Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Keista, kad Seimo nariai nežino, kodėl kai kurių produktų kainos Vokietijoje pigesnės negu Lietuvoje

2015-01-06 11:53 | Nuomonių ringas | Komentarų (148)

Sigitas Martinavičius. asm. albumo nuotr.

Kęstutis Masiulis spaudoje išplatino, kad kreipėsi į ministeriją, jog jam atsakytų, kodėl Lietuvoje kainos didesnės nei Vokietijoje.

Tai, kad nevargintų ministerijos klerkų, Kestučiui atsakau: Lietuvoje yra 21% PVM, o Vokietijoje kai kam – 7%, todėl Lietuvoje 14% gali būti didesnės kainos.

Ir dar keista, kai Seimo narys to nežino, arba populistiškai elgiasi prieš naujus Savivaldybės rinkimus, taip gudraudamas prieš visuomenę.

Kai apie tai parašiau Kęstučiui ir pateikiau skaičiavimus, kodėl Lietuvoje pensijos ir algos mažiausios, Kęstutis pradėjo mane įžeidinėti ir gėdinti, kad jis yra dėstytojas ir viską žino, o aš nieko neišmanau. Jam atrodo, kad viešas sektorius neprikimštas švogerių ir ten viskas gerai.

Tai, gerb. Kęstuti, būtum dar labiau šokiruotas, jeigu palygintum Lietuvos ir Lenkijos kai kuriuos rodiklius (aš manau, kad mums verta lygiuotis į Lenkiją, o ne į Latviją ar Estiją).

Taigi, Lenkijoje: minimalus mėnesinis užmokestis didesnis 40%, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis – 41%, vidutinė pensija – 79 % (!!!), o prekių kainos mažesnės daugiau kaip 20% (!). Tuo tarpu BVP 1 gyventojui praktiškai viedodas (?!). Va čia ir yra visas įdomumas…

Labai keistai Kęstutis Masiulis sureagavo, kai jam pateikiau savo straipsnį, argumentuodamas, kodėl Lietuvoje mažiausios ES pensijos ir algos. Pateikiu visą straipsnį:

“Lietuvai reikia H. Fordo mastymo lyderio

Tam, kad įmonė darbininkai galėtų nusipirkti automobilį, H. Fordas jiems dvigubai padidino algas. Jis buvo įsitikinęs, jog be galo svarbu negaišinti darbininko laiko, verčiant jį atsinešinėti reikalingas medžiagas bei dalis ar net kilnoti jas nuo grindų. Fordas pasirūpino, kad darbo įrankiai, mašinų dalys ir kitos priemonės atvažiuotų pas darbininką konvejeriu ar vagonėliu. Reikmenys buvo paduodami juosmens lygyje — darbininkas galėjo maksimaliai greitai atlikti savo užduotį. Gamybos metodai buvo rūpestingai analizuojami, nuolat ieškant geresnių, efektyvesnių technologijų. Sudėtingi uždaviniai būdavo skirstomi j paprastesnius, kuriuos galėtų atlikti ir žemesnės kategorijos darbininkai be ilgo apmokymo.

Nė viena šių idėjų nebuvo Fordo. Pakeičiamas dalis jau prieš šimtmetį buvo panaudojęs E. Vaitnis; visas šias idėjas savo raštuose buvo išdėstęs gerai žinomas ekspertas F. V. Teiloras; surinkimo konvejerius jau naudojo keletas mažesnių firmų. Tačiau Fordas buvo pirmasis gamintojas, pritaikęs visas šias idėjas.

Rezultatai buvo stulbinantys: 1908 m. pigiausias Modelis T buvo parduotas už 825 dolerius. Iki 1913 m. kaina nukrito iki 500 dolerių. 1916 m. ji buvo sumažinta iki 360 dolerių. Pagaliau 1926 m. kaina nukrito iki 290 dolerių. Nukritus kainai, sparčiai vyko prekyba. JAV tapo “ratuota tauta”, o Fordas — turtingiausiu pasaulio žmogumi.

