Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

KKK klanas

2010-10-28 12:45 | Naujienos | Komentarų (34)

Ar bus nuversta kleptokratija – apsivogusių magnatų valdžia? Tai didele dalimi priklauso nuo aktyvių piliečių valios. Mūsų valstybės likimas priklauso ne nuo kelių sąmoningų lyderių – prabusti turi visa tauta (KK nuotr.)

Liudas Lukmanas

Žvelgiant į šio dešimtmečio Lietuvos politinio ir ekonominio gyvenimo raidą, galime daryti išvadas, kad svarbių politinių ir ekonominių sprendimų priėmimui didžiulę įtaką turėjo įvairūs klanai – „valstybininkų“ klanas, paslaptingas BBL klanas ir kitos įtakingos šešėlinės grupuotės.

Lietuvos politikos olimpe egzistuoja ir su šiais klanais susijusi politikų grupuotė, kurią sąlyginai galima įvardyti KKK klano pavadinimu.

Kadaise buvo BBB pavadinimu įvardijama senosios nomenklatūros grupuotė – A. Brazauskas, V. Beriozovas, A. Bernatonis ir jų aplinkos žmonės. Šiuo metu didžiulę įtaką turi jaunesnės kartos grupuotė – A. Kubilius, G. Kirkilas, G. Kėvišas ir juos palaikantys politikai bei pareigūnai. Tai, kad A. Kubilius, G. Kirkilas ir G. Kėvišas artimai susiję ir juos sieja daug bendrų interesų, yra vieša paslaptis. Greta jų veikia A. Keserauskas, A. Čaplikas, V. Miltienis ir kiti jų aplinkos žmonės. Nors minėti veikėjai priklauso skirtingoms partijoms, tai jų bendrai veiklai neturi reikšmės – ideologijos nueina į antrą planą, kai atsiranda bendri interesai. Tad nenuostabu, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuva tapo tipiška oligarchine valstybe.

Kai kas klausia, o kas tie oligarchai? Paprastai sakant, tai labai turtingi ir kriminaliniais būdais pralobę veikėjai. Tačiau oligarchija – tai ne vien staiga pralobusių turtuolių-nuvorišų bendrija, oligarchija yra valdymo forma.

Lietuvoje Konstitucija paminama ir daugelis piliečių yra nustumti nuo valstybės valdymo. Mūsų krašte egzistuoja suskaidyta luominė visuomenė, išsidėstanti piramidės forma. Lietuvą valdo vienas luomas – oligarchų klasė. Tai negausus luomas – tik keli tūkstančiai išrinktųjų: apie šimtas oligarchų, korumpuoti politikai ir pareigūnai, įtakingiausi kriminaliniai baronai, besidangstantys po vidutinio masto verslininkų priedanga, o iš tiesų valdantys didžiulius turtus, ir jų šeimų nariai. Tokiems veikėjams paranku, kad vietoj visuomenės atsiranda minia, vietoj bendrijų – grupuotės.

Kas sieja Kirkilą, Kubilių, Kėvišą, Keserauską ir jų artimus bendražygius? Juos sieja ryšiai su „Rubicon“ koncernu ir kitomis energetinėmis korporacijomis. Be to, juos sieja ir kultūros sferai skiriamų pinigų dalybos. Bendri interesai suvienija šiuos skirtingoms politinėms jėgoms priklausančius veikėjus į vieną kumštį. Garsi „Rubicon“ juodosios buhalterijos byla atskleidė, kad minėtų politikų kolegos G. Steponavičius, A. Vidžiūnas, V. Andriukaitis ir dar keli politikai buvo susiję su neskaidria veikla, o juodosios buhalterijos pėdsakai vedė į partijų viršūnes. Tačiau šis tyrimas buvo nutrauktas, nepaisant jame matomų didžiosios korupcijos pėdsakų.

Per du dešimtmečius Lietuvoje ir už jos ribų nužudyta daugybė patriotinių politikų, žurnalistų, valstybės pareigūnų, ir už savo teises atkakliai kovojusių iniciatyvių piliečių – S. Lozoraitis, V. Lingys, K. Žičkus, A. Jakubauskas, S. Piskunovas, V. Kazlauskaitė, J. Paliakas, V. Pociūnas, D. Kedys ir kiti.

