Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Kodėl aš nedalyvausiu homoseksualų eitynėse, nors nesu nei homofobas, nei jų priešas

2016-06-16 11:20 | Nuomonių ringas | Komentarų (10)

Juozas Dapšauskas.KK nuotr.

Žudynių Orlande tragedija eitynių „Už lygybę“ organizatoriai, tiek jiems prijaučiantys bando išnaudoti reklamai, kad dabar tie, kurie tokiose eitynėse nedalyvaus arba jų nepalaiko – neva pritaria žudynėms, yra homofobai. Neabejoju, kad reikia gerbti bet kokio žmogaus orumą – ar tai būtų kitos tautybės, religijos, politinių pažiūrų, seksualinės oreantacijos, odos spalvos, turtinės padėties, išsilavinimo asmenys.

Net prasižengusius reikia suprasti – nepateisinant jų blogą poelgį, be užjausti patį asmenį, kodėl jis padarė vienokį ar kitokį nusikaltimą – kokia buvo tokio žmogaus vaikystė, aplinka ir panašiai. O žudynės prasilenkia su bet kokio žmoniškumo ribomis. Ar gali normalus žmogus pateisinti tokius įvykius? Suprantama, kad ne. Užuojautą aukoms pareiškė ir žudynes pasmerkė daugybė žmonių, tarpe jų ir popiežius Pranciškus.

Tačiau šiame žudynių ir parado Vilniuje kontekste reikia matyti ir neapykantos kurstymus iš abiejų stovyklų pusių. Pavyzdžiui, visus sukišti į vieną lentyną „homofobai“ – ir žudikai, ir bukų bei piktų komentarų anoniminiai rašinėtojai, ir nepalaikantys homoseksualų eitynių, ir nepritariantys homoseksualių porų įsivaikinimo galimybei, ir popiežius Pranciškus pasisakantis už prigimtinę vyro ir moters santuoką bei šeimą – visi jie vienoje gretoje turintys psichinio sutrikimo diagnozę – homofobai.

Beje, galime pastebėti, kad šiandieninė „tolerancija“ jau juda link to, kad net šių klausimų nebebus galima nagrinėti akademiniame lygmenyje, kurie turės kiek kitokią nuomonę, tuoj pat bus apšaukti „homofobais“. Tai yra, turintys psichikos sutrikimą – kaip kitų fobijų (baimių) turėtojai: žmonių, erdvės, aukščio, vorų ir pan.

Sąmoningai vartoju žodį homoseksualai, o ne gėjai. „Gėjai“ (linksmuoliai“) yra pačios šios plačios ideologijos nukaltas terminas, homoseksualai – mokslinis terminas. Kaip ir „homofobai“ yra šios ideologijos naujadaras tinkantis bendroms etiketėms klijuoti, viešiesiems ryšiams.

Pažįstu žmonių, kurie save priskiria komoseksualiai orientacijai. Iš jų nei vieno negalėčiau apibūdinti kaip nekultūringo, peržengiančio priimtas viešo padorumo ribas. Žinau tik vieną atvejį, kad netradicinės orentacijos žmonės netinkamai priekabiavo prie žmonių viešoje erdvėje. O kiek tokių yra heteraseksualių? O šiaip šie žmonės jautrūs, kūrybingi ir neturiu nei mažiausio preteksto juos niekinti ar tuo labiau nekęsti (ar bijoti).

Tačiau tai neįpareigoja mane palaikyti homoseksualių žmonių eitynes ar gėjų (transeksualų, biseksualų, lesbiečių, homoseksualų) ideologijos, jų politinių siekių.

„Už lygybę“, „Už visų žmonių lygias teises“ eitynės nedviprasmiškai yra siekis ne sumažinti susipriešinimą, ugdyti supratimą, bet viešųjų ryšių politinė dalis pasiekti homoseksualių žmonių patrnerystės įteisinimo, kuris paskui vestų į santuokos įteisinimą. Ir galiausiai įsivaikinimo galimybę.

Šeimos ir santuokos sąvokų apibrėžtumo vengiantys ir tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo siekiantys yra kaip susisiekiantys indai – viena vertus, mažinti santuokos reikšmę, kad nebūtina apibrėžta, kas yra šeima, santuoka ir, kita vertus, tos pačios lyties slinktis link oficialios partnerystės, santuokos, šeimos (su įsivaikinimu) įteisinimo. O tam nepritariu.

Beje, medicininį terminą „fobija“, tapo bendrine etikete paniekinti kitaip mąstančius. Ir šį paniekinantį terminą masiškai klijuoja ne kokie anoniminiai komentatoriai, o LGBT vadovas Vladimiras Simonko ir kiti šios ideologijos atstovai.