Šiandien Lietuvoje, darbuotojams mokami minimumai ir pensininkai gauna mažiausias pensijas ES ir paplitusi nuomonė, kad visų problemų kaltininkai yra verslas, nors realiai visų problemų esmė yra būtent išpūstas viešasis sektorius, kuris dirba ne efektyviai, plauna milijardus ir moka mažas algas. Verslas matydamas, kokios algos viešajam sektoriuje, žinoma, moka tiek pat. Ir tai natūralu.

Todėl, jei norime gyventi oriai, privalome pasielgti taip, kaip pasielgė H. Fordas: atlikti elementarias reformas, kurias jau senai siūlo nepriklausomi nuo valdžios ekonomistai.

Vienas pagrindinių punktų, kuriuos įgyvendinę gyventume oriai, – tai sumažinti valdžios sektoriaus išlaidas iki maždaug 30 proc. BVP. Tuomet Lietuva lygiuotųsi į konkurencingiausias ir efektyviausias valstybes, o ne į perteklinį išlaidavimą ir nutukusį viešąjį sektorių pamėgusias valstybes.

Nepersistengiančio viešojo sektoriaus (Valdžios ir valstybės įmonės) darbuotojų skaičių sumažinti 50%. Tai leistų 100% padidinti likusių viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus.

Dabar viešajame sektoriuje dirba apie 450 000 darbuotojų, tai yra apie 40% visų dirbančiųjų (išsivysčiusiose šalyse viešajame sektoriuje dirba 15 -20%). Pabandykite paskaičiuoti, kiek jie mums kainuoja: 450 000×5000( tiek jie kainuoja mums per mėn)×12mėn=? (mašinėlė nesugedo – tiek nulių nėra joje).

Atlikę šią reformą pasiektume, kad dirbantys viešajam sektoriuje uždirbtų apie 4000- 5000Lt, o privatus verslas būtų priverstas pakelti algas iki tokio pat lygio. Taip padidintumėm vidaus vartojimą ir sudarytume sąlygas kurtis kitiems verslams, kurie pritrauktų emigravusius grįžti ir sukurtų darbo vietas atleistiems darbuotojams. Daug kas norėtų sugrįžti į tėvynę ir dirbti už padorią algą.”

Sigitas Martinavičius

Komentarai

 

 

 
 1. Sigitai,ACIU uz straipsni-mintys labai teisingos…..,musu zmones tikrai dar kantrus ir laukia is valdzios realaus susimastymo del tolesnes valstybes orios egzistencijos……Visi matome kad seime daugelis per ilgai uzsisedejo-nebeturi jie jokiu pasiulymu kad zmogui pagelbeti isgyventi……….Sekmes paciam….

  Thumb up 3 Thumb down 2

 2. Si karta Sigi palaikau visu 100 proc.Kelnes jau visiems numautos,laikosi tik guma ant pliko pilvo,bet lietuviams gerai.Visi mandrus komentaruose,uzpakalio nuo kedes nepakels.Atlyginimus reikia mazinti,o nedidinti,nes visi rekia,bet nieko nedaro,vadinasi viskas ok.Paduok vokieciui 200 euru ir pasakyk,tiek turi uztekti visam men.ir maistui ir kurui ir mokesciams sumoketi ir tris vaikus aprengti ir sociai pamaitinti.Gausis didelis cha,cha,cha…vokietis nepatikes.

  Thumb up 6 Thumb down 2

 3. Baba
  2015-01-06 – 22:13

  Na, gerai. Gal Tamsta be to, ką reikėtų padaryti, malonėtumei mums durniams ir durnėms paaiškinti konkrečiai, kaip tai žadi padaryti?
  Ačiū.

  up 5 down 2

  Sigitas Martinavičius
  2015-01-06 – 22:16

  Ryt. Labanakt :)

  up 1 down 5
  Atsakyti

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Aš nesu smurto šalininkas, pakanka kelių tūkstančių aktyvių žmonių ir viską galima lengvai pakeisti, keičiant įstatymus ir darant spaudimą valdžiai. Deja visuomenė abejinga, lengvai patiki melu. Va ir Masiulis dabar ieško priešų tarp dešrų, specialiai skaldydamas visuomenę. Kad tokie kaip aš neturėtų palaikytojų. Taip ieškant priešų jie skaldo ir valdo ir tai jiems sekasi. Kai aš iškeliu esmines problemas pajungiami komentatoriai, kurie aktyviai šmeižia ir trolina , taip atitraukdami visus nuo esminės temos.

  Thumb up 6 Thumb down 6

 5. SOS – Santariškių klinikoms skubiai reikia kraujo!
  Sigitai, ar negalėtumei suorganizuoti kažką panašaus į Maidaną?
  Juk tai būtų kur kas patikimesnis kelias į politiką, nei populistiniai neįgyvendinami pažadai.

  P.s. Beja, o kur vakar žadėtas paaiškinimas, kaip konkrečiai planuoji savo skelbiamas idėjas įgyvendinti?
  Dar kartą ačiū²!

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Neuzkabinek sio didzio zmogaus.
   Jis tau ne kokia Antaniene, kuri isgirstu kazkieno klausimus.
   Vienintelis su kuo Martinavicius kalbasi kaip lygus su lygiu – tai jo atvaizdas veidrodyje (na gal dar jo nuotrauka….)

   Thumb up 4 Thumb down 0

 6. Kas įvyko 2008m. , kodėl Valstybės skola taip katastrofiškai pradėjo augti?

  Iki 2008m. Visų trijų baltijos valstybių vystymasis ir skolos buvo beveik vienodos ir staiga 2008m. Estija sugebėjo nedidinti skolos, mes deja įjungėme skolinimosi mašiną, didiname viešo sektoriaus išlaidas ir šis procesas valdžios yra nestabdomas ir 2015m..
  Estija nesusiviliojo trumpalaikėmis išlaidavimo pagundomis, todėl Lietuvos ir Latvijos ekonomikos vis ryškiau atsilieka nuo Estijos. Estijos pranašumas nebepaneigiamas. Estijos ekonominė sėkmė ir tarptautinis pripažinimas ganėtinai akivaizdus. 2010 m. gegužės 10 d. „turtingųjų klubu“ vadinama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Estiją tapti tikrąja nare. Gegužės 12 d. Europos Komisija pasiūlė Estijai įsivesti eurą nuo 2011 m. sausio 1 dienos. Tarptautiniuose konkurencingumo indeksuose Estija vis stipriau atitrūksta nuo Lietuvos ir Latvijos. Dažniausiai minimi sėkmės dalykai yra, racionali bei pragmatiška protestantiška etika, leidžianti išvengti ekonominio populizmo kasdieniame gyvenime, Estijos proveržis IT srityje, sugebėjimas pritraukti daugiau užsienio investicijų ir nuo 1997 m. kaupiamas stabilizavimo rezervas, skirtas biudžeto deficitui dengti. Šiuo metu rezervo dydis siekia kiek daugiau nei 1 mlrd. litų. Vis dėlto struktūriniai Estijos ekonomikos ypatumai, palyginti su kitomis Baltijos valstybėmis, leistų geriau suprasti „estiškąjį ekonomikos stebuklą“.
  2008 m. pabaigoje, prasidėjus pasaulinei ekonomikos krizei, Baltijos valstybės, susiejusios savo nacionalinę valiutą su euru, neturėjo savarankiškos pinigų politikos ir galėjo laisviau pasirinkti tik finansų politikos formas. Vienas iš Estijos privalumų ilguoju laikotarpiu yra tai, kad ji, skirtingai nei Lietuva ir Latvija, pasirinko visiškai kitokias kovos su pasauline finansų krize priemones. Lietuva ir Latvija kėlė mokesčius ir didino biudžeto deficitą. Tai iš dalies turėjo stimuliuoti ekonomikos augimą ir sušvelninti nuosmukį trumpuoju laikotarpiu. O Estija nusprendė didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, stipriai ir tolygiai mažinti biudžeto išlaidas visose viešojo sektoriaus ir valdymo srityse.
  Pavyzdžiui, Estija įvykdė greitą ir efektyvią, nors ir gana skausmingą sveikatos apsaugos reformą sumažinusi finansavimą gydymo įstaigoms ir daliai gydytojų.

  Todėl jei nenorime bankrutuoti, turime mokytis iš Estijos ir susitvarkyti su viešu sektoriumi, kuris kasmet tik plečiasi ir yra tingus , išpampęs prikištom giminėm ir skandina Lietuvą skolose. Per viešą sektorių turime mažiausias pensijas ir algas visoje ES. Darykime išvadas, kol ne vėlu.
  Suprantu, kad kaikam smagiau šmeižti Martinavičių ir nieko nedaryti. Tačiau aš siūlau vieningai pradėti reikalauti valdžios atlikti reformas. Jei nesupras civilizuoto raginimo imtis griežtesnių priemonių. Nebesiskaldykime, o vieningai reikalaukime.