Į kalėjimus ar psichiatrijos ligonines buvo uždaryti S. Stoma, A. Petrusevičius, S. Beržinis, J.Kiaunienė, E. Kusaitė, M.ir Ch. Gatajevai ir kiti šešėliniams klanams neįtikę asmenys. Kelerius metus iki 2009 metų rudens, kada išvyko gyventi į Prancūziją, buvo nuožmiai persekiojamas politinis pabėgėlis iš Čečėnijos, rašytojas ir publicistas V. Jelchojevas ir kai kurie kiti neįtikę asmenys. Deja, daugelis rezonansinių nužudymų taip ir neištirti, o su kai kurių visuomenės veikėjų ir sąžiningų pareigūnų neteisėtu įkalinimu susiję garsiojo BBL klano nariai.

Tai, kad visuomenės sandara labai kenkia, įrodo sociologų ir psichologų tyrimai. Prancūzijos psichologas Seržas Moskovičis kelis dešimtmečius išsamiai nagrinėjo įvairių valstybių visuomenės raidą.

S. Moskovičis knygoje „Valdžios demonas“ rašo: „Minią galima palyginti su plytų krūva, kuri sudėta be tvarkos ir nenaudojant cemento. Tokia plytų krūvą gali sugriauti bet kokia galingesnė vėtra. Minia – tai ne bendruomenė, kurioje egzistuoja pasitarimai, kurioje išgirstamas išminties balsas. Minia paklūsta savo vadams – tironams ir populistams.

Politikos sferoje irgi veikiama dviem būdais. Šių laikų partijos yra dviejų rūšių: jos yra arba bendruomenės, arba tironiškų, autoritarinių lyderių valdomos minios“.

Tose valstybėse, kuriose veikia jau nusistovėjusi kelių apibrėžto ideologijos partijų sistema, kuriose egzistuoja stiprios profsąjungos, pilietiniai judėjimai, savivaldos bendrijos, susiformuoja pakankamai stabili ekonominė situacija ir yra susiformavusi pilietinė visuomenė. Tokia padėtis yra Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje, Airijoje, Maltoje, Švedijoje ir kitose Skandinavijos šalyse, Slovėnijoje, Čekijoje bei kitose demokratinėse valstybėse. O oligarchinėse valstybėse – Bulgarijoje, Serbijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei kai kuriose kitose šalyse padėtis visai kitokia – čia veikia supainiota partinė sistema, daugumai šių šalių partijų didžiulę įtaką turi monopolijas valdantys oligarchai ir kriminaliniai baronai, egzistuoja luominė visuomenė, o profsąjungos ir pilietiniai judėjimai gerokai silpnesni nei demokratinėse valstybėse. Šiose valstybėse tarpsta korupcija – štai 2009 metų pasaulinėje korupcijos reitingų lentelėje Lietuva buvo 53 vietoje, greta Seišelių salų, Malaizijos ir panašių egzotiškų valstybių. 2010 metų pasaulinėje korupcijos reitingų lentelėje Lietuva truputį pakilo -iki 47 vietos. Bet tai labai minimalus pakilimas. Tam tikri pažangos ženklai – tai, kad per pastaruosius porą metų pavyko demaskuoti kai kuriose savivaldybėse įsigalėjusius mafijos klanus.

Prie prastos ekonominės padėties ir skurdo plitimo Lietuvoje prisideda ir mažmeninės prekybos maisto produktais srityje dominuojančių kelių monopolijų veikla. „Maximos“, „Norfos“ ir kitus stambiuosius prekybos tinklus valdantys monopolinio kapitalizmo magnatai prekėms uždeda didžiulius antkainius, o eilinių prekybos tinklų darbuotojų algos menkos, tesiekia 700-900 litų į rankas.

Spalio 18 dieną Prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su didžiųjų prekybos tinklų vadovais, ji išsakė jiems pelnytą kritiką ir priminė jiems apie moralinę bei socialinę prekybininkų atsakomybę. Po prekybininkų susitikimo su Prezidente buvo teigiama, kad prekybos tinklų vadovai ieškos „vidinių resursų“ maisto kainoms sumažinti. Tačiau ar galime naiviai tikėtis, kad bus sumažintos pelno maržos?

