Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 17 Trečiadienis
 

Kaune vyko „Teisingumo maršas“

2010-10-31 20:16 | Naujienos | Komentarų (59)

Kauną sudrebino pilietinė demonstracija Teisingumo maršas (autoriaus nuotr.)

Giedrius Grabauskas-Karoblis

Spalio 29 dieną Kaune vyko ,,Teisingumo maršas” – pilietinė demonstracija Kauno centre. Teisingumo maršas prasidėjo 17 valandą ir truko virš valandos. Šios demonstracijos organizatoriai – judėjimas ,,Drąsiaus kelias“, judėjimas ,,Vytis”, Visuomeninė piliečių sąjunga, Tautos ateities forumas, Kauno Jungtinis demokratinis judėjimas. Teisingumo marše dalyvavo virš 130 žmonių. Demonstracija prasidėjo nuo Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios Laisvės alėjoje. Darni eisena nužygiavo iki istorinės Prezidentūros Vilniaus gatvėje. Ten buvo sustota kelioms minutėms, ir tada eisena pasuko link iki Vienybės aikštės, kurs perskaitytos dvi rezoliucijos, išklausyti trumpi pasisakymai.

„Teisingumo maršo“ dalyvių gretose buvo daug žinomų veidų –  „Drąsiaus kelio“ judėjimo valdybos pirmininkė Audronė Skučienė, kunigas Jonas Varkala,  Seimo narys Saulius Stoma, aktyvūs visuomenės veikėjai, judėjimo ,,Vytis“ nariai Violeta Anankienė, Juozas Vaikšnoras, Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo narys Algirdas Kavaliauskas ir kiti aktyvūs pilietinių judėjimų atstovai.

Ši demonstracija – tai nuo kovo mėnesio vykstančių pilietinių akcijų tęsinys. Kas mėnesį vyksta mitingai, piketai, o dabar nuspręsta ir dėl pastovių pilietinių demonstracijų vykdymo. Planuojama, kad Teisingumo maršas taps pastoviu tradiciniu renginiu.

Demonstracijos dalyviai nešėsi Lietuvos vėliavas, judėjimo ,,Vytis“ ir Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo vėliavas, Drąsiaus Kedžio portretus. Renginio dalyvių nuostatas atspindėjo ir plakatai: ,,Reikalaujame tirti Drąsiaus Kedžio nužudymą“, ,,Šalin monopolinį kapitalizmą! Šalin išnaudotojus”, ,,Lietuvą užvaldė oligarchų ir pedofilų klanai. Pakilkime į kovą prieš išnaudotojus, prieš iškrypėlius! Jie mums priespaudą, o mes jiems – revoliuciją!“, „Palaikome sąžiningus ir drąsius prokurorus, o bailiams ir kyšininkams – ne vieta prokuratūroje“.

Pagrindinėje „Teisingumo maršo“ rezoliucijoje teigiama:

Padėtis Lietuvos teisėsaugos sistemoje išlieka prieštaringa. Tai liudija ir kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio persekiojimo ir brutalaus nužudymo istorija.

Labai svarbus faktas – D. Kedžio nužudymas netiriamas iki šiol, tik skleidžiami įvairūs mitai ir prasimanymai. D. Kedžio artimieji, ypač jo sesuo Neringa Venckienė, šmeižiami ir persekiojami. Beveik neabejojama, kad jau artimiausiu metu N. Venckienė bus pašalinta iš teisėjos pareigų. O klaipėdietės E. Kusaitės byla akivaizdžiai parodo, kad kai kurios bylos yra falsifikuojamos, o parodymai išgaunami smurtu ir grasinimais.

Vangiai vyksta Valdovų rūmų aferos, Kėvišo klano veiklos ir kitų didžiųjų aferų tyrimas“. Apžvelgiant padėtį Lietuvoje, konstatuojama: ,,Įsigalėjus korupcijai, išnaudotojų klestėjimui, plintant skurdui ir didžiulei emigracijai, mūsų valstybė atsidūrė aklavietėje. Daug kalbama apie reformas. Bet dalis reformų – kosmetinės reformos, faktiškai dekoracijų keitimas. O kai kurios reformos, kaip Švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugos reformos – tai destruktyvios ir griaunančios reformos. Tuo tarpu korupcija Lietuvoje jau peržengė visas ribas, aferos vykdomos atvirai ir įžūliai.

Be korumpuotų politikų ir pareigūnų pagalbos negalėtų egzistuoti bosų, stonių, janukonių oligarchinės imperijos ir galingi energetikų klanai. Visi, kas pakyla į kovą prieš tokius klanus, yra bauginami, šmeižiami ir net patiria fizinio susidorojimo grėsmes.

2005-2006 metais prieš oligarchų klanus kovoję saugumo pareigūnai buvo atleisti iš darbo, šmeižiami ir bauginami. O šiandieninę padėtį akivaizdžiai iliustruoja Ukmergės pavyzdys, kai vietos gyventojai didvyriškai pasipriešino energetikų diktatui, šie prieš juos atsiuntė smogikų būrius. Žmonės buvo mušami, spardomi ir svaiginami ašarinėmis dujomis. Turime pažaboti šią represinę santvarką, grėsmingą daugumos Lietuvos piliečių gerovei ir saugumui.

Išsilaisvinimas nuo oligarchijos, nuo supuvusios teisinės sistemos – tai pirmas žingsnis link tikros teisinės valstybės atkūrimo“.