  Thumb up 8 Thumb down 5

  • Taip Sigitai , dėl Estijos ekonomikos augimo Jūs visiškai teisus . Norėčiau pridurti , kad Estijoje beveik nėra korupcijos . Ši šalis su tuo puikiai tvarkosi .

   Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Tas martinavicius ,kaip is kosmoso…gieda tapacia giesmele …viskas musu rankose…kokiose rankose kloune?Keitejas atsirado sistemos.Paklausyk ekspertuose spaudoskonferencija ,isiklausyk ka kalba Z.Vaisvila/,gal tau daeis martinaviciau nors kiek I tavo kvaila galva?

  Thumb up 7 Thumb down 3

 8. malagiui, populistui, demagogui martinaviciui.
  2015-01-07 – 05:19

  450000x5000x12= 27 000 000 000 (27 mlrd litu).
  2015 m lietuvos biudzetas:
  pajamos (valstybes ir savivaldybiu) – 9,215 mlrd. eurų (31, 817 mlrd litu)
  islaidos (valstybes ir savivaldybiu) – 9,557 mlrd. eurų (32,998 mlrd litu).
  taigi pagal martinaviciu iseitu, kad beveik visas lietuvos valstybes ir savivaldybiu biudzetai isnaudojams tik viesajam sektoriui islaikyti (net 89%).
  juk tai visiskas ir absoliutus absurdas ir martinavicius puikiai ta supranta. meluoja atvirai ir izuliai.
  jo skaiciai lauzti grynai is pirsto ir nurasyti nuo lubu. jis net bijo pateikti savo galutini skaiciu (mat jam kalkuliatoriuje pritruko nuliu – pasigailetina) – 27 mlrd.
  jei zmogelis nebutu slykstus demagogas, melagis ir populistas, jis paimtu biudzta. nurasytu nuo kelias eilutes, kelis skaicius ir pateiktu straipsnyje.
  kiek skirta sveikatos apsaugai, kiek svietimui, kiek valstybes valdymui, savivaldybems, teisesaugai, kariuomenei, kulturai ir visas kitas sumas, kurios skirtos viesajam sektoriui.
  deja, tada jo biznis nesigautu – niekap neiseitu tie jo sugalvoti 89% viesajam sektoriuyi.
  todel belieka meluoti., ka jis ir daro.
  p.s. galiu priminti, kad kariuomene, irgi viesasis serktorius. martinavicius irgi vienas is tu, kuriuos vis puola rusai.
  taigi, kariskiems reikalams 2015 m. skirta 400 mln litu daugiau nei 2014 m (30% daugiau). savaime aisku, sie pinigai atimti is kitu viesojo sektoriaus instituciju.
  va cia martinavicius bedos nemato – juk putinas jau stovi ant martinaviciaus slenkscio.
  martinaviciau, zinau kad neatsakysi, bet: is ko susideda tavo skaicius 450 000, is kur istraukei skaiciu 5000? konkretus saltiniai, nuorodos.
  kodel bijai net uzsiminti apie lietuvos biudzte, kuriame konkreciai nurodytos konkrecios sumos.
  kodel naudojiesi tokiu senu kalkuliatoriumi, kai kiekviename kompiuteryje yra su kiek reikia nuliu. negi itikinesi, kad rasai zasies plunksna prie balanos?