Kaip rodo jau nusistovėjusi praktika, prekybinių monopolijų ,,vidiniai resursai“- tai alinantį darbą už grašius dirbantys kasininkai, kulinarai, krovėjai, apsaugininkai. Nuo krizės pradžios prekybos tinklų darbuotojų algos sumažėjo 25-35 procentais, vyko ir masiniai atleidimai. Tokia padėtis rodo, kad ir darbo rinkos srityje yra įsigalėję klasikiniai oligarchijos dėsniai – stambūs kapitalistai jiems pelnus kraunančius savo įmonių darbuotojus laiko vergais ir visiškai nesiskaito su jų teisėtais interesais gauti normalias algas bei turėti geras darbo sąlygas. Pagal sąlygas darbo rinkos srityje tarsi grįžome į XIX amžių – tuomet egzistavo 10-12 valandų darbo diena ir menki atlyginimai.

Oligarchijos atraminiai stulpai – jau daugelį metų politikos olimpe įsitvirtinę veikėjai G. Kirkilas, A. Kubilius, G. Kėvišas, A. Keserauskas, A. Čaplikas, o jų globėjai – įtakingi oligarchai bei keli jų bendražygiai, kurie veikia kartu su prieštaringa veikla ir ryšiais su KGB pagarsėjusiais teisėsaugos pareigūnais – valantino ir stepučinsko tipo veikėjais. Greta jų yra ir dar viena grandis – tarpininkai tarp oficialiu ir šešėliniu verslu užsiimančių magnatų ir įtakingų politikų bei pareigūnų – R. Rutkauskas, V. Jakutis, R. Ruškulis ir kiti.

Oligarchija laikosi ant trijų banginių – turto, ryšių ir valdžios. Oligarchai ir jiems talkinantys politikai bei pareigūnai susikrauna didžiulius turtus ir užmezga glaudžius tarpusavio ryšius. Tada jie išlaiko valdžią, naudodami valdžios paėmimo ir išlaikymo strategiją. Kartais tarp jų kyla konfliktai, tačiau tokie konfliktai dažniausiai išsprendžiami, susitariama ir pasidalijama įtakos zonomis. Retkarčiais panaudojamos kraštutinės priemonės – pernelyg trukdantys verslo magnatai likviduojami. Tokia lemtis ištiko R. Grainį, S. Čiapą, V. Jakutį, V. Bieliauską ir dar kelis magnatus.

Kadaise buvo kalbama, kad pasieksime „išsivysčiusio komunizmo“ stadiją, tačiau šito taip ir nesulaukėme, o šiuo metu Lietuvoje turime „išsivysčiusią oligarchiją“.

Ši santvarka negailestingai susidoroja ir su jai trukdančiais valstybės pareigūnais. Tai akivaizdžiai parodo teisėjos Neringos Venckienės likimas. Kai ši kaunietė teisėja aktyviai ėmė ginti prieš įtakingus pedofilus kovojančio savo brolio D. Kedžio interesus, o po brolio nužudymo pareikalavo tirti jo nužudymą ir globoja brolio dukrelę, ji patyrė visą šmeižto ir grasinimų bangą. N. Venckienės juodinimo kampanija jau artėja link atomazgos – ji greičiausiai bus nušalinta nuo teisėjos pareigų. Tokiu atveju ji ketina įsitraukti į politinę veiklą ir kovoti su Lietuvoje tarpstančia korupcija. Juk blogio sistema – korupcinė oligarchija, kurią galime įvardyti ir kleptokratijos terminu, nėra linkusi lengvai pasiduoti.

Ar bus nuversta kleptokratija – apsivogusių magnatų valdžia? Tai didele dalimi priklauso nuo aktyvių piliečių valios. Mūsų valstybės likimas priklauso ne nuo kelių sąmoningų lyderių – prabusti turi visa tauta.

2010-10-28

Komentarai

 

 

 
 1. nepaminėjo dar vieno neigiamo veikėjo, gal netgi svarbiausio kaltininko. Tas kaltininkas, tai pasyvi visuomenė. Ji kaip avių banda klusniai seka paskui nevykusius skerdžius. Gaila, save irgi priskiriu tai bandai. Bet jau baigiasi kantrybė. Neringos apsisprendimas, jei jis įsikūnys, man būtų stimulas "užsiauginti ragus".