Be to, rezoliucijoje reikalaujama pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei, pašalinti iš pareigų Vaikų teisių apsaugos kontrolierę E.Žiobienę, prokurorus A.Kliunką, R.Petrauską, A.Stepučinską, A.Šileiką ir kai kuriuos kitus prokuratūros pareigūnus. Reikalaujama pašalinti iš pareigų ir Vilniaus 2-ojo Apylinkės teismo teisėją A.Valantiną, imtis esminės teismų reformos-įvesti Lietuvos teismuose Prisiejusiųjų instituciją.

2010-10-30

Komentarai

 

 

 
 1. paskaitykite ankstesnius jo straipsnius delfije,globalistu globalistas 100 % sionistu agentas ,tai patvirtina ir tas kad jo morda nenueina nuo tv ekranu ,seip sau lnk ten nieko nereklamuoja ,o cia vos kekviena diena ,tai galvojate jei sedejas kaleime negali buti velniu snipas ,nebukite naivus ,jei reketu velniam jis sau ir koja nusipjautu ,snipai idejiniai reikalingi visokie su visokiausiu biografiju ,o gal galvojate kad paksas budamas premjierunepaderino savo pareiskima del MN ,isitikines kad jis paderino ir savo ismetima is prezedentu,koks jam skirtumas ,marioonete ir yra marionete ka jam sako ta daro ,dabar jis visada nuskriaustasis visada opozicijoje ir kai zmones viskuo nusivils vel isrinks paksa ir 1000 karta bus apgauti ,ar jus galvojate kad velniai mera ir premjiera pastatytu sektai nepazystama zmogu , pas velnius rezervas didelis ten ir uspaskiukai ir kiti

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Bus padaryta, jei prisijungsite ir padesite. Ar pastebejote koks dabar vyksta puolimas, siandiena per LT jau pranese,kad "Drasiaus kelias" judejimas skilo,nors nera jokio pagrindo tokiems pranesimams. Judejimas tik pleciasi.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Gera pradzia ,puse darbo….TRUKS KANTRYBE ,VIS DAUGIAU IR DAUGIAU ZMONIU.Tai ,kad prades kovoti ,tai gal valdzia atsibus is letargo miego….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Tai tu ateik ir sudrebink. Atsivesk nors 10 su savim ir jau bus gerai. Pats nebuvai ir tyciojiesi. Tai padaryk geriau.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Kauną SUDREBINO pilietinė demostracija kurioje dalyvavo…. apie 120 žmonių…WOW!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Klausiu visu komentuojanciu- ka jus siulote toliau daryti N.Venckienei????Visi gudrus analizuoti-ne taip pasake,ne taip nusprende,ne su tais susidejo…Jus ka siulot,ponai stebetojai is salies? Kiekvienas komentatorius nors po viena protinga minti parasykite. Ka dar padaryti,kad butu veiksmingas ir prasmingas zingsnis tiesos link???

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. prie ko cia Stoma? visiem dar iki jo plaukt ir plaukt……geriau stebekit, kad aplamai ta byla stabdo-Kauno diena jau praktiskai negali kalbeti ,,Akistatai,,-TV3 irgi tarkuoja ir dar daug ko jus per savo desras nematot……Kgb-istai su Grybauskaite tai nelaime ir jus darpamatysit

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Saulius Stoma yra politikas,kuris paragavo"teisingumo" duonos, Jis nuosirdziai palaiko Drasiaus kovotojus, ka negaliu pasakyti apie JDJ. Patvorinis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. ar paaiškino jis jums,kad visi esate tik nevykę pedofilai? Gal prisidėjo ir A.Sakalas rašyti peticiją?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. tavo ziniai – Stoma vis1 laika buvo palaikantis visuomeninius judejimus. Jis visa laika dalyvavo visose Kaune ir kitur rengiamose visuomenininku akcijose – niekada nesibrangino, nesididziavo..

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Jau SEIMOS nelaime isnauduoja Kauno politine organizacija JDJ, ir kas baisu, kad gerb. Kedziai- Venckai ,
  jais pasytiki.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. tas pats per tą patį, tos pačios ir tos pačios bylos – Kedys, Kusaitė, Pociūnas dar Kėvišas – viso 4. Žinom, matom, baisi neteisybė tose bylose, bet jau įgriso, nes dėl 4 bylų nė vienas valdžiažmogis subinės ir galvos nekvaršina. Tuo tarpu Lietuvoje aibės panašių bylų ir dar aibės tokių prokurorų be čia nepaminėtų, tačiau apie tai tylu, kaip kape. kas gali pasakyti, dėl ko taip yra?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. man Laisve svarbiau desra…..as gyvenau sovietizme ir nesiulyk……teisingumui taip….socializmui-komunizmui -NIEKADA

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. na as cia siulytoja menka, bet jei jau eina KK tokie straipsniai, kaip padekit Grybauskaitei gerb. Venckiene, tai ausys kyso aiskios ,tik zmones dar nesupranta…..nemanau, kad Venckiene ,,pasirasys,,su velniu obuoliauti, cia greiciau Cilinskas ja pamoke pasinaudot tipo populiarumu, bet…..

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. tai buvo "teisingumo marsas" ? daugiau panasiasnia i
  priesrinkymine akcija……. O kur geles Betingui?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. nesvaikit cia su kazkokiom nematomom jegom,zmonem paprasciausiai jau nusispiaut i sita supuvusios LT smirdancia zmogzudziu ir iskrypeliu prokuroru sistema,viskam ateina galas ir tiek.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. manau, kad KGBistai dar nesinaudoja, bet bando naudotis. Nemanau, kad jiems tas pavyks.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. iki socialistines revoliucijos,o tas leninas tai Grybauskaite?siaip tai saunuoliai zmones, bet jais ir vel naudojasi

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras