Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 24 Ketvirtadienis
 

Keista premjero Algirdo Butkevičiaus politika

2014-09-24 17:44 | Politika | Komentarų (49)

Rusofobijos isterijos įtakai vis dažniau pasiduoda ir premjeras A.Butkevičius? KK nuotr.

Kai dvi šalys susitaria dėl bendradarbiavimo bei savo ketinimą įformina atitinkamais dokumentais, trečiosios šalies kišimasis, reikalaujant nutraukti sutartį, mažų mažiausiai atrodo netinkamai, gal net ir kvailai. Ypač, jei yra kalbama apie sutartį tarp stambios kompanijos ir vieno Europos miesto savivaldybės. Ir dar keisčiau, jeigu, kaip šiuo atveju, “pagaliu rate” tampa valstybės premjeras.

Būtent tokia situacija susiklostė Lietuvoje, Šiaulių mieste, kurio savivaldybė sudarė sutartį su Vilniuje įregistruota kompanija “Rail Skyway Systems”. Pagal sutarties sąlygas, Šiaulių mieste esančio pramoninio parko teritorijoje kompanija “Rail Skyway Systems” pastatys bandomąją laboratoriją bei įrengs bandomuosius technologinius sklypus diegiamų naujųjų transporto technologijų išmėginimui. Žemės sklypai, numatyti 30 hektarų ploto poligonui, bus kompanijos nuomojami 99 metų laikotarpiui. Miestas gaus stambių investicijų, o apie penkis šimtus jo gyventojų – nuolatinį darbą.

Apie investuotojo ketinimų rimtumą bei apie jo pasiryžimą ilgalaikiam bendradarbiavimui byloja tai, jog prieš pasirašydama nuomos sutartį kompanija pervedė į miesto savivaldybės sąskaitą vieno milijono litų (290 tūkstančių eurų) dydžio užstatą. Be to, jei investuotojas iki 2018-jų metų pabaigos neįvykdys savo įsipareigojimų, tai užstatas liks Šiaulių miestui.

Atrodytų, jog sąlygos miestui yra daugiau nei patrauklios. Juk ne kasdien sulaukiama galimybių paversti jį klestinčiu, su telkiančia įmone, didmiesčiu, panašiu į Detroitą arba į Silikono Slėnį, pritraukti jam solidžių investicijų, tuo pačiu pakelti ekonomiką, sukurti darbo vietų, bei papildyti miesto biudžetą mokestiniais atskaitymais!

Aišku, Šiaulių miesto Tarybą tokia perspektyva tenkino, ir 2014-jų metų rugsėjo 9-ją sutartis buvo pasirašyta.

Tačiau, praėjus vos dviems dienoms, Lietuvos spaudoje pasirodė pranešimų, jog Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ketina kreiptis į Šiaulių miesto tarybą bei rekomenduoti nutraukti sutartį su kompanija “Rail Skyway Systems” dėl itin abejotinos priežasties: poligonas bus statomas prie pat NATO oro pajėgų bazės, o tai, anot premjero, kelia grėsmę Lietuvos saugumui. Be to, ponas Butkevičius įtaria kompanijos vadovą, Baltarusijos mokslininką Anatolijų Junickį, šnipinėjimo veikla.

Absurdas? Aišku! Bet, kad šiam absurdui būtų bent jau suteikta padorumo regimybė, ir kad būtų pridengta paranojiška rusofobija, premjeras nutarė surengti kompanijos pjudymą žiniasklaidoje.

Kokių tik nesąmonių neparašė kišeniniai žurnalistai, kad įsiteiktų bosui! Surinko visą purvą iš interneto, pridėjo savo prasimanymų, pateikė absurdiškas kai kurių “specialistų- analitikų” išvadas, ir iš viso to sukurpė iš aukščiau reikalaujamas išvadas: kompanija “Rail Skyway Systems” yra ne kas kita, kaip eilinė piramidė, jos veikla grindžiama sukčiavimu, įstatinis kapitalas fiktyvus, akcijos – mistinės, akcininkai – neegzistuojantys, technologija – pasaka, o akademikas Junickis yra rusų šnipas. Štai jums ir paruoštas produktas lengvatikiams, įpratusiems tikėti viskuo, kas tik yra skelbiama žiniasklaidos.

Nors, jei prisimintume, kad šį paskvilį rašė tie patys žurnalistai, kurie dar neseniai žavėjosi naujai diegiama stygine technologija bei džiaugėsi, jog Sky Way transporto sistemos projektas bus įgyvendintas būtent Lietuvoje, – tai jau vien šis faktas gali sukelti mąstantiems žmonėms abejonių.