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Negi dar nesupratot, kad esat apsėsti demonų . Iki šiol įsivaizduojat, kad žmonės gali reaguti į jūšų nešvankę rašliavą, taip kaip jūs reaguojat į nepanegiamus faktus ir atskleitas niekšybes. Vargu ar suvoksit, bet gal geriau nevarkit, juk niekas jums neatsakinėja ir nereaguoja. Ir aš rašau su viltimi, kad turit nors krislelį proto ir netrukdysit mums diskutuoti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Negi dar nesupratot, kad esat apsėsti demonų . Iki šiol įsivaizduojat, kad žmonės gali reaguti į jūšų nešvankę rašliavą, taip kaip jūs reaguojat į nepanegiamus faktus ir atskleitas niekšybes. Vargu ar suvoksit, bet gal geriau nevarkit, juk niekas jums neatsakinėja ir nereaguoja. Ir aš rašau su viltimi, kad turit nors krislelį proto ir netrukdysit mums diskutuoti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Klanas bijo kad jus tikrai nepasektumėte Drasiaus pavydžiu ir tvarkos neimtumėte kaip jis daryti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Teisingumo maršas
  Aš dalyvausiu · Dalintis · Viešas renginys

  Laikas
  2010 m. Spalio 29 d. 17:00 – 18:00
  Vieta Susitikimo vieta – prie Įgulos Bažnyčios (Soboro) Kaune. Eisena iki senosios Prezidentūros ir atgal iki Vienybės aištės

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. DRĄSIAUS partijos.Kodėl?Tai nebus plytų krūva,o bus MONOLITAS,surištas DVASINĖS ŠVAROS ir VIEŠUMO skiediniu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. tai issamus ir geras straipsnis. Pastebekite, kaip sukilo neigiantys…vadinasi, tikrai pataike ant mozolio mafijai.
  Beda tik kad musu zmones yra, daugumoje, bailus ir prisitaikeliai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Gal EKSPERTAI.EU kreipimąsis į VSD, kad paviešintų Devintosios (politiniai ir visuomeniniai procesai) valdybos viršininko Aidžio Mieželio asmenybę, nebuvo visiškai beprasmiškas? Gal šio aukšto VSD pareigūno pėdsakas pedofilijos ir žudymų byloje yra perdaug ryškus? Kas galėtų paneigti, kad ne Aidžiui Mieželiui, uoliai slepiamam nuo visuomenės (minios) akių, dabar tenka manipuliuoti politiniais ir visuomeniniais procesais valstybėje?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. kas toks per tipas Prosenis Holmsas – 2010 10 28 21:11
  Padekite nustatyti kas toks per slykstus tipas Prosenis Holmsas. Lrytas , straipsnio – Prokurorai nebenori irodineti…komentarai , Nr.204(…Juk D.Kedys NEMYLIMAI (nes ant motinos Laimos rankų IŠVARYTAI!) 4-metei dukrai liepdavo laižyti ar prievarta į burnytę kišdavo pimpalą už perkamus šokoladinius kiaušinius su vaikui rūpimais žaisliukais kiaušinio apvalkale. _¶_Neatmestina, o skubiai tikrintina ir trečia galima „globos“ aplinkybė — kai nemato valstybės paskirta apsauga, kas žino, ką „globėjai“ mažylei prišneka ir ką jai daro už keturių namo sienų: gal ir toliau tėvo D.Kedžio pavyzdžiu mergaitė prievartaujama, gal kasdien po kelissyk raginama kartoti žodžius „nenoriu pas mamą“ ir ruošiama būsimos teroristės nusikaltimui?). Siam pilieciui tinkamiausia vieta psichiatrineje. Pagal jo IP: 79.132.161.49 ji galima nustatyti cia : VINITA Hostmasters, address: UAB "Vinita" , S. Staneviciaus 24 , LT-07102, Vilnius, Lithuania phone:+370 52 702856; fax-no: +370 52 301166 , abuse-mailbox: abuse@vinita.lt

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. padekite nustatyti jona lietuvi – 2010 10 28 16:06
  Koks cia istvirkelis studentas Lietuvos jaunimo tarpe, o gal cia destytojas, ar mokslinis bedarbis sitaip taskosi savo meslu?. Pavyzdziui L.ryto Videonaujienos, Prokurorai praso nutraukti…. komentarai Nr.18; 23. Jonas lietuvis>21 23:34 10-27 | 193.219.174.52 Man turi būti gėda dėl nepagarbos pedofilui-žmogžudžiui Drąsiui Kedžiui? Eik galvą po šaltu dušu praplauti. IP: 193.219.174.52 jonas lietuvis ( save vadina!) nersdamas ir visus smeisdamas butinai nori parodyti kas jis toks ir is kur jis raso : LITNET NOC address: Kaunas University of Technology , Computer Center; Studentu 48a-101, LT-3028 Kaunas, Lithuania. tel-no: +370 7 353325, fax-no: +370 7 300643

