Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 12 Ketvirtadienis
 

Kiek kainuoja laisvė?

2008-09-27 14:24 | Teisėsauga | Komentarų (10)

'Sakė man - 200 tūkstančių, ir byla jūsų dukrai bus nutraukta', - apie reketą teisėsaugoje pasakojo Lina Mikalauskaitė

Giedrė Gorienė

“Banditai, fašistai – kitaip aš tų pareigūnų vadinti negaliu”, – sako į “Karšto komentaro” redakciją atvykusi vilnietė Lina Mikalauskaitė, kurios 23 metų duktė Rūta Mikalauskaitė jau metus laikoma Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, kol teismas priims sprendimą byloje, kur Rūta yra kaltinama prekyba žmonėmis.

“Taip, tai mano duktė Lina Mikalauskaitė, apie kurią taip plačiai skelbė šalies žiniasklaida”, – sako motina, atėjusi į “kitokią žiniasklaidą”.

“Man sakė: “Eikit į “Karštą komentarą”, ten be jokių iškraipymų visą tiesą parašys”, – savo vizito tikslą apibūdina Lina Mikalauskaitė.

Moters akys raudonos. Ir nuo ašarų, kurios niekaip neišdžiūva, ir nuo naktinio darbo – mat į redakciją ji atvyko tiesiai iš naktinio budėjimo „Vilniaus vandenyse“. Ten moteris dirba inžiniere.

Pakeliu gal metų senumo straipsnius. Sulaikyta mergina, prekiavusi jaunomis merginomis Arabų Emyratuose.

Jau metai, kaip ta mergina laikoma Lukiškių tardymo izoliatoriuje – kalėjime, o jos penkemetį sūnų prižiūri mama – Lina Mikalauskaitė.

“Aš niekaip nesuprantu, kodėl ji, turėdama mažą vaiką, jau metai laiko yra laikoma kalėjime, o kitos dvi merginos, kurios taip pat kaltinamos pardavinėjusios merginas į Arabų Emyratus, laimingos sau gyvena laisvėje? Studijuoja, važinėja po užsienius?” – ašaros byra moters skruostais. – “Kodėl?”

Aš tikrai nežinau, kodėl, juoba kad ir apie šią bylą nieko anksčiau negirdėjau. Tiesą sakant, ir nesidomėjau. Tačiau pagal tai, ką papasakojo advokatas, galima daryti prielaidą, kad Rūta Mikalauskaitė šitoje byloje yra kaip ir “atpirkimo ožys”, o kitos gal turi kokioje nors institucijoje kokį “stogą” ir todėl dabar džiaugiasi laisve. Arba – kas paneigti, kad…?

Tačiau pačią bylos medžiagą palikime kol kas nuošalyje – Rūtos Mikalauskaitės byla šiuo metu nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, ir po bylą mes dar „pasiknisime“. Kaip, pavyzdžiui, ir po tą epizodą, kai vienas vaikinas, kaltinamas narkotikų prekyba, šioje byloje tampa Policijos departamento pareigūnų liudininku… Nors, kas gali ir paneigti, kad būtent jis Rūtą Mikalauskaitę į šitą peklą ir įtraukė, o dabar, gelbėdamas savo kailį dėl prekybos narkotikais, ją skandina?

Šiandien leiskime išlieti skaudamą širdį Rūtos mamai. “Išsipasakojau ir, atrodo, ant širdies pasidarė lengviau”, – atsidūsta ji.

Aišku, prie bylos medžiagos mes dar ateityje sugrįžime. Taigi…

Laikoma įkalinta, nes – “slapstysis”

Ši istorija – dar vienas elementarus pavyzdys, įrodantis dvigubų standartų egzistavimą mūsų teisėsaugoje. Kas turtingas ar įtakingas, tam taikomi vieni standartai, o kas biednas ir neturi užnugario – tam taikomi kiti standartai. Būtent toks apibūdinimas tinka dviem mūsų lyginamiesiems asmenims – Darbo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui ir jaunai merginai, pradėjusiai pirmus savarankiško gyvenimo žingsnius, Rūtai Mikalauskaitei.

