Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 19 Trečiadienis
 

Kodėl aš nebepasitikiu valdžia (II)

2021-08-24 14:41 | Naujienos | Komentarų (4)

Rugpjūčio 10 d. apie 20 000 Lietuvos gyventojų susirinko prie Seimo, reikalaudami nutraukti prievartinę politiką. KK nuotr.

Vytautas Navaitis

Paskelbus mano rašinį „Kodėl aš nebepasitikiu valdžia“ sulaukiau skaitytojų atsiliepimų ir skambučių. Dalis atsiliepimų buvo pritariantys, o kiti – ne, todėl tenka papildomai paaiškinti, kodėl aš nebepasitikiu valdžia.

Nesu nei vakseris, nei antivakseris, t. y. nepasisakau nei už, nei prieš skiepijimą. Per mažai tam turiu žinių, tačiau kiti dalykai teikia pakankamai duomenų nepasitikėti ir toks nepasitikėjimas kilo ne iš karto, ne staiga.

Seimu pradėjau nebepasitikėti todėl, kad kai aš, būdamas 2020 m. vykusių Seimo rinkimų stebėtoju, pastebėjau galimybes ženkliai klastoti rinkimų rezultatus ir raštiškai kreipiausi į Vyriausią rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę, prašydamas sudaryti sąlygas įsitikinti, kad pačioje VRK tomis galimybėmis niekas nepasinaudojo, tokios sąlygos nebuvo sudarytos. Papildomai aš, kaip rinkimų stebėtojas, raštu nurodžiau pradėtų skelbti išankstinio balsavimo duomenų akivaizdžias klastotes, sklidusias iš pačios VRK. Kažkodėl į tai reakcijos taip pat nebuvo, nors visi su rinkimais susiję skundai privalomai turi būti nagrinėjami VRK posėdyje. Nebuvau nei kviestas į posėdį, nei sulaukiau tos medžiagos nagrinėjimo dokumentų. Todėl spaudos konferencijoje VRK pirmininkės paklausiau, kodėl ne visiems stebėtojams sudaromos galimybės stebėti rinkimų įstatymo pažeidimus. Šis klausimas liko be atsako.

Pasibaigus spaudos konferencijai, šioje salėje vyko tiesioginė LRT žinių transliacija, todėl man beliko galimybė VRK pirmininkės L. Matjošaitytės dar kartą paklausti tą patį. Ir štai, po tokio klausimo ji pasikvietė policiją ir čia pat atėmė mano rinkimų stebėtojo pažymėjimą. Vėliau kreipiausi į VRK dėl pateiktų skundų nagrinėjimo protokolų gavimo net penkis kartus, bet jų gauti nepavyko. Lieka neaišku, ar iš viso tokie skundai dėl rinkimų duomenų klastojimo buvo nagrinėti.

Šiuo klausimu kreipiausi į Seimo kontrolierių tarnybą, bet ir ši tarnyba, nors pripažino, kad prašymai pateikti mano skundų nagrinėjimų protokolus ar jų išrašus yra pagrįsti, nei iš buvusios VRK pirmininkės, nei iš naujosios VRK pirmininkės Jolantos Petkevičienės išgauti nesugeba.

Nagrinėjant su rinkimais siejamus teisinius dokumentus paaiškėjo, kad bet kuriuos rinkimus pripažinus suklastotais, Rinkimų įstatymas nenumato galimybės skelbti rinkimų rezultatus negaliojančiais, o ir prezidentas teisiškai neturi galimybės tokį Seimą paleisti. Keistas „sutapimas“ – nors internete LRT įvairias laidas galite pakartotinai peržiūrėti, bet kažkodėl išskirtinai 2020 m. spalio 11 d. 15 val. laidos „Žinios. Orai“, kurioje klausiu VRK pirmininkės, kodėl ne visiems stebėtojams sudaromos galimybės stebėti rinkimų įstatymo pažeidimus, LRT Mediatekoje nerasite. Ar atsitiktinai šiam įrašui paieška neveikia? Jau greitai bus metai, kaip lieka neišsklaidytos abejonės, ar 2020 m. spalio 11 d. rinkimų rezultatai nebuvo suklastoti pačioje VRK. Todėl visiškai pagrįstai kyla klausimai: ar galėjo būti suklastotos neseniai įvykusios riaušės? Tokioms abejonėms taip pat yra ne viena priežastis.