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. AMB šutvė,su komunistais ir čekistais,tratino bankus EBSW imperijos pagalba,paskui Kubilius su savo šutve pardavė mažeikių naftą Wiljamsui,pasitelkę parašiui kažkokį besmegenį daktariūksti,kuris už babkes paukojo savo politinę karjerą

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Gerbiama Neringa Venckiene, stiprybės Jums ir Dievo palaiminimo šioje sunkioje kovoje už Jūsų dukterėčią, jos gyvenimą, už save ir už visą Lietuvą (turiu mintyje tuos kuriems moralės supratimas nėra iškreiptas), nes Jūs esate mums vienintelė viltis, kad Lietuva dar apsivalys nuo šlykštybių ir atgims. Po 20 metų Nepriklausomybės mes, Lietuvos tauta esame sumurkdyti į tokį mėšlą, kad ir sovietiniais laikais dar taip nebuvome paniekinti. Tremiami, žudomi buvome, bet mūsų kūdikių neprievartavo.O dabar mūsų vaikų prievartautojai gauna Valstybės globą ir apsaugą. Juos gina prokurorai, nužudomas tėvas bandęs apginti savo dukros garbę ir visiems valdžioje pradedant Prezidentūra ir žemiau viskas gerai, viskas normalu. Sovietiniai funkcionieriai dar nebuvo išmastę, kad galima taip pasityčioti iš žmonių.
  Dar kartą, stiprybės ir Dievo palaimos jums gerbiama Neringa Venckiene šioje sunkioje kovoje