Sužinojęs šią tiesą, kompanijos “Rail Skyway Systems” vadovas Anatolijus Junickis buvo veikiau nustebęs, negu pasipiktinęs. Nustebęs tuo, kad žmonės, laikantys save profesionalais, ir, beje, nekvaili bei išsilavinę, parodė siaubingą tamsumą bei visišką nekompetentingumą tais klausimais, apie kuriuos jie, pagal savo einamas pareigas, tiesiog privalo nutuokti. Juolab, kad informacijos apie kompaniją, apie stygines technologijas bei apie patį Junickį apstu, ir visa tai yra atviroje erdvėje, prieinamoje kiekvienam norinčiam. Bet, matyt, noras užsidirbti iš melagingo “juodojo piaro” yra kur kas didesnis nei noras pažinti tiesą.

Antraip visi šie ponai galėtų pamatyti, kad Junickis dirba su tuo projektu jau 37 metus, ir per tą laiką jis gavo TSRS bei JTO grantus styginių technologijų vystymui, kad projektas gavo aukštą pasaulinių ekspertų įvertinimą bei sukėlė ne vien Rusijos ir Baltarusijos, bet ir daugelio kitų valstybių lyderių susidomėjimą. O kas dėl kompanijos “Rail Skyway Systems” įstatinio kapitalo, tai jį sudaro tarptautinių ekspertų įvertinta intelektualioji nuosavybė, kurios vertė viršija 136 milijardus svarų. Visa ši informacija – jokia paslaptis.

Tuo tarpu Anatolijus Junickis yra pasirengęs dar kartą papasakoti apie visa tai tiems, kas jo kompanijos veiklą laiko sukčiavimu bei pateikti visus būtinus dokumentus. Tam jis asmeniškai pakvietė į savo būstinę ir premjerą Algirdą Butkevičių, ir „Swedbank“ vyresnįjį analitiką Nerijų Mačiulį, ir Lietuvos Centrinio banko atstovą Mindaugą Milešką, ir Lietuvos susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių, ir žurnalistus, sukurpusius tuos purvinus paskvilius, ir visą tą nesąmonę spausdinusių leidinių atstovus.

Daug ką galėtų jiems papasakoti bei parodyti akademikas Junickis, kad įrodytų, jog investicinė sutartis su Lietuvos Šiaulių miestu yra labiau naudinga Lietuvai – šaliai, kurios ekonomika laikosi vien Europos Sąjungos dotacijų dėka, negu kompanijai “Rail Skyway Systems”. Jis galėtų papasakoti apie savo pasiūlymą įsteigti stebėtojų tarybą, susidedančią iš mokslininkų, profesorių, vedančiųjų Lietuvos ekonomistų, kuri kontroliuotų kompanijos veiklą bei sudarinėtų ataskaitas. Jis parodytų dokumentą, patvirtinantį 1 milijono litų ( 290 tūkstančių eurų) dydžio užstato pervedimą į Šiaulių savivaldybės sąskaitą.

Tačiau į Junickio pasiūlymą susitikti bei konstruktyviai aptarti visus ginčytinus momentus taip niekas ir neatsiliepė. Matyt, jog tiesa jiems nereikalinga…

Algė Žukauskaitė

Komentarai

 

 

 
 1. JTO neegzistuojantis politinis darinys. Nuo kada. O, kad tarybiniais laikais jau tuo domėjosi, tai tik parodo kiek jau darbo įdėta.

  Thumb up 1 Thumb down 1

  • Jei jau prisimenam sovietmetį (TSRS), tai tada buvo rusiškai “OON” arba lietuviškai SNO, nors tarptautinis šios nepriklausomų valstybių sąjungos pavadinimas yra UN, kurį, atgavus nepriklausomybę, lietuviškai rašome JT – Jungtinės Tautos. Gaila, kad A.Ž. neišsikrapšto iš rusiškų – sovietinių laikų.
   Beje, šiandien Šiaulių savivaldybė nutraukė žemės nuomos sutartį su abejotinos reputacijos bendrove, tad p. Junickis vėl turės “susivynioti meškeres” ir ieškoti kitų naivuolių, geriausiai tai darytų kažkur “ten anapus” (jei nesibaidytų, galėtų, pavyzdžiui, Mongoliją ar kokią Etiopiją pazonduoti).
   Antras beje: kažkodėl “Laisvas laikraštis” ponios A.Ž. straipsnį spausdina be autorės pavardės. Ir ką tai galėtų reikšti?

