Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Kovas 8 Pirmadienis
 

Kodėl gražiai kalbame tik per laidotuves?

2010-06-30 10:07 | Politikų tribūna | Komentarų (39)

Daktaras Algimantas Matulevičius

Atsisveikiname su iškiliausiu Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos politiku, mūsų bendrapiliečiu. Daug gražių ir teisingų žodžių pasakyta apie šviesios atminties Prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską. Nesikartosiu, o ir šio rašinio tema turi kitą prasmę ir paskirtį. Istorinės asmenybės tam ir yra, kad jas ne tik prisimintume, bet ir iš jų gyvenimo pasimokytume. Manau, labai svarbūs šiame kontekste yra du aspektai.

Visų pirma A.M.Brazausko pavyzdys gali ir dabar pasitarnauti mūsų ir suskaldytai, ir susikaldžiusiai visuomenei. Būtent jis įkūnija savyje didžiulę dalį tos Lietuvos visuomenės veikėjų, mokslo, kultūros, inžinerinės-gamybinės inteligentijos atstovų, kurie gimę ir augę sovietų Lietuvoje, savo vidumi buvo ir – liko – giliai lietuviški. Tai ne tušti žodžiai, o gyvenimas ir realybė. Dabar net sunku suprasti, kokia atsakomybė teko A.M.Brazauskui, strateguojant pakankamai sklandų Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimą. Ką kas dabar besakytų, tai buvo labai sudėtingas ir klastingas laikotarpis. Man įstrigo į atmintį labai išmintingi „Sąjūdžio“ iškilios ir tuomet labai populiarios asmenybės Arvydo Juozaičio žodžiai: „…Algirdas Brazauskas siekė bekraujės Nepriklausomybės…ko, deja, negaliu pasakyti apie kitus…“ Šiuose žodžiuose yra visa to laikmečio esmė.

Man asmeniškai lengviau suprasti A.Brazausko atsakomybę, nes tuo metu dalyvavau visų įvykių sūkuryje ir kartu vadovavau 3 000 specialistų gamyklos kolektyvui. Mus nuolat spaudė: nepalaikykite „Sąjūdžio“. O mums, pasirinkus Lietuvos nepriklausomybę ir einant kartu su šalimi, pradėjo visaip grasinti: dar pažiūrėsime, kuo visa tai baigsis… O juk niekas tada neturėjo jokių garantijų: 1988 m. prasidėję politiniai procesai galėjo baigtis visaip. Bet dauguma mūsų net nesuabejojome, su kuo ir prieš ką mes. Supraskite, kaip mums buvo skaudu, o ypač A.Brazauskui, kai atkūrus Nepriklausomybę, buvo imta spjaudytis ir koneveikti mus kaip „buvusius“. Įdomiausia, kad garsiausiai rėkė toli gražu ne disidentai. O tie, kurie prie anos valdžios tiesiog nesugebėjo realizuoti savo liguistų ambicijų.

Žvelgiant iš istorinių tolių, tiesiog negalima sveiku protu paaiškinti, kodėl „ultra patriotai“ tuomet tiesiog piktybiškai kenkė Lietuvai. Tik pora pavyzdžių. Būtent dėl tų „patriotų“ svaičiojimų nebuvo užbaigtas modernesnis Ignalinos AE III blokas. Galima buvo gauti iš Vakarų šiuolaikinę kompiuterinę valdymo įrangą ir turėti naują elektrinę, o pirmąjį bloką – uždaryti. ES tam nebūtų prieštaravusi. Dėl tų pačių „patriotų“ kaltės buvo sustabdyta Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba, kurią vėliau pastatėme patys – savo sąskaita. Tas pats ištiko ir Vilniaus aplinkkelius: jie anuomet jau buvo pradėti statyti ir savų avantiūristų buvo užblokuoti. Ir tik dabar tai daroma (vėlgi – savo sąskaita), pavėlavus net 20 metų. Nepaaiškinama: kaip gali ponas G.Vagnorius, drąsiai žvelgdamas žmonėm į akis, aiškinti apie A.Brazauską ir apie jų nesutarimus, kai tie nesutarimai lietė milijonų žmonių likimus ir principinę nuostatą – naikinti ir griauti? Kaip tai darė G.Vagnorius ir jo pasekėjai, ar tie, kuriems siūlėme ne griauti, o modernizuoti sovietinį ūkį. Bet mes buvome apšaukti „…nedamuštais komunistais…“ ir sutapatinti su Tautos priešais.

Būkime biedni, bet teisingi: Lietuva buvo suskaldyta būtent ne dėl nesutarimų dėl valstybės santvarkos ar dėl demokratijos vertybių. Lietuva buvo suskaldyta avantiūristų – entuziastų ir prie jų prisiplakusių pataikūnų – vidutinybių. O dar pasitelkus jau besiformuojančią konjuktūrinę žiniasklaidą, buvo supjudyta ir suskaldyta Tauta. To tikrai nesiekė ir nenorėjo Prezidentas A.Brazauskas. Tačiau tai padarė jo aplinkos žmonės. Ne kas kitas, o premjeras A.Šleževičius leido sunaikinti, išdraskyti mūsų šalies gamybinį potencialą. Jis galvojo kaip G.Vagnorius: atseit, geriausias kelias į laisvę – tai per vieną dieną sugriauti kolūkius. Kas ir buvo įteisinta Vyriausybės nutarimu. O juk tai buvo Lietuvos kaimo sugriovimas, besitęsiantis, beje, iki šiol. O juk buvo bent pora požiūrių į ateitį: vienas – G.Vagnoriaus, Z.Vaišvilos, “Vilniaus prekybos“ ir EBSW su ponais V.Beriozovu, A.Šleževičiumi bei K.Radkevičiumi. Antrasis – tai modernizuotos, bet nesugriautos Lietuvos vizija, tai E.Vilkas, R.Rajeckas, B.Lubys, K.Antanavičius, šių eilučių autorius ir dar daug kitų – labiau tylėjusių, nei garsiai rėkavusių. O avantiūristai sugebėjo vienodai pasinaudoti ir A.Brazausku, ir V.Landsbergiu.

