Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Kodėl aš džiaugiuosi, kad R.Kurlianskis sės į teisiamųjų suolą?

2018-04-28 14:41 | Nuomonių ringas | Komentarų (13)

Buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Nors sakoma, kad svetima bėda džiaugtis nederėtų, tačiau man iš tiesų džiugu, kad buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis sės į teisiamųjų suolą politinės korupcijos byloje (ir sės ne vienas, o su keliais politikais, tarp kurių – ir buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis). Ne, nieko asmeniško prieš R.Kurlianskį neturiu, kad dabar galėčiau šokti džiaugsmo šokius, tiesiog tas džiaugsmas – visiškai iš kitos „operos“. Iš kokios?

„Karšto komentaro“ skaitytojams žinoma – nuo 2011-ųjų iki pat 2017-ųjų sąžiningai stebėjau ir aprašinėjau Medininkų žudynių bylos teismo posėdžius. Tačiau kadangi ten kaltinamųjų suole sėdėjo ruselis, tai niekam ir neįdomu, kad prokuratūra ir teismai per jį pervažiavo tiesiog „buldozeriu“ (aha, pabandyk pažvelgti į įrodymus – tai po maidanų ir krymų tuoj teisėjus atitinkama partija „vatnikais“ išvadins, o VSD į „nacionalinių grėsmių sąrašą“ įtrauks) ir kad tokioje svarbioje byloje iki šiol taip ir neatsakyta į pagrindinius klausimus: tai kas iš tikrųjų ir dėl kokių motyvų tą 1991 m. liepos 31 d. naktį iššaudė mūsų pareigūnus; kur šeši iš aštuonių pareigūnų iš tiesų buvo nužudyti ir kas juos pernešė į muitininkų vagonėlį; iš ko Vilniaus OMON’o bazėje raudonųjų draugovininkų vadas P.Vasilenko gavo Medininkuose nužudytų pareigūno A.Juozako ir A.Kazlausko ginklus; kur raudonieji draugovininkai paslėpė ginklus, kuriais buvo šaudyta Medininkuose ir kuriuos jiems nurodė paslėpti Vilniaus OMON’o štabo viršininkas V. Razvodovas; kodėl prie Medininkų bylos neprijungtas, tačiau teismo sprendimu į Ginklų fondą perduotas Medininkuose nužudyto „ariečio“ M.Balavako automatas, rastas pas du piliečius 1996 m. automobilių avarijos metu; ir t.t., ir pan.

Vilniaus apygardos teismo teisėja S.Bieliauskienė labai skubėjo išnagrinėti šią bylą iki motinystės atostogų, todėl pirmoje instancijoje Medininkų žudynių byla buvo „pravaryta“ „gaisro režimu“ (per pusantrų metų). Tačiau Apeliaciniame nagrinėjimas truko net penkerius metus, taigi, atrodo, teismas galėjo įrodymus „išblusinėti“ po vieną. Deja… Kai jau prasidėjo baigiamosios kalbos ir advokatas, atsinešęs makete atkurtą nusikaltimo vietą, ėmė rodyti po vieną „nušautą pareigūną“ ir demonstruoti kulkų įėjimo ir išėjimo angas, skaičiuoti šovinius ir tūteles, kas, bendrai suskaičiavus, parodė, kad bendras žaizdų skaičius neatitinka namelyje rastų kulkų, kūnuose įstrigusių kulkų ir tūtelių skaičiaus, dar daugiau, kad esant kiauryminėms žaizdoms (nes prokuratūros tvirtinimu, visi pareigūnai buvo sušaudyti namelio viduje), namelio viduje NĖRA kulkų padarytų skylių (pagal prokurorų logiką, peršovus kiaurai pareigūnus, tos kulkos tiesiog namelio viduje išgaravo), teisėjas pertraukė advokatą: „Betgi, advokate, mes to netyrėme“. Kas reiškia, kad ne tik pirmos instancijos teismas, bet ir Apeliacinis teismas NETYRĖ, kaip ir kur iš tiesų mūsų pareigūnai buvo nužudyti. Kategoriškai atsisakė tirti.

Dar daugiau, visą Medininkų bylos tyrimo laiką advokatai kalbėjo apie SELEKTYVŲ medžiagos pateikimą į bylą. Nors ir kiek buvo prašoma, kad teismai išreikalautų iš prokuratūros MOTININĘ Medininkų bylą, teismai prašymus atmetinėjo. Netenkino ir prašymų išreikalauti atšaudytų Rygos OMON’o ir Vilniaus OMON’o ginklų ekspertizės išvadas. Kadangi kaltinimas (ir nuosprendis) rėmėsi, kaip įtariama, suklastota operatyvine pažyma (kuri oficialiai neegzistuoja), teismai atsisakė prie bylos prijungti Latvijos institucijų dokumentus, paneigiančius operatyvinės pažymos turinį, tai yra įrodančius, jog tai, kas parašyta operatyvinėje pažymoje, – fikcija.

SELEKTYVUS buvo ir kaltinamasis. Jeigu pas tą ruselį būtų buvęs rastas nužudyto M.Balavako automatas, kuris atsitiktinai buvo rastas 1996 m. autoįvykio metu pas H.Budrį ir J.Rastenį – šiems prokuratūrai užteko pasakyti, kad jie rado tą automatą garaže, kurį nuomojosi iš V.Syčinskio, o V.Syčinskiui – kad jis irgi „nieko apie tą automatą nežino“, ir vyrukai atsipirko simboline bausme už nelegalaus ginklo turėjimą; arba jeigu tai tas ruselis, o ne Vilniaus raudonųjų draugovininkų vadas P.Vasilenko būtų padavęs savo draugovininkų būrelio nariams Smotkinui, Orlovui ir Dzagojegui paslėpti iš nužudytų A.Juozako ir A.Kazlausko pagrobtus ginklus, tai šiandien situacija ruselio byloje būtų visai kitokia – būtų buvęs bent vienas įrodymas, siejantis tą ruselį su įvykiais Medininkuose. Dabar gi, deja, po SELEKTYVAUS tyrimo turime suklastotą operatyvinę pažymą ir suklastotą anoniminį liudytoją (kurio pažįstamo pažįstamas girdėjo, kaip Rygos omonininkas Ryžovas skundėsi Nikulinui, kad Medininkuose pametė laikrodį, kurio nusikaltimo vietą net kelias dienas tyrę EKSPERTAI NEBUVO RADĘ).

Štai todėl ir džiaugiuosi, kad toks „MG Baltic“ „ryklys“ kaip R.Kurlianskis sės į teisiamųjų suolą politinės korupcijos byloje: nes kai apie SELEKTYVŲ tyrimą kalbėjo ruselio advokatai, tai buvo tarsi žirniai į sieną. O kai apie SELEKTYVUMĄ prabilo politinės korupcijos bylos įtariamieji – stambūs „rykliai“, gal pagaliau bus atkreiptas dėmesys į tai, apie ką buvo kalbėta kitose bylose ir ne vienerius metus.

Selektyvaus tyrimo pavyzdys – nors oficialiai Medininkų byla laikoma ištirta, nuo 1996 m. iki šiandien taip ir neišsiaškinta, kaip ir kokiomis aplinkybėmis pas šiuos asmenis atsirado Medininkuose nužudyto „ariečio“ M.Balavako automatas (kuris buvo ne prie Medininkų bylos prijungtas, o atiduotas į Ginklų fondą), kas dar kartą įrodo Medininkų bylos neištyrimo mastą:

Komentarai

 

 

 
 1. Gaila. Tas menkinamai ruseliu vadinamas užsienietis sėdi ir sėdės iki skambučio be jokių kaltės įrodymų. O Kurlianskis, kad realiai sėdės, laabai abejoju. Pirmiausiai, ilgai tempsis ta guma-E. Masiulio “paskolos” byla. Po to, atsiras “naujų aplinkybių”. Gal amnestiją specialiai sukurs. Juk sistemos žmogus. Už patį Mockų yra atpirkimo ožiu. O, va, kol sėdi ruselis, reiškia, kad teisėtvarka Lietuvoje nefunkcionuoja. Bent “pagal malonę” žmogų išleistų, jei šūdo primalė. Ar gerai miegasi, Ainora?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. SU Kurlianskiu turi sėdėti ir KGB prostitutė Grybauskaitė už savo nusikaltimus .

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. DĖL SNORO AFEROS D.GRYBAUSKAITĘ – JAV MARIONETĘ, BUVUSIĄ KGB TARNAITĘ Į KALĖJIMĄ!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. stikliuką degtinės Stumbras už Mitniją ir plentą Vilnius – Molėtai – Utena.

  Po stikliuką, po mažiuką ir dėžutė – namuose.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. 10 balu, pritariu zurnalistei. Viskas valio. Ir i tema: kokio teisingumo gali tiketis Neringa Venckiene? Jeigu ivyks ekstradicija. Selektyvinis teisingumas ir anonimiai liudytojai yra teisesaugos juodoji skyle ir abu tarnauja ne teisingumui, o bylu uzkapstymui.

  Thumb up 34 Thumb down 2

  • Patarčiau taip neapibendrinti ir neskubėti su išvadomis, o be to, reikėtų skirti politiką nuo kriminalo.
   Visos politinės bylos iki šiol sprendžiamos ne pagal faktą, o pagal nurodymą iš viršaus. Į kriminalines bylas politikai mažai kišasi, ir jos sprendžiamos daugiausia pagal faktines aplinkybes.
   Ir nereikėtų taip apibendrinti, kad teisinė Lietuvos sistema supuvusi.
   Supuvusi ne teisinė sistema, bet politinė, kuri tą teisinę sistemą uzurpavo.

   P.s. O kas liečia Medininkus, galima apbūdinti vienu sakiniu: Tai Dino Šarpo teorijos strategų teroristinė akcija, kad per Jurgio Bušo vizitą Maskvoje visam pasauliui parodyti, koks tas rusas blogietis, ir nieko daugiau.
   Tiek Medininkų žudynių, kaip ir Ukrainoje numušto keleivinio Boeing’o bylos dar ilgai bus slepiamos po devyniais užraktais.

   Thumb up 16 Thumb down 5

   • Sistemine korupcija politikai-verslas tai ne kriminalas? Gal dar kas isipaisys i ta pacia grandine ? (Pvz. Teisesauga, ziniasklaida…). Kriminalas valsttybiniu mastu lenda. O ne kokia ten varganu civiliniu bylu ex teiseja ar seimo nare be stazo, politike be politikos, vienzo bobele is Garliavos. Kitas kalibras.

    Thumb up 2 Thumb down 6

    • Prezidente pavare kaip pirstu i aki : “….sutvarkė Kauno lizdą. Vilniaus prokurorai ypač prisibijo, nori valdomo ir minkšto. Šiaip labai bloga situacija, pasiskirstę klanais, dalis korumpuota, dalis tiesiog neįgalūs.” Vo teip. Klanai…

     Thumb up 4 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...