   Thumb up 1 Thumb down 1

 2. taigi premjeras savo nomonies niekada ir neturejo,jan vadovauja konservatoriai ir prezidente,gaila socdenu del tokio skysto vado

  Thumb up 7 Thumb down 1

 3. Tos dvi partijos-gaujos yra sutarusios, jog kiekvienoje savo kadencijoje turi pasivogti. Todel tarp ju darna neitiketina.Juk ir panele nori, kad Lietuvoje liktu tik dvi partijos :sasaldemokratai ir konservai. Praejo jau 25 metai ,kai sios gaujos darosi sau pinigus, bet jei labusai tuom patenkinti, tad ko ir benoreti, viskas vyksta pagal plana.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 4. Butkevičius liko visai bestuburis, juo pasitikėti jau negalima, nes jam vadovauja lansberginė šešėlinė jukšnevičienės vyriausybė. Todėl ir keičiasi jo nuomonė -iš ryto būna jo , o, po pietų – jau konservų.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 5. Klausimėliai ir pastabėlės poniai Algei Žukauskaitei:
  1) kiek teko skaityti, Detroitui grėsė bankroto procedūra; ar tai reiškia, kad ir Šiauliams pranašaujat panašią ateitį?
  2) TSRS ir JTO – tai du jau seniai neegzistuojantys politiniai dariniai, tad, kažin, ar jų “grantai” tinka nors subinei pašluostyti, neiššaukiant tos kūno dalies mechaninio pažeidimo?
  3) žinome, kad V.Uspaskich buvo gavęs Kauno TU išduotą magistro diplomą; ar pono A.Junickio akademiko diplomas nėra iš tos pačios “serijos”?
  4) kaip šiauliškiai galėtų pasinaudoti tuo virtualiu milijonu, nelaukdami 2018 metų; ar tai yra kaip lašinių paltis , kurios niekaip nepasiekia katinas?
  Nors, šiaip tai gana linksmas straipsneliukas, ypač tinkąs šiandien – tokią apsiniaukusią dieną. Tad sėkmės!

  Thumb up 1 Thumb down 1

 6. Šiaip jis žmogus geras, tik per minkštas ir tokiems žmonėms yra sunku išlaikyt tvirtą poziciją šiais laikais.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 7. socdemai zlugus partija.Jei per sekancius rinkimus dar pateks I seime tai bus paskutine kadencija.Nematau jokio skirtumo tarp ju ir konservatoriu.Ir aplamai nera jokio pasirinkimo.Jos visos vienodos.Tik nereikia po to stebetis kad tamasevskio partija rinkimuose jau renka 8 procentus balsu.Sekancuose rinkimuose gali gauti 15-20

  Thumb up 11 Thumb down 0

 8. Su situo isverstaskuriu dar galima ka n ors aptarti? Cia nebus jam otkato, matomai. sunsnukiui. Geda turet toki premjera Lietuvai!

  Thumb up 9 Thumb down 1

 9. Nieko keisto. Kaip tik būtų keista, jeigu mūsų valdžia pagaliau pradėtų Lietuva rūpintis.

  Thumb up 20 Thumb down 2

 10. turbūt kai Grybauskaitė pasiskiepijo nuo rusų, tai kartu paskiepijo ir Butkevičių, tai ir dabar alergiškas absoliut viskam, kas rusiška :)

  Thumb up 18 Thumb down 2

 11. siūlau Lietuvoje įsteigti vaškinių politinių marionečių muziejų, pradėti nuo Butkevičiaus skulptūros

  Thumb up 13 Thumb down 2

 12. Na ka galimas pasakyti – gaila tokiu politiku ir jeigu sitaip elgesi nebalsuosiu netik už kubiliaus pulka,bet ir dabar ir Butkeviciaus aplinka, nors kazin ar Kubilius taip durnai butu pasielges tas nors paruodusiu snukiu,bet buna atlaiko Bobu spaudimą…

  Thumb up 8 Thumb down 3

 13. nebeliko Brazausko, ir iš partijos liko tik tuščia vieta; ir Kirkilas bučiavosi su konservatoriais, ir dabartinė scd vyriausybė laižosi; fui

  Thumb up 16 Thumb down 1

 14. Ruosiais reabilituot taksiuka. Dalyvauja ir musu “profesorius” Gylys.
  Sekmes atveju -dar viena kilpa A.Paulauskui. Treciam, maziausiai apsivogusios DP, Asmeniui.
  Ir liks tik 2Ka.
  …ant lauko pliko,
  Baba su dalgiu liko…

  Thumb up 8 Thumb down 3

 15. Susidaro įspūdis, kad gyvenam absurdo teatre. Dar baisiau – ne žiūrovų salėje, o scenoje. Salėje žiūrovų nėra, nes visiems paskirtos rolės. Vieni savo noru, kiti prievarta atvesti dalyvauja šiame vyksme, kurį mums leista vadinti gyvenimu, darbu, politika, demokratija ar dar kaip nors.
  O baisiausia yra tai, kad šis absurdo teatras jau netelpa miesto, valstybės ar žemyno ribose. Plinta kaip epidemija, ir “ebola” pasirodys tik smulkutė dekoracija šioje scenoje.