Nesiruošiu nieko teisti. Prašau tik mane suprasti: padoriais žmonėmis sugeba pasinaudoti amoralūs, tik savo ambicijas norintys patenkinti, o gal ir savo šeimininkų užgaidas tenkinantys veikėjai. Ir didžiausia blogybė, ką jie padarė iki dabar – nuskurdinta ir suskaldyta Lietuva.

Iš to seka štai kas. Nesuprantu, kodėl tiek daug netiesos paskleista apie Prezidentą A.Brazauską viešoje erdvėje. Suprantu mūsų žiniasklaidos subulvarėjimą, bet ir čia turi būti ribos. Galima būtų nekreipti į tai dėmesio, jei ne bendresnė problema. Esmė tai, kad įvairūs epitetai, kurie pasirodo elektroninėje erdvėje, verčia susimąstyti apie mūsų bendravimo kultūrą ir šio nevykusio bendravimo pasekmes jauniems žmonėms. Lietuvoje užaugo nauja karta, kuri tikros tiesos taip ir nežino. Jie daug apie ką sprendžia iš sensacingų straipsnių antraščių ir komentarų internete. Baisoka, bet mūsų politikų neatsakingumas ir nepakantumas kitaip manančiam jau duoda labai nepageidautinų rezultatų. O tautos suskaldymas tiesiog geometrine progresija ėda ir taip gan gležną sunkius laikus išgyvenančios valstybės kūną. Negi nebuvo pakankamai laiko, kai jau A.Brazauskas jau nebuvo aktyvioje politikoje ir nekėlė grėsmės (dėl postų) oponentams, pasakyti mūsų politikos patriarchui bent keletą gerų žodžių. Kurių jis nusipelnė.

Tad kodėl mes iki paskutinės žmogaus gyvenimo dienos daug kur nepelnytai pilame dezinformaciją, o asmeniui mus palikus, pradedame jį girti? Suprantu Lietuvoje yra tradicija, kad apie mirusį gerai arba nieko. Tačiau koks pavyzdys mūsų jaunimui, kuris vėliau perims valstybės vairą? Juk kaip iš neteisybės negali būti teisingumo, taip ir iš amoralaus niekada nebus moralės.

Esu įsitikinęs, kad būti padoriais ir vieni apie kitus sakyti tiesą bei daugiau ieškoti kas mus vienija, o mažiau dėmesio kreipti į tai, kas skiria, ir yra mūsų ateities svarbiausia idėja. Tik susivieniję mes būsime galingi ir nenugalimi.

Mūsų didžiausias priešas yra susiskaldymas ir melas. Nugalėję tai, mes tapsime laisvesni. Manau, to nuoširdžiai mums linkėjo ir išeinantis Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.

Amžinybė mus moko išminties: dėl didžiausių materialinių turtų neverta aukoti žmogiškumo, nes į amžinybę galima nusinešti tik gerą vardą.

2010-06-30

Komentarai

 

 

 
 1. MirtaVasaris 21, 2011 16:24Štai čia ir yra blogiausia, kad otkyomjas turi kovoti už save.Tuomet jis ir tampa nebe kūrėju, nebe ugdytoju, o kovotoju- pagrindinis darbas lieka nuošalyje.Mano manymu, kas turėtų likti dirbti mokykloje turėtų būti reglamentuota trumpai drūtai- mokinių pasiekimai, tėvų atsiliepimai ir mokytojo indėlis į mokyklos tobulėjimą.Reikėtų atvirkščiai, kuo mažiau skatinti kovojimą,nes aukštesnė dorovinės kultūros žmogui tai daryti yra žema.Toks kovojimas ir nualina, išsekina taip, kad nebesinori nei į mokyklą eiti, nei dirbti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Oho, ši dalis yra pedantiška , mano jaunesnioji sesuo analizuoja šiuos dalykus , todėl aš einu perteikti ją .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Vargas tai tautai , kurios elitas visiškai nuvertino ir išniekino darbą ir teisingumą. Vagys ir tėvynės išdavikus išaukština ir suteikia visas tautos paskirtasprivilegijas ir apdovanojimus. Bet jau netoli ta ateitis kai visus buvusius ir esamus aukščiausius politikus net ir po mirties,viešai teis tautos ir pilietinių organizacijų isteigtas, aukščiausias teisinis organas, Tautos Pilietinis Teisinis Tribunolas. Labai džiaugiuosi ir dėkoju visiems praregėjusiems komentatoriams, kurie nestokoja atsakomybės jausmo ir stoja galinga siena, už Lietuvos tautos ateitį, už savo vaikų ir vaikaičių ateitį. -Tepadeda jums aukščiausiasis-

