Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 2 Antradienis
 

Keistas sutapimas: atminimo lentos generolui J.Noreikai – Vėtrai sudaužymas – po S.Tomo susitikimo su Dovydu Kacu

2019-04-08 13:19 | Naujienos | Komentarų (15)

Pirmadienį Stanislovas Tomas sudaužė atminimo lentą generolui J.Noreikai - Vėtrai. Stop kadras

Pirmadienio rytą į Europos parlamentarą siekiantis kandidatuoti Stanislovas Tomas kūju sudaužė atminimo lentą generolui Jonui Noreikai – Vėtrai. Atlikęs „žygdarbį“, S.Tomas paskambino policijai ir prisipažino ką padaręs.

Nors socialiniuose tinkluose toks S.Tomo „žygis“ siejamas su desperacija – neva tokiu būdu į EP kandidatuoti siekiantis, tačiau parašų nesurenkantis S.Tomas galimai bando konsoliduoti prorusišką „paskutinės minutės“ elektoratą, galima pastebėti ir kitokių niuansų: prieš keletą dienų paskelbtas S.Tomo ir žydo Dovydo Kaco susitikimo vaizdo įrašas. D.Kacas pagarsėjęs savo aršiais pasisakymais prieš Vasario 16-ąją rengiamas patriotines eitynes.„BARBARIZMAS. Generolo Vėtros – Jono Noreikos – garbės lentos sudaužymas prie Mokslų Akademijos bibliotekos – LIETUVOS TEISĖS paniekinimo ženklas. Itin bjaurus viešas aktas, skirtas užsienio garsui ir atgarsiui. Tokio viešo, besipuikuojančio savimi barbarizmo LIETUVA NENUSIPELNĖ. Šią akciją sumanę ir ją atlikę žmonės nusipelno vandalų vardo“, – taip į atminimo lentos sudaužymą sureagavo kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis.

„Žvelgdami į tą tuščią vietą ant sienos, kur kabojo Lietuvos didvyriui pagerbti skirta atminimo lenta, supraskime, kad jeigu nesitelksime ir tylėsime, tokia pat tuščia vieta liks iš Lietuvos valstybės. Lietuvoje siautėja Putino penktoji ir šeštoji kolonos. Dabar jau išvien. Neapykanta lietuvių tautai ir pačiai Lietuvos valstybei puikiai vienija atvirai prorusiškus, o taip pat ir europietiškais lozungais besidangstančius Lietuvos priešus. Tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves”, – socialiniame tinkle parašė filosofas Vytautas Radžvilas.

„Politikos klounas Stanislovas Tomas, nesurinkdamas parašų EP rinkimams, ėmėsi desperacinio skandalizmo aukščiausiam lygyje ir nudaužė Jono Noreikos atminimo lentą nuo Vrublevskių bibliotekos sienos. Viską nufilmavo su draugeliu Kazimieru Juraičiu ir pats prisidavė policijai. Bando mobilizuoti penktos kolonos elektoratą.

Na dabar bus tikrasis išbandymas a) teisėsaugai; b) Seimui; c) Vilniaus savivaldybei. Už valstybę bus šitos institucijos ar prieš?

Lietuvoje, deja, nėra galiojančios bausmės šitam veiksmui adekvačiai įvertinti”, – taip S.Tomo „žygdarbį“ pakomentavo Vasario 16-ąją vykusių patriotinių eitynių su deglais vienas iš organizatorių Vytautas Sinica.

Šiandien patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“ laišku kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, siūlydamiesi apmokėti rezistento Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentos atstatymą. Tuo sambūris sureagavo į šiandieninius mero pasisakymus, esą Stanislovo Tomo sudaužyta Jono Noreikos atminimo lenta nebus atstatoma savivaldybės iniciatyva.

Parlamentarai ragina R.Šimašių atstatyti sudaužytą memorialinę lentą generolui Vėtrai 

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis ir Arūnas Gumuliauskas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių, ragindami jį atstatyti 2019 m. balandžio 8 d. sudaužytą Jonui Noreikai-Generolai Vėtrai pagerbti skirtą memorialinę lentą ant Vrublevskių bibliotekos sienos Vilniuje.

„Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad Vilniaus miesto savivaldybė lentos atkurti neplanuoja, esame sunerimę, kad tokia pozicija gali pateisinti vandalizmo aktus ir paskatinti panašius veiksmus ateityje. Todėl raginame merą atstatyti sunaikintą memorialinę lentą ant Vrublevskių bibliotekos sienos arba tai savo jėgomis padarys visuomeninės organizacijos“, – teigia L. Kasčiūnas.