  Thumb up 13 Thumb down 2

 16. Kam ponams valdzioje tos tiesos ar nauda Siauliams ar Lietuvai??? jeigu partines ziurkes ,uzurpavusios valdzios kreslus,mato ,kad neiseis bent dalies milijonu itraukti i nosi,ponams tokiu sutarciu nereikia.Paziurekit rimtai ir is esmes,kiek Lietuvoje buvo stambiu projektu,visi baigesi valstybes nenaudai,bet naudai tu,kurie veike izuliai ir nahaliskai.Kiek Lietuva turejo naudos is Mazeikiu naftos?? Padovanojo amerikos zydu kompanijai,ir dar kelis metus primokejo uz tai ,kad sie prieme dovana?? Kuo baigesi atomines uzdarymas? ogi dinge simtai milijonu,ir apie uzdarymo bent 10 procentu ,jau net niekas nekalba.Kuo baigesi snoro banko ,atseit,sukciu gaudymas? ogi islindo i pavirsiu ,kad didziausi sukciai valdzios ponai -koncervai,kurie kaip siurbeles itrauke tuos 4 milijardus,ir net neliko zymes.Apie skolinimasi koncervatoriu ,valstybes vardu,tuos beveik 60 milijardu,net nebekalbu.Skola milziniska,palukanos tris-keturis kartus didesnes nei skolinosi Latviai,ir kur,kokiai veiklai tie milijardai pasiskolinti??? Dabar naujos atomines statybos afera su japonais.Argi ia nebuvo daroma afera? Netgi ,kai zmones referendume pasaake-NE,musu valdzios ziulikai,apsimete ir apsimeta,jog to nebuvo.Paskutinis atvejis su suskystintu duju laivu-terminalu.Gal atsiras teigianciu,kad trigubai brangiau nuomotasi neturint ziulikisku tikslu?Manau ne vienas pasipylde asmenines saskaitas sveicarijose .O kas gintu viesa interesa,valstybes ekonomikos reikalu skaidruma,nera ir neatsiranda.Visas teisingumas uzsiima aiskinantis bobuiu pletkais,ar issaugojant valstybines austu pedofilu luomo,skaistumu ir tyrumu.O Lietuva skesta skolose,skesta mele,skesta ziulikystese.O kai kalbama apie valstybes reikalus ir kalba kubiliai ar jo gaujos atstovai,tai iskart aisku,kad kazkur numate ivykdyti kokia afera,valstybiniu milijoniniu mastu.

  Thumb up 24 Thumb down 2

 17. Ponas Butkevičius minkštakūnis, daro taip, kaip liepia Polikarpovna, kubilius ir eurosojuzo funkcionieriai. Savo pažiūrų jis neturi.

  Thumb up 26 Thumb down 2

 18. premjero naujasis himnas: “Kas man iš tos laimės/ ir iš tos garbės/ jei aš vienas džiaugsiuos/ o šimtai liūdės”

  Thumb up 13 Thumb down 1

 19. jūs duodat! Kokios dar darbo vietos? Ir dar 500???? O tai bedarbių pašalpoms kur skirtus pinigus dės? Kas rudenį lapus Šiauliuose šluos?

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • kvailas klausimas, tamsta esate akivaizdžiai atsilikęs nuo mados: jau 25 metai kaip madoje yra megztos beretės. Jos suformuoja atitinkamą teisingą mąstymą, pagal mezgėjų raštą.

   Thumb up 21 Thumb down 1

  • O kokios ten prie tų Zoknių paslaptys užkastos ir ką ten galima iššnipinėti? Gal koks papildomas NATO naikintuvas nelegaliai paslėptas angare laikomas ar kad niekas nesužinotų jog pakilimo takams žiemos metu barstyti druska vėl estams „realizuota“?

   Thumb up 13 Thumb down 3

 20. kaip sakoma, su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi
  jei reikėtų rasti 10 skirtumų tarp Kubiliaus ir Butkevičiaus, tai turbūt skirtumas būtų vienas: Kubilius nuplikęs, o Butkevičius ne

  Thumb up 19 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...