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Karolynaz lol > manau kiekvienam savo :) aš be tetalbo jau neįsivaizduoju savo gyvenimo, o nešiojamas kompiuteris tapo staliniu ir niekur nebekeliauja.O dėl SIRI atveš omnitel dar kitą savaitę, pratestuosime ir parašysime, o dabar čia spėlioti. Bent jau angliškai puikiai kalbantys žmonės patenkinti ir sako, kad viskas veikia tobulai. O dėl klausinėjimo nesąmonių na, kol kas SIRI dirbtinis intelektas tau iškart pasako ką supras, o ko ne. Jei būtų tikrai protingas, tai telefone nesedėtų, o periminėtų branduolinių galvučių valdymą :)

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Klaida;;;;;;EIDZI – 2010 07 01 00:05

  ”””’… Lietuvoje.. TENDENCINGOS ”INFORMACIJOS” PURVE neskes visi Tiesos ieskojimai ir bet kurio tikro patrioto ar teisuolio balsai.. Internete bus apdergti ir neliks tikrumo..TIKRUMAS YRA…”””” ten turejo buti – NUSKES VISI TIESOS IESKOJIMAI. ………………..IR ……………………””””””EIDZI – 2010 07 01 00:04. ……… Atvirksciai..!!.. Ir tiesiog sunku patiketi, kad jis dabar gali buti kitoks.., nei tik savu 1% elektorato atstovavimo……””””, turejo buti ne 1%, bet 10%.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Hey Barb and Debbie! Thanks for the congrats. As you can well gaiimne, I’m very proud of her.And yes, I still get teary-eyed every now and then thinking about my teacher .Hey Debbie, hope to see more of you this year. Would love for you to come to Wednesday night sit and stitch at Morning Brew!Perhaps I’ll see you at Aloha Yarn, Barb!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Nekokia isvada prieinu as;;; jau nebera vienvaldes ”TIESA” ir LTV, jau nebera Partkom’o..
  Jau niekas neimes i lietuvio pasto dezute ”vieninteles tiesos.., kuria kadaise skaite visuotinai, visa Lietuva.
  Nei kas nors ka nors humaniskai pateisins, nei ka teisingai ivertins Lietuvoje.. TENDENCINGOS ”INFORMACIJOS” PURVE neskes visi Tiesos ieskojimai ir bet kurio tikro patrioto ar teisuolio balsai.. Internete bus apdergti ir neliks tikrumo..TIKRUMAS YRA SVARBIAUSIA !!
  Stai pvz. aprekia A. Matuleviciu komunYstu’ ir tai..lyg visiska tiesa.., nes buvo, juk ?!!
  Kas irodys, kad tik tiesa ir tik sazine eina su ***** judejimu.. Juk tie kas skaito, nestudijuos gi, Jo ir visu kitu nariu biografiju, sazines melo detektoriumi. Kai taip neteko autoriteto ir pasitikejimo LT politiku ir partijeliu ar judejimu dauguma.. I likusiu ir nauju, jau dauguma LT zmoniu net ir nesigilina !! Ir ar Tu esi mires ar dar gyvas..- visvien esi lyg..- mires.. O tuo labiau tasai Tavo Tikejimas !! Kiekvienas lietuvis turi saava tikejima piniga ir jei ne, tai noretu ikurti saava partija [idea]. NIEKS, NIEKUO NEBETIKI.. As maniau, kad kazkiek dar vienijo ”a.a. Kedzio atvejis”. Deja;; tiesa buvo mano !! Tai buvo ne pedofilijos, o..”POLITIKOS REIKALAS”!! Ir nezinau, kaip dabar jau ‘istemps’ kazkokia revoliucija jidi-m…[net jei ”m” reikstu modernizuota versija :) . Ir ***** ir rodos, kad ***** likimas lauks..- ROOOMUMA….
  Ko gali tiketis A. Matuleviciau, likes Lietuvoje ?! Juk raso ”ko nori cia tas komunistas ?!”
  O jei rimtai, tai deja ”kazkokioms kitoms jegoms” vis del to sekesi istureti antipedofilines kovos vaira [apie tai jau rasiau]. Manau, kad jie galvos, kaip kitaip sali paaudrinti;; juk ju reitingas sminga dugnan !! Tik deja..- protu, jie nera apdovanoti.. Ju nesazininga elgsena lemia buka agresija ir fizinis bei politinis smurtas.. MUSU LIETUVOJE, NET IR NEBUVO..- jie sugebejo tai padaryti..
  As regiu tai aukstesnese temose.. Nesuprasi kas yra kas.. Atrodo, kuriasi kosmariskas ispudis kad jie ir cia-KK, jau valdo situacija..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Zinomas jo [V.L.] protekcionizmas savu atzvilgiu bei
  polinkis I daiktini materializma..[buto gavimo peripetijos sovietmeciu, tvartelis,
  sukeistos zemes,…]. Kas lyg ir tiktu buvusiam kpss vadui, tas jokiu budu netinka turimam buti
  idalistiniam naujos valstybes ir gyvenimo vizijos kurejui !!
  Jis niekada neatsiribojo nuo blogio apie save..- mes to nezinome ir negirdejome !!
  Atvirksciai..!!..
  Ir tiesiog sunku patiketi, kad jis dabar gali buti kitoks.., nei tik
  savu 1% elektorato atstovavimo vertas..del xx remimo priezasciu.. V.L.
  Turetu labai ilgai ir aiskiai tautai kalbeti, kad nors kiek pagerintu
  savo kaip asmenybes reputacija. Labai labai maza yra, davatkiskai
  papostringauti tik apie ‘ruso’ pavoju Lietuvai ir zmonijai..[idea].
  Reiktu jam sutelkti demesi I tai ka veike jo politdraugeliai, ka jis
  kalbejo, ka salygojo Lietuvoje..ir pagaliau.. [NETIKIU, kad tai ivyks..]
  ir kodel jis taip ir netampa tikrojo Lietuvos issivadavimo nuo totalaus blogio vadu bei
  tuo kurio tauta tikejosi, kad jis bus tais 1988-1990-aisiais..
  Apie A.M.B mazai rasau, nes jis parode save kaip asmenybe tiesiai ”sviesiai”,
  ..ir manau, kad taip kaip ir reikejo ar isgalejo buves auksciausiasis okupacines KPSS vadovas ir Nepriklausomos Lietuvos valstybininkas. Gerokai reabilitavosi po tituluotosios KPSS ”kolaboracijos”. As jo negirsiu -..ir taip gi matote;;
  nebebuvo kitu tokiu stipriu asmenybiu ir veiklos zvaigzdziu LT politineje
  padangeje.. Kas bus KITAS, toks ryskus..?!
  >>>>>>>>P.S. DABARTINE PREZIDENTE ???!!!!..ir gal
  nepaisant to, kad kartais neitinka antipedofilams-fanatikams.. :))))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Gerb. Algimantai M.;;; toji pora nedera !! –””O avantiuristai sugebejo vienodai pasinaudoti ir A.Brazausku, ir V.Landsbergiu.””’, nes……………. Konservatoriai & Co atmete ne tik ‘sovietinio’ inteligento, bet ir prieskario demokrato ar tikro inteligento idealus ir juos pacius..
  Kazkaip V. Landsbergis ‘pastatytas’ salia a.a. A.M.B. ir lyg tampa lygus jam..
  Na matyt Sajudzio ir Nepriklausomybes iskovojimu kelyje..- taip !!
  Bet juk kaip asmenybe, kaip zmogus !??! Ar jis gali lyginti su A.M.B. !??!
  Manau, kad ne.. -..ir gal todel nebuvo sanso jam, tapti LT Prezidentu..
  A.M.B. tapo..ir paliekant posta, ji, V.L. pagyre.. Nepaisant A.M.B. privalumu, jis buvo deja..- puikus ir ‘desiniuju’ politiku tesejas !! Jis geriau valde, bet gerumas tesesi….kol nebuvo lemta dabar
  ‘islysti’ visu tu”svarstyklines’ politikos valdymu keturmeciu-astuonmeciu ydoms ir rezultatams !!
  TAD;;; As esu isitikines, kad V. Landsbergis buvo isimtinas politikas, kuris nepaisant savo profesines humanitaro-kulturininko-muziko, kilmes inese I Lietuvos platuji visuomenini-politini ir bendradvasini gyvenima, didziausia nuosmuki Lietuvos Istorijoje, is visu lietuviu
  kilmes vadovu. Juk jo funkcija-statusas LT Istorijoje bei veikla tiesiogiai ir netiesiogiai asocijavosi su viskuo ka dare konservatoriai [idea]. Labai pakako ir jo zodziu, minciu daugybes,
  kuri daznai varijavo-svyravo tarp ciniskos isminties ir laisvai plaukianciu
  paranojiniu interpretaciju savo politiniu oponentu bei rytu kaimynu veiklos ir isivaizduojamu ketinimu…. Turejo buti lieciami tie
  klausimai, bet tai buvo atliekama daznai tokia davatkiskai sarkastine ir iskreipta forma, su kazkokiu savanaudisku polittikslu, kad igaudavo jo paties protingumo, isminties, ir
  teisingumo reputacija, ”uzmusancia” veikla ir vaidmeni..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • what a shot. i mean, my brain is conjuring all sorts of ideas about what it looks like, but ahem, some of Dali’s haertr more shall we say “physical” work springs to mind foremost. Beautiful and strange in a can’t take my eyes off it, sort of way. great work!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Menu;; as kazkada senai prie Kauno ”Karo muziejaus” pasitikau A.M.B. ir protestavau, kai jis siule eiti ”STEP BY STEP” i Nepriklausomuma nuo Maskvos.. Pasitiko tada mane buves kaunietis R. Valatka dirbes jo apsauginiu [kazkada buves kulturizmo cempionu] ir klause ko as noriu, ka klausti zadu. Paklausiau – normaliai paaiskino.. Jei taip priesiskai klausciau ”tevelio”, tai buciau bent jau skeciais aptvatintas.. Tad tie ultrapatriotai buvo savo vedliu ‘patriotai’ ir savo busimo namo, atgauto zemes sklypo, privatizuoto objekto ar tik savo sunaus beisbolkes ”nesejo” artimaisiais, kuriems buvo neleistina del ”slaptu potvarkiu’ likti namie.. Aisku buvo ir ziopliu.. Jei jau durni ‘fizikai’, kurie gali valdyti sali, tai kaip gali buti protingas zioplys.. Sustatyk kovon ta ir ana..protinga ir ziopli, ar taiku inteligenta ir agresyvu..- kas laimi ?! Revoliuciju metu, aisku, kad ne protas ir kultura. Deja;; LT revoliucija jau praejo, o valdo tie kas beisbolkes valde tada !! [idea]. Ir ka cia bepridesi !! :( Jie ne tik Atomine, ”kaisiadorine’, bet ir Nemuna uzdarytu, kad tik galetu.. Juk taip noretusi, kad tas lukasenka nuburbuliuotu, prasmegtu.. Ir gaile, kad tas Nemunas ne Maskvoje prasideda;; tada tikrai ji uzdarytu Lietuvoje. Rusas paskestu !!..ir tie nauji Maskvos dangoraiziai isgriutu, suputu.. …….- CHE CHE CHE.. ……….na ir raso sitas ”ezys” is JK.., sakytu glavniausias pasakorius V.L. .. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Gerb. A. Matuleviciu teko buti ”neeiliniu” tais laikais. Raso-””Idomiausia, kad garsiausiai reke toli gražu ne disidentai. O tie, kurie prie anos valdžios tiesiog nesugebejo realizuoti savo liguistu ambiciju.””’