Prieš metus iš Londono į Lietuvą buvo sugrąžinta Rūta Mikalauskaitė, kaltinama jaunų mergaičių pardavinėjimu turtingiems arabų šeichams. Pasidoro, mergina turėjo savo firmą “Perspektyvus modelis”, kuri organizavo merginų keliones į Jungtinių Arabų Emyratus. 43 merginos tardymui prisipažino, kad žinojo, ko jos ten važiavo, ir teigė, kad niekas ten jų nevertė su šeichais “miegoti”. Tos, kurios norėjo daugiau užsidirbti, tai darė savo noru, o tos, kurioms buvo ne prie širdies šitie “malonumai”, pasitenkino vien tik šokimu ir kiek mažesniu uždarbiu. Tačiau 3 slaptos Policijos departamento liudytojos teigė, kad Rūta Mikalauskaitė jas apgavo. Neva prieš važiuojant buvo teigiama, kad jos Arabų Emyratuose vien tik šoks ar modeliais dirbs, o nuvykus teko “aptarnauti” arabus. “Ne savo noru”, – teigia jos.

Rūta Mikalauskaitė buvo areštuota, uždaryta į Lukiškių kalėjimą, kuriame laikoma iki šiol. Laisvėje jos laukia 5 metų sūnelis.

Kardomoji priemonė R.Mikalauskaitei nepakeista, motyvuojant, kad “ji slapstėsi”. Nors į užsienį ji išvyko būdama laisva piliete – kai dar nebuvo jokios bylos, o ji pati nebuvo jokia įtariamoji.

Prieš metus į Lietuvą po pusantrų metų slapstymosi Maskvoje sugrįžo Viktoras Uspaskichas. Darbo partijos pirmininkas buvo sulaikytas tik simboliškai – vos 48 valandoms, ir nepaisant to, kad net pusantrų metų slapstėsi Maskvoje, buvo paleistas į laisvę, skiriant namų areštą, o galiausiai areštas buvo pakeistas į užstatą.

Tokia tad Lietuvos teisėsauga…

Lietuviškosios kratos anatomija

“Vieną dieną aš ateinu iš darbo rytą – pas mus kratą daro… Trys, atėję iš ONTT. Vienas iš jų – Smirnovas. Krato Rūtos kambarį… Ir krato be manęs!”- pašiurpusi nuo mūsų pareigūnų darbo metodų moteris.

“Išgąsdino anūką kelių metų, išgąsdino senutę auklę, kuris ją prižiūrėjo, išgąsdino ir mano sūnų, kuris dabar gimnaziją lanko”, – Linos Mikalauskaitės akyse vėl ašaros.

“Iš pradžių pareigūnai spardė duris, ir mano auklė išsigando – manė, kad veržiasi banditai. Tai mano sūnus iškvietė policiją – iš kur čia žinoti, kad taip “prisistato” pareigūnai, atėję kratos daryti? Tačiau jie, neįsiveržę į kambarį per duris, išsikvietė gaisrinę ir į butą ėmė brautis per langus”, – kaip didžiausią košmarą kratą savo bute prisimena Lina Mikalauskaitė.

“Paskui nulėkė į dukters ofisą, ten viską aukštyn kojomis išvertė. Paėmė daiktų, surašė aktus, bet… Ofise buvo ir pinigų. Ir pinigai dingo – viskas Dievui ant valios nuėjo…” – pasakojo motina.

“Jie ten gėrė ir džiaugėsi atradę “aukso kampelį”, – moters balse nuskamba pasipiktinimo gaidelė.

“O paskui per televiziją išstojo ir ta garsioji manekenė Mikelionytė, kad “tarp modelių agentūrų labai didelė konkurencija”. Tada dar nesupratau, kodėl čia po tų kratų pas mano dukrą ta Mikelionytė apie tą konkurenciją šneka.. Tik vėliau supratau – taigi mano dukra ir buvo sulaikyta kaip didelė modelių agentūrų konkurentė”, – įsitikinusi Lina Mikalauskaitė.

“Nors krata kažin kada jau buvo, tačiau ir anūkas, ir sūnus kalba tik apie policininkus. Kad policininkai baisūs, mušasi, daužo duris… Tas Smirnovas su savo komanda atlėkė kaip žvėrys, ir jie mano vaikų ir mano akyse kitokie nebus”, – sako moteris.