  Thumb up 3 Thumb down 5

 9. Labai gerai rašo Martinavicius.Teisingai.Taip rašė Šustrauskas,Valinskas,Neringa,dabar Mrtinavicius.Su juo aš jau nekonkuruosiu,bet po jo jau ir as norečiau žiemą nešalti.
  O reikalas štai kame:norėčiau turėti viska ką rašo Martinavičius,pradėjau perrašynėti tušinuku,bet žmona sako ,kad galima prijyngti spausdinimo mašinėlę.Patarkite kaip prijungti ir ką spausti,kad turėčiau gatavą programą 2020 m.rinkimams i saimą.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Man atrodo,kad Sigutis yra PROVOKATORIUS.Jei sushiko DK,tai sushiks bet kurį kitą politinį darinį ar judėjimą.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 11. Tai va , kad istorija mums pagailėjo tokio Fordo ir davė brazauską, lanzbergį, grybauskaitę su kubilim ir butkevičių su kirkilu…Kurie kam nori tarnauja ir ,panašu, išsitarnauja…

  Ir ,dėka tokios konstitucijos ir tokio balsavimo, ne rinkimų, įstatymo tai , kol nėra tautinių profsąjungų nei studentijos, tai tęsis ilgai…

  Thumb up 9 Thumb down 1

 12. Patikslinu, kad 2008m. buvo 5milijardai eurų skola, o 2015m. bus 18.6 milijardai. Šiai dienai yra 17.411 milijardai eurų. Skola katastrofiškai didėja. Ir didės jei nieko nedarysime ir greit bankrutuosime visai.

  Thumb up 4 Thumb down 5

 13. Manau, jei nors vienas pensininkas, Lietuvos valstybei pradirbęs atsakingą darbą ir gaunantis labai mažą pensiją pasiskųstų tarptautiniam teismui ar Žmogaus teisių teismui- gal mūsų seimūnai pradėtų mąstyti, kas yra ne taip??? Kodėl Lietuvos pensininkas, išdirbęs daugiau kaip 30 metų Lietuvai, senatvėje priverstas vegetuoti bei maisto prekes pirkti žymiai brangiau, negu kitose šalyse, kur ir algos, ir pensijos didesnės.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Pensininkas ne skųstis turi , o reikalauti valdžios daryti tvarką, kaip ir mes visi. Deja visi abejingai stebime. Jūs šaipotės iš manes , o turėtumėte mane palaikyti ir eikime į gatves.

   Thumb up 5 Thumb down 7

 14. zino ar nezino nera jokios prasmes,negi ant tiek naivus,kad galvoji,jog ka nors galima pakeisti!tuscios balto arklio svajones,viskas kaip buvo taip ir pasiliks,cia broliciai mieli lietuva,cia bardakas toks,kad kartais nakti prabudus ir pagalvojus,tai siaubas apima…

  Thumb up 9 Thumb down 2

  • Tai jei tik verkšlensim ir vienas kitą keiksim ir nesikeis niekas. Siūlau vienytis ir daryti spaudimą valdžiai ir spausti stipriai arba keisti valdžią į savus, kurie nori keisti. Viskas mūsų rankose.

   Thumb up 6 Thumb down 6

    • Vienykitės apie kitą, bet burkities, o dabar tik sugebate ant Martinavičiaus loti :)

     Thumb up 3 Thumb down 6

   • ponulis neišmokai Ukrainos maidano pamokos????
    Jokių maidanų ir mitingų ir susirinkimų….
    Tik rinkimuose referendumuose galima ir turime kažką daryti…
    |Na aišku – Vaigauskas paliktas po visų susimovimų ne šiaip sau….
    Bet vis tiek….

    Tik į rinkimus…..
    Maidanus paliekam maidaunam….
    Juk matai kas po maidano vyksta Ukrainoj

    Thumb up 7 Thumb down 2

 15. Šiais metais daug rašau apie viešojo sektoriaus problemas, nes trauktis nebėra kur.

  Posovietinė visuomenė sunkiai suvokia, kas yra viešas sektorius ir sunkiai nori keistis. O būtent dėl posovietinio palikimo, centralizuoto, korumpuoto, pernelyg didelio viešojo sektoriaus ir turime mažiausias pensijas ir atlyginimus visoje ES.
  Kokie įmanomi keliai?
  Yra tik trys išeitys:
  1. Kelti mokesčius ir taip mokėti algas ir pensijas, tačiau tai dar labiau didins emigraciją ir varys verslą iš Lietuvos.
  2. Skolintis, ką antra Seimo kadencija ir daro. 2008m. Buvo 17 milijardų skola, dabar jau 54 milijardai. Šis būdas pražūtingas artėjame prie Graikijos varianto, jei skolinimosi tempų nemažinsim.
  3. Padaryti tai ką padarė dauguma ES šalių. Susitvarkyti viešąjį sektorių. Dabar iš visų dirbančių praktiškai kas antras dirba viešajame sektoriuje. ES vidurkis 20%. Estai tai padarė dar 2008 m. ir jau algomis mus paliko toli. Lenkų algos 40% jau didesnės, o produktai 20% pigesni