. Taip tai tiesa;; as buves tik Sajudzio igaliotinio pavaduotoju ir lakstes zemai, zinojau, kad labiausiai reke visokios buve komsorges ar tikrai agresyvios proto sandaros zmones. Smirinejo ir kgb agenteliai, kurie bande verbuoti ka nors ar dezorganizuoti. Kiti veike atvirai ir slaptai ziauriai baude tuos kas sake tiesa apie buvusius agentais tuos, kas jau isitaise Sajudzio virsunese. Reksniai ir uzpuolikai buvo ne disidentai; jie buvo kenkejai ir duobkasiai Lietuvos ateiciai. Tai jie matyt kgb instrukciju vedami atvere kelia i visa privatizacijos ”schema” ir igyvendinima.. Tai ju zmones beisbolkiu pagalba vaike nepatenkintuosius ir ”tiesu ieskovus”. Isvaike ir Lietuva.., o patys, pilimis uzeme ezeru pakrantes arba aukstatvoriais namais, salia visu miestu ir graziausiu LT vietu.. Taip turtinga Lietuva !!, nes ju lesos bankuose astronomiskai isaugo, nors Lietuva praskolinta. Supratote, kodel Lietuva suskaldyta !? ..- TODEL, KAD DAR NEDAMUSTA !! Dar liko komunYYYstu.. Tai mes VISI.. issisklaide po pasauli ar like Tevyneje. Tylek ir tarnauk Ponui !! Tada bus OK..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Nauja zmona…-i ne sava reikala, i asmenini ir net intymu kisosi zurnalistai taip bjuauriai.. ”Viesbutis” ir kt. privatizacijos. Politikos testinumas draugai !! Kodel, jei visokie skustagalviai desiniuju zmones, gali milijardines monopolijas sukurti, tai kodel kitas politikas negali kokio nors objektelio.. Tai ‘kirto’ i jo prestiza.. Daug daugiau ‘sukombinuoti’ LT yra normalu..ir tie Iseis i anapili laabai garbingai. Matyt ir Baznycios varpais skambins, ne tik kad priims ivairius tipo LEO ar MAXIMA Org. oligarchus.. ISSLUOTA LIETUVA;; PLIKSIAI VISAS VALDZIAS PAEME. ISSLUOTA NUO SVEIKO PROTO BUTENT TEN, KUR JO REIKIA. VIRTUVESE AR DAR TOKIUOSE FORUMUOSE, VARGAIS NEGALAIS SAVO STRAIPSNI PASKELBIA.. Prasau !!! ‘Nekomunistai’- patriotai, kur jus ?! Ar jais buti tai reiskia, kad ant visko kas buve ”tada” reikia tik ‘nusisvilpti’ arba zodziu apdergti..?! MUSU NEBUVO..MUSU VISAI NETGI NEBUVO !! Lietuva tik ant ”zuoku” ir ”petriku” gyvavo ir deka ju simtmeciuos isliko.. Argi ne ?! MUSU—>kaip araso A.M.”””Lietuvos visuomenes veikeju, mokslo, kulturos, inžinerines-gamybines inteligentijos atstovu, kurie gime ir auge sovietu Lietuvoje, savo vidumi buvo ir – liko – giliai lietuviški. ””””’, netgi nebuvo.. Dabar valdantieji, juk buvo butent tie, kurie nuneige mus visus, net ir nerenkant, kas yra komunistas ar kgb’istas, o kas ne !! Visi kas nebuvo V.L., Vagnoriaus, Kubiliaus ir kt. pan. pasekejai, tapo komunistais ir….paverte Lietuva tarytum vieningu savanoriu patriotu konclageriu !! Kiti issitreme i vakarus arba like vergauja ”naujalietuviu” nusikalteliu monopolijoms. ATLYGIS LIKUSIAM PATRIOTUI-VERGAUK MUMS !!!! [tiesa; yra valdantieji ir pinigu surinkejai-jiems geriau] :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kaip ir zadejau, seka kazkiek kitokios ar papildomos nuomones;;;………..
  Pastr. n1.—Visi kartoja-”sviesios atminties”.. Tiems kas su juo bendravo tiesiogiai ir ilgai, jis yra pazistamas. Jei geras zmogus ji taip vadina, tai matyt tiesa !! As nebendravau su tais, kas taip vadina.., todel nezinau..[idea]. Juk zinisklaida tokia derva ant A.M.B. pyle, kad net baisu.
  Matyt kazkiek tiesos buvo……, bet juk Gerb. Algirdas Br. nesake per TV, kaip tas labiausiai sviesios atminties ”rezistentas n1”, kad zmones ”pasirenka nepasitenkinimo israiskos priemones”, kai jie-jo salininkai negalvodami muse visokio plauko ‘komunYYYStus’.. Labai ‘sunki’ figuuura valstybeje buvo Isejusysis ir ne todel, kad buvo ”buves” SSSR ”funkcijose”. Daug kas nepajegia suvokti, kokiam ”placiam” zmogui reikia buti, kad buti tokiu.. Ir net tas ‘visbucio’ ar kt. privatizaciju atvejai, nepadaro is A.M.B., tokios karikaturines asmenybes, kaip is ”kai ko” kito labai zinomo politiko.. ……Aspektai;;;Lietuvos Vienijimo pavyzdys, sekant A.M.B.. Taip;;; TAI YRA TIKRU TIKRIAUSIAS DALYKAS, KAD DABARTINIAIS LAIKAIS SUNKU RASTI TOKIO LIETUVISKUMO VEIKEJU IS ”NAUJUJU” TARPO. Rodos, kad tik biznieriai viskuo kuo imanoma belike.. O juk A.M.B., kartais net rusiska zodi kalbant AT dar pavartodavo…rodos, kad buvo ”rusiskas” labai [idea]. Bet faktas !!..- kaip ir maskolis KPSS”rusas” yra daug daugiau ”states” Lietuva, bet ne grioves ar leides isgriauti.. Buvo jis, rodos, kad KPSS ideologinis kolaborantas, kaip ir daug kitu sovietiniu intelektualu, bet ju balsu verte tik dabar tampa tokia aukstai suprantama..irgi buvusiam sovietiniam inteligentui..ar ”runkeliui”, kuris jau sutiktu geriau klausytis tuos kpss XX suv. ”eilerascius’, nei ‘zuokus’.. [idea]. Tie kas buvo ju tarnai ar tik kgb ”klapciukai”, lyg is kersto, kad netenka savo pykciu-kerstu suvedinejimo valstybes, arde viska viska, ka tik imanoma ir kuo daugiau griebe sau asmenisko praturtejimo siekiant..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • I’m so happy that you love the Maidens. The wonderful rseopnse to them and the bookis really inspiring me to type faster! The next book is tentatively entitled Two To Mango. Hopefully it will be out sooner than later. You may not live on an island but you can live an island lifestyle in your head. Check back for tipsand may thanks!Aloha,Jill

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Geriausio telefono nėra..Geriausias Android’as yra toks, kuris ageiausiri įgyvendino pačio Android realizaciją fiziniame telefone. Tai yra Sony Xperia Arc. Tiesiog dauguma programų ir dalykėlių priklauso Sony, kas vėl nelabai jį leidžia užskaityti kaip Google Android telefoną. Jei įsivaizduotume, kad reiktų išrinkti Nexus 2 telefoną, tai Xperia Arc būtų arčiausiai jo, o ne Nexus S ar kitas Android.Kaip pats minėjai, Arc privalumas yra jo kaina, specs. Dėl ko galima būtų pavadinti Nexus 2 ar Desire 2. Taip pat spėti panašų pasisekimą ir populiarumą ateityje, varguolių telefonų nr. 2. 😀 Tik šį kart gražiame Sony Stiliuje tiek HW, tiek OS lygiu.Geresnės HW specs nelygu geresnis telefonas. Iš vis telefonuose HW specs spartos atžvilgiu yra vos ne paskutinėje vietoje, čia ne serveris ar gaming PC, kur sparta svarbi. Čia mobilus aparatas, kur svarbiausias yra mobilumas: efektyvumas ir taupumas.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. karstame komentare daro? portalo antireklama. i komunizma taip ar taip nebegrisim, gal jau uzteks ta komunista i pirmus puslapius deti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Dauguma buvusiu iki siol komentaru parodo NEPAPRASTA DAUGUMOS CIA RASANCIUJU DVASINI-INTELEKTUALINI BUKUMA IR ANTIKULTURA !! Net nebandoma suprasti, kad sis A. Matuleviciaus straipsnis turi AUKSO VERTE ir ne todel butent, kad gina A. M. Brazauska, bet todel kad suklaidintiems arba nemaciusiems tadienes tikroves pries 20 metu, bando tikraja prasme, APSVIESTI PROTA !! Todel, kad parodo KUR IR KAS BUVO TEISUS ir kas ne.. Parodo, paliecia labai svarbias saknis to, kas stumia dabartine Lietuva, ne tik I ekonomine, bet ir jau nustume..- I dvasine prazuti.. Atskleidzia kita-realiaja vertingaja ”sovietinio” inteligento zmogiskaja-dvasine puse. ………. ATIDZIAU !!! DAR KARTA SKAITYKITE !!! Tie kurie, si straipsni aklai ir toliau juodins, matyt, kad matys Lietuva visiskoje agonijoje !!! Todel, kad gausiai ‘privise’ tokie zmones, kurie aklai niekina ”kita” ir jo nuomone {gal todel, kad tarnauja nusikalstamai LT sistemai}, ir galutinai atima galimybe moraliam ir etiskam zmogui[zmonems] ateiti I Lietuvos politika, interneto svetaine, foruma.. Kalbu ne tik apie A. Matuleviciu, bet ir apie tukstancius kitu… As ESU nebuves net pionieriumi, nei komjaunuoliu SSSR laikais..absoliuciai neturejes jokio rysio su KGB ar KPSS, jau nelabai dristu rasyti cia ar kitur polittemomis, nes per aklus keikunus-apsaukelius-o is tikruju, tai grynus ‘besmegenius’, neimanoma vystyti normalios politines diskusijos ir rasyti tai ka regejai, suvokei savo gyvenime. Nes jie tuoj, lyg tikri lietuviski skustagalviu banditeliu kiemsargiai, uzpuola ir gausiai beria slykscius zodzius-‘epitetus’.. tai kas nuolat tiktai ir tebera ju tusciose galvelese.. A. Matulevicius parase LABAI DAUG TIESOS..ne, …- as matau, kad esme ne A M Brazauskas. Saknys kitur tame straipsnyje.. Jis, kaip reta kas Lietuvoje, tai aiskiai iskelia. Argi AMB buvo butent tasai blogio centras.. ? PAMIRSTATE BJAURIAUSIUJU- KGB STUKACIU-MATERIALISTU_SAVANAUDZIU_PARAZITISKAJA AGENTELIU VEIKLA IR DARBU TASA NEPRIKLAUSOMOJE LIETUVOJE…
  Na, o trukumu A. Matuleviciaus straipsnyje, ieskosiu vakare ir tureciau parasyti..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Lauri, hyve4 pointti eitte4me4tte4 tlealuison suurkuluttajan pointti, joka voi valita levyt, joita ke4teen pe4e4tyy. Lompakolla e4e4neste4minenhe4n on site4 fiksuinta osastoa te4lle4 rintamalla. Jos mielelle4e4n kuuntelee uusia tuntemattomuuksia netiste4 sen sijaan, ette4 kuuntelisi vanhoja ja varmoja helmie4, niin silloinhan te4llainen DIY-meno toimii. Kysymys onkin enemme4nkin siite4 vastakkainasettelusta, ette4 kumpaan mieluummin ke4ytte4e4 aikaansa: tuntemattomien levytte4neiden be4ndien tsekkailuun vai demotasoisten