ar blaivūs, – jokios politinės rolės nelošia. Ir nestumkite ant prokurorų, kad jie netiria. Ką jie gali ištirti, kai visi surinkti įkalčiai, tų pačių užsakovų dar žudynių išvakarėse nurodymu, buvo tą patį rytą sunaikinti?
   Pradžiai užtektų apklausti Petruškevičių, kas jį ketvirtą valandą nakties pasiuntė vieną su kamera mineralinio vandens butelio filmuoti? Ir už to siūlelio bandyti kamuoliuką atsekti. Bet ar kas suinteresuotas „po tuos kaulus knaisiotis“? Juk kažkoks Michailov’as pasodintas, taškas padėtas, bylelė dulka ir toliau archyve. Ir viskas čiki-piki…

   Thumb up 5 Thumb down 2

   • idomiai, saudymai sausio 13 buvo, o va pedofilijos nebuvo, kazkas cia ne taip penktakolonos propagandoi.

    Thumb up 3 Thumb down 3

   • kaip manai, o kas būtų kokiam nors pareigūnui jei imtų ir ant rimtųjų pradėtų tą bylą tirti?

    Thumb up 4 Thumb down 1

   • kodėl tas baba pedofilus gina,jis ir pats netiki, kad pedofilijos nebuvo,bet matyt taip reikia,vykdo kažkieno užsakymą.

    Thumb up 3 Thumb down 2

   • Kad ir ką ten “reikėjo”, bylą reikia tirti, o ištirti juk gali ir be tų “reikėjo”

    Thumb up 2 Thumb down 1

    • Kaip tai netyrė? Dar ir kaip tyrė. Va, toks prokuroras Verseckas net kažkokį atpirkimo ožį Michailovą ištyrė ir iki gyvos galvos pasodino. O jūs – netyrė!

     Thumb up 1 Thumb down 0

 9. Aš vieno vienintelio dalyko negaliu suprasti,kaip taip žmonės praranda sąžinę,tampa guminiais,pajacais,melagiais?????????

  Thumb up 5 Thumb down 1

 10. “…specializuota slaptaja tarnyba,kurioje nebutu jokia kgb ir komunistine praeitimi nesusitepe(?)…”Manau,is kur tokiems rastis?Dar-susijusiu giminaiciu ar draugu neturintys asmenys is kompart-sluzu sovietskomu sojuzu.Nekenksminga kosmetika,svajone.

  Thumb up 5 Thumb down 2

 11. Kodėl iki šiol nepareikalauta iš Krašto apsaugos min. duomenų apie tą naktį (iš 1991-07-30 į 1991-07-31) į muitinės postą “Medininkai-2“ atvykusių ir apie tris val. aplinkiniuose miškuose budėjusių Krašto apsaugos departamento pareigūnų Z.Ž., G.D. ir S.M. veiklos tikslus, “stebėjimo“ rezultatus bei sugrįžimo į būstinę tikslų laiką?

  Sunku patikėti, jog Medininkai-2 poste budėję mūsų “antrukai” nieko negirdėjo, nieko nematė. Pagaliau, kur jie buvo visą likusį laiką ir ką darė iki sugrįžtant į Krašto apsaugos departamento būstinę Seimo 3-iuose rūmuose?

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • kodėl? Ogi todėl – kad šitos visai nereikia mūsų prokuratūrai ištirti. Argi neskaitote, nematote, kas vyksta? Gluchota, vienžo

   Thumb up 6 Thumb down 0

 12. Šaunuolė, Kritina.
  Tik gaila, kad Lietuvoje nėra suinteresuotos jėgos, kuri norėtų ištirti nusikaltimus.
  Kam Lietuvoje reikalinga TIESA?
  Keliems procentams neabejingų piliečių, kurie dar net nepradėję veikti jau tampa persekiojami ir įtarinėjami.
  JAV variantas totalitarinei policinei valstybei netinka.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 13. Tada tie KRUVINI 5_tos kolonos veiksmai KĖLĖ GRĖSMĘ mūsų nepriklausomybei ir demokratijai, nes SAVI ŽUDĖ SAVUS ir daug tėvynainių išžudė. Žudė jie atvirai ir slaptai — pvz., kaip Vytautą Pociūną, todėl dar ir šiandien „pusiau prokurorai“ (V.Landsbergio žodžiai) tvirtina, jog saugumietis tarsi užsiropštęs ant palangės kūdikis „pats iškrito“, nors jokių įrodymų, kad PATS iškrito, nepateikia.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 14. 1992 m. pavasarį demokratinius pokyčius ir šalies vadovo pareigų netekimą konservatorius V.Landsbergis TYČIA MELAGINGAI pavadino „šliaužiančiu perversmu, keliančiu pavojų demokratijai ir nepriklausomybei“ (šaltinis: enciklopedija „Buvom, Esam, Būsim“ psl.40) ir tuo MELU paskatino (išprovokavo) ultradešiniąsias politines jėgas teroru ir politinėmis žmogžudystėmis vykdyti KRUVINĄ Šliaužiantį Perversmą 1993_2009 metais.

  Thumb up 4 Thumb down 2

 15. Prie 15:21 įterpiu, kas netilpo: Patikslinu nuomonę >Petras 12:35Petras 12:35<. Jei politikas MELAVO 1992 m. pavasarį, kas gali paneigti, kad nemelavo, jog pats liepė pakeisti vaizdo įrašus Medininkų byloje?

  Thumb up 3 Thumb down 2

 16. Kada bus liustruoti Adamkus, Landsbergis, Grybauskaite ir Rita-pica a la “Sleptuve”?

  Thumb up 5 Thumb down 1

 17. aha dar tegu patys JAV okupantai mums ta tarnyba ir sukuria :)) pamirsot CZV kalejimus ir panasiais istorijas, manot jie nezino kas pas mus vyksta?

  Thumb up 4 Thumb down 1

 18. Dėkoju gerb. KK teisininkei Kristinai už nemarų norą ATKAPSTYTI žudikus ir įkalčių pradangintojus. Patikslinu nuomonę >Petras 12:35Petras 12:35<. _¶_Šioje vietoje PRIMENU, kad Medininkų žudynes piktavaliai įvykdė 1991-07-31 d., kai V.Landsbergis dar buvo Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos — Atkuriamojo Seimo pirmininkas ir po susitikimo Maskvoje su B.Elcinu naktį praleido Palangoje (šaltinis: 2013-02-12 09:36 | Naujienos | KK | Kalbėjosi Giedrė Gorienė | V.Landsbergis: “Paulauskai, kur dingo įkalčiai Medininkų byloje?”). PRIMENU: Lavoriškių muitinės posto viršininkas Vytautas Petruškevičius nufilmavo Medininkų žudynių vietos vaizdą apie 05 val. ankstų 31-osios rytą — ši juosta dingo, kadangi po 4-rių valandų tyrėjai NAUJAI nufilmavo žudynių vietą. Antrame vaizdo įraše NĖRA butelių, kurie matėsi pirmame įraše. Butelius šiandien visi lyg susitarę vadina MINERALINIO vandens buteliais — niekas neprasitaria matęs butelius nuo alkoholio, nes alkoholis suveiktų taip, kaip suveikė V.Pociūno byloje („buvo neblaivus, todėl pats iškrito“ — tarsi kūdikėlis, užsiropštęs ant palangės). Beje, NESVARSTOMA: Kaip žudikams pavyko be pasipriešinimo sušaudyti visus 8 vyrus — girti gal buvo? Galimai tik byloje yra įrašai apie aptikto alkoholio kiekį kraujyje. _¶_Grįžtu prie Autorės Kristinos siūlymo įsteigti „naują slaptą tarnybą“ ir klausiu: —Kieno nurodymu perfilmuota ANTRĄ kartą ir kieno nurodymu pirmas įrašas PAKEISTAS antru įrašu? _¶_AKIVAIZDU: Jei mūsų piliečius sušaudė OMONAS, kam reikėjo PAKEISTI vaizdus BE butelių? Alkoholio buteliai būtų liudiję prieš OMONĄ, kuris galimai PRIVERTĖ vyrus išgerti alkoholio (V.Pociūno atvejis). Taip pat AKIVAIZDU: Jei Šliaužiančio Perversmo 1993—2009 metais SAVI ŠAUDĖ SAVUS, kas gali paneigti, kad SAVI ŠAUDĖ SAVUS ir Medininkuose 1991 m. vasarą?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 19. Lietuvoje manau nebus sukurta jokia tyrimo grupe nes gali paaisketi, labai negraziu dalyku kaip ir iskrypeliu byloje.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 20. O priimant dirbti į šias naujas tarnybas, patirtis dirbant ir/ar tarnaujant KGB struktūrose būtų laikoma kaip privalumas ar ne? Valstybiškai galvojant, tai privalumas.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 21. tai Medininkų muitinės pareigūnų kliauzės kai jie kyšius galimai ėmė tik su užsienio pagalba ištirta. Saviškiai čia nieko nedarė, tik stėbėjo, kaip diskredituojama valstybė. atvažiavo užsieniečiai per keturis mėnesius sutvarkė

  Thumb up 3 Thumb down 1

 22. Dar geresnis variantas ir, galbūt, pigesnis – pasamdyti – įkurti Lietuvoje FBI (Federalinis tyrimų biuras, JAV) padalinį, kuriame dirbtų tik keli pvz, 5-6 FBI darbuotojai ir labai greitai būtų Lietuvoje susitvarkyta (labai sumažėtų) su visokiausia korupcija ir kitais nusikaltimais. Visokie “veikėjai” vien tik žinodami, kad juos stebi FBI, labai nurimtų.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 23. Panele Kristina,Jūsų pasiūlymas tikrai nepatiks Jašai Gabrielovičiui Lancbergui,išsaugojusiam čekistinę stalininę teisėsaugą ant Lietuvos sprando..
  Kam čekistams naudotis JAV patirtimi,jeigu Lietuvoje veikia tik stalininė-čekistinė teisėsauga ,kuri išpažysta tik savus darbo metodus.Kokia logika?,-kai nepriklausomybę vaidinančioje Lietuvoje kapitalistinę teisę “gina” čekistai.Ar apie tai pagalvojo bent vienas avinas.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 24. Geriau vėliau negu niekada, gaila kad tik dabar tai atėjo į galvą, kai tekk žmonių jau nužudyta.

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • iš kitos pusės – kodėl tokios mintys neateina į galvą tiems, kam turėtų? Ką mūsų analitinės tarnybos veikia? Kokiomis analizėmis jos ten užsiiminėja? Akivaizdu, kad nei mūsų valdžia, nei mūsų tarnybos su analitika nedraugauja.

   Thumb up 7 Thumb down 1

   • Lietuvos spectarnybų analitikai- profai išgainioti dar 1993-1995 metais, o nuo 2003 m. baudžiamojo proceso kodeksas aplamai nebereikalauja mąstymo.

    Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...