Kiek kainuoja laisvė?

Moteris šiandien – visiškoje desperacijoje. Teisėsauga ir teisėtvarka jai – didžiausias košmaras. Nes iki šiol samdyti advokatai, Linos Mikalauskaitės įsitikinimu, visiškai negynė jos dukters, o vien tik stengėsi išlupti iš jos kuo didesnius pinigus.

“Kai mano dukrą parvežė iš Londono ir uždarė Kosciuškos gatvėje, kur pralaikė 21 parą, tai mano pasamdytas advokatas Gedvilas pas ją net nenuėjo! O pas ją atėjo kažkoks valstybės samdytas advokatas. Tuo tarpu kai ten uždarė ir dukters draugę Rūtą Rumšaitę, kuri taip pat kaltinama šioje byloje, tai ją netrukus iš ten paleido”, – nesupranta, kodėl jos dukra iki šiol laikoma Lukiškių kalėjime, Lina Mikalauskaitė.

Ne, L.Mikalauskaitė iš tiesų puikiai supranta, kodėl vienos merginos yra laisvėje, o jos dukra – vis dar įkalinta. Ir teismo laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalėjime. „Pareigūnai iš manęs nori išgauti visus pinigus“, – spėja ji.

“Prieš pusmetį į dukters kamerą įkėlė moterį. Ingridą. Agentę. Nes ten kiekvienoje kameroje būna po agentą”, – dukters įkalinimas privertė moterį susidomėti ir operatyvinio darbo ypatumais.

“Taigi ji buvo agentė ir rekomendavo mano dukrai pasisamdyti advokatą Brilių”, – pasakojo L.Mikalauskaitė.

“Ir aš pasamdžiau. Bet geriau jau nebūčiau”, – numoja ranka moteris.

O gal ir gerai, nes dabar žino, kaip veikia mūsų teismai.

“Prieš mėnesį buvo apeliacinis teismas dėl kardomosios priemonės pakeitimo mano dukrai. Tai man advokatas Brilius pasakė, kad “dešimt tūkstančių – ir išleis dukrą”. “Žinot, aš pinigų nekalu, nevagiu. Aš -paprastas inžinierius, iš kur pas mane tokie pinigai?” – atsakiau”, – laisvės kainą atskleidė Lina Mikalauskaitė.

“Mano dukrą laiko įkalintą specialiai, kad iš manęs “išmuštų” visus pinigus – kad aš parduočiau paskutinį butą ir su vaikais į palapinę išsikraustyčiau”, – įsitikinusi moteris.

Mat, jos manymu, čia veikia “prokuroras-advokatas-teisėjas” pinigų “išmušinėjimo” sistema.

“Nes kaip čia taip suprasti, kad advokatas Brilius man apie dešimt tūkstančių kalba ir “tada duktė bus laisvėje”, ir atsitiktai praeina prokuroras Jablonskas?” – keistais sutapimais netiki Lina Mikalauskaitė.

Ir kaip baigėsi apeliacinis teismas dėl jos dukters paleidimo į laisvę?

“Teisėjas nusprendė, kad negalima paleisti, nes ji iki teismo “slapstėsi”, – atsako moteris.

Įdomu, koks būtų buvęs teisėjo sprendimas, jei Lina Mikalauskaitė būtų turėjusi tuos 10 tūkstančių?

Klausimas, be abejo, retorinis. O pastebėjimas – labai įdomus: Rūtos Mikalauskaitės ir Viktoro Uspaskicho kardomosios priemonės klausimus sprendė tas pats teisėjas. Ir milijonierius Viktoras Uspaskichas, kurio vadovaujama partija kaltinama išleidusi keliasdešimt milijonų “juodų” pinigų, šiandien mėgaujasi laisve, o paprasta mergina Rūta Mikalauskaitė, kurios mama dirba inžiniere “Vilniaus vandenyse” naktimis ir milijonų neturi, – Lukiškių tardymo izoliatoriumi-kalėjimu.

Bet gal mes klystame? Gal Rūtos mama irgi yra milijonierė, tačiau pati to dar gerai nesuvokia?

O ką? Gali būti ir taip…

Ir visgi: kiek kainuoja laisvė?

“Fašistai… Genocidas… Šitaip laikyti jauną žmogų…” – linguoja galvą Lina Mikalauskaitė ir staiga jos veidas sugriežtėja.

“Aš jiems nenusileisiu!” – lyg kirviu nukerta moteris ir paaiškina. – “Žemės neparduosiu!”

“Pala, pala, o kuo čia dėta žemė? Kokia žemė?” – paklausiu aš, ir Lina Mikalauskaitė man paaiškina.

“Šita byla – vienas melas, apgaulė”, – sako ji. Nes, jos manymu, jos dukra sulaikyta kaip galimybė korumpuotiems pareigūnams uždirbti iš jos bylos.

“Štai, žiūrėkit, šokėja Marija šalia Ryčio Cicino dabar šoka, o mano dukra kalėjime pūva. Nors ir ana į Emyratus su šokiais ir linksmybėmis važinėjo”, – nesupranta, kas čia vyksta, Rūtos Mikalauskaitės motina.

“Bėga advokatas Brilius iš paskos ir šaukia: “Ponia, išleisim mergaitę, dešimt tūkstančių”, o advokatas Gedvilas?” – klausiamai žiūri į mane Lina Mikalauskaitė.

“Ir ką advokatas Gedvilas?” – klausiu moters, nieko nesuprasdama, ir staiga pasidaro baisiai įdomu. Nes advokatas Gedvilas – buvęs Generalinės prokuratūros prokuroras ir apie jo pasitraukimą iš Generalinės prokuratūros į advokatus mano šaltiniai iš VSD papasakojo labai įdomią istoriją.

“2005 metų gruodžio 3 d. paprašiau Gedvilo, kad jis taptų mano dukros advokatu. Jis sutiko. Tačiau nieko dėl mano dukters ir nepadarė…” – karčių žodžių šiam advokatui negailėjo moteris.

“Kartą nueinu į jo kontorą, ir jam paskambino kažkokia tai moteris. O jis ir sako: “Perveskit 50 tūkstančių, ir visą reikalą sutvarkysim”. Aš paklausiau, kokia čia byla, kad tiek daug pinigų, tai pasakė, kad “dėl nužudymo”. Kad kažkoks tai vaikinas nužudė kažkokį vyriškį, ir kad mama pervestų 50 tūkstančių. Aš paklausiau, “ar čia normalu?” Atsakė, kad “normalu”. Ir aš be žodžių…” – lietuviškosios teisėsaugos ypatumais stebėjosi moteris.

Tačiau dar labiau nei šis nugirstas pokalbis Liną Mikalauskaitę šokiravo vienas faktas.

“Bekalbant apie mano dukters bylą, advokatas pasakė, “betgi jūs turit žemės!” Aš nustebau. Paklausiau, iš kur jis žino. “Taigi visi žino! Iš kompiuterių”, – atsakė man advokatas.

“Tai, kad turiu žemės, dabar ir numarinsit mano dukrą?“ – paklausiau jo. “Tai žinot, kad žemė brangi už Vilniaus?” – pasakė”, – pasakojo Lina Mikalauskaitė.

“Ir kiek jūs žemės turite?” – paklausiau tiesiog iš smalsumo, nes aš – ne prokuroras ir ne advokatas, ir “prie kompiuterių” neprieinu.

“6,5 ha, netoli Santariškių, už Vilniaus, tai mano senelio palikimas”, – paprastai atsakė moteris.

“Oho”, – nusistebėjau aš.

Nes būtent į tą pusę šiuo metu ir plečiasi Vilnius. Ir būtent į tą pusę dabar dygsta gyvenamieji namai.

“Ir kiek dabar kainuoja jūsų žemė?”, – paklausiau aš.

“Nežinau”, – atsakė paprastą darbą dirbanti inžinierė, net neįtarianti, kad jos žemė – milijoninės vertės.

Užtat pareigūnai tą labai gerai žinojo. Nes į tą pusę vyksta Vilniaus plėtra.

“Man davė suprasti, kad “žemę gali parduoti”, – pasakojo R.Mikalauskaitės mama. – “Nes kiti tėveliai ir mamytės siūlo po 50 ir po 100 tūkstančių”.