be4ndien kuunteluun? Kummaltakin kun ne4ite4 ne4ytteite4 ke4yte4nnf6sse4 lf6ytyy enemme4n kuin mite4 ihmiselossa ehtii perehtye4.Monesti, kuten sanoitkin, nuo omakustanteet ovat he4rskisti ylihinnoiteltuja. Miksi kukaan haluaisi maksaa 10 euroa jostain cd-r-le4tyste4 printtikansilla, kun sille4 hinnalla saa jo ihan oikeitakin levyje4 ? Demoissakin monesti hintalappu on jotain viitte4-kuutta euroa posteineen, joka tuntuu jokseenkin ylihintaiselta.Omakustanteiden duunaamista en sine4nse4 dissaa, mutta tekisin pese4eron demon ja omakustannelevyn ve4lille. Mieluummin julkaisee niite4 demoja, joilla tunnustelee je4e4te4 ja hakee levysopimusta kuin julkaisee valmiita levyje4 vailla kunnon jakelua ja tuotantoa.Ja tosiaan, eihe4n ne4iste4 levyarvosteluista mite4e4n makseta: ke4teen je4e4ve4t levyt ovat useimmiten se ainoa palkka, mite4 te4ste4 materiaalisesti hyf6tyy.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Brazauskas buvo protingesnis ir geresnis uz dabartinius valdzioje kartu sudejus (ir auksciausia) bet jis pradejo nelabai gera praktika. Visur statyti savo zmones, ta dbar daro ir konservai. Brazauskas state savus, bet ziurejo kad butu kompitetingi, o dabartiniai stato nezinia pagal kokius kriterijus. Gal uztenka buti konservatorium ir gali buti ministru su viduriniu issilavinimu. Nemazai jis blogu pavizdziu pateike, bet del vieno galima ji tikrai gerbti. Jis kure istatymus sau, savo "chebrai" bet visada ziurejo paprasta pilieti, kad ir jam liktu. Ko dabartiniai isviso nesupranta, pasiruose atimti paskutini kasni, numauti paskutines kelnias, is ubago lazda atimti. Kai paklausai simonytes kad "duotu i snuki tam kas sako jog valldzia netaupo" iskarto supranti jos isprusimo lygi. Man rodos tokia net gamykloje nesugebetu dirbti finansininke, o prie konservu (kubiliaus) ji specialiste. Tik reik dar vienos banku krizes, ir nuvaziuos skolinti pinigai, kurie guli banke be naudos (tik nuostolis). Galbut to (ar panasiai) ir laukiama, nes galbut jie jau pasidalinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Romas TVasaris 22, 2011 21:50Šiandien vis grįždavau prie vienos kolegės čia išsakytos mtinies, jog aukštesnės dorovinės kultūros žmogui kovoti už savo teises yra žema. Prabočykit, bet negaliu suvokti šios mtinies. Paaiškinkit.Ar tokios kultūros žmogui reikia tyliai nueiti, jei jam neteisingai paskaičiavo grąžą parduotuvėje?Ar tokios kultūros žmogui reikia tyliai sutikti, jei vietoj pašviesinimo kirpykloje plaukus nudažė ryžai?Ar tokios kultūros žmogui reikia tyliai suvalgyti patiekalą, net jei ji kavinėje atnešė visiškai šaltą?Ar tokios kultūros žmogui reikia tyliai nusišalinti, jei mušamas jo akyse žmogus?Ar tokios kultūros žmogui reikia nuolankiai nulenkti galvą ir klusniai daryti, jei mokyklos vadovas liepia savo pinigais remontuoti kabinetą?Tokių klausimų galėčiau užduoti milijoną. Kas gali atsakyti, kaip turi elgtis aukštesnės dorovinės kultūros žmogus?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 15. KOks komunistas buvai, toks ir likai. Žinoma, tau gaila sovietinės tvarkos, gaila, kad ne viską sugriebėt, išvogėt. Gaila, kad žmonės buvo išlaisvinti iš vergijos, į kurią atgal jų visų, kad ir kiek dėjot pastangų, suvaryti nepajėgėt. Net ir su Uspaschik pagalba.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Kiek žinau, Matulevičius nedalyvavo laidotuvėse ir nekalbėjo, bet Gorienė kalbėjo per laidotuves, prisiekė tęsti Kedžiaus kelią, bet po kelių savaičių likus vienai dienai iki mitingo parašė straipsnį, kad nebereikia mums to mitingo, nes tai atseit grėsmė Lietuvos saugumui. Susirinko 500 žmonių, pasiklausė, pabendravo, ar žlugo valstybė? Kiek žinau, jis nelabai eskaluoja šios temos, o jei ir kalba, tai mes kiekvienas galim kalbėti, ir džiugu, kad kalba bent kas nors, o ne tyli. Man atrodo, labiausiai iš Kedžių pasipelnė Karštas Komentaras