  Kokią žalą daro nerangus, giminių ir draugų prikimštas viešasis sektorius, gerai parodo kolegos šiandien atsiūstas pavyzdys:
  “Apie viešąjį sektorių: nesigilinsiu į kitas sritis, tačiau ta kurioje verdu (pagal pomėgį) yra sportas. Šiuo metu mano konkurentai – Sporto centras prie savivaldybės švietimo
  skyriaus. Mūsų klubo pusėje – entuziazmas ir sporto šakos(beisbolo) žavesys. Jų pusėje – mokyklų sporto salės, X miesto sporto arena, X miesto centrinis stadionas, transportas, dienpinigiai, maistpinigiai, kelionpinigiai, atlyginimai(etatai) treneriams. 
  Mūsų klubo treniruotes lanko 50 7-17 metų
  vaikų, ir berniukų ir mergaičių, pas juos apie 200 (krepšinis, futbolas, lengvoji atletika, imtynės, boksas). Pas mus 0 apmokamų
  etatų už 0 Litų, pas juos – gal 15 (treneriai ir administracija) už (spėju) – 450.000 Lt/metams . Biudžetas: mūsų klubo 10.000
  metams (skiriami savivaldybės) iš jų turime dalį sumokėti už salės nuomą ir tai gauname tik savaitgalį, kai salė laisva nuo
  „strateginių“ sporto šakų, Sporto centro – didelis klaustukas ??? atlyginimai + transporto išlaikymas/išlaidos +
  dienpinigiai/maistpinigiai. 
  Situacija akivaizdžiai nenormali ir
  neteisinga, todėl, kad nuo sovietinio režimo laikų likęs centralizacijos/paskyrimo principas atlieka savo neteisingą paskirtį
  stabdydamas bet kokį, ir žinoma, sporto progresą. Ir apie jokius sporto šakų pavadinimus čia net nenoriu užsiminti, nėra jokio principinio skirtumo – sportas yra sportas, vaikai, moksleiviai ir suaugusieji patys renkasi sporto šaką ir rinksis ateityje. Išvada (mano): 
  Visi etatai šiame sektoriuje turi būti naikinami, aišku paliekami arenos, stadiono administratoriai ir aptarnaujantis personalas, visi treneriai turi eiti dirbti ant savo sėdynės. Vaikų laisvalaikio užimtumo krepšeliai (kurių dar nėra) turi būti skiriami ten, kur nueina vaikas. Vėlgi kartoju – sporto šaka – nesvarbu. Iš to krepšelio treneriai nuomoja arenas, stadionus ir t.t. vėlgi visiškai lygiu principu. Viešasis sektorius atsilaisvintų ir nemažai. Beje, tiksliai žinau, kad Olandijoje yra būtent taip, kaip siūlau, nėra nė vieno valstybinio sporto centro. O sportas Olandijoje – aukštumoje!
  Taigi reikalas patikrintas laiko.”

  Geras pavyzdys ir visose srityse nerangus viešas sektorius veikia neefektyviai ir brangiai kainuoja, nes jis orientuotas ne į gerą rezultatą, o į pinigų įsisavinimą, dažnai į pinigų plovimą.

  Jei nenorime greitu laiku turėti Graikijos varianto turime keistis.

  Thumb up 3 Thumb down 7

 16. REIKIA ISIKALTI SAU Į GALVA ,KAD LIETUVOJE MOKESČIAI VALDŽIAI SUDARO 50% IKI 80% NUO PRODUKTO KAINOS ,BAUDŽIAVOS LAIKAI TAS MOKESTIS BUVO TIK 10% ,IR TAI JAU SKAITYDAVOSI LABAI DAUG,DĖL TO IR KILDAVO REVOLIUCIJOS ,REPRESINE MOKESČIŲ SISTEMA VEIKIANTI LIETUVOJE IR YRA TIKRA PRIEŽASTIS SKURDO LIETUVOJE

  Thumb up 5 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...