Nuo rinkimų nepraėjo nė metai, o tauta jau šaukia: „Seimą lauk! Šimonytę lauk!“. Kas gi nutiko? Kodėl taip greitai imta nebepasitikėti savo pačių išrinktaisiais? Gal tauta nujaučia, kad rinkimų rezultatai suklastoti? Akivaizdu, kad valdžia, prisidengdama įvairiomis biurokratinėmis procedūromis, kol baigsis dokumentų saugojimo laikas, kitaip tariant, kol jų nesunaikins, tol atskleisti arba paneigti šito neleis.

Grįžtant į šių dienų įvykius, abejones kelia vieši valdžios ir jai lojalios žiniasklaidos pranešimai. Niekada nebuvo taip, kad valdžiai palanki žiniasklaida tiesiogiai transliuotų įvykius iš valdžiai nepalankių susibūrimų. Kas dabar jiems užėjo, kad rodė rugpjūčio 10-osios mitingą, bet ir neteisėtą jo tęsinį transliavo tiesiogiai? Šiose transliacijose matosi, kad policijos pajėgos lūkuriuoja – laukia tamsiausio paros laiko. Kodėl? Gal todėl, kad žinota ir gal valdžiai palankiai žiniasklaidai buvo pranešta, kad čia bus tai, ko reikia – bus galimybė parodyti taikių protestuotojų kompromituojančius vaizdus? Taigi, TV3 Vakaro žinių metu pirmą kartą tiesiogiai transliuota mitingo neteisėto tęsinio dalis. Tik kodėl šie TV3 reporteriai tuo pačiu metu, už tų pačių vaizdų transliavimą iš tos pačios vietos nesulaikyti, kaip buvo sulaikyta Adelina Sabaliauskaitė? Kodėl policijos pareigūnas apie tuoj įvyksiantį akmenų mėtymą perspėjo tik delfi filmuotoją, bet nesiėmė jokių veiksmų būsimam nusikaltimui užkardyti? Kodėl ramiai laukęs nusikaltimo pareigūnas, o kartu ir delfi filmuotojas, kaip minėto pareigūno bendrininkas, nebuvo sulaikyti bent apklausai?

Vilniaus miesto savivaldybės įsakyme dėl mitingo įrašytas reikalavimas Astrai Genovaitei Astrauskaitei užtikrinti, kad mitingas vyktų ne arčiau kaip 75 metrai nuo Lietuvos Respublikos Seimo pastato, bet kodėl pati Vilniaus m. savivaldybė, išdavusi leidimą mitinguoti, aiškiai neatžymėjo tų metrų, pavyzdžiui „Stop“ juosta, neparuošė jokių atitvarų? Ir keisčiausia – kodėl tas tvoras, kaip siaubo dekoracijas, kitą dieną pastatė tarp valdžios ir tautos prie Vyriausybės pastato, kur joks žmonių susibūrimas net nebuvo numatytas? Sąmoningai ar netyčia, bet Vilniaus savivaldybė atitvarų neatvežė ten, kur jų reikėjo, o atvežė ten, kur jų nereikėjo? Gal Šimašiaus kompanija, ne kartą kompromitavusi Lietuvos valstybę, nepraleido progos vėl kompromituoti Valstybę?

Ar bus viešas atsakymas, kam tai naudinga? Manau, kad ne, nes taip įsiteikdama valdantiesiems, „laisvės“ partija vėliau galės „prastūminėti“ savus įstatymus, o valdantieji naudosis šia „laisvės“ partijos skleidžiama „dūmų uždanga“ ir, į tai nukreipę žiniasklaidos dėmesį, prastūminės sau palankius įstatymus. Taip pasiektas svarbiausias surengtų riaušių tikslas – rasta priežastis „teisėtai“ uždrausti jau leistą Šeimų sąjūdžio mitingą. Jei tie atitvarai 75 m atstumu savivaldybės būtų laiku pastatyti ne prie Vyriausybės rūmų, o ten, kur jų reikėjo – prie Seimo pastato, tai visi seimūnai įprastai, be jokių policijos palydų, išeitų ar išvažiuotų šviesiu paros metu. Tad ar prisiims Šimašiaus vadovaujama savivaldybė atsakomybę už tinkamų riaušėms sąlygų sudarymą?

Prisiminkime apie trijų dienų Šeimų sąjūdžio mitingo dalyvių būriavimąsi prie Seimo vartų ir plojimais arba šūksniais „gėda!“ išvažiuojančių seimūnų išlydėjimą. Kodėl nepasinaudota tuomet „šviežiai“ įgyta policijos patirtimi – gražiai paprašyti pasitraukti? Juk tada prie Seimo vartų buvę mitinguotojai pasitraukė! Galbūt šį kartą valdžios propagandistams taikių vaizdų nepakako? Kodėl tie propagandistai nerodo palyginamųjų vaizdų prie Seimo vartų ir nekelia jokių klausimų ar teisėsauga viską šiuo atveju darė teisingai? Ką šiuo klausimu nuveikė taip pat ir mitinguotojų išlaikomas LRT Tyrimų skyrius?

O ką darė Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė po riaušių? Pirmiausia paskleidė melą, kad „riaušės Rūdninkų poligone gerai suplanuota ir koordinuota akcija prieš mūsų valstybę, siekiant destabilizuoti padėtį ir sukelti dar didesnius neramumus“, bet L. Kasčiūnas ją pataisė: Rūdninkų poligone antradienio vakarą vyko indų ir irakiečių konfliktas. Negana to, ministrė apie indų ir irakiečių peštynes paminėjo, kad „šios riaušės yra hibridinio karo dalis“ ir pasiūlė „nepamirškime, kad prie mūsų sienų prasideda ir „Zapad“ pratybos“. Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius patikino, kad 23 val. 15 min. Vidaus saugumo tarnybų pajėgomis Rūdninkuose riaušės numalšintos. Tad kaip galima susieti numalšintą indų ir irakiečių tarpusavio konfliktą su koordinuota akcija prieš mūsų valstybę? Vien dėl tokio melo ministrė A. Bilotaitė turėtų būti atstatydinta, nes ministrės priesaikoje meluoti „visomis išgalėmis“ nenumatyta.

Prisiminkime visų seimūnų duotą priesaiką: „prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“. Kaip nurodo 15min.lt, 19 val. 26 min. minia prie Seimo rūmų vartų gerokai sumenko, bet vis tiek galutinai neišsiskirstė. Dabar įsivaizduokime, kad 141 seimūnas „visomis išgalėmis“ išėjo iš Seimo rūmų ir kalbasi su gerokai sumenkusia minia. Tuomet kiekvienam seimūnui asmeniškai liktų pabendrauti tik su keliais jų tebelaukusiai žmonėmis. Taigi, kad nekiltų riaušės, tautos išrinktiesiems viso labo reikėjo tik išeiti ir pasikalbėti su juos kvietusiais žmonėmis, paaiškinti savus sprendimus. Tačiau, užuot sumažinti šalyje tvyrančią įtampą, seimūnai pasistengė „visomis išgalėmis“ sulaužyti duotą priesaiką.

Komentarai

 

 

 
  1. Taip ir nesupratau,kaip mokytojos lipdamos pro langą į ministeriją SUGEBĖJO išlaikyti 75 metrų nuotolį.

    Thumb up 1 Thumb down 0

  2. Ar įmanoma pasitikėti žiniasklaida? Seniau išsiunčiau ,,Kauno dienos” žiniasklaidos priemonei pretenziją ir reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją ir prašymą pašalinti melagingą ,,Kauno dienos” straipsnį ,,Dėl finansinės paramos paskutine vėžio stadija sergančiai kaunietei-erzelis” iš viešos internetinės erdvės, nes šiuo straipsniu buvau apšmeižtas, jis kenkia mano garbei, orumai, reputacijai bei veiklai. Pažymėtina, kad ,,Kauno diena” ir šio straipsnio autorė ,,Kauno dienos” žurnalistė Eglė Morkienė ciniškai nutylėjo ir neatsakė į šią pretenziją, nors gavo mano el. laišką su pridėtomis ,,Facebook” susirašinėjimo ekrano kopijomis su straipsnyje minima Rasa Vaitekūniene, kas akivaizdžiai paneigia šmeižtą apie mane, šio straipsnio informaciją. Tuo ,,Kauno diena” ir minėta žurnalistė parodė nesiskaitymą su žmogumi, nepagarbą jam.

    Thumb up 7 Thumb down 0

  3. Ką jūs žinotumėt kaip nekenč seimo regijonu gyventojai jai būtų revoliucija kažin ar spėtų pabėgti tie izgamas

    Thumb up 6 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...