A. Ažubalis sako, kad lenta J. Noreikai privalės būti atstatyta. „Neatmestina, kad tokias barbariškas akcijas paskatino ir aukštų Lietuvos pareigūnų, tokių kaip Linas Linkevičius, Lietuvoje ir toli už jos ribų viešai reikštas nepasitenkinimas šia lenta. O kai valstybės institucijų (Teismų ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro) vertinimu pradeda abejoti Vyriausybės nariai – rezultatus matome.“

„Mero pasisakymas atskleidžia visiškai formalistinį ir nevalstybinį požiūrį. Atminimo lenta jam atrodo tik viešosios išlaidos, kaip koks šviesoforas ar autobusų stotelė. Tačiau paminklai ir atminimo lentos yra tautos pagarbos žmogaus aukai išraiška. Dabar tai nesuprantama. Priešingai, duodamas kelias tolesniam vandalizmui. Vilniaus mieste vidury dienos sudaužyta lenta ir savivaldybės vadovas sutinka, kad to pasekmės liktų visam laikui. Tai žalia šviesa visiems vandalams griauti viską, kas jiems nepatinka. Ar pradėsime savo nuožiūra lupti gatvių pavadinimų lenteles ir griauti paminklus, o meras leis tam vykti, ieškodamas kam permesti atsakomybę ir išlaidas? Neturėtume nusileisti iki tokio teisinio nihilizmo. Atminimo lenta privalo būti atstatyta vien iš pagarbos teisės viršenybei Lietuvoje“, – įsitikinęs prof. A. Gumuliauskas.

Nepaisant to, kad atminimo lentą daug kartų reikalauta pašalinti, o viešojoje erdvėje buvo kuriamos visuomenę priešinančios kontraversijos, šių metų kovo pabaigoje Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė JAV gyvenančio Lietuvos piliečio Granto A. Gochino skundą ir kaltinimus J. Noreikai kolaboravus su naciais, o remiantis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paskelbtomis išvadomis, J. Noreikos veikla nelaikytina kolaboravimu, nes nacių okupacijos metu būdamas Šiaulių apskrities viršininku jis taip pat aktyviai veikė antinaciniame pogrindyje.

Komentarai

 

 

 
 1. Taip Tomai, tu viską suplanavai, o gojai pasikabino ant kabliuko. Tomas galėjo tą padaryti naktį, jis galėjo sumokėti kitam, kad tai padarytų. Nejuokink Tomukai. Tu turėjai tai padaryti pats ir dar, kad tave nufilmuotų, nes kitą dieną turėjo vykti rinkimai Izraelyje. Kodėl to nepadarei vėliau nei rinkimai? A??? Padėjai varnelę savo karjeroje anų akyse ir dar baugini Lietuvos teismą parama iš Izraelio? Beje, o kaip tos stebuklingai greitai laimėtos bylos, kuriomis giriesi, apie galimą bylą tos lentos atžvilgiu pats kalbi kaip apie ilgalaikę, dešimtmečių reikalaujančią???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. o propiesoriui radzvilui irgi “rusai puola”ir sitam kaltas Putinas,na jus ten propiesoriai visai beprociai tapot,bet matyt jais ir buvot,parsidaveliu penkta kolona arba sessta kurmiu lizdas tpfu ant tokiu

  Thumb up 4 Thumb down 1

 3. Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Tomas reiksmingai garbanotas ir tas gauras, manau tikrai kad yra zydai abu.
  Manau kad tai yra kerstas Lietuvos zmonems gerbiantiems Noreika.
  As nezinau kas konkreciai sudauze, taciau labai jau lenda tu ”isrinktuju” ausytes.
  Jie dabar ypac gali buti drasus kai ir Vakarai ir Rusija kaltina Lietuvos partizanus zudzius zydus… Kaltina ir lenkus. Ka tik zydo Solovjovo laidoje buvo is jos isvytas lenku zurnalistas, kuris sikart gan teisingai atreminejo Solovjovo kaltinimus lenkams iszzudzius zydus Lenkijoje, o ne vokieciams.
  Tad semitizmo gniauztuose yra Lietuva, Lenkija,…,…
  Sionizmas kuria pasauline NWO ir Lietuva panaudojama tik lyg viena is mazesniuju priemoniu saraso, vakarams kuriant pasauline Sionizmo (iliuminatu) diktatura – NWO.
  Lietuva gali papurkstauti, bet nieko padaryti negales…
  O net ir purkstaujant reikia buti atsargiems, nes vien jau tik del sito ir Izraelis, ir bendrai sionistiniai Vakarai, o ir labai netgi,- Rusija (jos pro-zydu valdzia) siunta ant Lietuvos…ir vis labiau imsis priemoniu…
  p.s. tie anti-vatnikai durneliai,- turi suprasti kas yra Rusija ir nustoti loti pries sava, kaip ir Vakarai, zydu valdoma valstybe Rusija…
  Lietuvai, pasirodo, visi is tikro yra gan vienodi…
  Ir tik ziopliai aklai tarnauja vakarams…
  Kaip ir kai kurie pabegeliai is TSRS i JAV…. Buvo taip kad kai kam nuvykus (pabegus) i JAV labai kritikavo TSRS ”rezima”… Na, o po eiles metu pamate kad ”kazkas netaip” vyksta ir JAV…, kad demokratija eina ”ne tuo keliu”. Pradejo kritikuoti ir vakarus ten gyvenant… Neilgai pagyveno. Gabus TSRS pabegeliai agitatoriai JAV buvo dar pavojingesni nei TSRS, nes ten buvo laisvesne info sklaida, o TSRS buvo TSKP & KGB diktatura. Todel neilgai pagyveno… Ne vienam taip nutiko…

  Thumb up 1 Thumb down 2

  • ir gerai padare ,kad isvare ta pseka naglas akiplesa snargletas buvo pastatytas ten kur ir turi stoveti,jei nezinai lenku tai ir nekranksek,nebent pats toks

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • gerai gerai, bet mane nustebino Solovjovas ta pat ar dar grieztesne nei Izraelis kaltinima Lenkijai, uzmetes. argi tik Lenkija kalta del zydu sunaikintu joje ?!
    nenustebkite kad ir lietuviams uzmes jog tiktai jie kalti del sunaikintu zydu, o vokieciai nei prie ko…

    Thumb up 2 Thumb down 0

 5. IŠKAINKITE toje vietoje NKVD stribo Grybausko atvaizdą ,,, tai žagintas
  Liansbergiukas apsišiks iš džiaugsmo ….
  Iškarto nubėgs į Daukantyn pasigirti , kad tai jo nuopelnas .

  Thumb up 3 Thumb down 0

 6. Visiems kas už generolą Vėtrą pasakau tiesiai, jus visi save vadinate krikščionimis tikinčiais į kristų, bet garbinate velnią, ar nors vienas skaitėte Šventą raštą. Neduok tu dieve kokios dabar suirutes ar karo juk vėl pjautumėte savo brolius ir draugus.

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • deja jie niekad nenustojo pjauti,tai vergu ir baudziauniku palikuonys jie niekad nebus garbingais zmonemis,kad ir is senos istorijos zude,pjauste ir kankino

   Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Mansu kad Tomas turi būti suimtas iki teismo, nes slapstysis, pabėgs į Padniestrę, andorą ar rusiją

  Thumb up 2 Thumb down 6

  • Dar karta parodo kad Stanislovas Tomas nera durnas zmogus, jis puyikiai suvokia ka daro. Dabar jis pastate Lietuvos teisesauga i tokia pzicija, kad jie jo nubausti negali uz naciu kolaboranto iamzinimo lentos sudauzyma, nes tai sukeltu dideli tarptautini triuksma ir nieko nedaryti negali, nes tie naciu salininkai kurie Lietuvoje ir Ukrainoje benderas priverte garbinti, taip pat kersto nores. Gaila kad laciai nesupranta kas vyksta ir antra sansa praziopsojo. Pirmas buvo Zemes referendumas.

   Thumb up 5 Thumb down 0

  • Dar karta parodo kad Stanislovas Tomas nera durnas zmogus, jis puyikiai suvokia ka daro. Dabar jis pastate Lietuvos teisesauga i tokia pzicija, kad jie jo nubausti negali uz naciu kolaboranto iamzinimo lentos sudauzyma, nes tai sukeltu dideli tarptautini triuksma ir nieko nedaryti negali, nes tie naciu salininkai kurie Lietuvoje ir Ukrainoje benderas priverte garbinti, taip pat kersto nores. Gaila kad dauguma nesupranta kas vyksta ir antra sansa praziopsojo. Pirmas buvo Zemes referendumas.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 8. Nors ir priestaringa asmenybe tas tomas,bet iki siol dar gerbiau.Deja dabar nuomone apie si zydeli pasikeite kardinaliai.Jei nebus nubaustas,labai nesistebesiu,nes gyvenam Absurdistane…Ir dar jis vadinasi teisininku….Jooo….

  Thumb up 10 Thumb down 2

 9. Iš kur pažinsi durnių, jei nepasirodys? Štai ir pasirodė visu gražumu… Kažkaip žydiškumu pasmirdo….

  Thumb up 9 Thumb down 2

 10. Prorusiskos jegos? Nuo kada KAC tai rusiska pavarde? Geda kad musu lyderiai klaidina mus..

  Thumb up 14 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...