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Šaunu, kad yra tokių drasių žmonių ir taip aiškiai viskas išdėstyta. Sutinku kad mus valdo oligarchiniai tarakonai, tai yra pati didžiausia mūsų tautos nelaimė.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Buvo toks rusiskas filmukas kai tarakonas ant akmens stovejo , mete savo baisu seseli ir visi misko zverys – liutai , drambliai , zirafos bego is baimes . Bet atskrido toks zvirbliukas ir sulese ta tarakona ir baimes kaip nebuta !
  Pas mus tu tarakonu ne tiek jau ir daug . Kas jie tokie ? Tai tarakonai , kuriems istatymu suteiktos galios priimti reikiamus teises aktus , pazaboti korupcija , nusikalstamuma , bet jie to nedaro.
  Ar verta su jais kalbeti ? Man atrodo , tarp zvirblio ir tarakono niekada kalba nesirisdavo , nera taip sakant salycio tasku….
  Taigi , mieli zvirbleliai , skriskite i buri , pacirskesite , o ten ziu ir apetitas gamtoje atsiras , reiks maisto prasimanyti . Gardziai uzkande tarakonu ir patys pasisotinsite ir kitiems gera padarysite :)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Didziujuosi pp Venskais,kad ir Lietuvoje atsiranda vieninigu seimu.p.Venskiene yra tas zmogus su kuriuo galima eiti i zvalgyba,manau tuo viska ir parasiau.Didziules sekmes ir dievo palaimos sitai seimai.Mes esame ir busime su jumis.Pagarba siu zmoniu tevams,kurie sugebejo savo vaikuose isugdyti patrijotizmo jausma.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. šitą straipsnio autorių Lietuvoj niekas niekada nieko nepakeis, nes perdaug įsikerojusi ir labai stipri turtuolių valdžia. Baisu gyventi Lietuvoj…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. kad pabusti turi TAUTA!bet pabudusiai tautai reikalingas VEDLYS,autoritetingas,protingas ir nesvanaudis,kuris tikrai eitu uz TAUTA!Kitaip,pabudus TAUTA virs i minia!…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. autorius sumala visus i viena kruva, padrikai, nebezinai, kas ten turtingas, kas maziau, kas nuzude ir del to praturtejo ir t.t. Kubiliu tikrai nera turtuolis, jo net lyginti negalime nei su Bosu, nei su Lubiu, nei su Brazauskiene, nei su Valkiunu ir kt. Tai kodel jis ivardijamas kaip oligarchas? Zurnalistas Lingys ir Pociunas? Vel viename maise? O juk Lingys tai parsidavusios KGB Respublikos zurnalistas ir neaiskus ju visu ten rysiai ir keliai. Zodziu, blefas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. Lietuvos zmones o kas isrinko situos nusikaltelious i valdzia? Tie turetu visi demonstruoti prie Prezidenturos, As pries Lietuviu Tauta esu svarus, nebalsavau rusu laikais, nebalsuoju ir lietuvio. as negaliu balsuoti uz nusikalstamas organizuotas gaujas, kurios vadinasi partija.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Kiek klasiu reikia baikti, kad suprastum visi ir buve vadovai yra nusikalteliai. Tik aklas gali nematyti kokia padetis yra Lietuvoje. Ar zmones Grybauskaite rinko del to, kad ji organizuotu pyderastu karnavala ar del to, kad reikalautu teisngumo? Kas paskyre GP kuris kaip manikenas blaskosi tarp rykliu. O kas VSD vada? kuris palaiko iskrypeliu klana ir apkaltino zmones, kurie gina mergaite nuo velniu o ne zmoniu? Tai kokie banditai kalti del Valstybes zlugdymo ir praskolinimo. As manau visi buve ir esami vadovai. Lensbergis pirmas turi sesti i kalejime nes Brazauskas jau amzinatelsi. Sitie klanai susodino Daktarus, Tulpinius ir kitus gatves vaikus ir pereme is ju visa valdyma.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Jie, esantis kitoje pusėje stengiasi, varžyti pilietines laisves ir daryti spaudimą žmonėms, laisvai reiškiantiems kritinį požiūrį į valdžios veiksmus. teisėsaugos galia, skirta ginti nuo neteisėtumo ir smurto bei užtikrinti žmogaus teises, yra naudojama siekiant užgniaužti kritiką ir įbauginti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 22. Pokerio pradziamokslis ir nemokami 50 $! Tereikia isspresti nedideli testa (atsakymus rasite tame paciame puslapyje arba google) ir 50 $ – jusu! Zaisti galesite bet kuriame jusu pasirinktame pokerio kambaryje.
  ru.pokerstrategy.com/u6CWIP

  Thumb up 72 Thumb down 0

 23. Žinoma galima ir straipsnį ir autorių vadinti drąsiu. Tik deja drąsa daugumoje atvejų išsiskiria su protu. Gal todėl drąsūs reikalingi protingiems, kad mūšyje jie eitu pirmi į mirtį, o protingi ar gudrūs jiems vadovauja. Tad straipsnio autorių galima vadinti drąsiu ir net perdrausiu, bet ne protingu. Protingas niekada savo straipsnyje nedrįs minėti konkrečių pavardžių jei to asmens atžvilgiu pateiktiems kaltinimams neturi įrodymu ar nesiremia kokiai kitais informacijos šaltiniais. Labai drąsiu galima laikyti ir L.L. redaktorių, tačiau jis dar ir pakankamai protingas ir jo straipsniuose yra kažkiek tai įrodymų ar tie įrodymai yra kaip atskiri dokumentai.
  Dabar gi abejotina ar autorius turi jo teiginius patvirtinančios medžiagos? Nes jei jų turėtu, straipsnyje jais ir remtųsi kaip įrodymais. Tuomet ir straipsnis turėtu prasmę ir visuomenė matytu, jog vienas ar kitas politikas susijęs su tuo ar kitu oligarchų vienokiais ar kitokiais ryšiais, už tą ar kitą įstatymą viena ar kita partija gavo tiek ar tiek ir kaip gavo. Dabartinis straipsnis daugiau panašus į eilinio žmogėno samprotavimus ir dar neatsargiai minint veikėjų pavartęs kuriems metamu kaltinimų straipsnio autorius nesugebėjo ir nesugebės įrodyti nei straipsnyje nei teisme. Bijau, kad sistema šį autorių suvirškins ir pasisėmęs išminties jis pasidarys toks pat protingas kaip ir Stoma.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 24. Kaip suprasti, „kita valdžia“? Deja, kritus vienai valdžiai kaip ir slibinui tuojau kita galva ar valdžia atsiranda. Tai jei slibino kūnas tas pats ar kita jo galva bus geresnė nei buvusi? Taip deja, dauguma visuomenės to nesupranta. Kaip ir nesupranta, kad kovojant už vieno žmogaus, mergaitės teisę, už teisingumo atstatymą vienam žmogui ar net žmonų grupelei, teisingumo nebus daugiau. Juk nepasikeis prokuratūra jei pralaimės vieną bylą, juk nepasikeis teismai jei bus nepakeista visa teisinė sistema. Ir net jeigu nebus pakeista visa valstybės sistema, kurioje visa tai vyksta. Tad kita valdžia nereiškia kad ji bus geresnė už esama, kad ji neišsigims, neprisigalvos sau dar naujesniu privilegijų ir t.t..