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Komsolcas Nr. 2, kuris už rublį utėlę pėsčiomis į Karaliaučių būtų nuvaręs.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. vien "Alitos" privatizavimas Lituvai atnese milijoniniu nuostoliu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Mantas Bet tai ten eurais kaina, ir 60euru, tai x 3.5 dkoauagi gaunasi :) daugiau nei ~180 Kitas dalykas, a ten užsiregistravęs nerandu tarp alių pasirinkimo Lietuvos .Mėginant prisijungti prie savo ACC. meta errorus ir iaip ten udą mala razerio svetainė

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Lietuva- kol sito nesuptasime tai tik teisime vieni kitus ,geras staripsnis……ir as net pioniere nebuvau, netik kad ,komuniste

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Hei Elisa,ve4ri on ivory tai jos haluat niin mike4 muu tanahsa! Ne ovat ve4rje4tte4vie4 kuten kaikki Rainbow Clubin kenge4t, joten voit ke4ytte4e4 ne ensin puvun ve4risine4 ja sitten ve4rje4ytte4e4 ne tai ve4rje4ytte4e4 etuke4teen tai vaihtoehtoja on Kiitos itsellesi, ilahduin kun saa kommenttejakin ve4lisse4

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Minulla on jotain aika oavhnja Reevesin ve4rijauheita (Reeves brilliant tempera powder colour). Ne ovat 500 gramman pahvipaketeissa, en tiede4 ovatko oikeita temperoita, sille4 sekoitusohje on 1 mitta vette4/ 2 mittaa ve4rijauhetta. Pakkauksessa ei puhuta guassista vaan temperasta.Paketin kyljesse4 on mainittu lise4aineita, joita ke4ytte4me4lle4 ve4ri soveltuu erilaisiin tekniikoihin:GREYHOUND MEDIUM (maalausneste?)REEVES CRAFT POLYCELL (sormive4ri tai kampaustekniikkamaali)GELMIX (sormive4ri)BLOCKMIX (painove4ri laattapainantaan?)DYEMIX (kangasmaali, jonka voi kiinnitte4e4 silitysraudalla)Saako Minoasta tai jostain ne4ite4 tai vastaavia aineita? Tai onko olemassa kotoisia aineita, joita sekoittamalla saisin ve4rijauheesta esim. painove4rie4 tai pesunkeste4ve4e4 kangasmaalia.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Senelis kazkaip nonsdemiuo sis telefonas :) na ne vien sis,HTC treciarusias laikau visus ,LG kepa 3D modelius jau,bet ir tie netraukia :) nokia su symbian nedomina o ir su w7 nedomins.motorola sakyciau tas pats kas LG :) blackberry dar gal imciau,bet tik del mados , fizine klaviatura nereikalinga man:) tai ka, liko apple ir samsungas, prie kuriu dedu didziausius pliusus :)

   Thumb up 0 Thumb down 0

 20. kiek vilko neserk, vistiek jis i miska ziuri. niekur rasytojas nepateko i pirmas gretas, tai pamate, kad pas komunistus-lsdp atsirado laisva sventa vieta. paskubeti, ilgai sventa vieta laisva nebuna.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. O aš galvojau T-A-F bus rimta organizacija, bet klydau. Tai komuniagų liaupsinimo org.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. O aš galvojau ***** bus rimta organizacija ir planavau į ***** stoti. Pasirodo tai komunistų liaupsinimo organizacija.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Fintech: kodėl finansų teisininkas – būtinas palydovas?
Patarimai tobulai terasai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Dokumentų valdymo sistema – būtina modernios įmonės sąlyga 
Elektroninė dokumentų valdymo sistema vis dažniau keičia pasenusius fizinius dokumentų sandėliavimo, valdymo ir...

Skaitymo nauda: kodėl privalote pamėgti knygas? 
Skubančiame ir moderniame šiuolaikinių technologijų pasaulyje vis sunkiau atrasti laiko įvairiems užsiėmimams savo...

Šaltojo skambučio patarimai, kaip padidinti pardavimų kiekį! 
Šalti skambučiai gali būti varginantys ir sunkūs, ypač jei neturite susikūrę tinkamo plano....

Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...