Beje, Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis yra geras partneris Gėjų lygai (LGBT), nes jo veikla parodo , kad štai yra problema su kitokių niekinimu ir ją reikia spręsti ir tam užsienio fondai privalo skiria didelius pinigus. P. Gražulio žodynu ir veiksmais labai lengva pagrįsti projektus, kad tų pinigų tikrai labai reikia, nes šios pakraipos žmonėms panieka neva yra labai didelė. Tačiau galima prisiminti, kad būtent vieno balso pritrūko, kai buvo prieš keturis metus bandoma dar tiksliau apibrėžti šeimos sąvoką LR Konstitucijoje. Ir tas, kuris nulėmė, kad to tikslesnio apibrėžimo nebūtų, buvo būtent P. Gražulis, kuris vaikštinėjo Seimo kolidoriuose, o balsuoti neatėjo. Tačiau jis skuba protestuoti ir kelti provokavcijas homoseksualų parade. Prie gilios tolerancijos neprisideda ir Jūliaus Pankos organizuojama marškinėlių akcija: Taip. Aš „homofomas“. Kam tai naudinga?

O gal galima gerbti visų žmonių orumą, bet nepritarti, pavyzdžiui, „gėjų“ ideologijai? Ar tokia pozicija jau netoleruotina? Ji „homofobiška“?

Juozas Dapšauskas

Komentarai

 

 

 
 1. Aš nesu nusiteikęs prieš kitaminčius ar kitos lytinės pakraipos piliečius, bet negaliu suprasti kodėl reikia demonstruoti? Būk toks koks esi, bet ar būtina lipti ant bačkos ir šaukti – “žiūrėkite – AŠ ESU KITOKS, O JŪS MANĘS NEPASTEBIT!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Paprasčiausiai – neiti, o kas nori, tegul skambalioja po tuščias gatves, jų problemos.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. ir vis pagalvoju, kodel tie organizatoriai , pvz., negalejo lygiagreciai su to kvailo parado metu (kodel PARADO- kaip prie Kremliaus tanku?) suorganizuoti Vingio parke ar dar kur nors vilnieciams seimos, ar vaiku svente vasaros sezono atidarymui. Pakviesti visos Lietuvos vaikus su teveliais ir siaip visus, tam, kad Vilniaus gatves istustetu?

  Thumb up 7 Thumb down 2

 4. Atėjo laikai,kai ligoniai nori lygių teisių.Tegul jie pagimdo,tai ir bus lygūs,net nereikės prašyti.Tokį Simonko reikia vyti pas ūkininką mėšlo mėžti,tada liausis iškrypėliškais dalykais užsiiminėti.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 5. KAIP PASAKE DAKTARE F. TAUNYTE KOKIU TEISIU JIE REIKALAUJA JIE NORI KRUSTIS GATVESE?

  Thumb up 20 Thumb down 2

  • Na, Taunytė pati gana mįslinga persona buvo. Tad šiuo atveju gal jos neliesk…
   Amžiną jai atilsį.

   Thumb up 6 Thumb down 2

 6. Teisingos mintys.Neitu niekas ziureti i tuos ju “paradus”, butu tuscios gatves, nebutu kuo ir kam skustis ir melzti pinigu is tarptautiniu “geju” judejimu.Galvokit, pagaliau grazuliai, pankos, sustauskai…Kuo daugiau riksmu, tuo geriau simonkoms ir visai tai sutvei.

  Thumb up 19 Thumb down 5

 7. Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančiaus, pirmosios- Garbingosios Dalies- Ketvirtoji paslaptis:

  Išganytojas atsimaino
  GERASIS VIEŠPATIE DIEVE, apsaugok tautą nuo baisių karo audrų ir plintančių užkrečiamųjų ligų.
  3 PASIGAILĖK MŪSŲ, VIEŠPATIE! 10 TĖVE MŪSŲ.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 8. gėjų ir panašūs paradai- demonstratyvus sielų žudymas. Nedieviškas žodis ir mintis, dar baisiau kai ji vieša- demonstartyvi-paradinė- niekur nedingsta. Ji plinta kiap baisi- užkrečianti liga. Yra Dievo įsakymas- nežudyk. Dievo nuoroda- “eikite ir dauginkitės”.
  Šalies vadovų- stručio pozicija- lietuvių tautos dvasinis žudymas, tarnavimas šlykštybių kapitalui. Viešas baisios ligos platinimas ir pritarimas jos plitimui negali būti prilyginamas grupinei šalies Konstitucinei saviraiškai.
  Esu LR pilietis ir nepritariu lietuvių tautos dvasiniam žudymui ir kviečiu visus lietuvius tikrai maldai- dvasinei tautos apsaugai- Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančiui.

  Thumb up 18 Thumb down 0

 9. homo-žmogus, fobija-baimė.Gaunasi žmonių bijotojai.Turi būti iškrypėliųfobai.

  Thumb up 25 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...