“Man tiesiai šviesiai pasakė, kad ir aš savo dukrą galiu išsipirkti: “Ir jūs gi galit. Kodėl negalit?” – apie “turgų”, kuriame prekiaujama žmogaus likimais, pasakojo moteris.

“Jie apžiūrėjo kompiuteriuose, kad aš turiu žemės, tai dabar aš turiu ją parduoti ir jiems atiduoti pinigėlius”, – taip sako dukros laikymo Lukiškių kalėjime priežastį supranta Lina Mikalauskaitė.

“Kai dukra dar buvo užsienyje, jai skambindavo iš teisėsaugos toks vaikinas Aurimas ir sakydavo: “Du šimtai tūkstančių, ir byla nutraukiama”. Paskui jau jis derybas vedė su manimi ir nusileido: “Nu, tai šimtas tūkstančių”. O po pusės metų kaina nukrito iki 70 tūkstančių”, – pasakojo moteris.

“O kas tas Aurimas?” – paklausiau aš.

“Tai buvęs teisėsaugininkas, dirbęs kriminalistikoje, dabar dirbantis su nekilnojamu turtu. Jo tėvas – prokuroras. Jis man ir rekomendavo advokatą Gedvilą”, – atsakė R.Mikalauskaitės mama.

Jei būčiau mokėjusi švilpti, tai turbūt būčiau ir sušvilpusi. Štai, kaip ant delno padėti visi korupciniai mūsų teisėtvarkos modeliai, o mūsų STT vien tik kažkokius „kilbukus“ gaudo….

“O kada tas Aurimas paskambino jūsų dukrai?”

“Iš karto po kratų. Pasakė: “200 tūkstančių, ir byla nutraukiama”. Tačiau dukra atsisakė jiems tą sumą sumokėti, nes nematė, už ką”, – atvirai viską pasakojo Lina Mikalauskaitė.

Na, ir ką? Nesumokėjo 200 tūkstančių ir sėdi dabar kalėjime, atskirta nuo savo 5 metų sūnaus. O būtų sumokėjusi, ir toliau laiminga sau gyventų Arabų Emyratuose… Užsimanė, matot, panelė daryti tokį pelningą biznį, nemokėdama Lietuvoje „stogui“!

“Ir kaip jums tas Aurimas sakė, iš kur jūs turit tuos pinigus dukrai išpirkti paiimti?”

“Sakė: “Paimkit, ponia, paskolą. Jūs dirbat, jums duos”, – atsakė Rūtos Mikalauskaitės mama.

“Tai gal reikėjo iš tiesų išsipirkti savo dukrą?” – pagalvoju, bet garsiai to nepasakau.

“Na, aš jiems tai jau tikrai nenusileisiu! Mano žemės jie negaus!” – tarsi į mano mintis atsako moteris.

***

Šventai tikėdama surasti teisybę Prezidentūroje – juk mūsų Prezidentas Valdas Adamkus tai amerikonas, o Amerikoje tai žmogaus teisės yra ginamos ir ten yra demokratija, Lina Mikalauskaitė pareigūnų korupciją aprašė savo laiške Prezidentui.

Prezidento, aišku, p. Linos laiškas nepasiekė. Užtat dukrą siūliusį už 200 tūkstančių išsipirkti buvusį teisėsaugininką Aurimą – taip.

“Jūs prezidentui parašėt apie korupciją”, – pasakė Aurimas, paskambinęs Linai Mikalauskaitei paskutinį kart.

Daugiau niekas dukters išsipirkti moteriai nesiūlė.

Byla atsidūrė teisme.

Bus dar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008-08-25

Komentarai

 

 

 
 1. Turiu studiją, daug apie laisvas dienoraščių svetainių , bet aš neturiu aiškią idėją , dėl , kad , gali kas nors pasakyti man , kurių vienas yra geriausias , už laisvai dienoraščių ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I found your blog site on google and verify a few of your early posts. Continue to keep up the superb operate. I just extra up your RSS feed to my MSN Information Reader. Seeking ahead to studying more from you later on!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. The information and comments on your site, very nice. We follow all the time.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. This amazing information feels completely new but actually usually takes a bit of time walking around on-line, I have to admit that I love

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. It’s really a great and helpful component of information. I’m glad that you simply shared this useful information around. Please stop us informed this way. Nice one for sharing.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...