  Thumb up 72 Thumb down 0

 25. Deja Jus teisus. Straipnsnis labai drasus. As pritariu jo esmei , ir manau, kad dabar mus valdo zulikai. O klaniniai kubilzmogai ir kirkilzmogai, kevismanai moka tik viena – duoti i teisma uz Teisybe. bet autorius saunuolis, kuo daugiau bus apie tai snekama, tuo skaudziau kris valdzia Lietuvoje uzurpave aferistai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 26. vaidinu berasti tam kad visokie velniai juoktusi , leidziu is manes juoktis taip lengviau juos atpazint ,nes velniai visada taip daro ,paziurekit kiek klaidu ,ziurekite o ka jis baiges ,kulturos zydiskos nera ne laso ,o ka su juo kalbet jis neismano nieko ,nei apie EVALiucija ,nei apie didiji sprogima nezino turbut nei kiek milijardu metu musu visatai ,nezino turbut koks sviesos greitis ,nezino istorijos,nezino kad yra AIDS ar koks kiauliu gripas ,nieko neismano,neskaito biblijos ,kabalos ,berastis ka ten su juo sneket,turbut kaleime sedejes ,rusas

  Thumb up 72 Thumb down 0

 27. Niekur negirdėtas straipsnio autorius matomai yra iš būsimos naujai kuriamos partijos. Tad nepulkite labai juk žmogus gana sklandžiai rašo ir net nebijo pavardes minėti. Palaukime kol vienas iš paminėtu jo straipsnyje politikų, paduos autorių prokuratūrai ar teismui už šmeižtą ir pareikalaus savo teiginius įrodyti. Reikia tikėtis, kad straipsnio autorius turi įrodymus, yra milijonierius ir pajėgs įrodyti kad jo minimi asmenys ir net politikai yra oligarchijos stulpai ir t.t..
  Reikia tikėtis, kad autorius žino kaip teisėtais būdais galima nuversti „kleptokratija – apsivogusių magnatų valdžia“ ir netik nuversti nes to nepakanka bet ir atimti tai ką jie prisivogė? Autoriau, atrodo, kad pirma pasakei žodį, o kas bus po to, tai ir nežinai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 28. na ir leksika pas tą beraštį,o gal specialiai vaidinantį beraštį,o tupintį kur nors "šiltai"

  Thumb up 72 Thumb down 0

 29. ir KKK dar kai kas stovi ir nezinau ar jus neizvelgiat ar samoningai nutylite?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 30. prajuokino deletantas su tokiais straipsniais eik i debil tv
  O jus pastebejote kad STOMa nedingsta is debiltv ekranu ir apie ji raso ivairiausio plauko subinlaiziai ,tai jis kaleime sedi ,tai su iskrypeliais kovoja tai afioras atskleidzia ir kaip jis visur suspeja ha ha ha O AR cia tragedija? nuzudyti S. Lozoraitis, V. Lingys, K. Žičkus, A. Jakubauskas, S. Piskunovas, V. Kazlauskaitė, J. Paliakas, V. Pociūnas
  ar cia tragedija kai policija gauna iki 1000 pranesimu apie dingusius be zinios vaikus Lietuvoje o per 20 metu kiek negryztamai dingo duomenu isviso nera
  nepisk asile proto su tais rubikonais ir maxsimom
  ZINOM pagrindiniai Lietuvos ir zmonijos priesai yra zydamasonu satanistu iskrypeliu sekta,cia jie yra visu blogybiu priezastis,butent jie valdo musu saly

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras